Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» [Postać] Tights - siostra Bulmy

Strony:   1, 2
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.112
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Katz napisał(a):
Bartek napisał(a):
Tights była gorąca w mandze Jaco, tutaj (w DBS) już nie jest
W Jaco była nastolatką
No, miała 16, i?
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.464
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Łukasz napisał(a):
Citrel napisał(a):
tylko piszę, że nie jest to logiczne, że ktoś jest przez 45 lat jedynakiem, nagle okazuje się, że ma siostrę i jeszcze ja pamięta
Ok, to proszę podaj mi moment, w którym Bulma mówi, że jest jedynaczką. Wtedy przyznam Ci rację i tez uznam, że to jest nielogiczne i sieje zamęt.


Właśnie tak czytam te wypowiedzi wasze i muszę przyznać rację przedmowcy że nie ma nigdzie w anime czy mandze wypowiedzi że Bulma jest jedynaczką więc siostra Bulmy dołączyła do panteonu postaci Dragon Akira Torijama tak zarządził więc pozostaje wam ( citrel i inni sceptycy ) się z tym faktem pogodzić

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599 nie ma też mowy o rodzeństwie Bulmy Nie było ani jednej wzmianeczki, nie była też nigdzie pokazana, a okazje ku temu były, no i czemu Vegeta jej nie zna? Mieszkać w domu teściów i nie znać najbliższej rodziny żony jest co najmniej dziwne. Dlatego ta postać jest bez sensu. My sceptycy możemy uznać serię super za alternatywę DB, tak jak niektórzy uważają GT, które dla mnie i innych jest trzecią częścią tego tryptyku. Jeśli jest kilka wersji tego samego filmu każdy sam decyduje, którą część uznaje za kontynuację. Dla jednych liczy się autor, dla innych logika, jeśli autor wprowadza coś zbędnego albo burzącego dawny porządek odbiorca ma prawo to odrzucić, nie ma obowiązku traktować wymysłów Toriyamy jako dogmatu. Jeśli seria Toei ma więcej sensu niż seria Toriyamy można ją uznać za kontynuację, dlatego, że pokazuje świat przedstawiony w serialu takim jakim był wcześniej.
Nowe postacie powinny mieć sens, gdyby to była partnerka Yamuchy, o której była mowa gdy Yamucha chciał poprosić smoka o naszyjnik dla nowej dziewczyny byłoby OK i Bulma miała podstawy ją poznać wcześniej
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.160
Plusy: 12
Posty: 663
Masz napisane w prologu do DB, że Bulma ma rodzeństwo. To samo masz w odcinku DB Super, obie informacje podał sam autor. Ale dalej uważasz, że "nie ma też mowy o rodzeństwie Bulmy" To gdzie szukasz takiej informacji, jak nie w mandze autora?

PS. Tights podróżowała po kosmosie (z Jaco). Jeśli nie odwiedzała rodziców, to Vegeta mógł jej nie poznać. Nie każdy trzyma się blisko ze swymi rodzicami, niektórzy tylko do nich dzwonią raz do roku albo mniej. Jeśli ktoś ma z rodziną nieco na pieńku, to siostra nie wspomina o takiej osobie bez powodu.
PS2. Już wspominałem wcześniej, autor przez 16 tomów nie zająknął się o tym, że Goku jest kosmitą. Tak, miał prawo dodać tę informację po kilku-kilkunastu latach
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.112
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
kinichi napisał(a):
PS2. Już wspominałem wcześniej, autor przez 16 tomów nie zająknął się o tym, że Goku jest kosmitą. Tak, miał prawo dodać tę informację po kilku-kilkunastu latach
1.Oolong o tym myśli w tomie 2
2.Goku mówi to samo w tomie 14
3.Więc Toriyama gdzieś miał że Goku nie jest 100% człowiekiem zanim dał rozdział "Przeszłość Son Goku"
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@kinichi, tylko, że dla mnie nie ma prologu, ten ,,prolog'' to osobna seria, alternatywa świata DB. Dalej uważam, że nie ma mowy, dlatego, że wymyślono ją po latach jak tryptyk DB, DBZ i DBGT już istniał, więc cała fabuła została zburzona. Pisałam już wiele razy, że od autora bardziej liczy sie logika, możesz mysleć inaczej, szanuję Twoje zdanie, uszanuj moje. Dla mnie Tights nie jest siostrą Bulmy tylko niepotrzebnym wtrętem do świata DB. Uważam, że Toriyama źle to rozegrał, mógł zrobić ją kimś innym. Czasem zdarza się, że autor piszący dobre książki raz napisze gniota i odwrotnie, tak samo piosenkarz, zespół nakręci raz dobrą, raz złą piosenkę czy reżyser nakręci raz lepszy raz gorszy film, dlatego nie oceniam dzieła po autorze, tylko po treści. Jest coś takiego jak teoria de Cuil opisująca stopnie abstrakcjonizmu, takie postacie jak Tights robią z przygodówki dla dzieci film abstrakcjonistyczny, co tutaj moim zdaniem nie pasuje. Nie zmuszam cie do nie lubienia Tights czy nie uznawania jej, to dyskusja o tej postaci więc wyraziłam swoje zdanie o niej.
Autor nie musiał wspominać, że Goku był kosmitą, to jest logiczne, nawet w prawdziwym świecie adoptowane dzieci dowiadują się o adopcji dopiero jako dorośli, czasem odnajdują je rodzice lub inni krewni. Tu była analogiczna sytuacja, Goku o tym nie pamiętam, było pokazane jego życie na Ziemi, Raditz odnalazł go dorosłego, gdy mógł być mu przydatny, wcześniej było pokazane jego życie i przygody na Ziemi i tu problem, bo wg Jako Bulma powinna wiedzieć, ze Goku jest obcym, a nie wiedziała, więc te serie się wykluczają

Dodano po 14 minutach
Piszesz o konflikcie między Tights a rodzicami, to czemu Bulma dzwoniła do niej od tak, jakby to było normalne? Przez kilkadziesiąt lat serialu musiała ich odwiedzić, to nie był rok, a ponad 25 lat.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.252
Skąd: ふざけた時代
Citrel napisał(a):
Pisałam już wiele razy, że od autora bardziej liczy sie logika, możesz mysleć inaczej, szanuję Twoje zdanie, uszanuj moje.
Bynajmniej nie szanujesz zdania innych. Postaci możesz nie lubić, nawet nie uznawać, i nikomu nic do tego, ale jeśli ciągle powtarzasz, że ludzie, którzy się z Tobą nie zgadzają, mają gdzieś logikę, to nie jest to dyskusja na poziomie, więc nie liczyłbym, że Twoje "zdanie" zostanie uszanowane.

Citrel napisał(a):
Nie zmuszam cie do nie lubienia Tights czy nie uznawania jej, to dyskusja o tej postaci więc wyraziłam swoje zdanie o niej.
I nie musisz ciągle powtarzać. Napisałaś, że jej nie uznajesz i naprawdę wystarczy.

Citrel napisał(a):
wg Jako Bulma powinna wiedzieć, ze Goku jest obcym, a nie wiedziała, więc te serie się wykluczają
Z jakiej paki miałaby to wiedzieć? Nawet Jaco nie wiedział, że to właśnie Goku był tym kosmitą. Więc się nie wykluczają. ""

Przypominam, że to jest temat o Tights, więc proszę się tutaj nie przepychać, nawiązując do DBGT lub czy Goku jest kosmitą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Shounen coś Ty taki wściekły, my dyskutujemy o postaci, a Ty mnie atakujesz.
i nikomu nic do tego, ale jeśli ciągle powtarzasz, że ludzie, którzy się z Tobą nie zgadzają
Tak samo jak stwierdzenie, że jak Toriyama cos wymyślił, to tak ma być, nawet jesli poziom abstrakcji przekracza wszelkie granice, jak już wspominałam serial traci sens.
Z jakiej paki miałaby to wiedzieć? Nawet Jaco nie wiedział, że to właśnie Goku był tym kosmitą. Więc się nie wykluczają.
Z takiej paki, że skoro Jako znał Bardocka, był świadkiem zniszczenia planety Vegeta, a zniszczona została w czasie walki z Bardockiem, który był ojcem Goku to powinien wiedzieć, że Goku to jego syn, zwłaszcza, że w czasie zniszczenia Bardock minął się z jego kapsułką. Saiyanie mieli ogony, tak jak Goku, nie trzeba być Einsteinem, by zobaczyć związek. Bulma gdyby znała Jako i wiedziała o Saiyanach domyśliłaby się o tym. Ale w ona tego nie wiedziała, bo Jako nie znała, bo został jego wątek został wpleciony na siłę do super po 20 latach od zakończenia prawidłowej serii. Pokazałam analogiczną sytuację z GT. Skoro inni mogą go nie uznawać, to czemu ja mam uznawać super?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 13.02.2016, 12:34
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.112
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
@Shounen coś Ty taki wściekły, my dyskutujemy o postaci, a Ty mnie atakujesz.
1.Shounen sama jest człowiekiem, potrzebujesz więcej infa koleżanko?
2.On cie nie atakuje, bo by dał ci 2 ostrzeżenia bez powodu jak mi, pewnie lubi dziewczyny

Dół

Jestem optymistą

Ontopic

Więc Tights ma blond włosy a Bulma i jej dzieci fioletowe, coś tu nie gra

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bartek: 13.02.2016, 13:59
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Bartek, co Ty go tak bronisz? Do Ciebie też nie jest w porządku
Ontopic,
Bo Tights nie jest siostrą Bulmy, a kimś zupełnie nie na miejscu. Chociaż zaraz ktoś napisze, że wdała się do matki, a Bulma do ojca
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.252
Skąd: ふざけた時代
Bartek napisał(a):
Więc Tights ma blond włosy a Bulma i jej dzieci fioletowe, coś tu nie gra
Pisałeś wcześniej, że w anime połowa postaci farbuje włosy, a tu możesz mieć realny przypadek farbowania i nawet nie wziąłeś tego pod uwagę. W końcu to rodzina Bulmy, więc prawdopodobieństwo jeszcze wyższe.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.464
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Bartek napisał(a):
Więc Tights ma blond włosy a Bulma i jej dzieci fioletowe, coś tu nie gra
W dzisiejszych czasach i na pewno w swiecie DB nie ma problemu zeby przefarbowac wlosy wiec argument ze cos tu nie gra bo siostra Bulmy jest blondi nie jest zadnym argumentem , a poza tym [ ort! ] moze to byc siostra przyrodnia cioteczna lub adoptowana ,i kolor wlosow naprawde nie jest argumentem przeciwnym tezie ze Tighs jest siostra Bulmy

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599 z tą siostrą cioteczną możesz mieć racje, czasem ludzie rzadko kontaktują sią z kuzynostwem, szczególnie z drugiego końca kraju/świata. Adoptowana to problem, ale kuzynka może być
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.112
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
Bartek napisał(a):
Więc Tights ma blond włosy a Bulma i jej dzieci fioletowe, coś tu nie gra
Pisałeś wcześniej, że w anime połowa postaci farbuje włosy, a tu możesz mieć realny przypadek farbowania i nawet nie wziąłeś tego pod uwagę.
Myślałem że ma włosy po pani Panchy, ale Toriyama nie nasyował jej kolorowej w mandze z tego co wiem
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » [Postać] Tights - siostra Bulmy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook