Forum Dragon Ball Nao

» Z archiwum X

Czy lubisz Z archiwum X?

Czy lubisz Z archiwum X?
Tak 55,56% 5 55,56%
Nie 44,44% 4 44,44%
Wszystkich głosów: 9
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Z archiwum X to jeden z lepszych seriali w historii telewizji. Mili bohaterowie, szanujący się, będący normalnymi ludźmi, którzy powstrzymują wszelkiej maści potwory przemawiają do naszej wyobraźni.

W zabawie chodzi o nawiązania do słynnego serialu w innych utworach, nie musza być prawdziwe, wystarczą skojarzenia z serialem.

np. w teledysku Never Let Me Go Florence and the Machine z oczu i ust wokalistki płynie czarna ciecz przypominająca Czarny Olej, mikroskopijna kolonie obcych opanowującą nosicieli, gdy obcy opuszczali ciało człowieka, ciecz wylewała się z oczu, nosa, uszu i ust. Czarny olej był obecny np. w odcinku Tunguska czy Apokryfy.

Zniknięcie na 7. ulicy, amerykański horror, gdzie podczas awarii prądu w Detroid każdy kto nie dotarł do źródła światła znikał, w odcinku Soft Light fizyk podczas badan nad ciemna materią zostaje napromieniowany, od tej pory jego cień spopiela ludzi. Zostaje on poddany eksperymentom, by wykorzystać jego moc jako broń, zniknięcie 7 Ulicy można interpretować co by było, gdyby im się udało, a eksperyment wymknął się spod kontroli.

The Ring 0 Początek, Sadako ma nieograniczone zdolności regeneracji, jej ojciec wspomina o prawdziwym ojcu, czyli jest przybrany. W odcinku Leonard Betts, Betts był mężczyzną, który zamiast normalnych tkanek miał tkanki nowotworowe, ale żył i dzięki temu się regenerował np. odrosła mu głowa. mógł to być jej biologiczny ojciec, matka Sadako mogła pojechać do USA albo Leonard to Japonii, wystarczyłby krótkotrwały romans, by pojawiło się dziecko.

Zapraszam do zabawy.

Dodano po 10 godzinach
Tam było zgromadzenie różnych ras Obcych kolonizujących inne planety, jedne rasy się buntowały przeciw innym i sabotowały ich działania: http://film.org.pl/prace/z_archiwum_x/mitologia.html


W chyba 8 sezonie mówili o sprzedaży planet, może to TA Kosmiczna Organizacja Handlu, nie wiadomo To tak w klimacie poszukiwania X Files w innych utworach. Popatrzcie na powyższe przykłady.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Wolę odcinki nie o UFO, a o innych zjawiskach, są różnorodne, w tych o UFO powtarzają jedno i to samo, a jakie są Warze ulubione odcinki Archiwum? Ja lubię wszystkie, które pokazują coś nowego, każdy jeden o zjawiskach innych niz UFO.

Pamiętacie filmy z Pulsu i Tele5 o 20.00, takie różne horrory, katastroficzne itd., które szły kilka lat temu np. Kosmiczne Ocieplenie, Powrót dinozaurów, Yeti? Pilota UFO z odcinka Fallen Angel zobaczyłabym w takim filmie jako potwora
Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ja tez najbardziej lubilam watek konspiracji rzadowej - moim zdaniem byl najciekawszy. Trudno mi powiedziec, jakie sa moje ulubione odcinki - wiem tylko, ze ten o robaczkach w lesie z drugiej serii byl po prostu straszny, podobnie jak ten z przedostatniej serii, w ktorym Scully trafia do wioski i zostaje tam uwieziona. Bardzo lubie wszystkie humorystyczne akcenty "X-Files", na przyklad odcinek o kreceniu filmu w Hollywood z kultowa scena, "Skinmen dzwoni do mnie z wanny". Kocham ten serial.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Humorystyczne to Bad Blood o wampirach, jak Scully, Minica Reyes i inna agentka zostały uwięzione na parkingu z seryjnym mordercą i towarzyszył im anioł zajmujący się teorią chaosu, o mężczyźnie z ogonem, który zmieniał twarz i podrywał kobiety, które rodziły dzieci z ogonkami, o człowieku frynosomie z ostatniej serii, który ugryziony przez mordercę zmieniał się w normalnego człowieka i mu się to nie podobało, o mężczyźnie, którego nastroje wpływały na pogodę, był zakochany w koleżance z pracy, o człowieku słoniu z zakochanym w Cher. Ja własnie wole takie o wampirach, wilkołakach, duchach, legendach, cudach, są różnorodne, każdy o czym innym. Z archiwum to mój ulubiony serial.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
O, przypomnialam sobie, ze jednym z moich ulubionych jest ten o serafinie i jego dzieciach.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


To bylo o tych dziewczynkach, które miały ślady skrzydeł na ramionach? Tam był taki zdeformowany anioł i diabeł z firmy przetwarzającej śmieci?

A straszny był też o rodzinie Piccoców, jak na odludzi mieszkała pozbawiona nóg kobieta ze zdeformowanymi synami, ona rodziła im dzieci i zakopywali je w ogródku. Ten o tych pajączkach to Darkness Falls.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Kiedyś namiętnie oglądałem "Z Archiwum X" w telewizji. Jeszcze za czasów, kiedy przed odcinkiem była wyświetlana plansza, że "fi,m jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych". Kiedy serial się zakończył (nie pamiętam ile sezonów obejrzałem w TV, ostatnie oglądałem już na kompie) to za jego następcę uznałem "Supernatural".


Mój ulubiony odcinek "X Files" to "The Host, o potworze larwie, żyjącej w kanałach. Pamiętam jak za dzieciaka byłem na wakacjach w Okunince nad jeziorem Białym (woj. lubelskie) i w hotelowym pokoju mieliśmy TV. Wieczorem leciało "X Files" i ten właśnie odcinek. Przyznam, że miałem gęsią skórkę. Tej nocy nad wsią przeszła potężna burza, a jeden z piorunów uderzył w nasz budynek. Przez pół następnego dnia nie było prądu.

Takie tam wspomnienie ...
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Mam dowcipy o Archiwum X (nawet jeden z Smerfami ) ale show nie lubiłem tak bardzo, może jak przywrócą to pomyśle

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bartek: 20.02.2016, 20:12
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jeszcze śmieszny był o kobiecie dżinnie, która spełniała życzenia, ale nie tak jakby tego ludzie chcieli np. jacht zrzuciła na dom na końcu Mulder poprosił o to by stała sie normalną kobietą, pochodziła z Francji, chciała żyć wiecznie więc została dżinnem, marzyła o możliwości wypicia dużej kawy wśród ludzi.

@Bartek wyslij mi link.

Już jest nowa seria z zeszłego roku. Sezon 10, było już 5 odcinków dostępne na cda.pl

Szkoda, że nie ma polskiej wikii Z archiwum X
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Serial zaczeli emitowac gdy bylem jeszcze w podstawowce (lata 90-te). Pamietam, ze caly tydzien czekalo sie na dzien emisji, a w trakcie seansu sledzilo z zapartym tchem losy bohaterow. To byl dobry serial i przyjemnie mi sie go ogladalo. Poza tym pamietam, ze (uwaga! teraz bedzie wyznanie) podobala mi sie wtedy mloda Gillian Anderson, odtwazajaca role agentki Scully, ktorej plakat wisial u mnie przez pewien czas na scianie. Ogolnie mam mile wspomnienia z tym serialem.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Hayato, ja też czekała, jak jeszcze leciał co 2 tygodnie na początku, najpierw się dziwiłam, że każdy odcinek jest o czym innym (wtedy były inne seriale w modzie) potem zaciekawiły mnie te zjawiska i zawsze jak nie wyjaśnili do końca o co chodziło to się zastanawiałam co tam się stało Również pozdrawiam
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Z archiwum X
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook