Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 004, 02.08.2015

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do czwartego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 02.08.2015 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Nie rozumiem, po jakie licho stosowali tę grubą kreskę w co drugiej scenie, jakieś to bez pomyślunku. Zwłaszcza że w poprzednich odcinkach nie przypominam sobie, żeby była choć raz.

Druga rzecz, seiyu Kaio faktycznie nie wyrabia. Kiepsko oglądało się scenę, w której się wściekł, a głos bez jakiejkolwiek zmiany. Ale nie ma co tutaj winić aktora, co najwyżej scenarzystów.

Ale poza tym odcinek w porządku. Dobra akcja z Pilafem, tylko czemu nie zdziwił się na widok Gotena? Może dopiero w kolejnych odcinkach zauważy podobieństwo. Krótka (albo i dłuższa) retrospekcja z ozaru też by się przydała.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Też mnie ta kreska w oczy kłuła. Dziwny zabieg.
Przy kobitach widać to najlepiej:

Obraz
Obraz
Obraz

PS trzeba by poczytać, kto animował ten odcinek, może tam jest pies pogrzebany. Na forum Kanzenshuu są maniacy, którzy w DBZ potrafią po scenie z losowego odcinka poznać, spod czyjego ołówka (rysika?) wyszła animacja.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Podobny styl stosowany był przy scenach z Hitlerem w kinówce o Fuzji. Podkreślali w ten sposób chyba komiczność sceny albo coś innego. Ogólnie kreska przypomina też te w grach na konsole. Myślę, że to przez Pilafa pojawiła się ta kreska, ale czemu jest tak losowo to już nie wiem.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Yasiek napisał(a):
Podkreślali w ten sposób chyba komiczność sceny albo coś innego.
Zgadza się, bo taką kreskę czasem stosuje się w przypadku absurdalnych scen/serii, ale tutaj to było często zupełnie bez sensu, na siłę. Przypuszczam, że już w kolejnych odcinkach będzie normalnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.141
Plusy: 12
Posty: 663
Przyjęli jakąś dziwną konwencję, że pogrubiali kreskę przy zbliżeniach. Im bliżej, tym grubsza... Kto wie, może na DVD poprawią.

Ale odcinek fajny Klimat powoli się rozwija

Nowości od grupy DBmangi
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Również myślę, że ta kreska to ze wglądu na gang Pilafa. Miało to podkreślić humor odcinka.

odcinek całkiem całkiem, chociaż mam wrażenie że zaczynają to rozwlekać niepotrzebnie. Albo to takiego wrażenie, bo przecież znamy dalszą historię (w pewnym stopniu).
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.215
Posty: 32
Skąd: Stargard
Odcinek spoko, tez wg mnie pogrubiona kreska przy oczach kobiet wypadla nie najlepiej no i niestety znowu zadna muzyczka w tle nie przykula mojej uwagi. Jedynie ta sielankowa muzyczka wpadla w ucho ale nic poza tym. Niestety postacie sa troche za chude - Krilan jak dziecko, Vegeta na sadze Buu byl bardziej przypakowany a oni jakby wracaja z jego wygladem do sagi Cell i Frieza. Gohan ja wiem, ze nic nie trenuje ale tez jego rece sa chuderlawe. Jedynie Songoku jakos nie stracil na masie zbytnio. Wiem wiem, ze oni sie musza napiac itd. ale Vegeta bez zadnej napinki na Bubie byl szerszy

Pozdro.

à la prochaine
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Chyba z rezygnowali z romantycznego wątku Trunksa z Mai bo nie było żadnej zajawki, że takie coś się pojawi. I kolejne dopełnienie z BoG czemu Vegeta przerósł w pewnym momencie Goku, bo ostrzej trenował. przy większym chyba przeciążeniu grawitacyjnym.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Ale Goku z treningów w stylu Vegety zrezygnował już w czasie sagi Cella.

Z Mai to niekoniecznie, wszystko się zaczęło od tego, jak dała mu diament, a oni nagród jeszcze nie znaleźli. Ciekawe, jak w ogóle odkryją te Smocze Kule, skoro zostały tak zabezpieczone.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przy Videl te grube kontury sprawiają, że odnosimy wrażenie jakoby została wklejona w jakimś corelu do tła. Przy Bulmie i Chi-chi to nawet nie wygląda źle, w sumie jest niezauważalne. To nie tak, że to nie pasuje, po prostu przez 15 lat w naszej świadomości kreska w Dragon Ballu funkcjonowała inaczej i takie coś po prostu razi. Jakby tak było rysowane od początku to by było inaczej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Katz, raczej nie zrezygnują z niczego, co nam już ukazali (nie mam tu na myśli drobnych scenek typu budzący się Beerus). Na tym szkicu są blisko siebie:
Obraz
Swoją drogą, jakieś spekulacje co do tożsamości tych dwojga po prawej (z wymazanymi twarzami)? Zwykła służba Bulmy? Nie jest to na pewno ta sekretarka, co podawała telefon Vegecie, bo ciuch się nie zgadza.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Swoją drogą, jakieś spekulacje co do tożsamości tych dwojga po prawej (z wymazanymi twarzami)?
Prawdziwi rodzice Gotena (stoją za nim). Ewentualnie dzieci Gyumao z nieprawego łoża (stoją przed nim). A skąd ten skan? Z tamten tajemniczej gazetki dostępnej przed premierą pierwszego odcinka?
Paradoksalnie dlatego mogą mieć wymazane twarze, bo właśnie są postaciami kompletnie nieistotnymi w historii.

Al Ed Upek napisał(a):
Jakby tak było rysowane od początku to by było inaczej.
Rzecz w tym, że oni to zastosowali nagle w czwartym odcinku. Cokolwiek nimi kierowało, jest to dziwaczne. A w zapowiedzi do piątego już jest normalnie (może pomijając obwódki oczu SSJ3). A u Bulmy to akurat miało swój urok.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
vegeta391 napisał(a):
Swoją drogą, jakieś spekulacje co do tożsamości tych dwojga po prawej (z wymazanymi twarzami)? Zwykła służba Bulmy? Nie jest to na pewno ta sekretarka, co podawała telefon Vegecie, bo ciuch się nie zgadza.
Podejrzewam, że to coś w stylu "dorysuj swoją twarz i stań obok bohaterów Twojego ulubionego anime" - taka kolorowanka dla dzieci
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.379
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
Jeżeli już sie czepiamy czegoś to ja sie czepne tego kota.
Uważam że jest to postać niewłaściwa.
Dlaczego? Otóż za silna.
Ten przeciwnik nie ma potencjału na dalsze przygody i serie.
Jest najsilniejszy i może zniszczyć wszechświat czyli już po nim nie ma nikogo lepszego.
Nie ma po co szukać innych planet czy ras nie ma po co ćwiczyć.
On jest najsilniejszy i tyle.
No i jedynie songi z vegetą mogą sie stać tym całym boskim sajanem i go pokonać i koniec całego db definitywny.
Zamiast tego kota mogli dać jakiegoś innego przeciwnika super silnego.
Ale nie do cholery od razu [ ort! ] najsilniejszego lorda bogów no nie no to już przegięcie.
Ale wiadomo kto nie potrafi odnieść sie do argumentów to zawsze napisze: "nie chcesz nie oglądaj nikt ci nie każe".
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Shounen, tak, to Dragon Ball Super - Start Guide.

Łukasz, napisy nic na ten temat nie mówią. U góry masz:
キャラクターの大きさを決める。「キャラクター対比表」

Czyli:
Zestawienie wzrostu postaci. „Tabelka porównująca postacie”.


Z boku:
キャラの身長や体格の差が解りやすく並べられている。サ夕ンが意外に高身長なことがわかる。

Czyli:
Schemat zamieszczony, aby naświetlić różnice pomiędzy wzrostem oraz posturą postaci. Satan jest jakiś wyjątkowo wysoki.

Zero wzmianki o rysowaniu.


florion11, cicho tam. Brolly'ego i Bardocka SSJ4 w duecie z Yī Xīng Lóng'em walczących z Gogetą SSJ4 masz Dragon Ball Heroes (bodajże nie tylko w grze, ale w mandze też). Tutaj tego nie uraczysz. Sorki.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ale świat jednak bardziej urealnili. Zwykły odrzutowiec, zwykły samochód sportowy no i najzwyklejszy rekin nic nie przerośnięty.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
A ten pyton to niby na sterydach, ta?

Mangowy wózek Satana też realnie nie wygląda (jest to logiczniejsze, bo wątpię, żeby taką limuzyną [w której nawet koła się nie kręcą] zdobył wiejskie drogi Gór Paozu).

Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 05.08.2015, 22:32
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
O anime mówię, ta manga to od tak byle by było.

Ale pyton, nie żaden dinozaur i tu jest drobny zamęt bo Beerus mówił, że to on wybił dinozaury a małęgo Gohana kto gonił w DBZ? :F ; o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Katz, temat o dinozaurach to był już poruszany przy okazji kinówki. Toriyama pewnie oglądał animal planet i mu się rzuciło. Dlatego mówię, że ci jego konsultanci chyba śpią.

Jeśli idzie o anime, Shounen wstawiał fotkę latającego samochodu.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 004, 02.08.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook