Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 030, 07.02.2016

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do trzydziestego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 07.02.2016 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Dodano po 7 godzinach
Słyszycie to?
Ten jęk zawodu fanów, którzy oczekiwali, że w odcinku będziemy mieć efektywny trening Gohana z Piccolo A tu figiel, przez 90% czasu retrospekcje, a treningu tyle, co pokazano w zapowiedzi. Nie da się ukryć, że trochę przykre, bo w starych seriach nie było nigdy odcinka powtórkowego, niemniej w XXI wieku takie odcinki stały się dość modne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
LOL Bulma jako gówniara, widzimy już ją jako jędzę a tu dają ją jako gówniare, o i Z pojawił sie
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

Ten odcinek byl chyba dla tych, co nie ogladali poprzednich, z racji tego, ze byl to odgrzewany kotlet z kinowek.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Mnie się podobał, dobra grafika. Mogli zacząć serial od sagi Champy i tu streścić kinówki. Podobało mi się, gdy Buu oddał życzenie Satanowi, piękna przyjaźń. Natomiast Goku obejmujący Vegetę i zbliżający twarz do jego twarzy to było dziwne, jakby go podrywał A Vegeta nic sobie z tego nie robił
Kakarotto-San Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kakarotto-San
Wiek: 32
Dni na forum: 4.415
Posty: 20
Skąd: Vegeta
Ogólnie odcinek nie był zły, całkiem niezła grafika i muzyka. Retrospekcje nie były aż takie złe... jeśli porównać je do retrospekcji z Naruto, gdzie niektóre sceny były powtarzane dosłownie po kilkanaście razy. Mi bardziej nie pasowało to, że Vegeta gadał sobie z Krilanem jakby byli kumplami i zdawał mu relacje z obecnej sytuacji, czego nie musiał robić... no i Gohan mógłby wreszcie ogarnąć sobie jakiegoś krawca czy coś.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Gohan wygląda jak anorektyk. Najlepsza scena zbliżenie Goku i Vegety
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wbrew temu, że to odcinek streszczający, to całkiem przyzwoity. Również oprawa muzyczna, nie, że jakieś ambitne kompozycje, ale zwyczajnie wpadają w ucho. Same powtórki ciekawie wplecione w akcję, a nie zrobione w najprostszy możliwy sposób, co ma zwykle miejsce w innych seriach. Poza tym ta gadka Goku z narratorem(?).

Kakarotto-San napisał(a):
retrospekcji z Naruto, gdzie niektóre sceny były powtarzane dosłownie po kilkanaście razy
Ten przypadek to już klasyk, ale to było jednak inna sytuacja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


W GT tez były wspomnienia Vegety przez cały odcinek, gdzie Bulma robiła generator fal Bruitsa, więc takie przypominacze są w porządku, często w filmach, gdzie zaczyna się nowa seria robią takie odcinki, filmach aktorskich nawet pokazują jak je kręcili np. 13 posterunek.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mimo tych retrospekcji odcinek oceniam na dobry. Smuci trochę postać Gohana, który był jednym z moich ulubionych bohaterów, ciekawe czy już do końca będzie tak postępować.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zapomniałem wspomnieć o Uubie. Miło, że nie zapomnieli. Wzmianka o nim daje minimalne nadzieje, że może pojawić się jeszcze w tej serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen napisał(a):
Zapomniałem wspomnieć o Uubie. Miło, że nie zapomnieli. Wzmianka o nim daje minimalne nadzieje, że może pojawić się jeszcze w tej serii.
Ta wzmianka byla troche nie spójna. Goku przed turniejem mial tylko swiadomosc, ze pojawi się ktos silny i jest reinkarnacją Majin Buu. Tutaj Goku mial o wiele wieksze pojecie, ze narodzila się jego reinkarnacja, po prostu wiedzial o wiele wiecej. Oraz Vegeta przed turniejem byl bardzo zaskoczony. Moze za bardzo się czepiam..

Tez to mogla byc tylko taka nic nie warta kwestia dołożona przez Toei.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Definitywnie dla tych co jeszcze nigdy nie oglądali DB Super, bo dosłownie streścili wszystko. Tak trochę w stylu DBZ człowiek czekał na Monakę ale się nie doczekał.

Wspominka o Uubie ciekawa.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Nie bardzo rozumiem, że gdy Vegeta opowiada coś Kuririnowi, to słychać Ulonga/narratora
Natomiast wspomnień Whisa i Beerusa lepiej się już słuchało.

Nowości od grupy DBmangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, że gdy Vegeta opowiada coś Kuririnowi, to słychać Ulonga/narratora
To pewnie po to, żeby ograniczyć liczbę takich opinii:
Kakarotto-San napisał(a):
Mi bardziej nie pasowało to, że Vegeta gadał sobie z Krilanem jakby byli kumplami i zdawał mu relacje z obecnej sytuacji
Niemniej też mi to nie pasowało, ale to nie tak, że Vegeta zrobił to sam z siebie. Goku się do tego nie nadawał, a Kuririn teoretycznie mógłby im pomóc znaleźć tych brakujących zawodników.

Swoją drogą, głos obecnego narratora uważam za bardzo w porządku, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że godny następca.

Katz napisał(a):
Definitywnie dla tych co jeszcze nigdy nie oglądali DB Super, bo dosłownie streścili wszystko.
Jednak niezupełnie, bo o Freezie tylko napomknęli, a wątek SSGSS został całkowicie pominięty.

Diamante napisał(a):
Tutaj Goku mial o wiele wieksze pojecie, ze narodzila się jego reinkarnacja, po prostu wiedzial o wiele wiecej.
Nie wydaje mi się, żeby wiedział więcej. Wiedział od Enmy tylko tyle, że się ten obiecany dzieciak urodził gdzieś na planecie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Moim zdaniem zbyt pochopnie się uważa, że Vegeta jakoś niebywale mocno gardzi innymi postaciami. Może uważa ich za przydupasów Goku i słabiaków, ale jakiś elementarny szacunek ze względu na znajomość z Goku im okazuje, choćby przez fakt, że nakreślił Kuririnowi jak wygląda sytuacja. Już na Namek nie był wobec reszty tak wrogo nastawiony jak podczas pierwszego spotkania na Ziemi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
Swoją drogą, głos obecnego narratora uważam za bardzo w porządku, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że godny następca.
Zgadzam się Zgadzam. Obecny narrator bardzo mi pasuje.


Shounen napisał(a):
Jednak niezupełnie, bo o Freezie tylko napomknęli, a wątek SSGSS został całkowicie pominięty.
Dla mnie wątek SSJGS czy tam SSJ Blułe to jeden z gorszych wątków w całym DB. SSJGS mocno umniejszył znaczenie "Boskiego Super Saiyanina".


Al Ed Upek napisał(a):
Moim zdaniem zbyt pochopnie się uważa, że Vegeta jakoś niebywale mocno gardzi innymi postaciami.
Wielu fanów DB niesłusznie uważa Vegetę za zadufanego w sobie człeka, z przerośniętym ego. Według nich Vegeta jest swego rodzaju "dumnym chuliganem", któremu nie przystoi założenie różowej koszuli BADMAN oraz "pajacowanie" przed Bogiem Zniszczenia.
Dla mnie te "miękkie" zachowanie Vegety jak najbardziej pasuje. Pokazuje to idealnie, jak facet potrafi się zmienić, gdy na swojej ścieżce spotka kobietę, która owinie go sobie wokół palca. A takim facetem jest właśnie Vegeta.





Co do odcinka:

Retrospekcje z poprzednich odcinków - chociaż w pierwszej chwili wydają się być długie i zbędne, to jednak są przydatne. Szkoda tylko, że narratorem tych opowieści jest "główny narrator" a nie Vegeta, który rzekomo miał całą sytuację wytłumaczyć Kuririnowi.

Motyw z Uuubem - Goku nie zna jeszcze nawet jego imienia. W DBZ Goku doskonale wiedział, że czarnoskóry, silny dzieciak biorący udział w Tenkaichi Budokai musi być reinkarnacją złego Buu. Dla mnie wspaniałe wplecenie tego motywu we wcześniejsze (w stosunku do ostatniego TB z DBZ) wydarzenia.

Scieżka dźwiękowa jak już ktoś wspomniał - daje radę. W końcu też usłyszeliśmy PRAWDOPODOBNIE pełną wersję motywu "Cha La Head Cha La", który w serii Super towarzyszy przypomnieniom poprzednich odcinków.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Trzy lata sam na sam z Goku. Nie wiedziałam, że Vegeta jest masochistą... -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


On kocha walke i trening, dla niego to najlepsza rozrywka, wszystko jedno z kim i gdzie im dłużej i trudniej tym lepiej
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 030, 07.02.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook