Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 026, 10.01.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dwudziestego szóstego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 10.01.2016 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Kiedy z napisami pl?
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Ten odcinek byl NAJLEPSZY chyba z calej serii pod wzgledem dynamiki ciosow oraz choreografii walk.

Te brzydkie screeny ktore widzialem w internecie, ani razu nie zauważyłem, podczas oglądalnego odcinka. To byl chyba pierwszy raz kiedy nie myslalem o kresce.

Minus to byl moment w ktorym Sorbet przebija płomieniem Goku. Juz nie chodzi o to, ze nie pokazali krwi, ale ten moment byl taki beznamiętny.

Nastepny odcinek trzyma poziom, jak nie jest lepszy. W końcu Vegeta !

Mam nadzieje, ze od teraz az do nowej sagi bedzie tylko lepiej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chester napisał(a):
Minus to byl moment w ktorym Sorbet przebija płomieniem Goku.
Ależ, ależ. A fakt, że stało się to dopiero po tym, jak Goku zszedł z SSGSS? W przypadku filmu wielu wytykało, że o, taki mocarz, a pokonał się jakiemuś "laserowi". Teraz nabrało to więcej sensu. Skoro zszedł do czarnych włosów, to znaczy, że swoją wytrzymałość również wyciszył do najniższego poziomu. I za to duży plus.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Ok, ale chodzilo mi bardziej o emocje dotyczące tej sceny. Bylo jakos dziwnie, tak jakby wlaczyl się innym error xD

Oraz nie pokazali tej nowej techniki Goku z kinowki, gdzie uderza jednym ciosem Freeze, i zakańcza to Kamehamehą.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Mnie było żal biednego Goku. Freezer obijał go i dusił, jak można tak kogoś traktować?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nieźle to rozwiązali. Może trochę lipa, że jakimś laserkiem, a nie chociaż techniką, ale tak już jest. Goku z pewnością rozwinął się do takiego poziomu, że bez wchodzenia na pierwszy poziom SSJ jest obecnie dużo silniejszy bez żadnej rpzemiany, a także i bardziej wytrzymały. Jeśli chodzi o Friezę, to pokazali, że jest całkiem cwany i wyciąga wnioski. Odstawił kabałę na kolanach chcąc to wykorzystać tak, by osiągnąć to, co stało się na Namek. Tam Goku po walce zaczął się wywyższać, odpuścił sobie i zszedł z SSJ. No i udało mu się osiągnąć to także tutaj.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
No i w następnym tygodniu Freeza niszczy Ziemię, prawdziwy powód dla którego oglądamy DBS sie zbliża wielkimi krokami

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bartek: 11.01.2016, 18:48
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Jak poprzedni epik był w znacznej mierze przegadany tak tutaj mamy walki w nadmiarze.
Słabsze niestety niż w w wersji kinowej moim zdaniem.

Znowu parabola tak od 24 odcinka jak chodzi o animację, ale przestałem się tym specjalnie przejmować. Traktuje to jako aspekt komediowy. Przyznam, że z takim podejściem o wiele lepiej się ogląda

O na przykład:

Obraz

Te miny są obłędne.

Ok, ale chodzilo mi bardziej o emocje dotyczące tej sceny.
Trochę randomowa jest ta scenka. Ogólnie to jest jeden z mankamentów nowej serii -> na razie nie bardzo potrafi wywołać emocje u widza. Ja wymienię raptem trzy scenki, które dla mnie były poruszające w jakiś sposób:

1) Przemiana Goku w SSG, której towarzyszył bardzo ładny utwór w klasycznym stylu. Znacznie lepiej to przedstawili niż w filmie kinowym.

2) Popis Tagomy na początku 23 odcinka. W końcu pełnokrwisty bad ass z seiyu od Zoro, którym się nacieszyliśmy raptem 5 minut. Padaka...

3) Udzielenie pomocy finansowej Goku przez Mister Satana

Jak widać niewiele tego.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
3) Udzielenie pomocy finansowej Goku przez Mister Satana
chodzi ci o 100 milionów Zenie? To #$% znaczy, pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
chodzi ci o 100 milionów Zenie? To #$% znaczy, pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Qui No nie wiem czy takie grosze skoro w DB wygrana za zwycięstwo na turnieju Tenkaichi Budokai wynosiła bodajże pół miliona, a dopiero przy sadze Buu nagrodę zwiększono do kilkunastu milionów

Myślę, że kilka kapsułek z gotowym domem można by za to kupić

Zresztą chyba i Chi-Chi na początku drugiego odcinka mówiła, że starczy im to do końca życia.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bartek napisał(a):
pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Bynajmniej, ale jak zawsze musisz wtrącić swoje uwagi. Jest to około 3 mln zł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
Bartek napisał(a):
pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Jest to około 3 mln zł.
Bzdura

Update

1 Zenie = 1 Yen
A 1 Yen = około 50 groszy

Zresztą sam nie wiem, ale na bank to nie 3 mln zł

Nie wierzę że ludzie w DB są tak #$% żeby dać temu downowi 300 milionów Zeni

lub się nie odzywaj.
Wyluzuj szefie, jesteśmy tylko ludźmi "zakałą Ziemii"

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Bartek: 11.01.2016, 20:35
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jeśli się z tym nie zgadzasz, to udowodnij, że nie mam racji lub się nie odzywaj, bo jednowyrazowe posty nie są tu mile widziane.

1 zeni = 1 jen = ~0,033 zł

Czyli 100 mln zeni to około 3,3 mln zł.

Hint: Podzielić jeny przez liczbę 30 i mamy kwotę w złotówkach (w przybliżeniu).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 13.01.2016, 20:54
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Kenji Harima
Akurat ten screen podany wyzej, nie rzucił mi się w oczy, bo byl tak dynamiczny i przez chwile się pojawił, a zaraz po nim Goku dostal wpierdziel ogonem od Freezy.
Ogolnie, ten odcinek pod względem animacji walk, byl spoko. Poprzednie pod tym względem bardzo kulaly, a tutaj w koncu pokazali mordobicie.

Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego Goku po dostaniu promieniem od Sorbeta, nie krwawił.
W retrospekcjach z DBZ, jakoś pokazują Goku we krwi, oraz Freeze przepołowionego na pól.
Nie pojmuje ich logiki .
W kinowce podajże Goku spluną krwią.

Moze nie chce im się rysować krwi ? Tym bardziej, ze "OP" leci w podobnych godzinach i ma ten sam przedział wiekowy, a jest tak jak w kazdym shounenie.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 11.01.2016, 20:45
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kenji Harima napisał(a):
O na przykład:

Obraz
"Frieza" wygląda na murzyna

Nie to że "przeżył" swoją śmierć na Namek to jeszcze dają że stał sie złoty ala SSJ1

Toriyama nienawidzi tego chorego umysłowo #$%
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chester napisał(a):
Moze nie chce im się rysować krwi, tym bardziej, ze "OP" leci w podobnych godzinach i ma ten sam przedział wiekowy, a jest tak jak w kazdym shounenie.
W One Piece też stronią od krwi. Tylko tam jest inna historia, bo mają mangę. Jeśli w mandze jest krew, zwłaszcza dużo, to nie wypada jej ot tak skasować. Tutaj nie ma żadnej mangi, więc mają większą swobodę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Akurat ten screen podany wyzej, nie rzucił mi się w oczy, bo byl tak dynamiczny i przez chwile się pojawił, a zaraz po nim Goku dostal wpierdziel ogonem od Freezy.
Oj uwierz mi, rzuca się to w oczy, a nie oglądam klatka po klatce Jeszcze była jedna zabawna sekwencja w tej wymianie. minutę przed tą scenką no i na samym początku. Reszta odcinka jest hm dobra jak na standardy DBS.

Dla mnie na razie pod względem choreografii rządzą odcinki 13-14 i 23.

W retrospekcjach z DBZ, jakoś pokazują Goku we krwi, oraz Freeze przepołowionego na pól.
Nie pojmuje ich logiki.
Chyba czytasz w myślach, bo chciałem wspomnieć o tym tzn. retrospekcjach, nie krwi, ale w głównym temacie o serii.

Bardziej mnie zastanawia czy w chwili jak montują te flashbacki z poprzednich serii to jest taka totalna bezrefleksyjność na temat przeszłości i chłód emocjonalny.
W końcu część tej ekipy pracowała i przy starszych seriach oraz retuszu Kai.

Pewno takie dialogi panują w firmie

A: "Kiedyś to byliśmy w formie..."
B: "Oj tak, ale cóż, wola Wielkiego Szefa"
A: "Sake i ramen na fajrant plus odchamienie?"
B: "A jak!"


Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chester napisał(a):
Czy ja wiem czy stronią ?
Ten drugi screen to już niemal sprzed 10 lat
Mimo wszystko stronią i gdy nie trzeba - to krwi nie ma.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 026, 10.01.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook