Forum Dragon Ball Nao

» Berserk

Strony: 1, 2, 3  
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
witam wszystkich serdecznie
wyjezdzam do Was z takim zapytaniem, czy mieliscie okazje ogladac anime lub czytac mange Berserk ? Jaka jest Wasza opinia na ten temat ? Czy to ze anime tak odbiega od mangi przeszkadza Wam ? Czy seria anime nie wydaje sie wam za krotka ?
Jak dla mnie manga góruje nad anime, ale jedno i drugie zasluguje w moim mniemaniu na wielkie uznanie. Jest to mój ulubiony tytuł o niepowtarzalnym klimacie, bardzo ciekawej fabule i barwnych postaciach
polecam kazdemu z calego mojego skamieniałego serca
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
forrest
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.537
Posty: 7
Skąd: Polska
Ja miałem okazję tylko obejrzeć anime Berserk Nadal nie rozumiem zakończenia,bo ponoć jest w mandze.której nie miałem okazji czytać... Ja jestem jak najbardziej za kontynuacją anime,ale to już nie ode mnie zależy . Berserk wg.mnie jest jednym z najlepszych anime,bo ma świetną kreskę,nietuzinkowych bohaterów:Gatsa,Caskę i Griffitha,dużą ilość scen walki i klimat średniowiecza(I like it) Nie polecam tego anime ludziom o słabych nerwach ,bo krew sie leje strumieniami prawie cały czas,
Marei Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marei
Wiek: 30
Dni na forum: 6.353
Posty: 31
Za dużo krwi. Koleżanka oglądała, to się dołączyłem. Zrezygnowaliśmy po którymś z kolei bardzo krwawym odcinku. Z anime gdzie jest dużo krwi zdecydowanie wolę Elfen Lied. Baaardzo krwawe xD.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Osobiście nie lubię mangi w rycerskich klimatach, albo z przewagą siekaniny mieczem. Ale za ciężki klimat i poważną historię polubiłem Berserka. Całe szczęście, że manga okazała się być dark fantasy, w dodatku dotyka bardzo poważnych tematów. I nie mówię tu o takich banałach, jak przyjaźń, miłość i braterstwo, rozwój duchowy głównego bohatera, albo walka ze złem (co i tak jest w niej zawarte).

Manga zadaje pytania o sens istnienia religii, wiary i boga, nad czym sam się nie raz zastanawiałem. Co ciekawe autor dochodzi do podobnych wniosków co ja! Wszystko jest naturalnie okraszone krwią, flakami i setkami gałek ocznych, wypadających ze zmiażdżonych czaszek, co pomaga skupić się na fabule i dylematach bohaterów.
Czym bowiem byłaby dobra historia fantasy bez epickich walk, brutalnych starć i zwykłych krwawych rozrób w przydrożnych karczmach, albo potyczek z potworami i ciężkich bojów z demonicznymi bossami? Trup ściele się tak gęsto, a każde zwłoki oddane są z takimi szczegółami, że ja nie chcę wiedzieć, co autor porabia prywatnie w wolnych chwilach...

Jak łatwo wywnioskować Berserk nie jest pozycją dla ludzi ze słabym żołądkiem, albo do poczytania przy obiedzie (wiem z własnego doświadczenia). W dodatku jest w nim wiele "momentów", zwykłych gwałtów, albo innych orgii, które- idąc w parze z rzeźnią- w większości nie mają zbyt wiele wspólnego z erotyką...

Niemniej jednak pozycja jest ciekawa i nie sugerujcie się anime. Nie oddaje zbyt dobrze klimatu komiksu, w dodatku kończy się w momencie, kiedy fabuła dopiero się rozkręca.

Nie mogę powiedzieć, że polecam Berserka, to manga zbyt ciężkiego kalibru, żeby brać się za nią, będąc nie przygotowanym.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem anime i w zasadzie całkiem dobre, tylko po obejrzeniu całej serii kompletnie niejasna pozostaje dla mnie fabuła pierwszego odcinka. Mam się domyślać, kim był ten potwór? Chyba twórcy anime dostali nakaz zakończenia serii i nie zdążyli przedstawić wszystkiego, co chcieli. Pozostaje mi w przyszłości mangę poczytać.

Tylko muzyka na minus, bo nic ciekawego, chociaż opening dość niestandardowy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Dla mnie to absolutny hit. Anime jest po prostu świetne, ale mangi to już chyba nic nie pobije. Faktycznie czasem trudno pojąć o co chodzi w anime, jeżeli ktoś nie zna mangi, bo jest tam tak olbrzymia liczba wątków, których nie dało się po prostu zmieścić w tak krótkim anime. Historię stworzoną przez Miurę czyta się bardzo szybko, kreska jest wręcz idealna, czasem mam wrażenie po przeglądaniu stron, że leci mi przed oczami film. Manga jest też dopracowana w każdym szczególiku, może dlatego tak rzadko wychodzi, ale warto czekać, każda strona to małe dzieło sztuki. Ogromnym plusem tego dzieła są postacie, każdy z bohaterów ma bogatą biografię, zwykle ma za sobą też masę ciężkich przeżyć. Podoba mi się sposób w jaki są oni prezentowani, autor nie narzuca kto jest tym złym a kto dobrym i właściwie czasem trudno się zdecydować, bo profile bohaterów są bardzo złożone. Uwielbiam też to, że nie jest to dzieło łatwe, Miura porusza naprawdę ważne tematy, jest tu dużo rozważań o filozofii, o naturze człowieka, o religii. Całość doprawiona brutalnością, litrami krwi,orgiami (i to nie tylko między ludźmi) scenami wszelakiej przemocy-tylko dla osób wytrzymałych.
Co do ulubieńców, najbardziej podoba mi się postać Skull Knighta, do końca nie wiadomo kim tak naprawdę jest, ale zawsze pojawia się w najlepszych momentach.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Na Berserka trafiłam przypadkiem i muszę przyznać, że pierwsze strony mangi trochę mnie zszokowały mimo, że lubię ciężkie, mroczne klimaty to chyba nie tego się spodziewałam po pierwszych stronach mangi. Jednak nie zraziłam się i dzisiaj nie mogę doczekać się kolejnych rozdziałów. Fakt faktem, manga nie dla każdego ale warto się zagłębić i poznać bohaterów którzy nie są słodcy i krystalicznie dobrzy.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Shounen napisał(a):
A już w maju pierwszy film:
-> http://www.vap.co.jp/berserk
Fakt od maja można nabywać pierwszy film, ale już 23 czerwca tego roku odbędzie się w Japonii premiera drugiego. Pewnie znów będzie trzeba trochę poczekać na DVD, ale chyba już wiem co zamówię u Mikołaja.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wczoraj obejrzałem film kinowy (Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King). Strasznie dużo CGI, niestety kiepskiej jakości, idzie się przyzwyczaić. Guts ma innego seiyu niż w serii TV, wolę starego. Poza tym wszystko jak należy, choć też muzyka taka sobie. Grafika na wysokim poziomie, jedynie te komputerowe animacje kuleją, co sprawia wrażenie, jakby film był niedorobiony.

Trailer do drugiego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=iHNWVSBLyug

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Obejrzałam. Wszystkie odcinki ,1 i kawałek drugiego filmu. O ile filmy oceniam negatywnie- sceny z mangi połączone z krzywymi twarzami i kiepską kreską(choć, nie, w drugim była nawet dobra). Sam ciężki klimat i rycerskie siekanie mieczem mnie zainteresowało. Ciekawa akcja, walki, bohaterowie - stanowczo Caska u mnie zaplusowała- silna, zdecydowana kobieta, jako rycerz. Jakieś zastrzeżenia miałam do końcówki
Ok, smutne zakończenie, gdzie wszyscy giną. Nie mam nic do przykrych zakończeń, lecz tu jakby zło zwyciężyło. Absolutnie nie spodziewałam się innego.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Polecam mangę, bo naprawdę akcja toczy się dużo bardziej do przodu. To anime jest świetne przede wszystkim przez Gutsa, prawdziwego przecinaka. Jedyna osoba która miała równie przerąbane życie jak on to Max Payne.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
JPF zapowiedziało wydanie mangi

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Akurat jak Miura zrobił sobie przerwę na poboczne projekty, to oni wzięli się za wydawanie, cóż za timing. Większość fanów i tak już przeczytała po polsku, kiedy jeszcze istniało berserkfanforum.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Łał, no i to jest dobry news. Ostatnio regularnie wychodzą epizody mangi, więc coś się przynajmniej dzieje wokół tego tytułu.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Wiekopomna chwila, już straciłam wiarę, że Miura się weźmie za Berserka. W anime liczę na podobny klimat jak stara seria, bo mi akurat się bardzo podobało.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
JPF zapowiedziało wydanie mangi
I jak tam, serio będzie sie zwieć "Rzeźnik" czy planują zmienić ten ekm żart?
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Przecież już są wydane tomy. Nazwa to po prostu "Berserk" Ja mam na razie tylko pierwszy tomik, ale jak będę miał trochę pieniędzy, to kupię sobie następne.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Rombowiec napisał(a):
Przecież już są wydane tomy. Nazwa to po prostu "Berserk"
Dobrze
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Berserk
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook