Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Z Movie: Fukkatsu no "F" (2015) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem w nocy japońską wersję. Zdecydowanie najbardziej podobał mi się fragment, w którym gra "F" Maximum the Hormone - bezapelacyjna miazga, nie spodziewałem się, że wyjdzie tak dobrze, 11/10. Szkoda że nie użyto dłuższego fragmentu, ale i tak gra przez ponad minutę, więc jest dobrze. Tylko w napisach końcowych piosenkę określili jako "battle song", a wcale nie leci podczas walki, a przynajmniej nie wersja z wokalem.

Nie da się jednak nie zgodzić z opiniami, że scenariusz leży, a raczej to, co z niego zostało po takim ściśnięciu, byle w tych 90 minutach zmieścić początek i koniec, bo nie wierzę, żeby u Toriyamy akcja przebiegała tak szybko - prawie jak w adaptacjach Toyotaro. Jako czysta rozrywka się sprawdza, bo dużo się biją, ale mógłby być wielokroć lepszy, gdyby dodać mu jeszcze minimum 30 minut. Szczególnie końcówka zbyt szybko goni, a wszystko rozgrywa się dosłownie w ostatnich 5 minutach. Przemiany bohaterów następują zbyt późno, a jest ich kilka, więc myślę, że powinno to być jakoś lepiej rozłożone. Pomijam jakieś tam nieścisłości co do siły bohaterów, bo to najmniej istotne, a poza tym naciągane, wystarczy trochę wyobraźni. Niemniej jest to DBZ pełną gębą, czego o komediowym BoG nie można było powiedzieć.

Jestem pewien, że w DB Super ta historia zostanie przedstawiona znacznie lepiej, więc czekam z niecierpliwością.

Oficjalne angielskie wydanie wychodzi za niecałe 2 tygodnie, 20 października, więc pewnie żadne solidne fansuby się wcześniej nie pojawią.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ja żem zobaczył z angielskim dubbingiem i o dziwo jakoś dało radę. Szkoda, że nie leciało w polskich kinach. Szkoda Freezy na koniec :<

Grupa Mirai
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.204
Plusy: 7
Posty: 346
piotrus840 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
piotrus840
Wiek: 36
Dni na forum: 4.443
Posty: 56
ma ktos wersje z z japonskim dubbingiem bo angielski jest do d...y ????
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zawiodłem się na tej scenie z linku powyżej. Długa i mało dynamiczna, muzyka znikoma, a do tego nawet "Kamehameha" Żółwiego Pustelnika jakaś bezpłciowa.

Takie filmiki tylko mnie uświadamiają w przekonaniu, że gdyby w ostatnich filmach i nowej serii wykorzystano muzykę z DBZ, to liczba polskich krytykujących spadłaby przynajmniej o połowę, choć przypuszczalnie nie zdają sobie z tego sprawy.

Napisy załączone parę postów wyżej pochodzą z angielskiego dubbingu, więc raczej nie są zbyt dokładne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Z Gohana zrobili mizernię. Goku na base bił się jak równy równy z Lodówką. Natomiast Gohan pod SSJ dostał hita od tego i papa, zadziwiające. Dużo w tym filmie jest głupot, ale to DB, film ogólnie jest bdb.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
mcraczek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.288
Posty: 4
vegeta391 napisał(a):
* zaloguj się, aby zobaczyć link *.
Niezła jakość przydałby się polskie napisy.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
mcraczek, pewnie za tydzień, maks dwa Grupa Mirai się uwinie. Cierpliwości

Jeśli mówiłeś o jakości audiowizualnej filmu, nie tłumaczenia, to zapewniam cię, że krążą w sieci lepsze wersje

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
W tygodniu obejrzałem i niestety trochę się zawiodłem. Po trailerach i zapowiedziach film wydawał się być lepszy od niezłego Battle of Gods, ale ostatecznie trzyma podobny poziom. Gagów jest wiele + do tego więcej walk, ale tylko walka wojowników Z z armią Freezy wydaje się być najlepsza. Główna walka Goku z Freezą no cóż, nie była w ogóle epicka i kompletnie spartolona w końcówce. Oczywiście Vegeta nie mogł dobić Freezy, nie bo poco, lepiej skopiować motyw z sagi Namek, gdzie przegrywający Freeza niszczy planetę i decydujący cioś zadaje goku przy uzycio kolejnego oklepanego schematu związanego z podróżą w czasie.... No i tak jak mówi Got, scenariusz leży a akcja dzieje się zdecydowanie za szybko, nawet dobrze się nie rozsiadłem a film już zmierzał ku końcowi...

Czekam i mysle, że w DB Super zostanie to naprawione i dopowiedzianie (szczeólnie te poziomy SSGSS). Do dzisiaj nie pojęte jest dla mnie czemu w filmie zabrakło Trunksa i Gotena, ale oni raczej pojawią się w stosownych odcinkach w DB Super.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Katz, doskonale zrecenzowane. Nie sposób się nie zgodzić. Mogę tylko dodać, że jednak gorsze toto od czternastki

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie wiem, gdzie te gagi (w sensie, że wiele), film jest zdecydowanie mroczniejszy od BoG. Nawet Jaco straszny sztywniak i nieśmieszny wcale.

Vegeta nie mógł dobić Freezy, bo wtedy to już w ogóle byłoby narzekanie, jaki film nudny - przyleciał, przemienił się i go zabili z marszu. Poza tym w ostatnich scenach chodziło o to, że wszystkiemu winien jest Goku i jego lekkomyślność i nieuwaga wypominana przez Whisa + fakt, że nie chciał zabijać Freezy, a ostatecznie musiał to zrobić, dzięki czemu ma na koncie 1 trupa więcej. Poza tym dzięki temu, co miało miejsce w filmie, Freeza się poniekąd zemścił i wyszedł z twarzą.

Nie przypuszczam, żeby w serii pojawili się Trunks i Gotenks, bo de facto w scenie walki są zbędni.

Z ciekawostek - zauważyłem w filmie człowieka-zwierzaka, których zdaje się brakować w DB Super:
Obraz

A jeśli ktoś myśli, że gorzej być nie może, to wyobraźcie sobie, że na początku walki Goku zarzuciłby gadkę o miłości (no bo o czym innym?) i przekonałby Freezę, żeby przeszedł na stronę Ziemian

Polskie napisy od Grupy Mirai powinny się ukazać na dniach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Ten film jest do dupy oto dlaczego:

-Freeza został zabity ponad 10 lat temu, a Bónaiccolo powiedział do Majin Vegety że jak zginie i trafi do piekła to straci wszystkie wspomnienia i zostanie zreikarnowany, więc o co biega Toriyama?
-Pan ginie
-Freeza w swojej pierwszej formie ownuje mistycznego Gohana, w filmie 12 normalny Gohan zrobił z 4 formy Freezy proch. Logika?
-To 3 film z Freezą
-Freeza ssię
-Golden Freeza? Brzmi jak nawiązanie do Pokemon Heartgold, gdzie Meta-Coola to Soulsilver

Nawet DB (D)ewolucja jest lepsza
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
BH Daimaouji napisał(a):
-Freeza został zabity ponad 10 lat temu, a Bónaiccolo powiedział do Majin Vegety że jak zginie i trafi do piekła to straci wszystkie wspomnienia i zostanie zreikarnowany, więc o co biega Toriyama?
Może jego reinkarnacja była dopiero w toku.

BH Daimaouji napisał(a):
-Freeza w swojej pierwszej formie ownuje mistycznego Gohana, w filmie 12 normalny Gohan zrobił z 4 formy Freezy proch. Logika?
Wziął go z zaskoczenia, a na początku filmu była mowa, że Gohan już nie trenuje, więc trzeba było to zobrazować.

Mnie ciekawi, czy Goku od tego momentu powróci jeszcze do swoich żółtych włosów, przypuszczam, że nie, a niebieskie włosy staną się "wizytówką" nowej serii.

Ja po tym filmie Freezę jeszcze bardziej polubiłem.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Mnie bardziej ciekawi jak wskrzesili Frizera, skoro minął ponad rok od jego śmierci... Ech, te ciągłe upgrade'y Smoczych Kul

Nowości od grupy DBmangi
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
kinichi napisał(a):
Mnie bardziej ciekawi jak wskrzesili Frizera, skoro minął ponad rok od jego śmierci
Chyba nie zrozumiałeś co mówił bóg, smocze kule mogą wkrzesić nawet kogoś co umarł milion lat temu, ale musi to być mała ilość

Shounen napisał(a):
BH Daimaouji napisał(a):
-Freeza w swojej pierwszej formie ownuje mistycznego Gohana, w filmie 12 normalny Gohan zrobił z 4 formy Freezy proch. Logika?
Wziął go z zaskoczenia, a na początku filmu była mowa, że Gohan już nie trenuje, więc trzeba było to zobrazować.
Ta ale w filmie 12 (co jest w Buu sadzę) też nie trenuje, więc powinien to przyjąć jak Goku SSJ pięść Cooli
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
BH Daimaouji napisał(a):
kinichi napisał(a):
Mnie bardziej ciekawi jak wskrzesili Frizera, skoro minął ponad rok od jego śmierci
Chyba nie zrozumiałeś co mówił bóg, smocze kule mogą wkrzesić nawet kogoś co umarł milion lat temu, ale musi to być mała ilość
oj takich zasad nigdy nie słyszałem...
http://dbnao.net/info/smocze-kule/zyczenia
Życzenie #8
Poprzednio Piccolo odzyskał życie, a tym samym Kami-sama i Shen Long. Mister Popo poprosił go o wskrzeszenie wszystkich zabitych przez Freezę i jego ludzi – tych, którzy zginęli w przeciągu ostatniego roku. W efekcie życie odzyskał m.in. Saichōrō.

http://dbnao.net/info/smocze-kule
Shen Long, Boski Smok, mógł spełnić każde życzenie, o ile nie przekraczało ono jego mocy. Potrafił przywracać zmarłych do życia, ale tylko jeśli umarli oni z nienaturalnych przyczyn i w przeciągu ostatniego roku.

Ale zasadę taką pamiętam z mangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Spokojnie, właśnie to poprawiłem w artykule, niestety ciągle wychodzą takie kwiatki wynikające z błędnych tłumaczeń czy nadinterpretacji

W mandze była mowa tylko o tym, że jeśli chce się wskrzesić wielu - obowiązuje limit. Resztę sobie fani dopowiedzieli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Z Movie: Fukkatsu no "F" (2015)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook