Forum Dragon Ball Nao

» Nawiązania do DB w innych produkcjach

Strony: 1, 2, 3  następna
DBAleksandra Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.256
Jestem tu nowa i mam pytanie...
Co do * zaloguj się, aby zobaczyć link *!! Chciałabym dodać do kategorii Kreskówki wpis, bo usłyszałam w Wakfu (sezon 2 odc. 15) słowa Rubilaxa nawiązujące do Dragon Ball:
,,Percedal- Co to było przyjacielu?
Rubilax- Bez wątpienia Kamehameha."

Jak mogę to dodać?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez DBAleksandra: 18.05.2015, 18:29
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.151
Plusy: 64
Samemu nie można dodawać. Sprawdzę i zamieszczę na stronę.

Dzięki za zgłoszenie.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
DBAleksandra Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.256
Ach dzisiaj znalazłam kolejne nawiązanie do DB. W bajce Młodzi Tytani: Akcja! (odc. 15 ,,Gwiazdka Straszliwa'') Robin po stracie żelu do włosów próbował je ułożyć. Za drugim razem włosy mu się ułożyły jak u Goku.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dzięki. Słyszałem o nawiązaniach do anime w tej kreskówce, ale tylko w filmie Młodzi Tytani: Problem w Tokio.

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Dni na forum: 342
O, jaki fajny temat. Dla mnie ciekawe są wszelkie utwory raperów, gdzie nawiązują do Dragon Ball'a. Nie wiem, czy są tu jacyś fani rapu?

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Mnie do fana rapu daleko, niemniej na stronie jest kategoria Muzyka, ale z pewnością niekompletna. Gdyby ktoś zechciał pomóc (sporządzić opisy), to chętnie dodam nowe, przy czym to muszą być ludzie, którzy wydali choć album w wersji fizycznej.

Kolejny wpis, ale tym razem pół na pół:

Tenshi na Konamaiki

Obraz

ka3one Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
ka3one
Dni na forum: 2.223
W zapowiedzi 6 odcinka gdMen pojawia się nawiązanie do DB Kai
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Cella w drugiej formie zdecydowanie bym się nie spodziewał

szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Shounen napisał(a):
Mnie do fana rapu daleko, niemniej na stronie jest kategoria Muzyka, ale z pewnością niekompletna. Gdyby ktoś zechciał pomóc (sporządzić opisy), to chętnie dodam nowe, przy czym to muszą być ludzie, którzy wydali choć album w wersji fizycznej.

O, dzięki wielkie. Jak coś znajdę to podeślę, bo obecnie mam sporo, ale głównie pasujących do DB albo takich, co nie wydali albumu fizycznie. W sumie czemu muszą być tylko Ci, co wydali albumy, tacy fani internetowi to już nie pasują?

Ja polecam Mc Sobieskiego, można posłuchać z muzyczką z DBGT.

https://www.youtube.com/watch?v=dgy0Il8gZWI

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez szarlej_3: 26.02.2018, 19:16
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Gdzieś granicę trzeba było postawić, żeby nie zapełnić listy "amatorami" (artystów internetowych jest zbyt wiele).

szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Shounen napisał(a):
Gdzieś granicę trzeba było postawić, żeby nie zapełnić listy "amatorami" (artystów internetowych jest zbyt wiele).
No tak, ale taki kilkusekundowy fragment Goku gdzieś w tle w piosence Nykiel niezwiązanej z DB może być, a kawałek gościa, co rapuje stricte o DB już nie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Gdyby Toei chciało, to by mu zdjęło ten filmik za wykorzystanie grafik z DB. Wiem, argument z tyłka, jednak jest tu drobna różnica. Fanfików do kategorii Literatura też nie dodam, bo nie o to chodzi.

szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Rozumiem, rozumiem, muszą być jakieś kryteria przyjmowania, żeby nie zrobił się bałagan.

No a jeśli ktoś jest znany, wydaje płyty, ale akurat tego konkretnego kawałka o DB nie wydał?

Klątwa - Dragon Ball
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.254
Plusy: 10

Obraz
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Haha, fajne nawiązanie. Swojego czasu z koleżankami skakałyśmy i robiłyśmy zdjęcia z włosami w górze, a później przerabiałyśmy własne fotki na Saiyańskie. Dziecięce zabawy w klimatach DB.

Ode mnie piosenka o dzieciństwie, czyli o Dragon Ball'u

https://www.youtube.com/watch?v=dgy0Il8gZWI
tronk21 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 272
Oto nawiązanie z mangi: 珍遊記 -太郎とゆかいな仲間たち- (Chinyuuki: Tarou to Yukai na Nakama-tachi). Zrobiłem zdjęcie z jednego numeru Weekly Shonen Jump'a, jaki mam. Z numeru 21-22 z 1991 roku:

Obraz
Obraz

To oczywiście nawiązanie do tej sceny:

Obraz
Obraz

Znalazłem stronę, które wymienia inne nawiązania w tej mandze do Dragon Ball'a:

https://ameblo.jp/calling-hiratsuka/entry-12060998593.html

Kolejne nawiązanie jakie znalazłem jest z mangi Dragon Quest też ukazującej się kiedyś w Shonen Jumpie:

Obraz

Wzięte z numeru 13 z 1990 roku. Tego numeru nie posiadam, ale te zdjęcie jest z jakiejś aukcji z Ebaya.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez tronk21: 07.04.2018, 18:42
gregor94 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
gregor94
Dni na forum: 4.025
To drugie jest już pewnym nadużyciem. Dragon Quest jest projektowany przez Toriyamę, więc ta manga jest nawiązaniem ogólnie do jego stylu.
tronk21 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 272
Nie chodziło mi o nawiązanie do stylu. Wielu mangaków próbuje naśladować stylu Toriyamy, a tutaj faktycznie można się tego spodziewać, bo tak jak mówisz gra na podstawie której jest ta manga była przez niego projektowana.

Ale mi chodzi o wrzucenie do tego obrazka Oozaru. Nie postaci narysowanej podobnym stylem jak był narysowany Oozaru w DB. Tylko bezpośrednio Oozaru - nie widać żadnych różnic między wielką małpą tu, a w DB. To już jest nawiązanie.
gregor94 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
gregor94
Dni na forum: 4.025
Ja widzę różnice. Zresztą, czy nie jest to model małpy, który przewija się w wielu kontekstach? Niemniej może rzeczywiście to nawiązanie jest bezpośrednie.
Strony: 1, 2, 3  następna

Forum DB Nao » » » Nawiązania do DB w innych produkcjach
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump