Forum Dragon Ball Nao

» Final Fantasy

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Grał ktoś z tego forum w obojętną część ? Bo jak wiem, wszystkei są świetne. Final Fantasy X to cudo, nie ma lepszego RPG na świecie, i raczej nie będzie! Wspaniały śwait tam przedstwaiony, długa i bardzo ciekawa fabuła (około 50 godzin gry), dużo postaci, a co się ztm wiążę, dużo czarów, ciosów, breaków itd. Na dodatek mozna wzywać swoje Aeony, takie stworki, któe pomagają nam walczyć, w 2002 wyszła gra Final Fantasy X-2, lecz jest troszkę słabsza, lecz nie zmienia to faktu, że FF to najlepsze RPG na rynku...
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
a wie ktos moze jak uruchomic FF VII na windowsie XP bo mi wyskakuje taki blad jak chce zainstalowac podobny do bledu jaki wyskakuje w czasie wlaczania mugena? Pomozcie

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
ja mam konto na Final Fantasy XI Online czy jakoś tak... ale specjalnie ostatnio nie mam czasu zeby grać, ... hmm powiem tyle ze dobra gierka

END
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Zminiełem zdanie z tego, że to najlepszy RPG, ponieważ wczoraj odkryłem coś co odkrywałem, aż 40 godzin i wreszczei mi się udało. Zacząłem wczoraj nabijać levele, aż 10 godzin, i śmiało moge powiedzieć, że jednak ta gra jets najlepszą w historii
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
apropo MMORPGów ... jest ktoś zainteresowany grą w Knight's Online ? ostatnio nie mam co robić wiec znalazłem sobie ta ciekawą sieciówke
www.knightonlineworld.com .. jak cos najpierw rejestracja, potem dział download

END
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Najlepszy RPG w jaki grałem, jak dla mnie Final Online to średni pomysł bo FF traci wtedy sporo ze swojeje atmosfery. Ale przechodząc do konkretów. Pierwszym Finalem w jaki zacząłem grać był FF VI na starego SNES'a. Jednak nie ma co tu narzekać bo fabułą przebija niejeden nowszy produkt. Giera wyciska wszystkie soki z tej konsolki więc jest spoko. W żadnej części nie m tylu bohateró co tu. Jeszcze podobnie mnie zauroczyły inne FF lecz do FF VI mam największy sentyment. Ogólnie, moja najukochańsza, najlepsza saga gier

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Sorry za post pod postem, ale zamiast np robić nowy teamt postanowiłem to napisać tu bo było by myśle za mało chętnych do takiej "zabawy". A o co chodzi ?? Już mówie, chciałem się z wami podzielić obrazkiem najpiękniejszej i najswapnialszej kobiety (i chyba najtragiczniejszej postaci) ze wszystkich części Final Fantasy, klikać i podziwiać panią Aeris Gainsborough

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Z serii przeszedłem ósemkę, dziesiątkę i dziesiątkę dwa, liznąłem siódemkę i dziewiątkę, a także wszystkie nesowe i snesowe wersje.
Pierwszy raz do czynienia z fajnalem miałem około 10 lat temu - emulator SNESa, w piczę ROMsów, ale raz, nie wiedziałem co to jest Final Fantasy, dwa, cały emulator mi się nie podobał, więc ciężko nazwać to czymś więcej niż przelotnym spojrzeniem. W pełni świadomy kontakt z serią rozpoczęła ósemka, jakieś 6 albo 7 lat temu, konsola pożyczana na 2 dni w tygodniu, a także kilkugodzinne sesje u niego w domu. Grę przechodziłem ze 3 miesiące, w jednej łapie dzierżąc pada, w drugiej słownik od angielskiego. O samej grze mogę powiedzieć, że jest wybitna. Świetna fabuła, z wplecionymi w nią elementami fantasy, działało to na wyobraźnię.
Mniej więcej w tym samym czasie otarłem się o FFVII i FFIX, po czym nastąpiła około czteroletnia przerwa od serii. Wtedy u kolegi zobaczyłem dziesiątkę, ale sam jej nie przeszedłem, dane mi było zobaczyć tylko kilka fragmentów z gry. Niedawno zakupiłem PS2, z postanowieniem, że pierwszymi grami, które wezmę na warsztat będą FFX i FFX-2. W tę sobotę ukończyłem dwójkę, przyszła więc pora na wypowiedź na temat tych serii.
Dziesiątka - dzieło epickie. Gra tak cudowna, że nie wiadomo, co o niej napisać, w sumie ciężko jest ją nawet nazwać grą. To bardziej historia, w której gameplay jest tylko dodatkiem przeszkadzającym w dowiedzeniu się, co dalej. Nie ma tu ani jednej trudnej walki, za to jest jedna, w której trzeba się chwilę zastanowić. Ale można to porównać do policzenia 2+2*2, gdy wcześniej liczyło się same 2+2, do niczego więcej. Wiem natomiast jedno - jakkolwiek poziom trudności jest banalny, można to przeboleć dla zakończenia. Nie spotkałem się z taką konkluzją w żadnej innej grze. Ale nie tylko zakończenie jest zacne. Historia Aurona, Jechta (jego przede wszystkim), jego relacje z Tidusem, po prostu majstersztyk. Słowo o grafice - jak na 2001 rok, klasa sama dla siebie. FMV - jeszcze większa klasa. O muzyce w tej grze można pisać prace licencjackie, nawet bardziej prze niż grafika.
Tak dochodzimy do kontynuacji dziesiątki. FFX-2, które powinno się według mnie tłumaczyć na Failed Fantasy, eXtremely - too, to porażka. Idealny przykład na to, jak marketing zabija oryginalność. Square Enix miało multum możliwości, jeśli chodzi o główny wątek. Wybrali chyba najbardziej absurdalny i żałosny, do tego nawet na warunki uniwersum fantasy irracjonalny. Początek: śpiewająco - tańcząca Yuna, potyczki z pokemonową drużyną a'la Team Rocket. Bezosobowy Auron bez *, czyli Paine, sztuczna Rikku i Yuna. Yuna, która drażni swoim niezdecydowaniem, głupotą i * wie, czym jeszcze, ale czymś, co na pewno denerwuje, a czego nie potrafię ubrać w słowa. Grając, miałem różne koncepcje dotyczące głównego wątku. Żaden się nie sprawdził, a to co otrzymaliśmy to totalne żenua. Największym rozczarowaniem jest zakończenie - nie dość, że można nie dostać żadnego, to jedynym logicznym jest to najbardziej pesymistyczne. Niestety, odniosłem wrażenie, że twórcy śmieją mi się w twarz i mówią: "zmarnowałeś 30 godzin życia". Graficznie jest bardzo dobrze, muzyka w dwójce jednak słabiutka. Tylko ta z ekranu ładowania mi się podobała.
Aha. Yuna w dziesiątce w FMV wyglądała jak śliczna Japonka, w X-2 natomiast jak paskudna Chinka. Bo w samej grze wygląda zupełnie jak Europejka.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Przechodziłam FFVII które uważam za cudo. Świetna jak na tamte czasy grafika, postacie i w ogóle uwielbiam walczyć z bossami i rzucać zaklęcia. W takie gry grać to dla mnie przyjemność. Trochę mi było przykro jak Aeris została zabita, ale z faktu na leczenie bohaterów podczas walk. Któreś jeszcze części ledwo liznęłam, ale niewiele z nich pamiętam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Ja przechodziłem Final Fantasy VIII . Gra miała bardzo ładną grafikę , ciekawe postacie i naprawdę zajebiste intro . Jak dla mnie było to najlepsze FF z całej serii,aczkolwiek posiadało swoje wady.Nigdy nie lubiłem wchłaniać magii i grać w tą mini-gierkę tzw."karcianka" .

Obraz
Yuki-chan Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.166
Posty: 5
FF to wspaniała gra. Ile bym już nie przechodziła przykładowych części wciąż mogę do nich wracać. Można tu także zaznaczyć, że dużym plusem jest muzyka. Bardzo dopasowana i trzymająca akcje. Postaci jest dużo, są barwne. Grałam w VII , X, X-2 i XII i mogę powiedzieć, że każda miała w sobie to „coś”. Bardzo polecam
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Final Fantasy to najlepsza seria gier, jaka kiedykolwiek wyszła, imo. Przeszłam prawie wszystkie (brakuje mi do przybicia całości III, X-2 i XIII-2) po kilka razy. Zetknęłam się pierwszy raz jeszcze w podstawówce chyba, kiedy to kuzyn pożyczył mi VII, która do teraz jest moim numerem jeden wśród wszystkich gier, w jakie udało mi się zagrać. Fabuła każdej części wciąga całkowicie, w niektórych momentach aż smutno wyłączyć (czasem trzeba spać...). Uniwersa, w których osadzona jest gra są wielkie i zazwyczaj dobrze zrobione. Jeśli ktoś nie widział, jak wyglądają ostatnie części, to warto sobie sprawdzić jakieś walkthrough czy trailery, bo niektóre lokacje w XIII potrafią zapierać oddech.
Od dobrych 4 lat czekam na zapowiadaną Versus XIII, która ma być bardziej w stylu VII, mniej linearna od XIII i znacznie mroczniejsza.
Po VII zdarzały się postacie nudne, lokacje niezbyt skomplikowane, a apogeum tego była chyba XIII. Postacie takie jak Hope czy Snow dobijały czasami, a bieganie z lokacji A do B bez żadnych zagadek, z czasem stało się nudne. Ale ponoć w XIII-2 odbili się nieco, co nie oznacza, że XIII jest najsłabszą częścią pod względem fabuły, bohaterów czy prostoty.

Chyba tyle XD

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
To i ja coś napiszę. Gram właśnie w VII ( żeby nie było że krótko, to Cloud właśnie odzyskał u mnie tożsamość), Czytałem o grze wiele, ale chyba żadna z opinii jakoś nie zbiega się z moją. W przeciwieństwie do części z nich, skośnookie wstawki i japońskie gówniańszczyzmy jestem w stanie przyjąć jako konwencję, tak że mnie nie rażą, choć faktycznie są infantylne, nieakceptowalne dla osoby wychowanej w kulturze Judeochrześcijańskiej oraz zwyczajnie durne. Mimo to fabuła wbrew pozorom trzyma się jakiejś chorej logiki, a system walki jest rozwiązany sensownie ( oczywiście nie licząc bezsensownych wrogów). Z tym że nie można porównywać tego do gier pokroju "Planescape: Torment" , Fallout 1, 2", Baldurs Gate 2", Mass Effect 1, 2". Jeśli miałbym to jakoś porównać, to wyglądałoby to ( przynajmniej jeśli chodzi o kreację świata) miej więcej jak porównywanie stali do gumy do żucia. Przy odpowiedniej dawce dobrej woli - i to i to się trzyma, ale widok atakującego nas domku jednorodzinnego rozwiązuje problem jakości spoiwa. Dalej fabuła - ogólne rozbudowanie wychodzi na korzyść skośnych, ale sposób opowiadania historii, zaciekawienie nią widza, pisanie dialogów, ich forma stylistyczna, dowcip, kunszt, klarowność i styl narracji, niebanalność etc., są tak różne jak ilość dobrych powieściopisarzy azjatyckich i Europejskich, których większość z was jest w stanie wymienić. O ile prawdą jest że FFVII jest najlepszą japońską grą RPG, to w porównaniu z europejskimi hitami jest jak kotlet sojowy do kotleta schabowego.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Kurde, jak przeczytałem swój post wyżej po sześciu latach to rzyg mi podszedł do ust.

W końcu wiem jaka jest historia w siódemce. Próbowałem przejść sam 3 lata temu, ale na ekraniku od PSP nie widziałem połowy itemów leżących na podłodze. Obejrzałem walkthrough na youtube.
Rozumiem dlaczego ludzie się tak spuszczają nad tą grą. Jak na standardy gier 20 lat temu to rzeczywiście dobra historia. Dziś już się nie umywa. Wielkość świata i pochowanych misji bardzo dobra, nawet na dzisiejsze warunki. Muzyka też kozak.

Ale główny powód, dla którego odkopałem ten temat to trzynastka. Oż w mordę, co to za gówno. Gdy ludzie pisali, że to gra liniowa do bólu, myślałem że przesadzają. Siedem godzin w grę - mapa to non-stop linia. Imiona postaci żenujące, same postacie to też najgorsza zbieranina emosiów i feministek jaką widziałem w grze. System walki w miarę ciekawy, ale po paru godzinach widzę, że to banał. Do tego połowa czasu jaki spędziłem w grze to oglądanie cutscenek.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Przeszedłem XIII i XIII-2. Nie polecam.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Grałem w demo XV i dobrze się zapowiada. Na pewno kupię.

Type-0 też dobre o dziwo.
Bloodmorgh
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.293
Posty: 6
Najlepsza jest moim zdaniem FF 7, która mnie powaliła klimatem. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że może być z odbiorem tej gry różnie, jeśli ktoś gra w nią np. teraz. Dla mnie pozostaje jedną z najważniejszych gier, jakie kiedykolwiek grałem:)
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Kilka dni temu na targach E3 zaprezentowano gameplay z Final Fantasy 7 Remake. Pojawił się też trailer.

Lekkie zaskoczenie, ponieważ Square Enix od dłuższego czasu konsekwentnie milczało na temat tej gry, a głównym wydarzeniem miała być promocja "Marvel's Avengers" (które SE również tworzy w całości). Przy okazji poznaliśmy premierę -> 03.03.2020r.
Blisko 1,5 miesiąca przed Cyberpunk 2077

Inną istotną wieścią jest wydanie Final Fantasy VIII w wersji odświeżonej na wszystkie konsole oraz PC. Bardzo długo z tym czekano.
Niemniej wszystkie teorie spiskowe o zagubionym kodzie źródłowym okazały się nieprawdziwe

Teraz trochę o nowym produkcie:



Wygląda to o wiele lepiej niż myślałem. Pasek ATB stanowi taki kompromis pomiędzy purystami Fajnalów turowych, a graczami, którzy preferują tzw. "action rpg". Wcześniej to wyglądało jak klon FFXV. Inne elementy rzucające się w oczy, a także info, które pojawiło się już po E3:

+Poprawa modeli postaci, zwłaszcza Clouda. Fakt, teraz trochę wygląda jak żywcem wyjęty z azjatyckiej dramy, ale to i tak dużo lepszy wizerunek od anemika z cienkimi rączkami. Ja wiem, że w Japonii muskulatura jest passe, ale muszą być zachowane proporcje. Zwłaszcza jeśli to wojownik targający ogromny miecz.

+Pozostawiono oryginalną ścieżkę dźwiękową. Oczywiście jest w nowej aranżacji z masą fajerwerków, ale zaliczam to jako plus, bo ostatnio nie jest to taka oczywista sprawa. Muzyka komponowana przez Uematsu jest genialna i strzałem stopę byłyby ewentualne zmiany.

+Widać, że istnieje możliwość odblokowania limitów jak w oryginale.

+Pokazano Aerith, Tife oraz Sephirotha (w sumie klona, ale wątpię, że będzie się jakoś różnił).

+Nomura na E3.

No i oczywiście łyżka dziegciu żeby zbyt pięknie nie było:

-Gra zostanie wydana na dwóch płytach Blu-ray, a Remake pokryje tylko i wyłącznie... Midgar. Dla niezaznajomionych akurat z tą częścią to powiem tylko tyle, w FF7 akcja w Midgar obejmuje niecałe.... 10% historii, a samej zawartości związanej z rozgrywką tj. magia, bronie itd. to może i z 8% To jest katastrofa(!) i strzał poniżej pasa.

Zapowiedzi, że Remake ma się składać z kilku epizodów nie są znane od wczoraj, ale takiej wiadomości nie spodziewał się nikt. O ile skok na kasę jest jeszcze zrozumiały to takie perfidne zagrywki zdecydowanie nie. Zresztą sam Kitase (dawniej scenarzysta serii i jeden ze współtwórców FF7. Obecnie siła biurowa, producent i koordynator poszczególnych zespołów odpowiedzialnych za FF) odpowiada dość wymijająco i właściwie to "Sam nie wie jaka jest przyszłość siódemki", co w sumie można interpretować wprost, że "Zależy od sprzedaży". Jakkolwiek wczoraj pojawił się tweet, że firma pracuje nad kolejną częścią

Naprawdę nie wiem, co oni chcą tam umieścić albo niby jak "wielka" ma być ta gra (wyczuwam przesyt formy nad treścią), że nie da się ująć większego fragmentu np. do całej nieszczęsnej akcji w Forgotten Capital. Nie wierzę też w zapewnienia, że nie wpłynie to w żaden sposób na fabułę, bo skoro dostaniemy całą dystopię do zwiedzania (pierwotnie były to dwa sektory, część slusmsów i siedziba główna Shinry) to spodziewam się boss fightów z członkami SOLDIER, poczwarkami Jenovy i kij wie, co tam jeszcze przygotują. Pewnie badziewne zadania poboczne.

Poza tym... serio, znowu Midgar? Ileż można przerabiać to miasto... Crisis Core to 50% akcji tam, film Advent Children blisko 90%, Dirge of Cerberus również większość dzieje się tam. Ktoś w Zarządzie jest chyba zakochany w tym miejscu. Pełen niesmak.

Final Fantasy VII w świecie gier wideo (tak, świecie gier. Nie samych rpg) to coś jak Neon Genesis Evangelion w anime, ale widać, że przez zwykłą chciwość(?) ktoś chce wypaczyć tę legendę i jeszcze bardziej zniechęcić graczy do marki.

Kupić, kupię, choć bardziej ze względu na pierwotnych twórców i ciekawość, ale jak gardziłem SE tak gardzę nadal (drugim takim wrzodem wśród japońskich devsów jest C(r)apcom).

Jeszcze dla porównania trailer sprzed czterech lat. Tutaj jedyna i słuszna japońska opcja językowa:

nowakowski912
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 36
Dni na forum: 1.375
Ostrzeżenia: 1
Posty: 8
Skąd: India
Gralem w starsze final fantasy więc nie jestem zbyt obeznany w tym temacie ale nowe final fantasy graficznie wyglądają niesamowicie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Final Fantasy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook