Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wybory prezydenckie 2015

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich?

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich?
Bronisław Komorowski (popierany przez PO) 4,00% 1 4,00%
Andrzej Duda (PiS) 12,00% 3 12,00%
Adam Jarubas (PSL) 0,00% 0 0,00%
Magdalena Ogórek (popierana przez SLD) 12,00% 3 12,00%
Janusz Palikot (Twój Ruch) 0,00% 0 0,00%
Janusz Korwin-Mikke (KORWiN) 48,00% 12 48,00%
Jacek Wilk (KNP) 12,00% 3 12,00%
Marian Kowalski (RN) 0,00% 0 0,00%
Paweł Kukiz 8,00% 2 8,00%
Grzegorz Braun 4,00% 1 4,00%
Paweł Tanajno 0,00% 0 0,00%
Wszystkich głosów: 25
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Głosowałam dziś. Mam nadzieję, że do 2 rundy Kukiz wejdzie, bo nie mam zamiaru głosować na Bronka ani Dudę- jeden pies. Taka mała obecność na wyborach ;/

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Ponad 20% dla Kukiza! Tylko pogratulować! Ja również oddałem na niego swój głos i nie żałuję tego. Cieszy mnie niezmiernie również fatalny wynik kandydata ZSL oraz kandydatki SLD. Jak widać ludzie mają już dość betonu i bylejakości kandydatów.

Duda nie jest moim idealnym kandydatem, ale to na niego oddam głos w drugiej turze wyborów. Komorowski nawet przemawiając po ogłoszeniu wyników (sondażowych) czytał z kartki Tragedia!

Jestem ciekaw oficjalnych wyników wyborów, czy aby nie okaże się, że Jarubas będzie miał 7 albo 9% poparcia, a na pierwsze miejsce wskoczy jednak Komorowski. Wszystko możliwe.



Jak obstawiacie drugą turę? Jak myślicie na kogo (i czy w ogóle) zagłosują wyborcy Kukiza, Korwina i reszty?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kandydaci PSL od zawsze mieli procentowe poparcie w wyborach prezydenckich.

Jak obstawiacie drugą turę? Jak myślicie na kogo (i czy w ogóle) zagłosują wyborcy Kukiza, Korwina i reszty?
Obawiam się, że większość wyborców Kukiza to takie ludki niezadowolone obecną władzą, ale bardziej bojący się powrotu rządów Kaczyńskiego, tj. państwa wyznaniowego i terroru! który miał miejsce w latach 2005-2007, że aż ludzie zaczęli uciekać za granicę, bo się czuli prześladowani.

Dlatego przypuszczam, że wygra Bronisław.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Och to dziwne spostrzeżenie, bo w moim otoczeniu wyborcy Kukiza postrzegani są jako Ci, którzy zasilą swoimi głosami konto Dudy - kandydata PIS-u, tak znienawidzonego przez media.

Ludzie w latach 2005-2007 masowo emigrowali nie przez rządy (bynajmniej nie głównie) PIS-u tylko przez sam fakt możliwości wyjeżdżania. Przecież to wtedy otworzono granice na zachód, do którego tak wzdychały miliony.

Kukiz ma znacznie bardziej konserwatywne poglądy niż Komorowski, więc wybór Dudy dla jego wyborców wydaje się być bardziej oczywisty. Sam chyba powiedział, że nie wyobraża sobie żeby w II turze poparł urzędującego prezydenta.

Sztab Komorowskiego jak i platformersi ostro wypowiadali się o Kukizie, nie szczędząc mu słów krytyki. Z ust PISowców aż takiej nagonki nie było. Po ogłoszeniu wyników Duda nawet powiedział, że dziękuje Kukizowi za rywalizację do końca, za udział w debacie i powiedział, że Kukiza uważa za patriotę, za Polaka który chce dla Polski jak najlepiej. Komorowski jedynie pogratulował wyniku wyborczego - co z resztą PRZECZYTAŁ Z KARTKI (to był już szczyt nieudacznictwa). Na ile szczere były te wypowiedzi? Nie wiemy.

Sztab Dudy musi teraz przekonać "nieprzekonanych" i buntowników by w ogóle poszli na wybory i jak pójdą by oddali ważny głos. Głos nieważny to niestety większe szanse na zwycięstwo jaśnie nam panującego.

Zaczynają się dwa tygodnie ostrej kampanii dwóch kandydatów. Można się spodziewać wszystkiego. Jedno jest pewne - Gazeta Wyborcza i TVN24 bardzo szybko wrócą do retoryki "straszenia PIS-em" - powiedzą, że za Duda to stoi właściwie Kaczyński i Macierewicz. Tylko czy ludzie są jeszcze tak głupi, żeby się na to nabierać?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Kukiz ma znacznie bardziej konserwatywne poglądy niż Komorowski
Przypomniało mi się, że Kukiz wspominał o legalizacji związków partnerskich i usunięciu religii ze szkół.

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że za zgodą Senatu chce zarządzić referendum obywatelskie, w którym Polacy wypowiedzą się w trzech kwestiach: jednomandatowych okręgów wyborczych, sprawach podatkowych oraz finansowania partii z budżetu państwa.

Patrzcie, Bronisław się zmienił, nie warto już go odsuwać i wracać do IV RP.


Jeśli na ludziach wrażenia nie zrobiło m.in.: podniesienie wieku emerytalnego, głosowanie przeciw podniesieniu kwoty wolnej, sprawa z OFE, podsłuchane wypowiedzi ministrów PO o murzynach i państwie teoretycznym, a tak postrzegam te wyniki, to nie sądzę, żeby przegrał.

Ostatecznie Kukiz, jak i reszta kandydatów, głosi, że PO=PiS, więc nieważne, kto wygra.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Madao, ty chyba masz jakiś bul dupy.
Kukizowi nie wypada poprzeć kogokolwiek, bowiem w swojej kampanii na zmianę mówił o tym, że w Gdańsku czekał już samolot ewakuacyjny dla Tuska w sprawie Amber Gold, i że Hofman schudł, bo odpadł od stołu prezesa. Najprawdopodobniej pozostawi tę decyzję swoim wyborcom i nie będzie niczego sugerował, a elektorat Kukiza zagłosuje rozmaicie. Część nie pójdzie wcale, część będzie wybierała między tym, a tym. Nie jest powiedziane, że masowo ruszą za jednym. Jarubas z automatu uderzy pod Komorowskiego, podobnie jak Palikot. Nie wiadomo co z Ogórek, ale możliwe, że oficjalnie poprosi o przekazanie głosów Dudzie. Nie wiadomo, co zrobi ON - jeśli wynik Dudy jest zwiastunem tego, że rozpoczyna się instalacja opozycji koncesjonowanej przez mafie, służby i loże to poprze Dudę. Braun i Wilk mogą się wycofać, choć ich elektoraty mogą w jakimś tam wymiarze pomyśleć o mniejszym złu, czyli Dudzie. Tanajno pewnie się zapyta o to, kto jest bardziej demokratyczny. Kowalski może się wycofać, ale może też warunkowo poprzeć Dudę. W każdym razie ten elektorat będzie wolał Dudę i na niego odda głos.

Zabawne było to, że zawiodła komunikacja między Komorowskim a jego doradcami. Zamiast powiedzieć to, co powinien powiedzieć, czyli, że wynik jest ostrzeżeniem dla Polski i Polaków, to powiedział to, co naprawdę myśli, czyli, że zwycięstwo Dudy w I turze jest ostrzeżeniem dla szeroko pojętego frontu władzy.

Łukasz napisał(a):
Po ogłoszeniu wyników Duda nawet powiedział, że dziękuje Kukizowi za rywalizację do końca, za udział w debacie i powiedział, że Kukiza uważa za patriotę, za Polaka który chce dla Polski jak najlepiej. Na ile szczere były te wypowiedzi? Nie wiemy.
Bo jest 20% do zgarnięcia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W PKW mówili, że nie będą publikować częściowych wyników, a jednak wrzucili z 20/51 okręgów.

Duda Andrzej Sebastian - 39,69 %
Komorowski Bronisław Maria - 29,14 %
Kukiz Paweł Piotr - 21,28 %
Korwin-Mikke Janusz Ryszard - 2,87 %
Ogórek Magdalena Agnieszka - 2,40 %
Jarubas Adam Sebastian - 1,68 %
Palikot Janusz Marian - 1,17 %
Braun Grzegorz Michał - 0,73 %
Kowalski Marian Janusz - 0,52 %
Wilk Jacek - 0,40 %
Tanajno Paweł Jan - 0,13 %

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Och różnica między Kukizem a Komorowskim topnieje w oczach. To dobry znak. Jednak ludzie mają dosyć obecnie urzędującego. Czyżby była naprawdę duża szansa na zmianę w Polsce i pokazanie Platformersom czerwonej kartki?

Oby! Oby!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Skasowali już te wyniki ze strony. Profesjonalizm aż od nich bije

Dane z 27/51:
Duda Andrzej Sebastian - 36,66 %
Komorowski Bronisław Maria - 31,9 %
Kukiz Paweł Piotr - 20,97 %

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Ostatecznie zagłosowałem na pana Brauna, bo mam maszynkę Braun z Biedronki XD Ale serio, oddałem na niego głos. W drugiej turze zagłosuję "pewnie", jak nie dopiszę kogoś, na Dudę. Na przekór temu co chce robić teraz referendum ws. JOW, podatków i finansowania partii politycznych... XD On chce hehehe czemu nie zarządza referendum tylko coś chce.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wynik wyborow bez zadnego zaskoczenia. Z gory bylo wiadomo kto z kim spotka sie w drugiej turze.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zagłosowałem na Kowalskiego. W drugiej turze wybiorę Dudę.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ostateczne wyniki:
Imię i nazwisko Liczba oddanych głosów Wynik wyborczy (%)
Duda Andrzej Sebastian 5179092 34.76%
Komorowski Bronisław Maria 5031060 33.77%
Kukiz Paweł Piotr 3099079 20.80%
Korwin-Mikke Janusz Ryszard 486084 3.26%
Ogórek Magdalena Agnieszka 353883 2.38%
Jarubas Adam Sebastian 238761 1.60%
Palikot Janusz Marian 211242 1.42%
Braun Grzegorz Michał 124132 0.83%
Kowalski Marian Janusz 77630 0.52%
Wilk Jacek 68186 0.46%
Tanajno Paweł Jan 29785 0.20%

Zagranica:
Imię i nazwisko Liczba oddanych głosów Wynik wyborczy (%)
Kukiz Paweł Piotr 63018 38.36%
Duda Andrzej Sebastian 40514 24.66%
Komorowski Bronisław Maria 34766 21.16%
Korwin-Mikke Janusz Ryszard 13125 7.99%
Braun Grzegorz Michał 4813 2.93%
Palikot Janusz Marian 2719 1.65%
Ogórek Magdalena Agnieszka 2039 1.24%
Kowalski Marian Janusz 1460 0.89%
Wilk Jacek 697 0.42%
Tanajno Paweł Jan 628 0.38%
Jarubas Adam Sebastian 517 0.31%

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/odg ... zka/306c8h

Oglądaliście debatę? Ludzie piszą, że Bronisław wygrał i w ogóle powrót króla, ale moim zdaniem to tylko dlatego, że po prostu wszyscy spodziewali się kolejnej autokompromitacji z jego strony, a skoro dał radę, to wygrał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Ja oglądałem, śmieszna debata. Właściwie polegała na oskarżaniu się co złego zrobił PiS i co złego zrobiło PO. Komorowski zagrał swoim doświadczeniem i niektórym mógł wydawać się konkretniejszy.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
No. Śmieszna debata, tylko wytykanie sobie nawzajem. Żal mi było Dudy dlatego oddam na niego głos. Komarowski widać, musiał się sporo przygotowywać do tej debaty skoro twierdzą, że był konkretniejszy. Tak naprawdę nie szczególnie ją oglądałem. Kątem oka... a całe skupienie na fora internetowe.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Toż to kpina jakaś. Dawno tak czasu nie straciłem. Komorowski to się mocno czegoś nawąchał przed debatą. I do tego dobre pixy musiał dostać bo miotał jęzorem jak szalony. Duda trochę słabo bo nie wykorzystał potencjału w pytaniach. Może na drugą debatę szykuje WSI czy kwestię książki.

W każdym razie ja w drugiej turze głosuję na Dudę. Mam dosyć PO przez tyle lat. Parlamentarne i tak wygrają, ale chociaż o Bronka mniej być może. Chociaż ostatni jest taki popularny na internetach, że będzie mi brakować jego cząstki.

https://www.facebook.com/politykel
https://www.facebook.com/Prezydent.radzi

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nawet jeśli obaj kandydaci to jedno zło, to warto zagłosować na Dudę po to tylko, żeby zobaczyć zawiedzione gęby polityków PO i dziennikarzy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ostateczne wyniki II tury:
Imię i nazwisko Liczba oddanych głosów Wynik wyborczy (%)
Duda Andrzej Sebastian 8630627 51.55%
Komorowski Bronisław Maria 8112311 48.45%

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zgodnie z przewidywaniami wygrał kandydat Unii Wolności.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wybory prezydenckie 2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook