Forum Dragon Ball Nao

» Lichwa

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Co sadzicie o coraz bardziej popularnych w Polsce krotkoterminowych pozyczkach-chwilowkach,udzielanych na wysoki procent?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.416
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Chłopie pierwsza jest gratis.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Wszyscy wiemy, co za lichwę może spotkać. Kto nie wie, niech poczyta Dostojewskiego.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.148
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Mi raz przyszło pismo z windykacji, ale podpisy były drukowane i pieczątka trochę za równa więc olałem.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ogólnie jestem za wprowadzeniem prawnego zakazu lichwy jak to miało miejsce w średniowieczu, przy czym jako lichwę rozumiem tu również działalność bankową w obecnej formie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.148
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Umiarkowanie do tego podchodzę, jak ktoś jest idiotą i bierze na opór pożyczki w różnego rodzaju providentach to jego sprawa, nie można mu zabronić zepsucia sobie życia a umowa to umowa. Za to jestem za ograniczeniem emisji pieniądza ponieważ to ma znacznie gorszy wpływ na ogół społeczeństwa (drogie mieszkania poprzez powszechnie dostępne kredyty hipoteczne, spadek siły nabywczej pieniądza, podatek inflacyjny).

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Wołek: 03.03.2015, 21:37
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Napleniło się tego od cholery ostatnio, nie wspominając już o samych bankach oferujących podobne usługi. Nie podoba mi się to zjawisko i chciałbym by zostało ukrócone, ale wiadomo, że dopiero jak coś walnie to znajdą się eksperci od 'leczenia'.
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.148
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Kolejna sprawa, nawet jeżeli prawnie wyeliminujemy chwilówki to jest duże prawdopodobieństwo powstania szarej strefy a wiadomo z czym to się wiąże. Teraz w najgorszym wypadku przyjdzie do ciebie windykator i postraszy komornikiem, gdy pożyczysz od gangstera to będzie dobrze jeżeli zachowasz wszystkie palce po pierwszej racie.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Bo od razu pójdę do gangstera...jest parę innych wyjść, gdy masz długi np. bankructwo konsumenckie, czy renegocjacje z bankami, w przypadki gdy masz jakieś niespłacone długi.
Pozostawienie sektora bez bardziej rygorystycznych regulacji nie sprowadzi na ludzi nic dobrego.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Lichwa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook