Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 58, 59, 60  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Krąży po sieci pewien rysunek z postaciami z DBGT (m.in. Vegeta z wąsem) wykonany właśnie przez Toriyamę. Warto tylko dodać, że nie on zaprojektował SSJ4.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Chester napisał(a):
Ale w GT Toriyama designował główne postacie do GT (Poza Kurilinem, jego GT Kurilin ma inny strój, ta nawet loliczne Bra i Pan są jego tworem, jak i Hitmonchan/Freddy Mercury Vegeta oraz Beavis & Butthead Goten i Gohan) Gilla, dwie planety i logo
A skąd takie info ?
Kanzenshuu

http://www.kanzenshuu.com/production/toriyama/

Więc nie rozumiem skąd wstręd do Pan z GT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo była lansowana na spoko gościówę. To odpowiednik Swetru w uniwersum DB.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Al Ed Upek napisał(a):
Bo była lansowana na spoko gościówę.
Chodzi mi czemu fani nie mogą ignorować gówniary jaką była w GT tylko uznawać ją jako poprawioną wersję Pan (jak np. Pan w DBS)

Jej charakter to wina Toei, fani mogą sami ją poprawić stosunąc ten design -_-
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Al Ed Upek, Sweter ma realną aprobatę tłuszczy, więc z nim się udało.

BH Daimaouji, bo:
Katz napisał(a):
DBGT hejtują ci co w czasach jak nie było neta pierwsi lecieli po chipsy z kartami z Goku SSJ4 czy Golden Oozaru, a jak dostali neta i przeczytali jednego hejtera, który stwierdził, że to gówno bo nie tworzył toriyama to zaczeli małpować to samo.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
BH, bo:
Katz napisał(a):
DBGT hejtują ci co w czasach jak nie było neta pierwsi lecieli po chipsy z kartami z Goku SSJ4 czy Golden Oozaru, a jak dostali neta i przeczytali jednego hejtera, który stwierdził, że to gówno bo nie tworzył toriyama to zaczeli małpować to samo.
?

https://www.youtube.com/watch?v=z2zKIOE1psE

Nie no jak można tak nienawidzić Pan, czy doprawdy Toy-Any-May-Shin zrobili z "niej" taką gówniarę?!

Ewolucje pomińmy, bo do tego nie podeszli na powaznie
Sorry za offtop, ale wolę oglądać (D)ewolucję, niż odcinek DBS
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ano te odcinki to chyba faktycznie jakaś grupa stażystów rysuje... Ale nie tylko grafika jest do bani.
Póki co DBS niczym nie zaskakuje, ot odgrzewany kotlet dla starych wyjadaczy. Walki póki co są po prostu nudne i powiedziałbym, że nawet mało efektowne. Polecam obejrzeć ostatni odcinek sezonu One-Punch Mana (ep12). Pozostaje mi czekać ze zniecierpliwieniem na koniec 'F' sagi, aż rozpocznie się multiwymiarowy turniej.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Właśnie się dziwie, że OPM, które chyba jest w takiej samej kategorii wiekowej odbiorców co DB, zawiera przemoc i mordobicie o wiele wyższego kalibru.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Błąd, One Punch Man to seinen, czyli teoretycznie 17+, a nadawany jest w nocy.

Yasiek napisał(a):
Póki co DBS niczym nie zaskakuje
Bo jak się filmy widziało, to nie zaskakuje. A na dodatek z turniejem też będzie kiepsko, jeśli się mangę przeczyta.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
JarisWojnarez napisał(a):
Osobiście ciesze się każdym kolejnym odcinkiem. To Dragon Ball . Cieszmy się,że dostaliśmy po tylu latach nową historię , która OBY nie skończyła się na sadze z Champą
A gdyby Ci Toei położyło srakę na ręce z napisem Dragonball, to też byś się tak cieszył?

Ja myślę, że powinni jak najszybciej przestać nadawać ten badziew. Jeśli chce się reaktywować legendę, to powinno się to zrobić porządnie i z pomysłem, a tutaj mamy co? Fabularnie słabo, a graficznie tragicznie. Po co tak szmacić własny sukces?

Jest w tym też wina Akiry, że zgadza się na to całe dopisywanie jego nazwiska do produktu, etc.

Shounen napisał(a):
Bo jak się filmy widziało, to nie zaskakuje. A na dodatek z turniejem też będzie kiepsko, jeśli się mangę przeczyta.
A z tym się nie zgadzam. Nie oglądałem filmu z Friezą, a animu mnie męczy swoją flaszowością, więc tylko klatkuje epizody.

I to nie jest tak, że jak wie się, co się wydarzy, to się ogląda słabo. Aktualnie powtarzam sobie pierwszą serię Dragonball, i mimo, że wiem, co się wydarzy, to się ogląda po prostu dobrze. Dlaczego? Bo fabuła jest spójna i całkiem w porządku (nie jest tak, jak to inni mówią, że logika leży, fabuła to same schematy, bleh-bleh-bleh).

Hah, nawet przedstawianie pojedynków w 1989 roku było lepsze niż teraz w Dragonballu Super.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Scientist napisał(a):
Hah, nawet przedstawianie pojedynków w 1989 roku było lepsze niż teraz w Dragonballu Super.
I to mnie najbardziej właśnie boli W DB były przynajmniej jakieś sztuki walki. Liczyły się różne style, techniki, pomysły. Później w Z doszły oczywiście różne przemiany, transformacje. Dziś to wszystko jest spłycone. Czy ktoś się przejął, że Piccolo ponownie zdechł? W DBZ każda śmierć bohatera wywoływała przynajmniej jakieś uczucia, popędzała fabułę naprzód. A tutaj nic, ot umarł sobie, niedługo go wskrzeszą, ale zresztą w sumie po co.

https://www.youtube.com/watch?v=eDsfkEbmWNY
adekwatny fragment z odcinka DBZ Abridged

To samo zresztą z przemianą w SSJBlue...
JarisWojnarez
Ziemianin
Ziemianin
JarisWojnarez
Dni na forum: 3.197
Posty: 23
Obraz
OK. Wygląda na to ,że będziemy mieć 5 walk . W Ostatniej z ułożenia postaci wygląda na to ,że bedzie to pojedynek Son Goku i tego fioletowego przyjaciela. Mam też pewność ,że podczas tej ostatniej walki wynik będzie 2:2 żeby trzymało Nas to w napięciu
Teraz rodzi się pytanie. Kto wygra a kto przegra te dwie walki
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pozwoliłem sobie przenieść dyskusję z 24 odcinka do adekwatniejszego tematu.

Scientist napisał(a):
A z tym się nie zgadzam. Nie oglądałem filmu z Friezą, a animu mnie męczy swoją flaszowością, więc tylko klatkuje epizody.
Ale fabułę zapewne znasz. Domyślam się też z Twoich wypowiedzi, że BoG niespecjalnie Ci się podobał, więc niedziwne, że seria również. Analogicznie do DB, który się podobał, więc chętnie oglądasz ponownie, przy czym tu jeszcze dochodzi parę bonusów, jak nostalgia, dobra muzyka, oldschoolowa kreska i parę innych rzeczy zależnych od gustu.

Co do tego klatkowania, to tak oglądając, cały klimat idzie w diabły. Wyobrażasz sobie oglądać stare serie w ten sposób? Żadna z tego frajda.

Yasiek napisał(a):
Czy ktoś się przejął, że Piccolo ponownie zdechł? W DBZ każda śmierć bohatera wywoływała przynajmniej jakieś uczucia, popędzała fabułę naprzód. A tutaj nic, ot umarł sobie, niedługo go wskrzeszą, ale zresztą w sumie po co.
Przejąłem się, tylko nie wierzyłem, że to będzie prawda, choć bardziej mnie poruszyło, kiedy Beerus trzepnął Bulmę. A to, co pogrubiłem, to przecież od zawsze sztandarowy argument przeciwników uniwersum Smoczych Kul. W DBZ było to samo. "I co z tego, że zginął, zaraz go wskrzeszą! Czym te dzieciaki się podniecają?" Tylko skąd pewność, że Freeza nie zniszczy Smoczych Kul zgodnie z zapowiedzią i Piccolo już nie wróci? Ano stąd, że mając 20+ lat i 500 odcinków na karku, ma się też już rozum i wie, że ostatecznie i tak dobro zwycięży. No sztampowy ten DB

Nie zamierzam stawiać Super na równi ze starymi seriami, ale zdecydowanie nie dzieli ich aż taka przepaść, jak niektórzy sugerują. Oglądając stare serie (zwłaszcza za dzieciaka), człowiek podniecał się każdą kolejną przemianą, każdym nowym tajemniczym przeciwnikiem. Ale co by było, gdyby wcześniej je i ich wszystkich znał, wiedział, kto z kim będzie walczył, kto zginie, kto wygra, kto ożyje? Jestem pewien, że nie przysporzyłoby to serii popularności.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Moim zdaniem przepaść jest potężna. Tak jak napisał kolega powyżej, jeżeli zachciało się reaktywować legendę, należy stworzyć dobrą fabułę. Dziwię się, że obecna jest tak tandetna. Sama kreacja bohaterów jest przepaścią między tą z DB czy DBZ; mam tutaj na myśli zarówno wygląd jak i zachowanie. Tego typu odcinki nadają się na jakieś fanowskie historie poboczne czy 2-3 minutowe komiki, a nie do serii. Walki, które wcześniej, szczególnie w serii pierwszej miałby jakiś charakter, jakiś pomyślunek, to tutaj łupią się po prostu.

Zestawianie dramaturgii z dowcipem, gdzie napięcie wygasa po kilku sekundach, kiedy w DBZ czy DB przez kilka odcinków człowiek obgryzał paznokcie, bo fala napięcia cały czas narastała.

Tak jak DB GT jest odrzucane przez fanów tak pewnie i DBS za kilka miesięcy będzie odrzucane. W zasadzie to już jest, bo większość osób ogląda DBS, ze względu na stare serię, a DBS nie budzi w nich emocji.

Wydaje mi się, że seria DBS jest skierowana właśnie do Japończyków, ze względu na tę kreację bohaterów czy dziwaczny humor.

Obraz
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Ale fabułę zapewne znasz. Domyślam się też z Twoich wypowiedzi, że BoG niespecjalnie Ci się podobał, więc niedziwne, że seria również. Analogicznie do DB, który się podobał, więc chętnie oglądasz ponownie, przy czym tu jeszcze dochodzi parę bonusów, jak nostalgia, dobra muzyka, oldschoolowa kreska i parę innych rzeczy zależnych od gustu.

Co do tego klatkowania, to tak oglądając, cały klimat idzie w diabły. Wyobrażasz sobie oglądać stare serie w ten sposób? Żadna z tego frajda.
Fabułę znam pi razy oko i niespecjalnie mnie ona interesuje, no niestety. Film kinowy Battle of Gods był gorszy od pozostałych kinówek, ale nie był aż taki zły, więc nie jest prawdą, że jeśli nie podoba mi się film, to również seria jest przeze mnie skreślona.

Przy oglądaniu DB, jak sam wspomniałeś, dochodzi dobra muzyka i oldschoolowa kreska. Skoro, jak ktoś już wspomniał kilka postów wyżej, nowa seria Dragonball Super jest tworzona pod starych fanów, to dlaczego nie zostawiono starego dobrego soundtracku (lub zremasterowanego) i w ten sam sposób przedstawianych krajobrazów i animacji postaci? Oto jest pytanie!

Żadna frajda z klatkowania? A gdzie ja mam szukać frajdy, skoro odcinki wyglądają jak amatorskie produkcje fanów? Chociaż nie, niekiedy fanowskie produkcje są nawet lepsze!

Yasiek napisał(a):
I to mnie najbardziej właśnie boli W DB były przynajmniej jakieś sztuki walki. Liczyły się różne style, techniki, pomysły. Później w Z doszły oczywiście różne przemiany, transformacje. Dziś to wszystko jest spłycone. Czy ktoś się przejął, że Piccolo ponownie zdechł? W DBZ każda śmierć bohatera wywoływała przynajmniej jakieś uczucia, popędzała fabułę naprzód. A tutaj nic, ot umarł sobie, niedługo go wskrzeszą, ale zresztą w sumie po co.
Pomijając już sam fakt kultury walki, to w animu Dragonball Super animacja pojedynku kuleje, jak nigdzie indziej. Nieproporcjonalne postacie, nienaturalne ruchy kończyn. Dużo moglibyśmy tu wymieniać. W mandze zaś walka wygląda całkiem spoczko. Ale manga jest nieruchoma...

W starych seriach budowane było napięcie, a transformacje, śmierci i inne znaczące zdarzenia były przedstawiane epicko - podniosła muzyka, jakieś retrospekcje. Fenomen Dragonballa polegał również właśnie na doskonałym przedstawieniu takich momentów.

Uwaga! Patrzcie, co ostatnio znalazłem .
https://www.youtube.com/watch?v=bCeN7cGcx9Y
0:22 The Best
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
kiedy w DBZ czy DB przez kilka odcinków człowiek obgryzał paznokcie, bo fala napięcia cały czas narastała
A moim zdaniem głównie dlatego, że był młodszy i łatwiej wsiąkał w klimat anime, w dodatku oglądając po kilka odcinków dziennie, a nie jeden tygodniowo, zapominając w międzyczasie, co było w poprzednim.

Niestety, ale porównując z dzisiejszymi anime, walki w DBZ też były proste, łupali się przez kilkadziesiąt(!) odcinków z jednym wrogiem, przemieniali się jedni i drudzy, aż ostatecznie wygrywał silniejszy, a pół odcinka potrafiło schodzić na gadaniu i relacjonowaniu walki przez bohaterów drugoplanowych.

Scientist napisał(a):
Skoro, jak ktoś już wspomniał kilka postów wyżej, nowa seria Dragonball Super jest tworzona pod starych fanów
Niezupełnie, przypuszczam, że tak jak w przypadku BoG, Toei stara się trafić do starszych, ale jednocześnie do najmłodszych, jakby kosztem tych pomiędzy - stąd m.in. brak krwi.

Scientist napisał(a):
dlaczego nie zostawiono starego dobrego soundtracku
Nie miałbym nic przeciwko, ale wtedy to byłby przecież jeszcze bardziej odgrzewany kotlet - żeby nawet nowej muzyki nie chciało im się stworzyć?! Tacy skąpi!

Wyobraźcie sobie przez chwilę, że ponownie jesteście dzieciaki i te odcinki oglądacie na RTL 7 bezpośrednio po walce z Buu pod koniec DBZ (kieruję to do tych, którzy tak oglądali), w czasach praktycznie bezinternetowych. Jesteście w pełni przekonani, że negowalibyście je tak jak teraz? Bo ja uczciwie przyznam, że najprawdopodobniej łyknąłbym je jak pozostałe sagi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Nie miałbym nic przeciwko, ale wtedy to byłby przecież jeszcze bardziej odgrzewany kotlet - żeby nawet nowej muzyki nie chciało im się stworzyć?! Tacy skąpi!
Doskonały pomysł. Wtedy mogliby więcej forsy przeznaczyć na animacje! Ta jasne, do kieszeni by poszło .

Shounen napisał(a):
Wyobraźcie sobie przez chwilę, że ponownie jesteście dzieciaki i te odcinki oglądacie na RTL 7 bezpośrednio po walce z Buu pod koniec DBZ (kieruję to do tych, którzy tak oglądali), w czasach praktycznie bezinternetowych. Jesteście w pełni przekonani, że negowalibyście je tak jak teraz? Bo ja uczciwie przyznam, że najprawdopodobniej łyknąłbym je jak pozostałe sagi.
Akurat dzieciak to by łyknął wszystko, co związane z Dragonballem. Ale myślę, że zauważyłby, że z nową serią jest coś nie tak, jak powinno.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja bym tego nie łyknął, tak samo jak nie łyknąłem DB GT.

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Najlepiej jak by Goku przemienil się w SSB, zobaczywszy smierc kogos bliskiego. Wtedy bylo by to najbardziej oryginalne.

Sarkazm off...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook