Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 002, 12.07.2015

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do drugiego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 12.07.2015 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.380
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Lepszy niz poprzedni odcinek. Aczkolwiek nie podoba mi sie ta niespojnosc miedzy odcinkami a kinowka.

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Jak dla mnie, bomba! Cudowne to było. Czegoś takiego mi brakowało w całym Dragon Ballu. Szkoda, że od przyszłego odcinka już wszystko rusza i zacznie się „nudna akcja”, aczkolwiek czuję się usatysfakcjonowany.

Serial aż kipy Toriyamą (albo jego wiernym naśladowcą). Te gagi są przecudne. Mam nadzieję, że takie natężenie pozostanie i nie zrezygnują z tego w miarę tworzenia odcinków.

PS Wyprawa Whisa po żarcie miodna, a Vegeta jak zawsze przecudny

Spoilery:
ObrazObrazObraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Możecie podać mi link, pod którym ogladaliście odcinek?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen wstawiał w innym temacie link do poradnika, jak posługiwać się programem BeTV. Ja oglądałem na żywo (3 minuty opóźnienia w stosunku do Tokio). Polecam za tydzień.

PS Na razie nawet na japońskich onlajnach nie ma... Wydaje mi się, że ostatnio RAW był wcześniej.
PPS Za tydzień robię własnego ripa
PPPS [SOFCJ-Raws] mi na IRCu napisali, że za ok. 5-6 godzin wrzucą RAWa. Ciekawi mnie, czy oni tak serio, czy tylko na odczepne dostałem...

Dodano po 26 minutach
Wybaczcie posta pod postem, ale mam onlajna. Ssać, póki wisi.

[Ed]
Jeszcze jeden, pełny z openingiem, ale za to ma kiepskie audio..

[Ed2]
Napisy. Miłego oglądania.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.403
Posty: 88
Czy ktoś wie czy oni tam mówią o time skip np w zapowiedzi do 3 odcinka? - ok już sprawdziłem nic nie mówią.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Jak dla mnie, bomba! Cudowne to było. Czegoś takiego mi brakowało w całym Dragon Ballu.
Mnie aż tak nie poruszył, ale dobre dopełnienie do pierwszego, który skupiał się na rodzinie Goku. Bezcenne, jak Whis zaczął nawijać w języku czterookiego.

Tylko jak mogli znowu podczas retrospekcji wziąć żywcem sceny z DBZ, zamiast narysować je od nowa? To było paskudne

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.214
Posty: 32
Skąd: Stargard
Odcinek wg mnie lepszy niz pierwszy.
Apropos...
Jak juz ukaze sie wersja z lektorem to pewnie znowu uslyszymy 'Wielki Browku'
Jest ktos wstanie mi wyjasnic pochodzenie nazwy 'Wielki Browek'?

à la prochaine
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Imiona bogów zostały ostatecznie wzięte od nazw alkoholi

Birusu - Piwo (Beer), stąd Browek (browar)
Whis - Whiskey, zostało Whis
Champa - Szampan (champagne), będzie Czampan zapewne

Nowości od grupy DBmangi
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.214
Posty: 32
Skąd: Stargard
Czaje, dzieki

à la prochaine
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Tylko jak mogli znowu podczas retrospekcji wziąć żywcem sceny z DBZ, zamiast narysować je od nowa? To było paskudne
Zgadzam się. Okropny przeskok (jeszcze ten zachrypnięty Horikawa z Kaia...). Jednak może ma to i dobre strony, jeszcze by w DBZ zaczęli ingerować i pisać od nowa.

kinichi napisał(a):
będzie Czampan zapewne
Optowałbym za Szampek, ale Czampan brzmi jednak groźniej

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
To jeszcze można zmienić, chociaż Birus i Browek zacznają się na B, a Champa i Czampan na C... Więc się kojarzy jakoś
natomiast Szampek kończy się jak Browek ale zaczyna na S Kto wie, może alfabet ma tu znaczenie? Tyle wszechświatów

PS. Szambek mi się kojarzy a to bardzo niedobrze
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ale Champa wymawia się z francuska, to jest Szampa. Jeszcze (chyba) nie opublikowano oficjalnego międzynarodowego zapisu alfabetem łacińskim, to tylko domysł. Na razie jedyne, co faktycznie mamy, to シャンパ shanpa (siampa).

Pewnie dopiero przy okazji DLC do Extreme Butōden (po pozajapońskiej premierze tej gry) ujawnią, jak to romanizować

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co mnie zdziwiło w tym odcinku, to (długie) streszczenie poprzedniego. Z jednej strony widać, że się śpieszą z fabułą, żeby szybko wejść w BoG, pomijając przy tym pobudkę Beerusa i jego rozmowy z Whisem, a z drugiej robią jakieś niepotrzebne powtórki, byle czas wypełnić.

vegeta391 napisał(a):
ujawnią, jak to romanizować
W Japonii Goku to głównie Son Gokou.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Mi się podoba, że ten cover "Cha La Head Cha La" towarzyszący nam podczas wspomnienia walki z Buu został użyty (i prawdopodobnie już tak zostanie) jako utwór podkład pod przypomnienie ostatniego/ostatnich odcinków.

Taki muzyczny smaczek dla fanów i ukłon w stronę DBZ i kompozytora Shunsuke Kikuchi który stworzył soundtrack do DB i DBZ.
mmz007
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 4.402
Posty: 34
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wczoraj już nie odpowiedziałem. Dziękuję za link do odcinka.
Whis gadający w języku jaskiniowców był świetny.
Kiedy Bulma, Vegeta i Trunks siedzieli sobie na plaży i przepływał ten ogromny statek, to pomyslałem, że Vegeta puścił bąka. No i doszedłem do wniosku, że gdyby poczucie humoru w DB pochodziło nie tylko od Toriyamy, ale również od Bartosza Walaszka, to DB byłby pierwszym produktem kultury ziemskiej zakupionym przez media pozaziemskie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.711
Plusy: 4
Posty: 2.006
Al Ed Upek, aż mi przypomniałeś, że nowej Blok Ekipy nie widziałem

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Puszka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.647
Posty: 21
Bulma jest p***(vegeta też) i wygląda bardziej komiksowo w porównaniu z DBZ.
Ciekawe jak vegeta wziął sie za rypanie bulmy, a songo chichi, jak to wyglądało, przecież oni myśleli tylko o treningu, walce i jedzeniu.

W mOvie14 browek ledwo wstał i gadał o boskim ssj, nastepnie poszedł do ryby i od razu po tym ruszyli na planete kai, a teraz inaczej? I co z niego takiego smakosza zrobili?

Prosimy bez takiego słownictwa.
Shounen
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Puszka napisał(a):
Ciekawe jak vegeta wziął sie za rypanie bulmy, a songo chichi, jak to wyglądało, przecież oni myśleli tylko o treningu, walce i jedzeniu.
Sądzę że Trunks to jednak efekt wpadki. W DBZ była rozmowa (w dniu pojawienia się androidów) o tym. Bulma mówiła, że Vegeta z nią nie żyje. ChiChi już od dziecka mówiła, że to Goku będzie jej wybrankiem. Goku nieświadomy składanej obietnicy - zgodził się na to.

Jak chcesz poszukać "nieoficjalnych" filmików jak Vegeta rypie Bulmę to musisz szukać na stronach dla dorosłych Tylko nie zdziw się jak znajdziesz jakieś kontrowersje - Vegetę obracającego wszystkie Czarodziejki.


Puszka napisał(a):
W mOvie14 browek ledwo wstał i gadał o boskim ssj, nastepnie poszedł do ryby i od razu po tym ruszyli na planete kai, a teraz inaczej? I co z niego takiego smakosza zrobili?
Przecież w "Battle of Gods" Beerus również był wielkim żarłokiem.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 002, 12.07.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook