Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 58, 59, 60  
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.278
Posty: 365
Witam.

Czytając to co napisał Kenji Harima, pomyślałem sobie, że po części ma rację, a może i nawet w całości.

Przybliżając bliżej kwestię DBZ a DBKAI, wiele scen, w których krew się lała strumieniami, została po prostu ocenzurowana, na ten przykład.

Gdy Piccolo przebił Goku i Raditza, to w DBZ, polała się krew, a w DBKAI, wyglądało to tak jakby po prostu miał wypaloną dziurę w klatce piersiowej.

To samo tyczy się sceny gdy Vegeta został trafiony przez Freezera w serce, też była czarna plama tylko i nawet scena w której pluł krwią została ocenzurowana, po prostu w tym momencie w DBKAI, nic nie wypluł.

Ta cenzura już pomału zaczyna denerwować, a to ze względu na jakieś wprowadzenie w latach 2007-2010, cenzury we wszystkie serie tego typu.

Co do postaci Piccolo, to ma ona potencjał i to jak został potraktowany w sadze z Buu, było trochę do dupy, że tak napisze, zrobili z niego mięczaka i niańkę dla dzieci.

Choć w filie RoF, pokazał co nieco i mam nadzieję, że w nowej serii DBS, będzie miał jakiegoś power up'a, bo lubię tę postać i nie chcę go oglądać w scenach jak niańczy dzieci.

Co do tej kwestii
Kenji Harima napisał(a):
...To jeszcze przeprowadźmy redukcję głównych bohaterów, bo za dużo tej masy mięśniowej mają, muszę być bliżej współczesnych-zniewieściałych standardów.
Jak zobaczyłem Goku w formie Boga to zwątpiłem w życie, wychudzili go i wyglądał jak nie powiem co... jeśli już wszędzie chcą wepchnąć to zniewieścienie, to aż żal oglądać.

Na starość pan Toriama, albo już na prawdę nie może tworzyć tak brutalnych scen, albo ktoś wywiera na niego presję, by było to robione pod współczesne standardy, to jest główna postać wygląda ja niedożywiony, to jeszcze się tym jarają.

Jak na razie to chyba anime na postawie mango Jojo, nie przejmuje się standardami, tak kolesie co mają po 17 lat wyglądają na 30, a mają takie bary, że się w futrynach nie mieszczą, jeszcze nie przejmują się brutalnością, mimo że w TV jest cenzorowane to na BD już nie

A wracając do tematu, jeśli DBS ma byś alternatywą do wydarzeń z kinówki BoG i RoF, to mam nadzieję, że pokażą to w jakiś fajny sposób, a nie żeby oglądać po 2x to samo.

Pozdrawiam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Diablo2020 napisał(a):
to jest główna postać wygląda ja niedożywiony, to jeszcze się tym jarają
Raczej aż tak strasznie go nie wychudzono, żeby to się specjalnie rzucało w oczy. Inni psy wieszają, bo Goku w nowym filmie nie nosi niebieskiego podkoszulka. No ludzie Kaioshini (bogowie!) w mandze też nie byli umięśnieni, więc ten manewr to nie jest jakaś nowość i pęd za modą. JoJo to zabawny przykład, bez głębszego rozwodzenia się zarzucę tylko pewnym obrazkiem porównawczym - klik.

Presję na Toriyamę oczywiście, że wywierają (producenci/reżyser), ale tak samo wywierali, gdy rysował mangę (redaktorzy).

Piccolo mógłby mieć swoje kolejne 5 minut, ale nic na to nie wskazuje, żeby miał je dostać. Już w DBZ wypadł z wyścigu o bycie najsilniejszym i ciężko byłoby to odwrócić. Dokładnie tak samo jak znacznie wcześniej Ziemianie. Ma potencjał, ale skoro nawet Tenshinhan dawał radę powstrzymywać wzmocnionego Cella, to znaczy, że każdą postać można wcisnąć do fabuły, jeśli się uprzeć. Tylko akurat ten motyw z fuzją wszystkich Nameczan to w stylu "połączymy Gotenksa z Vegetto za pomocą Potary i będzie SSJ5" - i kij tam, że już się nie rozdzielą, ale byłoby efektownie itd.

Kenji Harima napisał(a):
doszedłem do wniosku, że Piccolo, gdyby był w stanie przekonać pozostałych Nameczan do fuzji byłby prawdopodobnie najpotężniejszym bytem w tej serii
Niekoniecznie. Trzeba by przestudiować historię jego fuzji. Najpierw połączył się z najsilniejszym narzeczeńskim wojownikiem (ponad 10x silniejszym od reszty), a później ze swoją drugą połową (co dało efekt niestandardowy). Z szeregowymi Nameczanami raczej nie poszłoby tak dobrze. A czy mógłby być jakiś limit? Może taki, że jego ciało nie wytrzymałoby kolejnego wzrostu mocy.

Kenji Harima napisał(a):
Nawet przez moment pojawiły się takie emocje (przynajmniej u mnie) jak w Frieza Saga kiedy wydawało się, że to już koniec, że już wszystko stracone
Jak się oglądało za dzieciaka, to takie emocje w każdej sadze się pojawiały, i to wielokrotnie. Nie można jednak oczekiwać, że teraz będzie to samo, gdy ma się 10-20 lat więcej na karku, a zdążyłem zauważyć, że wielu o tym zapomina.

Na koniec pozwolę sobie zacytować ciekawą starą wypowiedź Toriyamy, bo może nie jest bez związku z tym, o czym tu rozprawiamy.
Do you make any use of such fan opinions in the original work?
I do, in the sense of “betraying the fans’ expectations”. For instance, when I got a lot of, “Don’t kill Vegeta,” I deliberately killed him. (laughs)

Witam na forum.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.278
Posty: 365
Witam.

Raczej aż tak strasznie go nie wychudzono, żeby to się specjalnie rzucało w oczy.
W tym co napisałem nie chodziło mi akurat o Goku, tylko o całą resztę pseudo shounenów, wolę nie podawać tytułów bo jeszcze się ktoś obrazi

A co do zmiany stroju postaciom, ja jestem jak najbardziej na tak, bo od 1 odcinka Z do 291, w ciąż miał to samo ubranie, wyjątkiem były na przykład, gdy wrócił z Yardrat, po rocznej nieobecności, podczas treningu do Gry Cella i i podczas przerwy przed Grą Cella, gdy nosił zwykłe ubranie, no i nie można zapomnieć o ostatnich odcinkach DBZ, gdy miał całkiem inny struj

Mi się takie zabiegi podobają, na przykład w ONE PIECE, gdzie w każdej sadze główne postacie mają inne ubranie, co prawda trzeba było na to trochę poczekać, ale teraz to za każdym razem niby to samo ubranie ale w innym kolorze

Co do DBGT, to tylko saga z Babym była znośna, reszta już był strasznie naciągana.

Pozdrawiam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.831
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.278
Posty: 365
Witam.

A tak się niedzieli nie mogłem doczekać a tu proszę, nie minęło kilka godzin i zwiastun jest

Po tym co tam pokazali można już stwierdzić, że akcja w anime będzie alternatywą do BoG, a to z powodu dresu, który ma na sobie Goku, gdy trenował u Króla Światów.

Więc jednak zmienią urodziny Bulmy na ślub Gohana
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
0:12 Champa zwiększa masę? ; o

Skoro w mandze padła informacja o Super Saiyaninie Bogu, to podejrzewam, że w anime także się pojawi i być możemy będziemy go oglądać nieco dłużej powiedzmy przez kilka epów.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.919
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Katz napisał(a):
0:12 Champa zwiększa masę? ; o
Masuje się od powietrza, taki "ponczek, endomorfik".

Gdzieś tam w temacie przewinęło mi się, że ma być 100 odcinków. Czyli, że co, że pokażą 1-2 superbossów?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.431
Posty: 88
JarisWojnarez
Ziemianin
Ziemianin
JarisWojnarez
Dni na forum: 3.224
Posty: 23
Witam Wszystkich . Z moich źródeł fabuła DBS będzie przebiegała inaczej niż Wam się wydaje. Historia zacznie się zaraz po pokonaniu Bubu, Następnie pomiędzy kinówkami BoG , RoF. i Po najnowszym filmie
A to co na trailerze to tylko informacje co się działo kiedy Bóg Zniszczenia nie poznał jeszcze Son Goku, nie będzie żadnych odgrzewanych kotletów. To po prostu będa TimeSkipy

Pozdrawiam !
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.232
Plusy: 7
Posty: 346
Też tak myśle uważam że pokażą losy przed filmem żeby wprowadzić nowe postacie że już były wcześniej i nie wzięły się znikąd, (pokażą urywki filmu np że nowy gruby kot obserwował walkę goku z billsem) coś w podobnym stylu fileru z garlickiem jr w Z (w telewizyjnej wersji) i było w niej nawiązanie do kinówki
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Raczej nie, tak się zwyczajnie nie robi. Będzie sobie nowa fabuła i nagle "a teraz obejrzyjcie sobie film, bo w następnym odcinku będą wydarzenia mające miejsce już po nim", bla bla i ponownie to samo? Po co tak kombinować, skoro można na te wydarzenia poświęcić po prostu kilka odcinków. Utrzymanie konsekwencji z zawartością filmów i tak byłoby trudne, więc co im szkodzi napisać scenariusz od nowa.

Zapowiedź zapowiedzią, ale jest jeszcze pierwszy rozdział mangi, który niemal przesądza sprawę.

Ovin napisał(a):
Co o tym sądzicie?
Szkoda komentować takie "wykwity"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
JarisWojnarez
Ziemianin
Ziemianin
JarisWojnarez
Dni na forum: 3.224
Posty: 23
Ale po pierwszym rozdziale mangi nikt nic nie wie. Sprawa raczej nie zostaje rozwiązana ,bo to tylko historie co się działo wtedy i wtedy także jeszcze wszystko może się zdarzyć
Według mnie Bóg Zniszczenia nie może być wrogiem Goku, ponieważ automatycznie Whis też bym musiał nim być a każdy wie jaką ma on moc
Mam nadzieje ,że to będzie na zasadzie Beerus z Whisem i drużyną "Z" VS Shampa (CZY JAK MU TAM JEST )

Po za tym nikt nie powiedział ,że Shampa to przeciwnik na całe 100 odc. jestem pewien ,że będzie jeszcze jeden lub dwóch oponentów. (niekoniecznie podobnych do kotów)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Ale przecież Beerus w gruncie rzeczy był wrogiem Goku. Dopiero pod koniec Battle of Gods się "pojednali", a sprawę Ziemi odłożyli na później. Champa to zagadka, trzeba czekać na odcinek, bo raczej przed premierą nic już fanom nie zdradzą

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.739
Plusy: 5
Posty: 2.022
JarisWojnarez, mnie również jakoś takie rozwiązanie wydało się najlogiczniejszym. Głupio by było, jakby mieli adaptować filmy do serii i od nowa wałkować tę samą historię, no, ale z drugiej strony, czego się dla kasy nie robi. Trzymam kciuki, że jakoś to pozytywnie rozstrzygną, a na razie pozostaje cierpliwie czekać.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Edek90 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Edek90
Wiek: 34
Dni na forum: 3.264
Posty: 12
A ja jestem ciekaw, czy w nowej serii pojawi się Lunch
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
W filmach jej nie było, ale ona już w DBZ rzadko się pojawiała, zwłaszcza że nie siedziała ciągle na wyspie, tylko ganiała za Tenshinhanem.

Druga z takich postaci, które są i nie są, to Yajirobe

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Edek90 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Edek90
Wiek: 34
Dni na forum: 3.264
Posty: 12
Obstawiam, że jej nie będzie w ogóle, a szkoda, bo z nią na wyspie było wesoło, no i Genialny Żółw miał na co popatrzeć...
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.285
Posty: 402
Master Roshi bedzie teraz molestowal Chi-chi, sądząc po tym minutowym trailerze
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.326
Posty: 77
Jest jeszcze C-18, ale za nią chyba, aż tak Roshi nie szalał

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook