Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 022, 06.12.2015

Strony:   1, 2, 3  
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kakarotto-San napisał(a):
Trochę to dziwne, że wyrwanie komuś ręki (i to w taki sposób) jest ok, ale odrobina krwi jest już zbyt brutalna.
Hohohoho, pewnie Gohanek stracił ręke w bardziej brutalny sposób, ale Toriyama tego nie dał (jego śmierć przez Lapisa pewnie była bardziej drastyczna)
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Również podobał mi się ten ep. Dużo scen walki, nowych scen i nostalgicznych momentów. Aż się prosi o jeszcze dwa, trzy takie odcinki, ale już od następnego wkraczają Goku i Vegeta i akcja pewnie przyspieszy.

No i chyba wyjaśniło się, albo wyjaśni w następnym w jaki sposób Goku i Vegeta uzyskali SSGSS.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Może ktoś mi zrippować jak Birus je Pizzę? Nada sie jak ja będe jadł pizzę
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
W takim momencie skończyć odcinek!!! Mocne... choć cokolwiek przewidywalne Z Gohanem i Piccolo nie może być inaczej...

Tekst Gohana (choć to chyba z poprzedniego odcinka), że Bulma zawsze miała dziwnych znajomych, wspaniały. Choć Gohan chyba akurat najmniej dziwny z nich wszystkich

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
No i chyba wyjaśniło się, albo wyjaśni w następnym w jaki sposób Goku i Vegeta uzyskali SSGSS.
Teoretycznie powinni przejść na SSB (Super Saiyan Blue) w tym boskim wymiarze podobnym do komnaty ducha i czasu. Jeśli tak, to może podczas walki z Friezą dostaniemy mini scenkę jak to Panowie opanowali nową przemianę w wyżej wymienionym miejscu.

Jednak ze względu na końcówkę tego odcinka liczę się z tym, że może pojawić się kolejne nawiązanie do Zetki i delikatny odgrzewany kotlet. Co mam na myśli?

Bohater X ponosi śmierć "na niby" z rąk Friezy -> Goku popada w furię -> odkrywa SSB.



Dziś już najwyraźniej w tych godzinach nie można pokazywać krwi.
Nah, wydaje mi się, że to taka dziwna polityka Toei od paru lat. W Saint Seiya również nie było krwi. Ukłon w stronę "zachodniego" widza? Dla japońskich dzieci są np. Pokemony i szereg innych anime.

W współczesnym kinie też panuje dziwna tendencja do równania każdego filmu do kategorii Pg-13

Chyba jedyną scenką, gdzie pojawiła się krew to ta z Fukkatsu no F gdy Sorbet postrzelił Sona.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
Dziś już najwyraźniej w tych godzinach nie można pokazywać krwi.
Nah, wydaje mi się, że to taka dziwna polityka Toei od paru lat. W Saint Seiya również nie było krwi. Ukłon w stronę "zachodniego" widza? Dla japońskich dzieci są np. Pokemony i szereg innych anime.
A ta, Pokemon i dzieci, Pokemon jest tak samo dziecinny jak DB

http://dogasu.bulbagarden.net/comparisons/ka ... _chest.jpg

O co w tym chodzi? No to dziecko chce posmakować mleka z piersi Kasumi/Misty

Więc jak ktoś (czyt. trol) będzie pisał że DB/Z/GT jest dla nastolatków a Pokemon dla dzieci, niech obejrzy japońską wersję pokemona
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
BH Daimaouji, trollciu, idź ty lepiej uwolnić Hugolinę, dobrze?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
BH, (cenzura), idź ty lepiej uwolnić Hugolinę, dobrze?
1. jaką trumnę zamawiasz?
2.Od pedobeara? Nie
3.Nie jestem #$% trolem, ile to trzeba do waszych łbów mówić?!
4.Co ty gadasz ziom? DB i pokemon są dla dzieci, a jeśli nie wierzysz mi, to wejdź na YT i zobacz trailer BL
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Najpierw merytorycznie:

A ta, Pokemon i dzieci, Pokemon jest tak samo dziecinny jak DB
Pod względem treści być może, choć DB ma więcej uniwersalnych, moralnych zasad, ale jak chodzi o formę na pewno nie. Owszem oba tytuły są dla dzieci, bo nawet nastolatki są dziećmi: zarówno mentalnie jak i w świetle prawa.

Chciałem zwrócić uwagę na to, że jeśli Toei chce trafić do młodszego widza to niekoniecznie powinno to robić kosztem DB i innych klasyków, bo takie łagodzenie obyczajów im nie służy.

I cóż takiego zobaczę w tej japońskiej wersji hm? Po prostu więcej fan serwisu, który pojawiał się głównie (i chyba tylko) w I serii oraz dwa odcinki więcej. Screen, który umieściłeś również jest z I serii.

Zresztą Pokemon to produkt do promocji gier z tego uniwersum. Ciężko to nazwać pełnoprawnym anime.

Teraz mniej przyjemnie:

Mam nadzieję, że pisząc troll nie masz na myśli między innymi mnie Panie kolego, bo na razie to Ty aspirujesz na ten tytuł Nie będe punktował dlaczego (daruje sobie złośliwości), ale wspomnę, że te Twoje przytyki nie tylko do mnie w ostatnim czasie, ale wobec innych osób wypowiadających się tutaj nie są zabawne. Nawet jeśli odnosisz się bezpośrednio do ludzi, którzy ze względu na jakąś ich historię na forum powodują uśmiech na twarzy czy potrzebę droczenia się (a widać to gołym okiem w postach) to jesteś zwyczajnie za krótki na to.

Hayato w temacie "Języki są ważne, ale czasem niepoważne" porównał Cię do niejakiego Gonara. Nie byłem na forum za czasów Jego działalności, ale zdążyłem przejrzeć kilkadziesiąt tematów i rzeczywiście, coś w tym jest: sposób wypowiedzi, słownictwo, składnia, nawet wiek by się zgadzał choć gość chyba funkcjonuje pod czwartym kontem...

Z mojej strony koniec off-topu także drogi BH Daiamouji, jak będziesz chciał się ustosunkować do mojej wypowiedzi czy zwyczajnie mi nawrzucać to zapraszam na PW. Tutaj czy w jakimkolwiek innym temacie nie będę robił bałaganu.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Kenji Harima napisał(a):
Poświęcenie Piccolo jak Frieza torturował Gohana w pewnym momencie było dość przewidywalne choć nie narzekam, ot coś dla fanów. Ciekawe czy okazało się śmiertelne
Myślę, że tak. Znaczy się ... dopuszczam taką możliwość. Być może "akcja" wokół Super Smoczych Kul będzie miała z tym związek, być może to będzie jakiś pretekst do tego by wyruszyć do równoległego wszechświata. Ale z drugiej strony po co? Skoro nawet po śmierci Piccolo kule nie powinny zniknąć bo nowy zestaw zrobił Dende.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Mnie ciekawi, czy Gohan bedzie jeszcze walczyl ... Mam nadzieje, ze po smierci Piccola, wstanie i chociaz, jak Vegeta w BoG pobije się z panem F.

Jak tak teraz mysle, to w BoG to Gohan powinien zaatakować wsciekle Beerusa. Vegeta mimo wszystko nie pasowal do tej sceny.
Zamiast Bulmy to Videl powinna swoim charakterkiem zdenerwowac Beerusa, aby ten ja uderzył.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chester napisał(a):
Zamiast Bulmy to Videl powinna swoim charakterkiem zdenerwowac Beerusa, aby ten ja uderzył.
Do tej sceny z kolei nie pasuje Videl

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Teraz nie, ale w DBZ/K miala swoj zadziorny charakterek.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
To już prędzej Chi-Chi niż Videl. Ta to dopiero była nadgorliwa. Nie bała się nawet wyskoczyć do Majin Buu. Videl przy niej to grzeczna dziewczynka.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Nie wiedzialem, ze w sieci jest taki natlok hejtu na ten odcinek. W sumie to mnie sie bardzo podobal.

Najbardziej lecą hejty, na zasłonięcie Gohana przez Piccolo, oraz na poziomy mocy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hejcą ci, co robią to od pierwszego odcinka, więc nie ma co zwracać na to uwagi. Przypuszczam, że w głównej mierze fani Gohana-wojownika.

Niemniej z poziomami mocy w tym odcinku faktycznie jest jeden spory problem, o czym szerzej pozwoliłem sobie napisać na pierwszej stronie tematu. Można odnieść wrażenie, że seria jest robiona dla ludzi, którzy nie pamiętają zbyt dokładnie DBZ.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Można by też powiedzieć, że od momentu walki z Piccolo Daimaō Seniorem poziom bojowy (戦闘力) stał się czymś bardzo abstrakcyjnym.

O ile idea scouterów pojawiła się dopiero na początku DBZ i teoretycznie dopiero od tego momentu wiemy, jak liczbowo wygląda siła poszczególnych wojowników, tak, uważam, sama „miarodajność” i rzeczywiste odzwierciedlenie liczb umarły niedługo po pokonaniu Raditza.

Mamy uniwersum, którego rdzeniem jest ciągły wzrost mocy, aż dziwne by było, jeśli autorzy by się w tym nie zagubili.

Aczkolwiek mogliby dać kwestię, w której np. Żółwi Pustelnik stwierdziłby, że Tagoma (Ginyū) jest obecnie silniejszy niż Gokū SSJ3 czy Gohan MSSJ. Poszedłby hejt, że to niemożliwe, że Zarbon i Dodoria (Tagoma) byliby zdolni się tak wzmocnić w zaledwie cztery miesiące. Następnie Ginyū powiedziałby, że słyszał dużo o niesamowitych predyspozycjach bitewnych rasy Tagomy, z obawy przed którymi właśnie cywilizacja „Tagomian” została zdziesiątkowana przez siły inwazyjne Armii Freezera. Proste wyjście z sytuacji.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Mnie się wydaje, ze przyczną szybkiego wzrostu mocy Tagamy, to wlasnie ta nowa maszyna regenerujaca.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moc Tagomy to, jak sądzę, tylko poziom poniżej SSJ, przecież pokonał go Gohan po przemianie. Gdyby miał mieć moc bliską SSJ3, to pokonanie go dzięki przemianie właśnie w SSJ też byłoby dziwne. Że Vegeta w filmie rzekomo przerósł SSJ3, nie osiągając tego poziomu, nie znaczy, że to stało się regułą. Moc około SSJ3 to ma pewnie teraz Freeza w 4 formie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen
A Piccolo ? Ktory w sadze Cella, mial moc troche wyższą niz SSJ1.
Uderzyl Tagame w twarz, po czym nic mu nie zrobil.

Mozna to tez wytłumaczyć za poprzestaniem treningu, ale czy słusznie ? Bo nie wiadomo czy nie trenował.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 022, 06.12.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook