Forum Dragon Ball Nao

» Noir

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
26 odcinków z 2001 roku. Opowiada o dwóch zabójczyniach (w zasadzie trzech), tajnej organizacji Les Soldats i projekcie "Noir". Akcja dzieje się we Francji. Muzyka fajna, klimat poniekąd też, ale odcinki cechuje powtarzalność. W każdym odcinku strzelanina, a jeśli jakaś trzecioplanowa postać pojawia się na początku odcinka, to można być pewnym, że do jego końca nie dotrwa z tych czy innych powodów. Poza tym gangsterzy i wojsko strzelające ślepakami, bo jak inaczej wytłumaczyć, że dwie dziewczyny niszczą mały oddział czy innym razem jedna z nich rozwala 20 facetów z gnatami na pustej przestrzeni.

Opening:
http://www.youtube.com/watch?v=Ch8QLdBiDqI

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Moja koleżanka uwielbia tę serię. Może kiedyś obejrzę.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Obejrzałam i bardzo mi się podobało. Seria z roku 2001 i ma po prostu świetny klimat, jakiego na próżno szukać w dzisiejszych anime. Mimo tematyki, która nigdy do mnie nie przemawiała (zabójcy na zlecenie, tutaj dwie młode kobiety: Mireille i Kirika), bardzo się w historię i relację głównych bohaterek wciągnęłam. Fabuła jest ciekawa, umiejętnie poprowadzona, z tajemnicami, które powoli wyjdą na wierzch. To anime ma głębię, emocjonalność i ciekawe postacie. Nie ma tam słodkich dziewczynek z piskliwymi głosikami (niemal standard w aktualnych produkcjach); bohaterowie są psychologicznie ciekawi, niejednowymiarowi, budzą skrajne emocje. Najbardziej chyba zaskoczyła mnie Kirika, którą na początku uważałam za najmniej interesującą - zabójczyni w wieku licealnym, dziewczyna z amnezją, na co dzień wydaje się przebywać w zupełnie innym świecie, na rozmowy odpowiada mruknięciem bądź półsłówkami, społecznie w ogóle nie przystosowana. Jednocześnie w żadnym momencie nie miałam wrażenie, że ta kreacja poprowadzona jest na siłę; Kirika jest w tym swoim zagubieniu niezwykle naturalna i autentyczna, nie jest to robione na siłę, zaś im bliżej finału, tym więcej z niej wychodzi.

To anime ma najlepsze cechy produkcji z lat 90-tych, kiedy japońska animacja zdaje się miała złoty okres (potem jakość fabularna zaczęła mocno spadać i według mnie obecnie ciężko jest znaleźć naprawdę dobry tytuł, w który człowiek może się zaangażować.) Animacja jest zupełnie przyzwoita, kreska momentami bardzo ładna. Ścieżka dźwiękowa autorstwa Yuki Kajiury - miodzio. Seiyuu wspaniałe: Kotono Mitsuishi jako Mireille, Houko Kuwashima jako Kirika, a oprócz tego jeszcze Aya Hisakawa w dość ciekawej tonacji jako Chloe (która chyba wzbudziła we mnie najwięcej sympatii, nie tylko ze względu na podobieństwo imienne.)

Polecam "Noir" bardziej fanom klasyki anime niż wielbicielom obecnych trendów i produkcji. Na mnie, obejrzane po "Shingeki no kyojin" i "anohana", naprawdę zrobiło wielkie i pozytywne wrażenie ("teraz naprawdę nie umieją już robić anime").

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Noir
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook