Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 003, 19.07.2015

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do trzeciego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 19.07.2015 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A może go obejrzeć live?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
No, to dopiero było coś. Moje opinie są raczej subiektywne i nie należy się na nich opierać, bo z każdym odcinkiem coraz bardziej się na to nakręcam, i połknąłbym i kupę, jakby zaserwowali. W pewnym momencie to do tego doszło, że się nawet wzruszyłem.

Na początku szczerze powiem, że się pozytywnie rozczarowałem. Myślałem, że bardziej popędzą z fabułą i dojdzie już do starcia naszego bohatera z Beerusem. Na szczęście dalej wszystko ma miłe, sielankowe tempo. Znów mamy historię bez historii, ale takie odcinki lubię najbardziej. Czekam z niecierpliwością do następnego!


Gagi Toriyamy wychodzą z każdej strony:
-bąk Beerusa,
-goły Beerus,
-Muten Rōshi i Wūlóng podglądający babeczki na plaży.
-fotka weselna z Piccolem


PS Na upartego dałoby się ten stateczek wcisnąć do kinówki bez większych zmian, bo to jest tak ogromne, że...

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Witam.

Odcinek fajny.

Ale i tak nie mogę się doczekać końca wydarzeń z kinówki BoG.
Czekam na coś nowego
A też interesuje mnie w sumie jak bardzo zmienią RoF
Nie mogę się już doczekać kolejnych odcinków!!!

A co do mangi, pewnie dlatego tak szybko z tym lecą, by nie było opóźnienia względem serii, a i też pewnie w 3 może 4 rozdziale zakończą BoG.

Pozdrawiam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zabrakło jednak tych unoszących się pojazdów na ulicy, jeśli dobrze widziałem*. Panowie z Toei nie odrobili lekcji.

vegeta391 napisał(a):
Myślałem, że bardziej popędzą z fabułą
W końcówce poprzedniego odcinka Bulma mówi o wynajęciu statku, a na początku kolejnego impreza już gotowa i wszyscy pozapraszani zaczynają się zbierać. To nie jest tempo starej serii

* Jednak się myliłem, Kuririn z rodziną jechali drogą dla zwykłych aut, ale przez chwilę była też pokazana ekspresowa:

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
potrafia trzymac w napieciu;) juz myslalem ze w tym odcinku dojcie do starcia Boga Zniszczeniaz Goku ;(no coz trzeba tydzien czekac .swoja droga ciekawe czy w 4 odcinku walka Beerusa vs Goku potrwa troche dluzej niz te dwa ciosy
kafci0
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.374
Posty: 1
pitek599 napisał(a):
potrafia trzymac w napieciu;) juz myslalem ze w tym odcinku dojcie do starcia Boga Zniszczeniaz Goku ;(no coz trzeba tydzien czekac .swoja droga ciekawe czy w 4 odcinku walka Beerusa vs Goku potrwa troche dluzej niz te dwa ciosy
Dwa tygodnie
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
pitek599 napisał(a):
.swoja droga ciekawe czy w 4 odcinku walka Beerusa vs Goku potrwa troche dluzej niz te dwa ciosy
Pewnie będą dłużej gadać

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Pytanie co w końcu jest teraz kanoniczne, czy to co w BoG czy to co teraz leci w DB Super. Ciekawe smaczki z tymi, że to Beerus zamknął starego Kaioshina w mieczu i że to on zniszczył dinozaury na Ziemi (chociaż te jak wiemy w świecie DB się ostały). Ogólnie to lipa, że piszą tę historię jeszcze raz, ale ta jest według mnie bardziej klimatyczna i Beerus faktycznie kreowany jest od początku jako Bóg Zniszczenia, na którego imię wszyscy popuszczają, bo w kinówce czar prysł już przy pierwszych jego scenach gdzie się zwlekał z łoża.

Ciekawe czy Vegeta znowu da pokaz tańca ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ten seiyuu od króla światów to chyba ledwo zipie. Bo w tym odcinku po raz kolejny wypadł po prostu słabo. W scenach gdzie powinien wydrzeć się na Goku jest spokojny, usypiający głos, bez wyrazu. Jako narrator może się sprawdza, ale żywiołowa postać boga już nie. Na plus za to wychodzi gościu od Beerusa, podoba mi się jego podkład.

Grupa Mirai
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kanon, jakkolwiek by ten termin definiować, jest tym co zgodne z mangą. Jako że w tej sytuacji manga wychodzi do anime, a nie odwrotnie to kanon stanowi seria odcinkowa przedstawiona oficjalnie jako kontynuacja DBZ. Tu też sprawa jest nie do końca jeszcze jasna, bo nie wiadomo ile lat upłynie w świecie DB i jak wtedy będzie to korelować z tym co już zostało wydane. Seria odcinkowa to element główny, a wszystkie filmy i odcinki specjalne są jemu poporządkowane. Z naszej fanowskiej perspektywy podobał nam się BoG, bo pasował jak ulał do wcześniej opisanej rzeczywistości, no ale teraz zonk, bo jest jednak inaczej. Mnie najbardziej boli to, że historia początków Goku oraz historia Bardocka jest teraz podwójnie przedstawiona. Byłoby super jakby Toriyama zabrał głos w tej sprawie, powiedział co jest faktycznym wydarzeniem, a co reinterpretacją. Np. Goku został wystrzelony w kosmos przez ojca, a wcześniejszy film przedstawiający, że ten odlatując z rodzimej planety minął się z ojcem jest inną wersją opisywanej historii.

Wracając do odcinka to był ok. Z jednej strony to dobrze, nawet bardzo, że Beerus* ma teraz, jak powiedział Katz, złowrogi wizerunek bez znacząco obniżających jego powagę wstawek jak ta z pobudką. Z drugiej jednak to trochę nie ma teraz swojego klimatu, bo i tak wiemy, że koniec końców zakumpluje się z ekipą. Jak dla mnie za długo trwa ten sielankowy wstęp. Nawet w Dragon Ballu, mimo że była to seria bardzo przystępna dla dzieci, bo i krwi było mniej, wrogowie i walki zabawniejsze, było więcej dramaturgii. To dopiero początek, ale nigdy nie było tak długiej sielankowej wstawki.
__________________
* W zasadzie jak powinniśmy zapisywać to imię. Beerus w założeniu jest lekko zangielszczoną wersją oryginalnego imienia. Zaś Whis jest generalnie formą w pełni angielską. Funkcjonuje wobec pierwszego również imię Bils, które bardziej pasuje wtedy do Whisa i generalnie przyjętej w Europie koncepcji, że wobec w DB używamy form angielskich. Stąd jest Vegeta a nie Bejita, Bulma zamiast Buruma.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jeżeli ta seria będzie jedynie wydłużeniem filmu, to trochę słabo :p

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Jeżeli ta seria będzie jedynie wydłużeniem filmu, to trochę słabo :p
Chyba czytałeś wypowiedź Toriyamy na jej temat? Jest tam mniej więcej opisane, jak będzie przebiegać fabuła.
Niby wydłużenie, a mnie się wydaje, że wiele pominą, np. te sceny, które wrzucono do edycji specjalnej Battle of Gods, czyli przykładowo gra Beerusa z Ulongiem w papier, kamień, nożyce.

Al Ed Upek napisał(a):
To dopiero początek, ale nigdy nie było tak długiej sielankowej wstawki.
Choćby w DBZ na rozpoczęcie sagi Buu przygody Gohana w liceum w odcinkach 200-205, w których nie działo się nic innego.

Al Ed Upek napisał(a):
* W zasadzie jak powinniśmy zapisywać to imię. Beerus w założeniu jest lekko zangielszczoną wersją oryginalnego imienia. Zaś Whis jest generalnie formą w pełni angielską. Funkcjonuje wobec pierwszego również imię Bils, które bardziej pasuje wtedy do Whisa i generalnie przyjętej w Europie koncepcji, że wobec w DB używamy form angielskich.
Jego imię to przeróbka angielskiego beer(s), dlatego Bils jest w tym przypadku bezsensowne. Najoficjalniejsza wersja to Beerus.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie naj, tylko jest to oficjalna angielska, wprowadzona przez tamtejzego dystrybutora flmu. W Polsce na ten moment wykładnikiem jest DB Xenoverse, gdzie także jest tłumaczenie Beerus i Super Saiyanin Bóg.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Co do Xenoverse
Jest tam też Działo Czosnkowe, w innym miejscu Działo Garlicka (Girlicka gdzieś widziałem), co się kupy nie trzyma.
Że już nie wspomnę o Kakarotto na przemian z Kaszalotem... Jak można popierać takie tłumaczenia?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Madao mnie znowu upokorzył. Strzeliłem gafę, no ale i tak uważam, że mogliby już zacząć się bić albo chociaż stanąć twarzą w twarz i pogadać na poważnie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Patrząc na zapowiedź, widać że akcja skupi się na grupie Pilafa, a Beerus doleci do planety Kaio dopiero pod koniec odcinka Nie sugerowałbym się tłumaczeniami z Xenoverse, bo tam to jest samowolka, wybrali zapewne grupkę tłumaczy którzy na swoją modłę przetłumaczyli napisy i dlatego są właśnie takie kwiatki o których wspomniał kinichi.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Yasiek napisał(a):
Nie sugerowałbym się tłumaczeniami z Xenoverse, bo tam to jest samowolka, wybrali zapewne grupkę tłumaczy którzy na swoją modłę przetłumaczyli napisy i dlatego są właśnie takie kwiatki o których wspomniał kinichi.
Zgadza się, no ale na dzień dzisiejszy są to jedyne polskie tłumaczenia tych dwóch postaci, będącej cześcią produktu na licencji. Może kiedyś jakiś dystrybutor powydaje najnowsze filmy w Polsce na DVD/BR i wtedy uzna po swojemu.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
-fotka weselna z Piccolem
Nie no, Piccolo jr przestraszył widownie na 23 TB, a teraz tak po prostu [ ort! ] zapraszają go na ślub? Wow

Gohan wygląda ładnie w weselnym stroju, tak ma wyglądać pan młody, a nie ubierać sie jak upiór z opery (patrzę na ciebie teściu - mistyczny Gohanie)
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 003, 19.07.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook