Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Referendum 6 września 2015

Czy zagłosujesz w referendum?

Czy zagłosujesz w referendum?
Tak 41,67% 5 41,67%
Nie 58,33% 7 58,33%
Wszystkich głosów: 12
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pytania, bo w gruncie rzeczy mało kto zna ich treść:
1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Choć zwołane przez Bronisława, to i tak się obrywa Dudzie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
1. Tak.
2. Nie.
3. Tak.

A Ty Gociak, jak zagłosujesz?

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pytania są podane, ale jeśli naród w referendum wyrazi wolę zmian to trzeba będzie wprowadzić odpowiednie ustawy, znowelizować lub uchylić istniejące. Niech powiedzą jak będą wyglądać te zmiany.

1. Generalnie TAK. JOW to lepszy system, ale musi być spełnionych kilka warunków. Kandydaci niepartyjni(to nieznaczy nie należący do partii, tylko niestartujący z komitetu wystawionego rpzez partie) muszą być dopuszczani na podstawie legitymacji w okręgu wyborczym. Innymi słowy, kandydat z okręgu przykładowo 221 Białystok musi zebrać 1000 podpisów w Białymstoku, a nie należeć do komitetu, który zbierze co najmniej 100 tysięcy podpisów. Nie mogą być też zobligowani do przynależności do szerszego komitetu grupującego kandydatów z innych okregów. A komitety partyjne, jeśli będą chciały wystawić kandydatów tylko w wybranych okręgach, też powinny tak robić, a podpisy zbierać nie pod listą partyjną, tylko pod nazwiskiem kandydata w okręgu. Bo jeśli ordynacja wyborcza będzie lansować listy partyjne i wymagania rejestracyjne zawyżać tak, by tylko komitety ogólnokrajowe były w stanie je spełnić, to lepiej zachować obecny system wprwadzając doń zmianę polegającą na likwidacji 5% progu wyborczego na poziomie krajowym. JOW mają sens tylko wtedy, jak wymagania rejestracyjne będą dopasowane do możliwości sztabu okręgowego, bo jeśli ci wszyscy kandydaci społeczni będą podporządkowani panującym wymaganiom to zamiast odbetonowania będziemy mieli już beton na amen.
2. Generalnie NIE, ale pytanie nie mówi jasno, że państwo nie będzie moglo finansować partii politycznych. Jest tylko mowa, że nie można będzie finansować ich z budżetu państwa. A co z budżetami samorządowymi, spółkami skarbu państwa, fundacjami? Pytanie powinno powinno brzmieć: Czy jesteś za zniesieniem obecnego sposobu sposobu finansowania partii politycznych i dopuszczeniu do finansowania jedynie osób prywatnych? Nawet jeśli popodnoszą pensje chłopakom na stanowiskiach, to wieku z tych mendów będzie żal dać na partię zamiast zostawić sobie. Dlatego sam nie wiem, czy bezpieczniej nie będzie powiedzieć TAK, aby nie uniknąć zmiany, która zmieni detal, ale nie zlikwiduje problemu.
3. TAK. Ale trzeba się spodziewać tego, że państwo uzupełni sobie stratę wprowadzając nowy, bądź podwyższając obowiązujący podatek. Ale warto chociażby dla komfortu pracy, prowadzenia przedsiębiorczości, rozliczenia oraz oszczędnośi na czasie, która ostatecznie też odbija się finansowo.
Niech podejdą do tego na poważnie i pokażą treści aktów prawnych, które na mocy woli wyrażonej w referendum zaczną obowiązywać. Bo jeśli najoierw pytania, a potem praca nad ustawami w komisjach, to będzie to wola sejmu, a nie narodu.

Odnośnie JOW to trzeba sobie z czegoś zdać sprawę. Najbliższe wybory odbędą się jeszcze na podstawe obowiązującej ordynacji proporcjonalnej . Dopiero ewentualne w 2019 będą tymi, w których posłów będzie się wybierać pod jednym z okręgu. Nie dajmy się zwariować JOWowemu optymizowi Kukiza i ufać w to, że nagle w JOWach zaczną posłowie myśleć i wypełniać interesy narodowe. Nawet jeśli stanie się cud i zmądrzeją jak ręką odjął, to odliczając ostatnie 3 miesiące 1 kadencji JOWowej (2019-2023) gdzie będzie już trwała kampania wyborcza i każdy będzie mądry, to mają jeszcze 7 lat i 9 miesięcy na pozbawienie nas quasi-państwowości, którą jeszcze możemy się cieszyć. Dlaczego groźna jest jeszcze 1 kadencja JOWowa? Bo jest pierwsza i jeszcze nie będą czuli groźby wywalenia ich przez wyborców aż do sondaży przedwyborczych. Dlatego same JOWy to za mało, a pewne zmiany trzeba przeprowadzić już teraz, nawet JOW nie sprawią, że nagle ZUS stanie się wypłacalny. Niech się więc nie obraża jak ktoś mu zarzuca, że nie ma programu. Bo nie ma.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 23.08.2015, 18:20
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Niech podejdą do tego na poważnie
Kto? Tak naprawdę to referendum powinno zostać odwołane po przegranej Bronisława, bo w końcu ogłosił je w ramach kampanii, bez żadnego pomyślunku czy przygotowania, a PO się od niego odcina, więc kto teraz mógłby ponieść ewentualną odpowiedzialność? Zapewne przyszły rząd.

Ja mam odpowiedzi jak powyższe, ale przypuszczam, że JOW-y nie wygrają, bo ludzie w zasadzie nie wiedzą, co to jest, a Kukiz aż tak dużego poparcia nie ma, żeby przeważyło.

Poza tym czy tu obowiązuje jakaś frekwencja? Bo na pewno będzie drastycznie niska, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to okres wakacyjno-urlopowy.

Druga sprawa, czy można odpowiedzieć na tylko jedno z pytań i głos będzie ważny?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ci którzy będą to referendum przygotowywać w zakresie legislacyjnym. Duda zdecydował się go nie odwoływać, więc siłą rzeczy jako prezydent musi mu patronować razem z sejmem. Skoro nie widzi możliwości przygotowania go przy obecnym sejmie PO-PSL niech je przełoży na kolejną kadencję sejmu i przygotuje wspolnie z sejmem i rządem pisowskim. Tylko że wtedy za ewentualne buble wynikające z wprowadzenia zmian w życie będzir sam z PiSem pod pręgierzem.
Zresztą, tak się nie robi referendum. Najpierw się przygotowuje pakiet zmian, przedstawia się ich treści publicznie, po czym dopiero przeprowadza referendum.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Zagłosuję, aczkolwiek zgadzam się, że to referendum jest kompletnie idiotyczne i w gruncie rzeczy może niczego nie zmienić, mimo optymistycznie brzmiącego wyniku w głowie każdego Janusza. Pytania są na tyle bezpośrednie, by takie uczucia wzbudzić, ale mimo to pozostawiają zbyt duże pole do popisu w zakresie wprowadzenia zmian w życie. Zresztą Joe powyżej ładnie to opisał.

Ja natomiast zagłosuję podobnie, jednak wciąż waham się nad JOWami. Ze względu na to, że nie wiemy, jakich zmian się spodziewać, nie spodziewam się odpowiednich regulacji pozwalających na sprawne działanie systemu JOWowego. A że mało kto rozumie, że bez nich doprowadzimy do jakiejś dwupartyjnej porażki, to jednak zagłosuję na NIE. Boję się, że niewiedzę społeczeństwa wykorzysta się do totalnego zabetonowania sceny politycznej, którą później zwali się na Kukiza i jego ruch, a także same społeczeństwo, bo przecież sobie tak wybrało.
Gdyby przedstawili propozycje zmian i później zorganizowali referendum, przypuszczam, że namówiłoby mnie to do oddania innego głosu. Jednak w tym wypadku będzie to wyglądało tak:
NIE.
NIE.
TAK.

A, btw. Co sądzicie o drugim referendum?

Obraz
PALATIAL REGALIA
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Zagłosuję. TAK TAK TAK. Czemu trzy razy natak, a nie TAK NIE TAK. Ono dlatego, że
Al Ed Upek napisał(a):
Generalnie NIE, ale pytanie nie mówi jasno, że państwo nie będzie moglo finansować partii politycznych. Jest tylko mowa, że nie można będzie finansować ich z budżetu państwa. A co z budżetami samorządowymi, spółkami skarbu państwa, fundacjami? Pytanie powinno powinno brzmieć: Czy jesteś za zniesieniem obecnego sposobu sposobu finansowania partii politycznych i dopuszczeniu do finansowania jedynie osób prywatnych? Nawet jeśli popodnoszą pensje chłopakom na stanowiskiach, to wieku z tych mendów będzie żal dać na partię zamiast zostawić sobie. Dlatego sam nie wiem, czy bezpieczniej nie będzie powiedzieć TAK, aby nie uniknąć zmiany, która zmieni detal, ale nie zlikwiduje problemu.
Jestem za referendami, bo Paweł Tanajno przeprowadza małe referenda, a Duda te duże co doprowadzi do upadku demokracji w Polsce.
Może, ludzie w końcu pojmą, że demokratyczny ustrój. Mimo,że niesie hasło "wolność słowa" jest idiotyczny, bo każdy ma inny pogląd na sprawy. To się nazywa indywidualność.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie zapomnijcie, bo to już dzisiaj.

Frekwencja raczej będzie strasznie niska, 20-25%?

Dodano po 2 godzinach
Byłem, i to raczej będzie jakoś 5%.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Byłem, celuję w 7%

Obraz
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
51 %
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Choć niepozorne, to trzecie pytanie było tutaj najważniejsze (absurd, że coś takiego obowiązuje). Niestety większość uznała, że chodzi tylko o JOW-y i poparcie dla muzyka-oszołama, a że nikt nie wie, co to jest/czy cokolwiek zmieni, to i głosować nie warto.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gdyby Komor był mężem stanu, to by nie pytał o to w referendum, tylko przedłożył przed Sejmem prezydencki projekt ustawy w tej sprawie, a tych, którzy by głosowali na "nie" lub komisję, która by się o to sapała by zrypał. Ale nie jest. Jeśli Duda byłby mężem stanu to by usunął to pytanie z komorowego referendum i również przedstawił swój projekt ustawy. Nie zrobił tego, lecz nadal ma 4 lata i prawie 11 miesięcy urzędowania.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Polska] Referendum 6 września 2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook