Forum Dragon Ball Nao

» Saga Freezy

Strony:   1, 2, 3, 4  
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Dla mnie trening w zaświatach był nie do przyjęcia. Przecież w okresie gdy DB leciało pierwszy raz dla mnie smierć była ostatecznością, zycie po śmierci było dla mnie czymś nie do przyjęcia a tu Goku trenuje u Kaio. Za drugim i trzecim razem przyzwyczaiłam i przyjęłąm tę część fabuły taką jaka była
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
Bartek napisał(a):
Droopy nie gra fair
No co? Nie ważne ile go "zabijesz", on nadal wraca

Dla mnie trening w zaświatach był nie do przyjęcia.
No, pewnie teraz Hitler trenuje w piekle żeby skopać nasze polskie tyłki.......ale i tak nie wróci
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Tu jeszcze znalazłam błąd, przecież w mandze, było powiedziane, że tylko nieliczni dostali ciała po śmierci, a reszta miała postać chmurek-cytat Goku z 35 tomu; ,,nie zamieniłem się tu w duszę jak inni ludzie czy złe stworzenia jak Cell'', czyli większość, także potwory została pozbawiona ciała, dusze jako chmurki były pokazane w 18 tomie mangi, więc czemu Freezer miał głowę w kokonie? Druga sprawa, dlaczego North Kaio nie wyczuł ki ożywionego Freezera, w tomie 24 czuł jego ki na Nameck. I czemu nie było wątku Enmy Daio podczas i ożywienia i ponownej śmierci Freezera? Freezer powinien mieć z nim styczność, a Enma powinien skontaktować się z North Kaio.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Toriyama stał sie zapominalskim prykiem na starość

To moja teoria
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Walka w 25 odcinka żałosna.

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Bartek napisał(a):
Toriyama stał sie zapominalskim prykiem na starość
Fakt zapomnieli co było na początku i za bardzo się rozpędzili
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Pewnie to samo było z designem Bardocka w DB- albo Toriyama pomyślał "do tyłka z wami Toei, zrobie własną wersję designu Bardocka*"

Toriyama też zapomniał, że duszę złych są reikarnowane, więc albo Freeza był wyjatkiem, albo Toriyama robi Freezie to samo co Toei Goku

* - Toriyama tylko poprawił design Bardocka jego asystenta, Bardock z flashbacku został skopiowany z Anime, więc to normalne że Bardock z DB- wygląda inaczej
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bartek napisał(a):
Toriyama też zapomniał, że duszę złych są reikarnowane
Przepraszam, ale kiedy Toriyama tak powiedział? Bo to, że Freeza jest w piekle, bynajmniej nie wyklucza możliwości reinkarnacji później.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Faktycznie Bardock zbroje mógł zmienić, ale jego zachowanie w Minus to nie jest zachowanie saiyańskie. Tak samo Freezer, który w piekle zachował ciało jeszcze z metalowymi elementami cyborga. Miał stracić ciało, zmienić się w chmurkę, Vegeta w filmie 12 zmienił się po pokonaniu Janemby. W mandze dusze złych istot i zwykłych ludzi zmieniały sie w chmury, tylko wybrani zachowywali ciała po śmierci, głowa Freezy tez została przez Trunksa pocięta, a było w mandze, że ludzie odzyskując życie tracili utracone kończyny i zniszczone ciała (np. odparowani przez Vegetę w czasie 23 TB), a Freezer odrodził się w kawałkach i przeżył w kawałkach. Po za tym Trunks zniszczył pociskiem ki całe jego ciało, a nawet jeśli nie zrobiłby tego to i tak Freezer rozłożyłby się po tych 14 latach od sagi cyborgów.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
Bartek napisał(a):
Toriyama też zapomniał, że duszę złych są reikarnowane
Przepraszam, ale kiedy Toriyama tak powiedział? Bo to, że Freeza jest w piekle, bynajmniej nie wyklucza możliwości reinkarnacji później.
Bónaiccolo do Majin Vegety:

“You’ve killed too many innocent people… If you die, your physical body will be gone. Your soul will also be sent to a different world than Goku. There, your soul will be cleaned, and your memories will be gone. You’ll be turned into a new life form.”
Więc Toriyama zapomniał samego siebie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przytaczałeś już ten cytat, a ja już odpisywałem, ale będę powtarzał do znudzenia. Ten jeden jedyny cytat o niczym nie przesądza. Nie jest w nim powiedziane, że to wszystko stanie się natychmiast po śmierci.

Skoro w filmie było, jak było, to wnioski mogą być różne - że Freeza jest w trakcie procesu reinkarnacji, że Piccolo się mylił (kto wie lepiej - Piccolo czy Toriyama?), że w przypadku Freezy zastosowano procedury specjalne. Czy uważasz, że żadna z tych opcji nie jest możliwa?

Polecam trochę wyobraźni, a nie sztywne opieranie się na jednej kwestii i wieczne "Toriyama zapomniał! Toei zwariowało!". Być może i faktycznie zapomniał, ale w ten sposób można wytłumaczyć wszystko, bez wgłębiania się w fabułę. Przykładowo - dlaczego Trunks nie miał ogona? Bo Toriyama zapomniał. To tylko przykład i proszę się nad nim nie rozwodzić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Got rozumiem Twoje podejście, ale rzecz w tym, że DBS to seria całkowicie odstająca od reszty: zachowanie postaci, styl walki (w DBS to tylko mordobicie na zmianę), graficzne przedstawienie postaci, sposób w jaki opowiadana jest historia (bardzo szybko), sposób w jaki buduje się napięcie - właściwie jego brak. Nieścisłości, np. Gohan po zjedzeniu fasolki, po tym jak dostał laserem od Freezy wstaje jakby miał zaraz umrzeć, kiedy fasolka zawsze leczyła całkowicie (chyba, że była dzielona na pół).

Dlatego takie niuanse jeszcze bardziej wkurzają. Oczywiście, że mozna sobie coś wytłumaczyć i wyobrazić, ale moim zdaniem w interesie fanów i producenta jest, aby nie trzeba było tego robić.

Dziwię się, że anime z takim potencjałem zostało zrealizowane w obecnej fabule, która jest jak na razie kiepska i nie zanosi się na poprawę, widząc twarze przyszłych bohaterów.

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Saga RoF przebiegała bardzo szybko to fakt, ale BoG rozciągli jak tylko się dało, i nie którym też to nie pasowało.
Ogolnie serie "Super" ja traktuje, bardziej luźno niż DBZ. Wiem, ze seria ta stawia bardziej na komedie, niz na dramat. Mimo, duzej fali krytyki, nadal stawiam ją wyzej niż GT, mimo, ze ten drugi tytul stoi wyżej jakością animacji. Jak by studio Toei Animation, przylozylo by się bardziej, i nie odwalalo istnej fuszery i niedbalstwa, krytyki bylo by na pewno mniej. Tym bardziej, ze w sadze Freezy
jakby nie patrzec, zmarnowali potencjal przez słabą animacje, ktora jak dla mnie byla gorsza niż w pierwszej sadze z Beerusem. Ta saga powinna byc bardziej mroczna i brutalna, w końcu [ ort! ] to powrót największego tyrana.
Jeszcze ta cenzura. Czy na prawde postacie w DBS podczas gdy walcza, nie mogą miec chociaz tych czerwonych zadrapan ?
https://i.ytimg.com/vi/dDa6OcO6BBg/maxresdefault.jpg
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
rzecz w tym, że DBS to seria całkowicie odstająca od reszty
A moim zdaniem odstaje przede wszystkim jakością animacji i muzyką i stąd 95% krytyki. Mówisz zachowanie postaci, ale charaktery postaci się zmieniały i dalej się zmieniają. Gdyby Goku zaczął myśleć, to przyznałbym rację, że coś tu nie tak.

Mateusz napisał(a):
sposób w jaki buduje się napięcie - właściwie jego brak
Nie ma szans na odpowiednie napięcie, gdy zna się fabułę, a fabuła nie jest skomplikowana. Wg Ciebie brak, a moim zdaniem jest budowane całkiem przyzwoicie. Weź pod uwagę, że oglądasz średnio jeden odcinek na tydzień, a odcinki starych serii z jaką częstotliwością? Zgaduję, że minimum 2 dziennie. Pewnie powiesz, że to głupoty, ale to ma ogromne znaczenie na odbiór serii. Inna sprawa, że stan mentalny ma jeszcze większe. Można ubolewać, że seria nie dojrzewała razem z widzami, tylko ciągle jest kierowana do dzieciaków, ale też ciężko mieć o to pretensje.

Mówisz, że fabuła przebiega bardzo szybko. Czytając różne wypowiedzi, można odnieść wrażenie, że wg większości za wolno. W każdym razie gdyby to było stare DBZ, to mielibyśmy teraz w najlepszym razie środek walki Goku z Beerusem. Mnie by odpowiadało, ale sądzę, że jestem w mniejszości.

Kluczowa dla tej serii będzie zbliżająca się saga, bo do tej pory to była tylko powtórka z filmów. Wątpię, żeby fabuła przebiegała szybko, a kolejne transformacje pojawiały się jedna za drugą. Tylko obawiam się, że kto już tę serię zdążył znielubić i w zasadzie skreślić, to ciężko mu będzie polubić ją ponownie, bo nawet w dobrze wykonanym odcinku będzie się doszukiwał jakiejś krzywej twarzy czy niepasującej muzyki.

Mateusz napisał(a):
Nieścisłości, np. Gohan po zjedzeniu fasolki, po tym jak dostał laserem od Freezy wstaje jakby miał zaraz umrzeć
Wcale nie. Zjada fasolę i normalnie odzyskuje siły, ale jest przybity śmiercią Piccola. To nie Goku, który zawsze od razu skacze i się uśmiecha.

Mateusz napisał(a):
Oczywiście, że mozna sobie coś wytłumaczyć i wyobrazić, ale moim zdaniem w interesie fanów i producenta jest, aby nie trzeba było tego robić.
Tylko że różnego rodzaju nieścisłości były zawsze. Różnica jest taka, że dawniej się je "usprawiedliwiało" i chętnie o tym dyskutowało, biorąc pod uwagę różne możliwości, bo skoro coś było w mandze, to znaczy, że prawda. Toriyama był bogiem, co narysował, to było święte, a teraz jest "zapominalskim dziadkiem", który o charakterach swoich postaci wie mniej od fanów. Smuci mnie to szczerze. Dodatkowo ta seria powstała po 20 latach, więc trochę wyrozumiałości by jednak nikomu nie zaszkodziło.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
Skoro w filmie było, jak było, to wnioski mogą być różne - że Freeza jest w trakcie procesu reinkarnacji, że Piccolo się mylił (kto wie lepiej - Piccolo czy Toriyama?)
Bónaiccolo JEST Toriyamą, co, więc Yamcha okłamał Marron że Kurilin jest najlsilniejszym człowiekiem?

Freeza nie ma prawa być wkrzeszonym, minęło ponad 7 lat. Canon Freeza dawno został zreikarnowany, więc o co kaman Toriyamo?
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Kaman o to, że w ciągu 20 lat zapomniano o co chodziło. Szkoda, że Autorzy nie przeczytali mangi przed napisaniem scenariusza.
Jaki jest sens rozbijania na odcinki filmu z drobnymi zmianami szczegółów? Nie lepiej by było zacząć od Sagi Champy? Nie lepiej byłoby tak jak w Kai pokazano fragmenty Bardock Father of Goku pokazać tylko fragmenty kinówki z Beerusem celem wyjaśnienia i iść z fabułą dalej?

Dodano po 7 minutach
Shounen napisał(a):
Weź pod uwagę, że oglądasz średnio jeden odcinek na tydzień, a odcinki starych serii z jaką częstotliwością? Zgaduję, że minimum 2 dziennie.
Z archiwum X był co tydzień, a czasem co dwa tygodnie, a jak pisało to be continued czekało się jak na urodziny.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Shounen napisał(a):
Gdyby Goku zaczął myśleć, to przyznałbym rację, że coś tu nie tak.
Haha, dobre!

Shounen napisał(a):
Weź pod uwagę, że oglądasz średnio jeden odcinek na tydzień, a odcinki starych serii z jaką częstotliwością? Zgaduję, że minimum 2 dziennie. Pewnie powiesz, że to głupoty, ale to ma ogromne znaczenie na odbiór serii.
Dokladnie tak.

Generalnie otooto ma racje i zgadzam sie z nim we wszystkim w tej materii.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
Gdyby Goku zaczął myśleć, to przyznałbym rację, że coś tu nie tak.
Z tym jednym się nie zgodzę. Przecież to Goku zawsze zachowywał trzeźwy umysł, nie panikował i myślał Dwa przykłady:
DB rozdział 7.
Obraz
DB rozdział 129.
Obraz

Inna sprawa, że w podstawowej wiedzy o świecie (liczenie do 20, płeć itd.) był niewyedukowany Na szczęście z czasem to nadrabiał.
Więc brakowało mu wiedzy, ale nie myślenia
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mówisz zachowanie postaci, ale charaktery postaci się zmieniały i dalej się zmieniają. Gdyby Goku zaczął myśleć, to przyznałbym rację, że coś tu nie tak.
Mam na myśli głównie zachowanie Vegety w stosunku do Beerusa. Poza tym, jak napisał kolega powyżej Gou myślał całkiem dobrze: ja do tego dodam plan na pokonanie brata -> chwycenie za ogon.


Nie ma szans na odpowiednie napięcie, gdy zna się fabułę, a fabuła nie jest skomplikowana. Wg Ciebie brak, a moim zdaniem jest budowane całkiem przyzwoicie. Weź pod uwagę, że oglądasz średnio jeden odcinek na tydzień, a odcinki starych serii z jaką częstotliwością? Zgaduję, że minimum 2 dziennie. Pewnie powiesz, że to głupoty, ale to ma ogromne znaczenie na odbiór serii.
Dlaczego więc można z napięcem i zaangazoowaniem oglądać po raz któryś Naruto, DB, DBZ itp. Były momenty w DBS, kiedy nie byłem na bieżąćo, a mimo to nie oglądałem 3 odcinków pod rząd. Są też anime, ktore wzbudzały moje napięcie, zaangażowanie, kiedy oglądałem jeden odcinek tygodniowo np. Kuroko no Basket.
Shounen napisał(a):
Wątpię, żeby fabuła przebiegała szybko, a kolejne transformacje pojawiały się jedna za drugą.
W ciągu ostatnich 25 odcinków były już dwie transformacje Goku...
Wcale nie. Zjada fasolę i normalnie odzyskuje siły, ale jest przybity śmiercią Piccola. To nie Goku, który zawsze od razu skacze i się uśmiecha.
Ja to inaczej odebrałem. Poza tym po zjedzeniu fasolek znikały rany z ciała i zadrapania, natomiast u naszych bohaterów dalej są.

Smuci mnie to szczerze.
Mnie smuci proba na siłe szukania plusów w tej serii i negowania minusów. To nie tylko postacie Toriamy, ale również fanów, jest to swego rodzaju legenda, na którą nie powinno się żałować pieniędzy i pomysłów, a my tu oglądamy swego rodzaju fabułe z przyzwoitego/słabego opowiadania fanowskiego.

Powiedz mi co w tej serii jest super prócz niektórych humorystycznych elementów i samego faktu, że seria powstała?

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Mam na myśli głównie zachowanie Vegety w stosunku do Beerusa.
Jego zachowanie było poniżej krytyki, jego zachowanie tak pasuje do niego jak taniec rewiowy do garnituru.

Mnie smuci proba na siłe szukania plusów w tej serii i negowania minusów
Bo patrzy się na autorstwo, a nie rzeczywistą wartość artystyczną, fabułę czy akcję.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Saga Freezy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook