Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Janusz Korwin-Mikke

Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Lubisz Korwina?

Lubisz Korwina?
Tak 55,56% 20 55,56%
Nie 25,00% 9 25,00%
I tak, i nie 19,44% 7 19,44%
Wszystkich głosów: 36
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
W nowej partii masz sobie walić konia na zdjęcia rudej, a nie przejmować się technikaliami.

Problem z Korwinem jest taki, że dopóki będzie stanowił twarz nurtu, który reprezentuje, dopóty elektorat się nie powiększy. Powiedziałbym, że to przez demencję, ale ostatnio się trochę poprawił, więc demencja raczej mu pomogła. Braun dla mnie wizerunkowo jest równie nieatrakcyjny.

W tej chwili Korwin i partia są dla hardkorowych fanów i blokują jakikolwiek inny ruch w swojej części sceny. Kiedy hardkory przerzucą się z Korwina na kogoś innego (boję się, że to będzie Wipler), to w wyborach na pewno będzie lepiej.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Właśnie trochę przerażające jest to, że mamy Korwina na samym czele, długo dalej tego pazia Piwlera, a na szarym, szarutkim końcu resztę, która jest tak rozpoznawalna i charyzmatyczna jak wrzody, których nie mam. Nie sądzę, żeby Wipler miał konkurenta do stołka po krulu, ale JKM trzyma się na tyle dobrze, że może się jeszcze ktoś do tego czasu wyłoni i nie pozwoli dałnowi sterować sceną żelaznej prawicy, bo coś czuję, że inaczej skończy jak UPR.

A z tym niepowiększającym się elektoratem to trochę nieprawda, zwłaszcza w dobie narastających nastrojów prawicznych wśród młodzieży i nie zapowiada się, by młodzi Polacy mieli się zlewaczyć.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie ma co ukrywać, ale Ciastek też zabrał im sporo głosów. Przed jego pojawieniem się nie wyobrażałem sobie, że Korwin nie wejdzie do sejmu.

Póki jeszcze nie przesiadł się na obję z Wiplerkiem to miał dookoła siebie osoby, które były w stanie powiedzieć jak to zrobić, ile to będzie trwało, jakie nas z tego powodu czekają czasowe wyrzeczenia, z czego będziemy musieli zrezygnować na amen itd. W nowej partii kogoś takiego nie widzę.
Teoretycznie powinno im to spowodować wzrost poparcia. Większa liczba ludzi mogłaby się podpisać pod pomysłami wierząc w ten 'dobrobyt'. Ale sam Korwin po wyborach powiedział, że nie zyskali poparcia. Myślałem, że to wina Hitlerów i 'lekkich gwałtów', ale jak widać nawet wyłączony tryb Adolf nic nie pomógł.


Z tymi rudymi karynami to przesadzają. Tylko kuce się na to łapią. Do samego Wiplera to nic nie mam, ale jakoś zawsze mam lekki dystans. Jak dla mnie to nie ma takiego jakby magnesu do siebie jak Janusz. Może trochę brakuje mu maniery. Jest często nijaki.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo to paruwa jest. Póki nie zrobili przekrętu to się naprawdę nieźle prezentował. Czasem się zapowietrzał i generalnie odnosiło się wrażenie jakby miał kij w dupie, ale z kim by nie rozmawiał to widz odnosił wrażenie, że ma przewagę. Ale to się skończyło wraz z powstaniem nowej partii, gdzie zaczął już jeździć po Polsce i rżnąć pajaca zakładając bluzę red is bad i bredząc teksty dla gimbazy o internetach i thug lifach. I jakoś mało który pamięta dziś, że zanim przyszedł z zadaniem profesjonalizacji partii to opowiadał o tym, że ON to pajac i debil, którego krytykowaną retorykę sam przyjął i zaczął publicznie przylizywać się nowemu prezesowi, potem mówił, że odchodzi z PiS żeby do niego ostatecznie wrócić z nowym liberalnym narybkiem.
Jest jednak ktoś, kto denerwuje mnie jeszcze bardziej od niego, choć nie jest tak niebezpieczny. Nie jest niebezpieczny, bo jest tępy. Mowa o krakowskim klakierze Berkowiczu. No jak tego ciula widzę to mam ochotę wyrzucić ekran przez okno.

To ci mi się też nie podoba, zniechęca i napawa osobistą niechęcią do tych ludzi to sposób w jaki ostatnio traktują Wilka. Generalnie jest teraz wrogiem, zdrajcą, tym co się sprzedał, odwrócił od NIEGO, a prawowitym następcą i reprezentantem w sejmie był oczywiście Wipler. Pamiętając każde słowo prezesa zapominają jednak o tym, że pochodzi z bandy czworga, a na domiar złego za czasów Kaczyńskiego obejmował posady w ministerstwie gospodarki i spółkach państwowych z gałęzi energetyki i paliw - czyli tych najbardziej skompromitowanych i skorumpowanych w państwie.
A najbardziej żenujące są płacze i lamenty, że "oto jak działa demokracja", bo Wipler się dostał z 2k głosów, a ON z 40k nie. Trzeba umieć sobie odpowiedzieć na pytanie, która lojalnośc jest ważniejsza: wobec papieża czy wobec doktryny.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
potem mówił, że odchodzi z PiS żeby do niego ostatecznie wrócić z nowym liberalnym narybkiem.
Tylko tego nie odnotowałem. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Odszedł z PiSu i potem wrócił?

Nie wiedziałem, że Berkowicza tak nie lubisz. Mi się wydaje ogarnięty ;p

prawowitym następcą i reprezentantem w sejmie był oczywiście Wipler
No tak, a sam kiedyś wszedł z list PiSu ;p

Najeżdżanie na Wilka to dziecinada. Widziałem u nich na fejsie wiele obrazków na temat głosów. Prezes tyle i tyle, Wilk 2,5 i wszedł a JKM nie. Mają z tego powodu straszny ból dupy. Właśnie tego typu reakcje strasznie mnie irytują w Korwinie. Ogólnie mam na myśli też partię. Kiedy się trzymał przez większą część kampanii i zyskiwał w moich oczach bardzo to teraz znowu co chwila jakaś nieprzemyślana wypowiedź czy lamenty całej reszty dookoła niego. Doskonale wiedzieli jak to wszystko działa jeszcze przed wyborami.

Lubię Grzesia Brauna, ale start jego komitetu i tego idioty Stonogi były zupełnie niepotrzebne. Nie wiem po co wystawiali listy w części z okręgów. Chyba po to, aby Korwinowi zabrać głosy. Ten drugi to w ogóle. Pozabierał trochę głosów, ale i tak namawiał do poparcia JKM. Lepiej by zrobił jakby w ogóle nie startował.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Marimo napisał(a):
Mają z tego powodu straszny ból dupy.
Nie mniejszy niż KNP po tym, jak zdetronizowali Korwina, a potem oburzenie, że ich opuścił. Litości. A podobno zabrał ze sobą wszystkich gówniarzy.

Rekordzista, jeśli chodzi o głosy, i tak jest z Nowoczesnej, wystarczył mu tysiąc, lol.

Niemniej te bóle dupy i przepychanki są śmieszne, gdy mowa o partiach, które mają poparcie na poziomie kilku procent. To samo jeśli chodzi o wyborcę, który ze śmiertelną powagą zastanawia się, na kogo powinien zagłosować (w sensie Kukiz, Korwin, RN, KNP itd.), jakby jego głos miał zadecydować, która z nich przekroczy próg wyborczy.

Ostatecznie do sejmu wszedł Wilk z list nie swojej partii, a "karierowicz" Wipler nie, ale to pewnie o niczym nie świadczy. Fajnie, że wszedł, ale sam nic nie zrobi, a nawet pewnie nie spopularyzuje swojej osoby, nie mówiąc o poglądach, bo jest kompletnie niemedialny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Marimo napisał(a):
Tylko tego nie odnotowałem. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Odszedł z PiSu i potem wrócił?
Nie. Odchodząc z PiS zapowiedział, że idzie organizować nowe środowiska z którymi ostatecznie wróci.

Berkowicz jest tak ogarnięty jak Gawkowski albo inny Szumlewicz. Zobacz sobie jego wystąpienia to zobaczysz, że to nawet nie jest odtwórca tylko powtarzacz. Nie słyszałem nigdy by powiedział coś oryginalnego co nie było powiedziane wczęśniej, z naciskiem na to co mówił prezes. No i na zawsze mi w pamięci zostanie jego nieudolna próba pojechania lewaków ironią w tym programie młodzieżowym. Chciał zapunktowaćp rzed gościem programu, ale się raczej ośmieszył.

Shounen napisał(a):
Niemniej te bóle dupy są śmieszne, gdy mowa o partiach, które mają poparcie na poziomie kilku procent. To samo jeśli chodzi o wyborcę, który ze śmiertelną powagą zastanawia się, na kogo powinien zagłosować (w sensie Kukiz, Korwin, RN, KNP itd.), jakby jego głos miał zadecydować, która z nich przekroczy próg wyborczy.
Czyli mam iść głosować na PiS, bo oni nie muszą się martwić o przekroczenie progu?

Czemu karierowicza ujmujesz w cudzysłów? Wierzysz w jego dobre intencje? Ból dupy, który zarzucasz KNP jest wysoce nadinterpretowany. Pojawił się oczywiście żal, ale nie nic poza tym. Za to większy ból dupy przeżyli ci z 3-miesięcznym stażem, co nie potrafili przyjąć do wiadomości tego, że można być tam nawet 5, 10, 20 lat i się nie pogodzić z zainstniałą sytuacją.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Korwina nigdy nie lubiłem, jedynie jego poglądy (część). Natomiast po tym jak odszedł z KNP i stworzył partię, która już swoją nazwą się wygłupiła, jeszcze bardziej tracę o nim dobre zdanie. Wcześniej były jeszcze te kwestie, że jako konserwatysta i katolik oraz dżentelemen zdradził czy nawet zdradzał swoją żonę. Śmieszy mnie retoryka kuców, którzy bronili się, że to jego prywatna sprawa", a jak wyciekły maile Petru i jednym jego grzechem były jakieś prostytutki, to wielki ból dupy ze strony kucy.

Wipler początkowo w moim odczuciu prezentował się dobrze, natomiast od jakiegoś czasu stara się jedynie przypodobać młodzieży. Nie potrafi dyskutować, wcina się w wypowiedzi innych, śmieje pod nosem niczym Korwin lub używa sformułowań ad person.

O Berkowiczu, mimo że mieszkam w Krakowie wiele nie wiem. Jedynie jego rozmowy w telewizji. Na ich podstawię, przyznaję rację Joemu.

Nie wiem czy kojarzycie profil KORWiN - Watch na facebooku. Działacz KORWiN-a merytorycznie wypunktowuje złe działania partii, kiedyś właśnie dużo było o oddziale krakowskim (Berkowiczu i Banasik). Aż dziwę się, że dalej w niej jest.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Czyli mam iść głosować na PiS, bo oni nie muszą się martwić o przekroczenie progu?
Chodzi mi o to, że jak czasem się czyta czy ogląda zażarte dyskusje zwolenników/członków przykładowo RN i dawnego KNP, że ci wprowadzą i zmienią to, a tamci tamto, to można odnieść wrażenie, że oni walczą o realną władzę, a nie o przekroczenie progu wyborczego. To samo zresztą mogę powiedzieć o ataku Korwina na Kukiza podczas debaty. Inna sprawa, gdyby to chociaż było skuteczne, ale nie jest.

Mateusz napisał(a):
Wipler początkowo w moim odczuciu prezentował się dobrze
No nie oszukujmy się, to "początkowo" to było, gdy jeszcze popierałeś Korwina

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Joe, Got ma trochę racji. Zaraz po tym jak Korwin odszedł, Marusik dał niezły pomysł. Rzucił na Korwina, nie pamiętam dokładnie, coś w stylu: 'mógłby dorobić kilkunastu obywateli lekką pedofilią z jakąś dwudziestką'. Jakby nie patrzeć KNP już prawie nie ma tak? Szkoda, bo fajnie się zapowiadało. Odejście Korwina było początkiem ich końca.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Marimo napisał(a):
Jakby nie patrzeć KNP już prawie nie ma tak?
De facto są, Wilk jest w KNP, mają też dwóch europosłów.

Marimo napisał(a):
Odejście Korwina było początkiem ich końca.
Ja bym jednak doprecyzował - odwołanie Korwina z funkcji prezesa partii bez porozumienia z nim.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Shounen napisał(a):
Ja bym jednak doprecyzował - odwołanie Korwina z funkcji prezesa partii bez porozumienia z nim.
Racja. Z tym, że KNP jako partia praktycznie nie ma poparcia.

Chodziło mi o to, że nie ma Korwina - jest 1%. Z nim było chociaż 7 w wyborach do europarlamentu. Jak dla mnie nieważne, że mała frekwencja.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo on przyciąga, tak jak przykładowo Kaczyński do PiS-u, a jednocześnie blokuje, bo przecież wg wielu jest oszołomem i powinien trafić do więzienia albo przynajmniej do oddziału zamkniętego. Jego osoba stanowi zbyt dużą zaporę, żeby partia mogła uzyskać solidny wynik. Chyba najlepsze dla nich byłoby, gdyby sam się z niej usunął, a przynajmniej odsunął.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Madao: Trochę nie czaisz bazy i robisz z niego ofiarę partyjnej ortodoksji. W praktyce wyglądało to tak, że został odwołany właśnie za jego przyzwoleniem, w zgodzie z przepisami, choć wbrew jego własnym oczekiwaniom. Toczyły się przepychanki o to jak ma wyglądać partia, a konkretnie czy uznać nowe władze wybrane przez konwent (czyli zastąpienie Wilka, Marusika i Żołtka Wiplerem i Berkowiczem) i powiedział mniej więcej tyle, że mogą sobie przeprowadzić zmiany, ale jak sobie prezesa zmienią, co też zrobili. Gadając o tym, że "bez uzgodnienia z nim" usuwają z prezesowskiego stolca zachowujesz się jak Misio Kamiński albo inny kmiot, co to zawsze mówią, że nie wolno usunąć takiego a takiego prezesa czy dyrektora bez jego zgody. Na tym polega statut partii żeby się z jednej strony zabezpieczyć przed chórem nowoprzybyłych "liberałów od dziecka" jak też przed jedynowładztwem prezesa. Mniej więcej na tym polega republika, która jest alternatywą dla absolutyzmu i demokracji. W czasie gdy rozgrywały się te wydarzenia w szerokopojętym biurze partii dochodziło do różnych nieprawidłowości organizacyjnych (sprawa konwentu) i finansowych, które skończyły się tak, że przez pewien czas istniało realne ryzyko delegalizacji partii. Ludzie za to odpowiedzialni posunęli się w pewnym momencie do zabarykadowania się w biurze przed prezesem, który to po jakimś czasie im po prostu wybaczył i dalej powierzał stanowiska. 2 z nich zostało po jakimś czasie widowiskowo wyrzuconych z nowej partii. Chciałoby się rzecz, że wykonali zadanie, więc można było przykozaczyć przed młodzieżą, że tu prezes trzyma wszystko w żeliwnym uścisku i nie da sobie na głowę wchodzić. Na uwagę zasługuje to, że w trakcie posłowania Wipler zatrudniał jako asystenta Jóźwiaka - tego typa, co prowadzi z prezesem prywatną wojnę. Z jednej strony zapowiada, że krul jest jeden, a z drugiej płaci jego wrogowi? Dla mnie co najmniej dziwne. Skoro prezes ignorował i zezwalał na czynności wręcz kryminalne to bardzo dobrze się stało, że został usunięty. Aż tak bardzo lojalnym być nie trzeba.
Skończyło się wszystko fatalnie, jak można było przypuszczać nowa partia zgarnęła 90% wyborców z racji osoby prezesa jako twarzy całego ruchu. Nie oznacza to jednak że trzeba się teraz pokłonić i przeprosić, bo prędzej czy później cierpliwość popłaci i trzeba dalej budować ośrodek alternatywny na wypadek intryg Wiplera, który wyprowadzi wszystkich na manowce. Poza tym, uważam, że prawda leży po tej stronie za którą ja się opowiedziałem. Trzeba też wiedzieć, że nikt nie jest wieczny, więc trzeba się samemu otrzaskiwać jako pojedyńcze osoby i jako organizacja.

Nie rozumiem też twojej uwagi odnośnie tego jak śmieszni są wyborcy partyjek i zgrupowań małego kalibru. Śmieszy cię to, że debatują między sobą, spierają się i dyskutują nad tym czyj program jest lepszy? A może śmieszy cię to, że rozmawiają na serio? Moim zdaniem to dobrze że w tych ludziach tkwi chęć do rozwijania swojej wiedzy, przekazywania jej innym i przekonywania potencjanych sprzymierzeńców do tego, że to jednak my mamy więcej racji. Jeśli z każdej takiej rozmowy wychodzi się odrobinkę mądrzejszym to moim zdaniem warto. Twoim zdaniem powinni sobie podchodzić do wszystkiego na pół gwizdka, a na serio traktować jedynie przepychanki PO i PiS, bo te coś mogą znaczyć?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Śmieszy cię to, że debatują między sobą, spierają się i dyskutują nad tym czyj program jest lepszy?
Niezupełnie śmieszy, ale jeśli wziąć pod uwagę, że ostatecznie żadna z partii stanowiących temat tych dyskusji do sejmu nie wchodzi, a co dopiero mówić o realizacji ich programów (zmiana konstytucji!), to jak inaczej to skomentować? Spieranie się, które niczego nie zmienia jeśli chodzi o stan polityki, kończy się na bezskutecznym podbieraniu głosów jednym przez drugich. Jeśli rozwija dyskutanta, to OK, z tej strony na to nie patrzyłem, ale to raczej efekt uboczny.

Al Ed Upek napisał(a):
co to zawsze mówią, że nie wolno usunąć takiego a takiego prezesa czy dyrektora bez jego zgody
Teoretycznie można usuwać - ale potem kończy się to nieoczekiwanym rozłamem. Widocznie ufał swoim ludziom i nie pomyślał, że mogliby go nagle odwołać, bo to strategicznie niepoważne (patrz zdanie wcześniejsze). Słusznie, że KNP nie zamierza rezygnować, ale nie widać, żeby specjalnie zabiegali o zdobywanie nowego elektoratu. Jak pisałem, Wilk w sejmie mógłby to zmienić, ale jakoś go o to nie podejrzewam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wilk dostał się do sejmu z tak śmieszną ilością głosów, jak na niedawnego kandydata na prezydenta że szkoda byłoby komentować, gdyby nie śmieszyło. Najgorsze jest to że nie on sam. Z trójki Żółtek, Wilk, Marusik w dziesięciostopniowej skali charyzmy, ten pierwszy dostałby 2, drugi 0,5 a Marusik 0. Jakkolwiek merytorycznie nie mieliby racji, z takim szefem i głównymi twarzami partia nigdy nie wyjdzie poza spotkania w Podwarszawskim Centrum Strażaka. Z takiej siedziby zwyczajnie nie sposób zmienić czegokolwiek w kraju. Jeśli Korwin byłby Dundersztycem, to ta trójka przypomina dwóch Pinky'ch i Muzga. W sumie, jeśli myślisz w perspektywie na tyle dużej ilości lat, że będziesz w wieku Korwina, to może z KNP powstała by partia na tyle ważna by coś zmienić, ale władałby nią już wtedy ktoś taki jak Adrian Zangberg. Cały spór w dawnym KNP wydaje się przebiegać wokół podziału na pragmatyków i idealistów. Aby coś zmienić trzeba mieć u siebie i takich i takich. Z liderem który potrafiłby ich pogodzić tych i tych. Jednym czasem schować sprzed oczu wałki drugich, a drugich zganić jak przeginają. Korwin nie umał godzić a Marusik nie jest liderem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
On w ogóle nie potrafi układać sobie wypowiedz i udziałem liczb. Koronnym przykładem jest powtarzana teza o tym, że po przyjęciu KPP tempo rozwoju Niemiec spadło z 2 do -5. Tak może było wg jednego źródła, ale mierniki są sobie nierówne, a poza tym liczy się wylansowanie faktu a nie niepewnych wartości liczbowych. Gospodarka niemiecka traci na przyjęciu KPP, ale trzeba też przyznać, że oni mają, w odróżnieniu od Polski, prawo kontrasygnaty dla prawa unijnego i przerzucają swoje koszty na wschód. Takie niuanse zawsze mu unikają, bo nie jest technikiem tylko ideologiem. Nie mówię, że to źle, ale ideolog-filozof jest od gadania o właściwej sobie działce. To był wieloletni błąd, ponad dwudziestoletni, że w zasadzie zawsze mówił tylko on. Nawet jeżeli ktoś inny to wyłącznie w internecie na TV ASME, której widownia to wyłącznie zadeklarowani zwolennicy. Ostatnie 3 lata przynosiły pewną poprawę, no ale wiadomo jak się skończyło.
Co do samego lotu Polaka na Marsa, to Polacy są zbyt biedni by już za 6-7 lat rozwinąć się do tego poziomu, by wysłać człowieka na Marsa. Nawet przy założeniu, że będzie tak jak być powinno to trzeba raczej myśleć o 60-70 latach, tym bardziej że wpierw trzeba utrzymać państwowość, podilować z demografią, wyjść z zadłużenia i wypowiedzieć Niemcom stosunek wasalny, a to też drogie, pracochłonne i wymagające wyrzeczeń przedsięwzięcia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
A może on po prostu wziął pod uwagę ten międzynarodowy projekt wysyłania ochotników na Marsa? Może akurat jakiś Polak się załapie. Wtedy z dumą będzie mógł powiedzieć - "7 lat temu o tym mówiłem, ale nikt mi nie wierzył!"

Obraz
PALATIAL REGALIA
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Forum DB Nao » » » » [Polska] Janusz Korwin-Mikke
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook