Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Polska] Polityka prorodzinna

Strony: 1, 2, 3, 4  

Czy państwo polskie powinno zwiększyć nakłady finansowe na politykę prorodzinną?

Czy państwo polskie powinno zwiększyć nakłady finansowe na politykę prorodzinną?
Tak 37,50% 6 37,50%
Nie 50,00% 8 50,00%
Nie wiem 12,50% 2 12,50%
Wszystkich głosów: 16
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mamy w Polsce niż demograficzny, bodajże 1,3 dzietności. Podobno optymalnie jest mieć 2,3-2,5 (piszę z pamięci).

Jakie macie pomysły na zwiększenie urodzeń? Uważacie, że PiS postępuje dobrze? Co sądzicie o pomyśle Ruchu Kukiz'15?

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Co do pomysłu PiSu.

Boje się, że skorzystają na tym podludzie typu żuli i śmierdzieli. Taka naczelna grupa jest w każdym mieście. To nie będzie dla nich problem zrobić dzieciaka (o ile mogą), brać hajs na denaturat i napić (Got, zmień tą cenzurę bo jest beznadziejna) się co południe. A dziecko przy tym bez żadnych szans na rozwój czy nawet dożycie więcej niż pół roku.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ogólnie nie dają mało kasy na te dzieci wg mnie:

W pierwszym miesiącu: 1000 zł becikowe Giertycha + 1000 zł Tuska + 500 zł PiS-u + 1000 zł u mnie w mieście od PiS-u. To daje 3500 zł. Spokojnie w moim mieście wystarczy na miesiąc czy nawet dwa.

Potem co miesiąc przez pierwszy rok:
1000 zł Tuska + 500 zł PiS-u = 1500 zł/ miesięcznie

To też nie mało i wystarczy na jakieś życie, a jeśli ktoś jeszcze dorabiana czarno, to ma gites.

A potem co miesiąc 500 zł.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Marimo napisał(a):
Boje się, że skorzystają na tym podludzie typu żuli i śmierdzieli.
A czy na zachodzie się tak dzieje? Tam dają jeszcze więcej. Czy masz tak złe zdanie o polskich żulach? Przypuszczam, że to w dużej mierze są wbrew pozorom normalni ludzie, a nie jacyś zwyrodnialcy gotowi zabić dla pieniędzy (a do tego można sprowadzić Twoje obawy).

Już poprzedni rząd wprowadził 1000 becikowego przez rok i to powinno chyba bardziej niepokoić.

Gadki o patologii były też, jak 10 lat temu weszło becikowe Giertycha. Nadal funkcjonuje i nikt nie wykazuje, że ma negatywny skutek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.616
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Łukasz Warzecha popełnił świetny tekst rozwiewający wszystkie wątpliwości co do programu 500+. Tak jak za gościem nie przepadam, tak polecam się zapoznać z jego artykułem tu.
Rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo nigdy niczemu dobremu nie służyło, więc kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie dalej się na to nabierają. Najbardziej mnie irytuje, że naprawdę potrzebujący komplenie na tym nie skorzystają. Prowizorka, aby dopełnić obietnic wyborczych, totalnie nieprzemyślana i idiotyczna. Szkoda gadać i nawet nie ma się o co kłócić, bo żadnych pozytywów tej reformy nie dostrzegam. I tak samo gardzi nią prawica jak i lewica.

W ankiecie odpowiedziałem "tak", choć moim zdaniem te reformy nic z polityką prorodzinną nie maja wspólnego. Mnie to nic a nic nie zachęca do robienia dzieci. Przypuszczam, że nie jestem jedyny.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Malik-al-Mulk Cwel napisał(a):
Mnie to nic a nic nie zachęca do robienia dzieci.
Bo ten program zachęca głównie rodziny, które mają już dziecko/dzieci. I przypuszczam, że to całkiem dobry kierunek, bo osoby, które nie mają żadnego cholernie ciężko przekonać, żeby chciały je mieć, bo zawsze znajdą sobie setki powodów.

Niemniej możesz napisać, jakie działania by Cię zachęciły np. do urodzenia dziecka w pierwszym roku po zakończeniu studiów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Bo ten program zachęca głównie rodziny, które mają już dziecko/dzieci. I przypuszczam, że to całkiem dobry kierunek, bo osoby, które nie mają żadnego cholernie ciężko przekonać, żeby chciały je mieć, bo zawsze znajdą sobie setki powodów.
Wynajem mieszkania/rata kredytu, paliwo, ubezpieczenia, światło, woda, gaz, śmieci, żywność to wszystko jakieś koszty. Jeśli większość robi za 1.5k to się raczej w robienie dzieci nie bawią, bo opieka odbierze, bo za biedne. Mówisz, jakby te setki powodów to wymówki zaprzańców, któzy nie chcą wspomóc narodu robieniem dzieci. Naród jest biedny, ponad 30% dorosłych żyje nadal z rodzicami, podatki i ceny coraz wyższe. Nie ma sprzyjających okoliczności. Poza tym nie zmora dzisiejszych czasów, czy rządów Platformy tylko trend utrzymujący się w Polsce od dziesiątek lat. Dzietność generalnie spada od lat 60 (z małym bujnięciem w połowie lat 80), a pierwszy raz poniżej progu zastępowalności pokoleń spadliśmy w 1989, kiedy to Bank Światowy obliczył nam 2.07. 2 lata wczesniej wg rocznika statystycznego mieliśmy 2.15 oraz progony dotyczące 4 milionwego wzrostu liczby ludności powyżej 45 roku życia, co się generalnie sprawdziło. Wniosek z tego jest taki, skoro sprawdziły się tamte prognozy, że żaden rząd aż do dzisiaj wlącznie nie wyciągnął wniosków ani nie przedstawił skutecznej recepty. Państwa zachodnie, na które się w Polsce bez przerwy powołujemy, przeznaczają większe pieniądze a efektów brak. Najbliżej normy jest Francja na poziomie 2.08, ale trzeba pamiętać, że muzułmanie tę statystykę zawyżają. Nieźle wygląda Irlandia na poziomie 2.0 i niedużej imigracji nie-europejskiej, ale to wyjątek. Reszta jest coraz niżej z coraz słabszymi statystykami, w dodatku zawyżanymi przez muzułmanów. Rządowa prognoza niemiecka wskazuje na to, że liczba ludności Niemiec spadnie w ciagu 30-35 lat do 65mln z obecnych 82mln nawet przy założeniu, że będzie się przyjmować 200k imigrantów rocznie. A więc grubo. Państwa wschodnioeuropejskie przyjęły po rozpadzie bloku wschodniego zachodni model gospodarki hybrydowej i skutki tego są takie, że to właśnie te kraje w całości leżą i kwiczą demograficznie. Wyludniają się, a do tego zasilają swoimi emigrantami kraje zachodnie podnosząc tam wskaźniki dzietności. Polska ma poziom 1.33, a Litwa 1.29. Model redystrybucyjny jest nieskuteczny, a program 500+ się w łaśnie wpisuje w takie trendy redystrybucyjne.
Problem jest taki, że opodatkowanie jest na tyle wysokie, że konieczna jest jednoczesna praca kobiety i mężczyzny aby utrzymać gospodarstwo domowe, a to z kolei prowadzi do tego, że się dzieci nie rodzą, bo przecież urlop macierzyński się w końcu skończy, a kto chce zatrudniać matkę z dzieckiem, by się co 2 dni zwalniała w połowie dnia z roboty z powodu sraczki dziecka.

A poza tym rżad nie może nam dać pieniędzy, bo sam ich nie ma. Musi więc je pobrać, aby potem dać co samo w sobie sprawia, że zanim otrzymamy te 500 zł to je zapłacimy. Alexis de Tocqueville mówił, że demokracja się skończy wtedy, jak rząd przekupi obywateli za ich własne pieniądze. Nie chcę mówić, że PiS wygrał wyłącznie dzięki temu postulatowi, ale jakaś część elektoratu mogła się dać przekonać wlaśnie z tego powodu.

A jeszcze jest taka sprawa, że prędzej czy później nastąpi upadek gospodarki tego parapaństwa i jeśli stanie się to jeszcze za rządów PiS, to może nie wystarczyć zwalanie winy na Platformę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.616
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Shounen napisał(a):
Bo ten program zachęca głównie rodziny, które mają już dziecko/dzieci.
Świetna polityka prorodzinna, kiedy woli utrzymywać ledwo żyjący organizm w śpiączce, niż go wyleczyć (tworzyć nowe rodziny). Weźmy pod uwagę, że bez nowych rodzin jesteśmy TOTALNIE w dupie, bo, tak jak Joe już napisał, nasze problemy demograficzne sięgają PRL-u i współczynnik starzenia się społeczeństwa dramatycznie wzrasta. Co z tego, że rodziny aktualnie w swej najwyższej formie urodzą se dzieci, skoro te dzieci będą w stanie zdziałać cokolwiek w następnym pokoleniu? Robi się dziura, nie ma ciągłości, ludzie zwlekają z zakładaniem rodzin i robieniem dzieci, a za niedługo już nie będzie komu robić. W 2050 roku ludność Polski będzie wynosiła ok. 30 mln, a społeczeństwo postarzeje się dwukrotnie. Biorąc pod uwagę, że wyklucza się w tym programie tworzenie nowych rodzin, a zakłada poszerzanie obecnych, to pomyślał ktokolwiek o tym, że obecne rodziny nie mają środków ani ochoty na utrzymywanie kolejnych dzieciaków? Może wywodzę się z niszowej klasy średniej, ale znam naprawdę niewiele osób, które decyduje się na więcej niż jedno dziecko. I jak ma ich zachęcić ten program do sporządzenia kolejnego, kiedy ich wyklucza, bo dochody przekraczają próg programu, ale nie przekraczają progu życia bez zmartwień?
Zdajmy sobie sprawę z tego, że ludzie, których stać na drugie dziecko nie pomyśleliby nigdy w życiu o zasiłku 500 zł, bo tego nie potrzebują.

Druga sprawa - bardzo ważna, a o której nie wspomniałem:
Al Ed Upek napisał(a):
A poza tym rżad nie może nam dać pieniędzy, bo sam ich nie ma. Musi więc je pobrać, aby potem dać co samo w sobie sprawia, że zanim otrzymamy te 500 zł to je zapłacimy.
!!!!

Shounen napisał(a):
Niemniej możesz napisać, jakie działania by Cię zachęciły np. do urodzenia dziecka w pierwszym roku po zakończeniu studiów.
Właściwie żadne. Za rok zacznę spłacać kredyt za mieszkanie, z tym kredytem zostanie mi jedynie na utrzymanie. Nie załapię się na próg, bo będę zarabiał ponad 800 zł. Dopóki nie postaram się sam, by spłacić ten zasrany kredyt (co jest niemal niemożliwe, bo zaraz pojawi się kolejny na samochód, agd, rtv), i mieć na utrzymanie siebie i potencjalnej rodziny, to musiałbym robić co najmniej 4-5k miesięcznie. Znajdź mi taki etat poza branżą IT, z której jestem lewy.

Albo ulgi podatkowe, albo wysokie płace, albo generalnie niskie podatki. A nasz rząd zajmuje się rozdawaniem hajsu, którego nie ma.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Cóż. 500 złotych na dziecko?
Primo- rozwinie się bardziej patologia. Co, narobię se 5 dzieci i będę bogata. Sorry.
Secundo- tak co do prorodzinnej:
Zwiększyć liczbę żłobków, przedszkoli, szkół. A nie, że szkoły są masowo zamykane a i oczywiście przedszkola były tańsze a w szkołach nie zmieniać non stop podręczników, by można było mieć używane- tak co roku wydaje się niepotrzebnie kasę na tony książek, z których wielu i tak się nie korzysta (ew. korzysta kilka razy do roku). I po co zmieniać program co chwila?
Dwa -pensje. Mamy głodowe- koszty pracy powinno się zmniejszyć i takie pensje ,by na wszystko wystarczyło i można było jeszcze coś odłożyć.
Trzy- akcesoria dla dzieci - ciuszki, mleko modyfikowane, pieluchy,etc. Powinny być znacznie niższe.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Byczusia napisał(a):
Primo- rozwinie się bardziej patologia. Co, narobię se 5 dzieci i będę bogata. Sorry.
Naprawdę masz takie plany? Wygodne, prawda? Jeśli nie, to dlaczego uważasz, że inni pójdą tą drogą?

Al Ed Upek napisał(a):
Naród jest biedny
Sam piszesz, że na zachodzie jest podobnie, a chyba nie są biedne? Obawiam się, że w rzeczywistości mało kto tak kalkuluje, że nie chce dzieci, bo jest za biedny. Dzieci się często nie chce, bo to koniec "kariery", koniec wolności, koniec spokoju i setki innych tego typu rzeczy. Również w Polsce. Lepiej kupić nowy telewizor zamiast myśleć o potomku.

Al Ed Upek napisał(a):
Nie chcę mówić, że PiS wygrał wyłącznie dzięki temu postulatowi, ale jakaś część elektoratu mogła się dać przekonać wlaśnie z tego powodu.
Jeśli tak, to chyba należy się już wkrótce spodziewać niezłego wzrostu dzietności.

Malik-al-Mulk Cwel napisał(a):
Shounen napisał(a):
Niemniej możesz napisać, jakie działania by Cię zachęciły np. do urodzenia dziecka w pierwszym roku po zakończeniu studiów.
Właściwie żadne.
Więc pisanie, że obecne działania nie zachęcają Ciebie do robienia dzieci, jest trochę nieuczciwe, nie sądzisz? Bo wygląda na to, że na chwilę nic by Cię nie zachęciło, a jedynie kompletna zmiana rzeczywistości. Ewentualnie 500 euro zamiast 500 zł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
rimo- rozwinie się bardziej patologia. Co, narobię se 5 dzieci i będę bogata. Sorry.
Naprawdę masz takie plany? Wygodne, prawda? Jeśli nie, to dlaczego uważasz, że inni pójdą tą drogą?
W Wielkiej Brytanii tak to wlasnie wyglada. Zwlaszcza wsrod muzulmanskich imigrantow. Po co pracowac, jezeli mozna narobic gromadke dzieciakow, i zyc na kosz panstwa z zasilkow na nie? Ludzie sa wygodni i leniwi. Wychodza z zalozenia, ze jak daja to trzeba brac. Te same zasady z reszta wpajaja swoim dzieciom. Nie widze powodu dla ktorego w Polsce mialoby byc inaczej.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Shounen napisał(a):
Byczusia napisał(a):
Primo- rozwinie się bardziej patologia. Co, narobię se 5 dzieci i będę bogata. Sorry.
Naprawdę masz takie plany? Wygodne, prawda? Jeśli nie, to dlaczego uważasz, że inni pójdą tą drogą?
To, że ja czegoś nie zrobię, to znaczy że inni też nie? To,że ja nie kradnę, znaczy ,że inni nie kradną?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że długi mają to do siebie, że w końcu ktoś o nie upomni.
Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa dotycząca tego programu. Rząd zapowiedział, że pokryje koszt wypłaty świadczeń z nowych podatków, toteż jest pewna kwota do rozdysponowania. Pytanie jednak brzmi: co w przypadku wzrostu liczny urodzeń? Bo do obliczenia kosztu wykorzystano statystyki bieżące. Podatek bankowy będzie proporcjonalnie podnoszony wraz ze wzrostem liczby nowych urodzeń?
Załóżmy, że program okaże się (a nie okaże) wielkim sukcesem, tj. liczba urodzeń skoczy do góry o 200 tysięcy. Od teraz minie od 18 do 23 lat zanim pierwszy liczny rocznik w pełni wskoczy na rynek, zacznie pracować i płacić podatki zasilające budżet państwa. Do tego czasu będą podlegać państwowej opiece medycznej i szkolnictwu, co zmusi rząd do wyasygnowania większych środków na te cele. W tym samym czasie górna część piramidki będzie sięstarzeć o kolejne 23 roczniki odejdą na emeryturę i wraz z wiekiem i słabnącym zdrowiem będą wymagać wyższych nakładów na opiekę medyczną. Czekają więc nas chyba 23 lata ciągłych podwyżek podatków.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Byczusia napisał(a):
To, że ja czegoś nie zrobię, to znaczy że inni też nie?
Rzecz w tym, że sugerujesz, że to wygodne - urodzić 5 dzieciaków i żyć na bogato z pieniędzy od państwa.

I tu moje pytanie. Czy skoro nie kusi Cię perspektywa takiego życia, to mam rozumieć, że brzydzisz się wygodą? Czy może jednak urodzenie i wychowywanie piątki dzieciaków aż takie wygodnie nie jest? Które z dwojga?

Porównanie Polaków do muzułmańskich imigrantów pozostawię bez komentarza. Cameron przybiłby piątkę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.616
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Shounen napisał(a):
Więc pisanie, że obecne działania nie zachęcają Ciebie do robienia dzieci, jest trochę nieuczciwe, nie sądzisz? Bo wygląda na to, że na chwilę nic by Cię nie zachęciło, a jedynie kompletna zmiana rzeczywistości. Ewentualnie 500 euro zamiast 500 zł.
Nie jest niesprawiedliwe, bo moje pobudki do robienia dzieci nijak się mają do zamierzeń programu i niekompetencji tych założeń.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Shounen napisał(a):
Rzecz w tym, że sugerujesz, że to wygodne - urodzić 5 dzieciaków i żyć na bogato z pieniędzy od państwa.

I tu moje pytanie. Czy skoro nie kusi Cię perspektywa takiego życia, to mam rozumieć, że brzydzisz się wygodą? Czy może jednak urodzenie i wychowywanie piątki dzieciaków aż takie wygodnie nie jest? Które z dwojga?

Porównanie Polaków do muzułmańskich imigrantów pozostawię bez komentarza. Cameron przybiłby piątkę.
Bycie wygodnym to nie jest zbytnia zaleta. Sorry a u nas nie ma przypadków patologii? Że na dziecko zasiłków przechlewają? Nie, nie znaczy, że porównuję do imigrantów.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Byczusia napisał(a):
Cóż. 500 złotych na dziecko?
Primo- rozwinie się bardziej patologia. Co, narobię se 5 dzieci i będę bogata. Sorry.
Secundo- tak co do prorodzinnej:
Zwiększyć liczbę żłobków, przedszkoli, szkół. A nie, że szkoły są masowo zamykane a i oczywiście przedszkola były tańsze a w szkołach nie zmieniać non stop podręczników, by można było mieć używane- tak co roku wydaje się niepotrzebnie kasę na tony książek, z których wielu i tak się nie korzysta (ew. korzysta kilka razy do roku). I po co zmieniać program co chwila?
Dwa -pensje. Mamy głodowe- koszty pracy powinno się zmniejszyć i takie pensje ,by na wszystko wystarczyło i można było jeszcze coś odłożyć.
Trzy- akcesoria dla dzieci - ciuszki, mleko modyfikowane, pieluchy,etc. Powinny być znacznie niższe.
Patologia istnieje z różnych przyczyn, a podstawową są wartości wyniesione z domu. Są pary bezdzietne, brzydzące się potomstwem, które po prostu chcą się ruchać, które zamiast 500+ wolałyby skrobankę na życzenie albo miesięczny przydział kondomów na koszt państwa. Może zrobią, może nie zrobią, ale nie ma się co łudzić, że powstanie potop patodzieci, bo nawet tacy w całej Europie są poniżej progu. Poza tym nie wiem, czy przypadkiem nie utożsamiasz słowa patologia z rodziną wielodzietną. Zresztą samo sformułowanie wielodzietna ma w XXI wieku pejoratywny wydźwięk, by tylko katolicy mogą upaść tak nisko i hołdować takim wzorcom. Niestety praktyka pokazuje, że to wielodzietni muzułmanie przejmują Europę, a nie Europejczycy w modelu 2+1 Bliski Wschód. Ludzkość jak dotąd nie wynalazła alternatywy dla robienia dzieci, która przynosiłaby cywilizacji trwały dobrobyt. Patologia (w odniesieniu do ludzi z tzw. marginesu) to nie inaczej niż grupa ludności żyjąca na przekór normom moralnym i prawnym, do tego mogąca być agresywna i zdecydowanie nie wyrażająca woli dołączenia do reszty społeczeństwa oraz odznaczająca się absolutnym brakiem dyscypliny od kołyski po grób. Jak się przejdziesz po dzielnicy patologii to zobaczysz tam emerytów, rencistów, zdrowych, kaleków, pary bezdzietne i samotne matki z 4 dzieci (oczywiście każde z innym ojcem). Dzietność u nich nie wynika z wyrachowania, planu tylko z tego, że po pijaku się puszczają. Natomiast rodziny wielodzietne, powiedzmy od 3 wzwyż, powinny być modelem pożądanym i mile widzianym. Bo żeby wyjść na prostą to trzeba odstawić pixy, globulki, spiralki, gumki i jechać do końca.
Z racji konserwatywnych poglądów moralno-społecznych nie podobają mi się instytucje wychowawcze nastawione na maglowanie malutkich dzieci. No ale z tego co wymieniłaś, tylko żłobki i ew. przedszkola dawałyby jakiś komfort psychiczny tym matkom, które po urodzeniu chciałyby wrócić do pracy. Tyle że to wszystko kosztuje, a przeznaczając w polskich realiach kolejne pieniądze na rozbudowę sieci żłobków, przedszkoli itd. trzeba podnosić podatki, gdyż nie dysponujemy żadnymi nadwyżkami finansów. Taka cecha charakterystyczna #25LatWolności. Oznacza to tyle że złobki powstaną jak się podniesie podatki, to z kolei oznacza wzrost cen, spadek poziomu konsumpcji, spadek produkcji i liczby świadczonych usług, redukcję zatrudnienia, likwidację podmiotów gospodarczych, spadek wpływów podatkowych i znowu podwyżki podatków. Nie tędy droga. Ze szkołami nie trafiłaś zupełnie z propozycją, bo to nie jest tak, że siędzieci nie rodzą bo brakuje szkół, tylko łączone są klasy, likwidowane szkoły z racji braku uczniów. Każdy kolejny rocznik jest mniej liczny, toteż nie potrzeba tylu szkół. Prawie wszystko w polityce wywodzi się od ekonomii, więc warto obniżyć koszty szkolnictwa i czego tylko się da dla ogólnej poprawy kondycji finansowej. W Polsce na dość szeroką skalę zachodzi proces przechodzenia szkół pod zarządy stowarzyszeń. Te szkoły funkcjonują za mniejsze pieniądze, a w dodatku są lepiej wyposażone i zorganizowane niż szkoły publiczne. Niestety rządy PiS, podobnie jak poprzedni, uważa, że dzieci i młodzież nie ucząca się pod czujnym okiem państwa ma w życiu mniejsze szanse, więc wszelką debatę na temat uwolnienia szkół będzie kasować w zarodku. Tak jak poprzednie rządy.
Dobrze żę powiedziałaś o pensjach, bo to zarobki są głównym motywem na podstawie którego ludzie w ten czy inny sposób organizują swoje życie. I nie chodzi tylko o dzieci, lecz także o zakup nieruchomości czy samochodu. Pensje są niskie, ale większym problemem jest to, że wysokie są ceny. Po prostu trzeba obniżać podatki, w zamian za co zdejmować z państwa obowiązek prowadzenia wielu rodzajów działalności, za które trzeba płacić, zacząć uchwalać budżety bez deficytu i na poważnie zabrać sięzaspłatę zadłużenia. Innej polityki prorodzinnej nie ma. A nawet jeżeli przez 4 lata urodzi nam się milion nowych dzieci, to do tego czasu państwo polskie może już być zajęte przez komornika. Tak na marginesie mam takie pytanko: wolałabyś więcej zarabiać, czy taniej płacić?

Hayato napisał(a):
W Wielkiej Brytanii tak to wlasnie wyglada. Zwlaszcza wsrod muzulmanskich imigrantow. Po co pracowac, jezeli mozna narobic gromadke dzieciakow, i zyc na kosz panstwa z zasilkow na nie? Ludzie sa wygodni i leniwi. Wychodza z zalozenia, ze jak daja to trzeba brac. Te same zasady z reszta wpajaja swoim dzieciom. Nie widze powodu dla ktorego w Polsce mialoby byc inaczej.
W Wielkiej Brytanii nie do końca właśnie tak to wygląda. Grupa beneficjentów polityki prorodzinnej nie składa się wyłącznie z muzułmanów, lecz także z innych grup, w tym z bałego brytyjskiego llumpenproletariatu - grupy dosyć licznej, co widać po wysokiej psrzedaży Daily Maila. Muzułmanie robią dzieci, bo to ludzie islamu, nie uznający autorytetów i wartości świata zachodniego, więc dla nich jedyną tożsamością jest własny islamski dom. Do tego widzą, że Brytyjczycy to tchórze, którzy nie odważą im się czegokolwiek zabrać czy uniemożliwić, więc dodatkowo to wykorzystują. Nie doceniłeś czynnika kulturowego, który odgrywa tu pewną rolę. Ponadto warto zauważyć, że choć muzułmanie nie dostosowują się do cywilizacji panującej w Wielkiej Brytanii, to jednak mimowolnie jej ulegają. Zauważmy, że rodziny muzułmańskie swieżo przybyłe do UK odznaczają się wyższą dzietnością niż te, które w UK się urodziły z 2 czy 3 pokolenia. Ten trend jest zauważalny w całej Europie - wszędzie płodność muzułmanów spada wraz ze stażem w Europie. Zatem za przyrost ich ogólnej liczebności w Europie tylko częściowo wysoki wspołczynnik dzietności, a przede wszystkim napływ nowych. Gdyby przestali napływać nowi, to po kilku pokoleniach doszliby do poziomu europejskiego. Dzieje się to dlatego że europejskie modele ekonomiczne niekorzystnie wpływają na posiadanie dzieci. Są to kraje o relatywnie wysokim opodatkowaniu pracy, co skłania w wielu przypadkachtakże żony do podjęcia pracy, co odwleka w czasie starania o dziecko. W dodatku styl życia oparty na pracy dwóch osób skłania do przeznaczania wolnego czasu na zabawę, a nie na nowe obowiązku. Niekorzystnie wpływa też państwowy system emerytalny, ktory przyczynia siędo spadku dzietności.Warto zwrócić uwagę, że od rządu brytyjskiego w zasadzie nie otrzymuje się wsparcia emerytalnego (pobierana jest składk , ale sama składka jest na poziomie zbliżonym do polskiego, a od następnego roku mają zamiar zlikwidować dodatki do tych emerytur z których część korzysta) - trzon zabezpieczenia na starość to wkłady prywatne. W Polsce system emerytalny pochłania potężne pieniądze, a demograficznie jesteśmy na szarym końcu świata. Wracając do białego brytyjskiego lumpenproletariatu (czyli w dużym uproszczeniu mężczyzn z tandetnymi tatuażami, którzy lubią chodzić po mieście na gołą klatę chociaż mają obwisły bebech oraz wiecznie klnące brzydkie baby z tribalem nad tyłkiem) to przyznać należy, że odznacza się wyższą dzietności od pracującej części społeczeństwa, lecz nie jest to duża przewaga, brak także tendencji rosnącej. Dla tych ludzi bardziej od zroibienia dziecka za kasę liczy się wypicie 12 szczynowatych piw, pobluzganie pod oknami o 3 nad ranem i przelecenie bez zobowiązań swojego odpowiedniak płci przeciwnej i wspólne oddanie moczu na trawnik.
http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=216401#216401 Nienawidzisz PiSu, ale jesteś do tego stopnia tandetny i zaślepiony w swej krucjacie, że zapomniałeś sprawdzić spójności własnych przekonań. Poszedłeś jak głupi kundel za karawaną Lisa i Michnika, że przyjąłeś w ciemno, że idzie na przechlanie, bo tak powiedzieli. Skoro ludzie mają w Polsce tendencję do przepijania zasiłków na dziecko, to przepiją je niezależnie od tego, czy da im je rząd PO czy PiS.

Shounen napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Nie chcę mówić, że PiS wygrał wyłącznie dzięki temu postulatowi, ale jakaś część elektoratu mogła się dać przekonać wlaśnie z tego powodu.
Jeśli tak, to chyba należy się już wkrótce spodziewać niezłego wzrostu dzietności.
Czyli małżeństwa już posiadające pary absolutnie nie brały pod uwagę tej obietnicy? Zwłaszcza, że 80% narodu nadal wierzy w to, że państwo jest w stanie coś dać biednemu w taki sposób, że ucierpi tylko bank i międzynarodowa korporacja.

Shounen napisał(a):
Sam piszesz, że na zachodzie jest podobnie, a chyba nie są biedne? Obawiam się, że w rzeczywistości mało kto tak kalkuluje, że nie chce dzieci, bo jest za biedny. Dzieci się często nie chce, bo to koniec "kariery", koniec wolności, koniec spokoju i setki innych tego typu rzeczy. Również w Polsce. Lepiej kupić nowy telewizor zamiast myśleć o potomku.
Kraje zachodnie i wschodnie (te nasze) łączy ten sam system gospodarczy oparty na jakiejś tam socjalnej odpowiedzialności państwa za obywatela, która pochłania dużą część środków finansowych i go zwyczajnie czyni biedniejszym. Ludzie mogą nie prowadzić w łóżku dysput nad tym czy teraz czy nie teraz, ale żyjąc od pierwszego do pierwszego, nie będąc pewnym tego czy właściciel nie wypowie mieszkania, czy chłop utrzyma się w robocie ludzie zwyczajnie nie ryzykują i nie muszą o tym nawet rozmawiać. W dodatku wielu ludzi nie ma w Polsce oszczędności, a ok. 30% dorosłych mieszka jeszcze z rodzicami, bo ich nie stać na zakup mieszkania. Brak własnego lokum, brak pewności dot. zatrudnienia, niskie zarobki to są czynniki, które odwlekają takie decyzje w czasie. Są liczne roczniki, które na dzieci się nie decydują z racji ambicji zawodowych czy też przyczyn ideologicznych (bo dzieci wymyśliło chrześcijaństwo), ale widocznie nie ma to takiej siły przebicia jak na zachodzie, który nie korzysta z oferty ekonomicznej, która jest im tam przedstawiana. Angielki nie rodzą dzieci (chociaż i tak więcej niż Niemki, Włoszki czy Hiszpanki), ale za to dużo rodzą tam Polki i zapewne inne kobiety z Europy wschodniej też są powyżej poziomu brytyjskiego. Na dzietność wpływają różne czynniki ekonomiczne i kulturowe. Niemcy etniczni dla przykładu nie rozmnażają się chyba wcale, bo przy dużej liczebności muzułmanów i Europejczykow ze wschodu poziom dzietności dla całego kraju wynosi tylko 1.4, a więc niewiele więcej niż w Polsce. Ale u nich panuje przeświadczenie, że dzieci wytwarzają dwutlenek węgla, od którego rośnie temperatura, która topi lodowce w Arktyce.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
Al Ed Upek

A poza tym rżad nie może nam dać pieniędzy, bo sam ich nie ma. Musi więc je pobrać, aby potem dać co samo w sobie sprawia, że zanim otrzymamy te 500 zł to je zapłacimy.
Teoretycznie te pieniądze cały czas będą w obrocie więc zwrócą się chociaż częściowo w formie między innymi podatku VAT. Zważając na to, że większość narodu nie potrafi oszczędzać to mało kto będzie te pieniądze chomikował nawet jeśli ma nadmiar gotówki.

Cały ten program "500+" nie pogrzebie może aż tak naszego budżetu, bo to jeszcze nie ten kaliber, ALE martwi mnie inny pomysł jak np. zwiększenie wydatków na armię do 3% PKB czy wspomniany przez Ciebie nasz niedołężny system emerytalny: ZUS musi w końcu paść w przeciągu maks 10 lat, a jeśli Rząd będzie chciał go za wszelką cenę uratować to właśnie tutaj spodziewam się krypto opłat lub zwiększenie dotychczasowych składek o te kilka 0,X%, a nawet kolejnego funduszu socjalnego, który by wsparł między innymi program "500+".

Mając na uwadze jeszcze fakt, że raczej możemy się spodziewać ujednolicenia umów o pracę to pieniążki się znajdą, ale prawdopodobnie kosztem wypłat dla pracowników lub w najgorszym przypadku redukcji etatów.

Obawiam się (jak już mowa o wydatkach) zwiększenia w najbliższym czasie składki unijnej, bo w dobie "sztucznych problemów" (możnowładcom Unii zwyczajnie brak odwagi nie mówiąc o zdrowym rozsądku więc nie są one rzeczywiste) takich jak kryzys grecki, napływ uchodźców czy bardziej realny jak wyjście UK ze wspólnoty jest to możliwe.

Podsumowując "500+" niekoniecznie nas pogrąży, ale inne działania i założenia programowe, które ma w programie PiS mogą być odczuwalne.

Shounen

A czy na zachodzie się tak dzieje? Tam dają jeszcze więcej
Bezrobotnym, a dzieciatym owszem, zwłaszcza w UK, pracującym niekoniecznie

W Niemczech dla pracujących rodziców funkcjonuje coś takiego jak kindergeld -> świadczenie finansowe już od pierwszego dziecka w wysokości 150 Euro. Ot nasze 500 zł w zaokrągleniu w dół i mocnej złotówce.

Dodam, że u naszego sąsiada termin "dziecko" w myśl prawa odnosi się do osoby, która się kształci do 26 roku życia

Jeszcze taka ciekawostka -> pracujący i płacący podatki w Niemczech Polacy mogą (przynajmniej tak było jeszcze przez przez trzy ostatnie lata) także ubiegać się o to świadczenie nawet jeśli ich dzieci mieszkają i żyją w Polsce.


Jeden z nielicznych plusów programu???

Wielu się zaśmieje na głos, ale jest nim BRAK progu dochodowego. Zanim nastąpi szydera to wyjaśnię dlaczego. Zawsze zastanawiała mnie dziwna bezrefleksyjność odnośnie pracy innych ludzi i jednocześnie potrzeba zaglądania w portfel u rodaków. Takie pretensjonalne pytania, a'la:

"A dlaczego KTOŚ kto zarabia 4000 zł ma dostać to samo co JA choć zarabiam 1500 zł!?"

Dlaczego tacy ludzie nie zastanowią się, że ktoś kto te przykładowe 4000 zł zarabia może zapieprzać po 300h miesięcznie albo jest w domu raz na tydzień, bo praca w delegacji.
Nie ma nawet czasu nacieszyć się dziećmi, a co dopiero kasą
Nie każdy sobie prezesuje/dyrektoruje za biurkiem, a sekretarka przynosi kawkę.


Malik-Al-Mulk Cwel

to musiałbym robić co najmniej 4-5k miesięcznie. Znajdź mi taki etat poza branżą IT, z której jestem lewy.
To zależy w jakim wieku chcesz zarabiać takie pieniądze. Zakładam, że powiedzmy po 24-25 roku życia kończąc studia, a przed 30-stką. Wykluczam również wojaże za granicą więc tak na szybko z głowy:

Żegluga, lotnictwo cywilne/wojskowe, budownictwo, służby mundurowe, ale tylko wojsko czy w końcu petrochemia.

Dodam tylko, że w budownictwie niekoniecznie trzeba posiadać wykształcenie wyższe. Do pilotażu również zbędne, bo można to zrobić okrężną drogą w USA choć jest to znacznie droższe rozwiązanie niż studia w Dęblinie.

Miejscowości? Na ten moment niestety tylko pięć się liczy: Wrocław, Poznań, Kraków, Warszawa i Gdańsk. Gmin jest tyle w kraju, które dobrze prosperują, że nie będę wymieniał, bo jest ich za dużo.

Jak chodzi o mundur to mając wykształcenie techniczne i tytuł mgr inż. do WAT może się nie dostaniesz, ale do WSOWL na roczne studium oficerskie jeśli to wykształcenie istotne dla potrzeb armii to jak najbardziej.

Jeśli wyżej wymienione branże nadal nie odpowiadają z jakichś powodów to pozostają jeszcze firmy produkcyjne z akordowym systemem wynagradzania -> w wielu firmach są możliwości brania nadgodzin, pracy w weekendy etc. więc pracując nie mniej niż 250h to przy wyrabianiu ponad normy zarobisz wymienioną przez Ciebie kwotę. No cóż w ostatnim przykładzie albo zarobki albo "brak życia".

Szkolnictwo i sektor związany z finansami (bankowość, rachunkowość) mogą takżę zaowocować miłym sukcesem finansowym, znacznie szybszym niż u przeciętnego absolwenta medycyny bądź prawa, ale tutaj potrzebny jest czas. Niestety.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Zapytam z czystej ciekawości.

Czy osoby, które wypowiadają się w tym temacie, mają rodziny?
Czy macie żony/mężów, dzieci na utrzymaniu?

Czytam bzdury, jakie cześć z was tu pisze i zachodzę w głowę, skąd się bierze taki sposób myślenia.

Jedyne skuteczne rozwiązanie, to odsunięcie polityków od rodzin.

Program 500+ niesie więcej realnych zagrożeń, niż potencjalnych zysków.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Doprawdy wyczerpujący post. Jakie to zagrożenia?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Polityka prorodzinna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook