Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 022, 06.12.2015

Strony: 1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dwudziestego drugiego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 06.12.2015 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Dobra, nie mam słów. Ten odcinek był genialny! Biorę się za tłumaczenie, może nawet dziś się uda skończyć

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
vegeta391 napisał(a):
Dobra, nie mam słów. Ten odcinek był genialny! Biorę się za tłumaczenie, może nawet dziś się uda skończyć
Do jakiej wersji pasują twoje napisy ? I czy są w miare sensowne .. ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo w końcu jakieś poważne walki i sceny, w dodatku nowe. Tylko szkoda, że Tagoma długo nie zabawił. W DBZ tłukliby się z nim kilka odcinków, a potem z Ginyu drugie tyle. Co prawda odcinek wali schematami, ale końcówka mocna. Byle było tak, jak zapewne każdy fan oczekuje, a jakoś ciężko mi w to uwierzyć.

Zastanawia tylko poziom mocy Piccolo. Gohana można wytłumaczyć, bo walczył bez SSJ, ale Piccolo od początku powinien być na poziomie USSJ/SSJ2, a więc znacznie wyższym.

W filmie był motyw z fasolkami Senzu, gdzie Goku przeżył, bo zjadł ostatnią, której wcześniej Jaco nie przyjął. Ciekawe, czy tutaj też pojawi się ten wątek, bo na razie nie widać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Ten odcinek był genialny!
Nooo ja mam z kolei średnie odczucia: liczyłem na więcej walki, a pierwsze 10 minut całkowicie mnie zaskoczyło Nie spodziewałem się tak hmm szybkiego obrotu akcji. Tagoma z seiyu Rorona Zoro powoli wydawał mi się epicki, a tutaj nagle CIACH i tyle go widzieli...

Co to za wymiar do którego trafili Goku i Vegeta? Moja znajomość japońskiego pozwala mi na zrozumienie co siódmego słowa, także jedyne doszedłem do tego, że jest to boskie miejsce.

Btw.
Poświęcenie Piccolo jak Frieza torturował Gohana w pewnym momencie było dość przewidywalne choć nie narzekam, ot coś dla fanów. Ciekawe czy okazało się śmiertelne

I czy są w miare sensowne .. ?
Jak chodzi o napisy vegety391 to są świetne. Nie ma żadnych skrótów myślowych czy też powiedzmy negatywnej inicjatywy w zakresie dialogów tj. polskich, niekoniecznie odpowiednich zamienników czy też radosnej fantazji autora przekładu tylko kawał dobrego tłumaczenia. Osobiście polecam.

Jako ich odbiorca myślę, że moja opinia będzie bardziej obiektywna.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Czyli pozostaje czekać na napisy od pana vegety391, o ile dzisiaj się pojawią, mam nadziej
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
Btw.
Poświęcenie Piccolo jak Frieza torturował Gohana w pewnym momencie było dość przewidywalne choć nie narzekam, ot coś dla fanów. Ciekawe czy okazało się śmiertelne
Freeza torturował Gohana

Obraz

Toriyama lubi (cenzura) Freezy

To, albo Gohan wymiękł kiedy stracił cnotę z Videl
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
A jak określisz Jego sadyzm i ogólne wyżycie się na poczciwym Gohanie hm?

(W sumie niepotrzebnie biję pianę )
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
A jak określisz Jego sadyzm i ogólne wyżycie się na poczciwym Gohanie hm?
Chyba mistyczność doprawdy robi z mózgu papkę
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Nie spodziewałem się, ze DBS mnie jeszcze tak zaskoczy. Strona techniczna byla na rowni z kinowką (no moze troszke gorzej).
Walka Gohana moze krotka, ale podobało mi się to zaskoczenie Freezy gdy zobaczyl go w SSJ, i gdy go porownywal do Goku.
Mozna powiedziec, ze Gohan w serialu wypadl lepiej.

Gotenks dobrze, ze sie zmyl, bo by sam pokonal Tagame, i by tego nie pokazali...

Ostatnia scena wbila mnie w fotel. Naprawde nie spodziewalem się tego. Nie wiem czemu ale poleciala mi lza xD.
Moze przez tą muzyke, ktora idealne się wpasowala, oraz przez sentymen do tej sceny.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Brakuje mi tutaj, o, zgrozo, najbardziej Yamchy (Jiǎozi, Dendego, Yajirobēgo i Karina). Najpierw Gohan o mało co nie wyzionął ducha, potem Piccolo. Czy naprawdę Yamcha ma to w czterech literach?

Kenji Harima, dziękuję za dobre słowa

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
Czy naprawdę Yamcha ma to w czterech literach?
Yamcha to pomachadło DB (ale nie w oczach Toei), więc musi odegrać się
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Odziwo Yajirobē się jeszcze nie pokazał w tej serii. W sumie to wolal bym zobaczyc jego i Yamche, zamiast Jaco i Bulmy. Yajirobē zawsze mnie rozwalal tekstami i swoim tchórzostwem xD
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Chester napisał(a):
Yajirobē zawsze mnie rozwalal tekstami i swoim tchórzostwem
Ta, polubiłem go za jego rolę w DBZ NES III, zabija mi wrogów ziom

LOL Freeza wspomina u "Trunksa" Trunksika, tak jak w DBGT by Kulilin, jaki z niego ydiota

https://www.youtube.com/watch?v=r2u2K-i_LQU

18:42

Wow, serio Tesciu? LOLOLOL

I LOL Piccolo poswięca się za Gohana (facepalm)

Jaka nuda, kiedy Toei darzą to, na co ciekalismy - poprawioną wersje GT?

Gotenks dobrze, ze sie zmyl, bo by sam pokonal Tagame, i by tego nie pokazali...
Gohan jest mistycznym SSJ w tej serii, nie sądzę żeby Gotenks cos zdziałał
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Jak jeszcze nieobecność Karina (i jego przemyśleń) podczas walki z Beerusem tłumaczę sobie śmiercią pana Nagaiego (tak jak od L4 Yamamiego nie ma Kaiō albo jest bardzo rzadko), to braku Yamchy, Jiǎozi, Pǔěra i Wūlóng'a siedzących w Kame House i trzęsących portkami przed Freezerem nie rozumiem. Czyżby zwyczajnie nie pomyśleli, że mogą dodać taki zapychacz? Mam wrażenie, że tym z Toei Animation nie zależy na jak największym rozciągnięciu akcji. Pomijają wiele zabiegów użytych w kinówkach i nie wykorzystują potencjału, jaki dają im stworzone dotychczas postacie (bojący się o Ziemię Dende czy wyczuwający ziemski kryzys Mūri).

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
braku Yamchy, Jiǎozi, Pǔěra i Wūlóng'a siedzących w Kame House i trzęsących portkami przed Freezerem nie rozumiem
Oni raczej nie siedzą teraz w Kame House, bo niby dlaczego mieliby, co najwyżej Ulong.

Ty to nazywasz "potencjałem", a inni fillerami, które muszą przewijać. Nie jest też bez znaczenia, że Toei nie ma mangi, w efekcie czego o wszystkim muszą sami myśleć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kakarotto-San Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kakarotto-San
Wiek: 32
Dni na forum: 4.415
Posty: 20
Skąd: Vegeta
Ogólnie odcinek całkiem spoko, ale strasznie mnie razi całkowity brak krwi, szczególnie u kilkukrotnie przedziurawionego Gohana. Nawet Piccolo nie uronił kropelki swojej fioletowej cieczki po wyrwaniu ręki. Trochę to dziwne, że wyrwanie komuś ręki (i to w taki sposób) jest ok, ale odrobina krwi jest już zbyt brutalna.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Nie chce krakać, ale Akira zapomnial chyba o Yajirobē, tak samo jak o Lunch.

Jak rozciagali BoG, to ludzie narzekali, ze sie ciagnie jak gil z nosa. Jak teraz nie rozciągają to ludzie chca aby walki trawaly dluzej

Trudno tez, zeby inni ogladali walke np, w tv skoro nie ma tam reporterow z kamerami jak w przypadku Cell Games.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kakarotto-San, Piccolo jest zielony, ergo nie jest człowiekiem.

Pamiętasz, jak Nappa obciął rękę Tenshinhanowi? Wtedy w telewizji można było więcej pokazać, mimo to i tak samo obcięcie było mocno ocenzurowane. Dziś już najwyraźniej w tych godzinach nie można pokazywać krwi. Inna sprawa przy zielonym stworze, który na tyle odbiega od ludzi wyglądem, że japońskie prawo dopuszcza taki zabieg.


Shounen napisał(a):
Oni raczej nie siedzą teraz w Kame House, bo niby dlaczego mieliby, co najwyżej Ulong.
Gdzieś muszą. Prędzej tam, niż w ogródku ojca Bulmy. Wątpliwe, że byliby w takiej sytuacji osobno.

Chester napisał(a):
tak samo jak o Lunch.
Nie zapomniał o niej. W 2013, kiedy jego odbyła się tekstowa rozmowa z Toriyamą na antenie show Mandō Kobayashiego, Toriyama mówił o przyszłości Tenshinhana i Lunch. Jak wtedy pamiętał, to teraz też pamięta. Nie wiemy, jaki on ma udział w tej serii, a pewnie tylko nakierowuje scenarzystów, dając im „rdzeń”, który muszą zawrzeć, oraz zielone światło na „formę” przekazu i otoczkę wspomnianego rdzenia.


Chester napisał(a):
Trudno tez, zeby inni ogladali walke np, w tv
Yamcha, Karin i Dende umieją wyczuwać ki, a Dende to w ogóle zbol i podglądać też potrafi.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Yamcha, Karin i Dende umieją wyczuwać ki, a Dende to w ogóle zbol i podglądać też potrafi.
W pierwszych odcinkach DBS, wszyscy starzy bohaterowie ogladali walke na statku, przez co dostawali kilka sekund na antenie. W tedy ludzie burzyli się, ze robią zapchaj dziure, a nie pokazują głównego wątku.
Nie da się wszystkim dogodzić
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 022, 06.12.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook