Forum Dragon Ball Nao

» Mechaniczna pomarańcza (1971)

Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Jak już jesteśmy przy klasykach, to należy też wspomnieć o niepodważalnym filmowym geniuszu, który wyszedł spod rąk Stanleya Kubricka. A mowa o "Mechanicznej pomarańczy"
Nie ukrywam, że film wywarł na mnie ogromne wrażenie, połączone z nieustanną penetracją umysłu. Maksymalizm i perfekcja Kubricka wylewały się z każdej sceny, a osiągnięty surrealistyczny klimat przytłaczał, zachwycał i wciągał jednocześnie. Film prezentuje masę zachowań, emocji, często ironicznych, zawieszonych w dość złożonej, ale doskonałej treści. Po obejrzeniu "Mechaniczna pomarańcza" pozostawia oglądaczowi sporą dawkę refleksji i przemyśleń. Film obowiązkowy dla każdego kinomaniaka, w moim prywatnym zestawieniu spokojnie znajduje się w top 5.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Fenomenalny film, zresztą jak każdy film Kubricka. Tęsknie za takim kinem, w dobie blockbusterów i innych wynalazków, gdzie fabuła jest pretekstem do rozpierduchy i popcornu.

Mechaniczna Pomarańcza zachwyca fabułą, narracją, muzyką, film specyficzny ale warto dać mu szansę bo warto. Polecam również książkę na podstawie której powstał film, również gniecie cyce

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Zgadza się, jakiś czas temu poznałem. Niedawno z kolei czytałem książkę, miazga, bo (niestety) trzeba co zdanie sięgać do słownika dołączonego na końcu. Autor zrobił w pewnym sensie "nowy język" i tłumacz również. Dodatkowo film różni się tym, że nie zawarto w nim ostatniego rozdziału, który zasadniczo zmienia wydźwięk całej tej historii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Mechaniczna pomarańcza (1971)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook