Forum Dragon Ball Nao

» Nieścisłości w DB Super

Strony:   1, 2, 3  
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Porównywanie M&A, z filmami na podstawie ksiązek/komiksow amerykanskich to blędna logika.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
kinichi napisał(a):
Podobnie Król Yama w mandze wspominał Goku, że Raditz się awanturował i musiał go uciszyć - można to rozumieć, że miał jakieś tam ciało, jako wojownik (walka z duszą-chmurką nie miałaby sensu). Ale potem czekało go oczyszczenie itd. nie wiadomo po jakim czasie.
To albo Toriyama jeszcze nie pomyślał o tym że zmarli są chmurami

Zresztą Enma jest taki WIELKI (metafora) że wystarczy krzyk aby typy jak Freeza zmiękli
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Citrel napisał(a):
Co innego, gdy jedynak w średnim wieku przypomina sobie, że ma rodzeństwo.
Dlaczego przypomina? Po prostu nigdy o niej nie wspominała. Żadnego tu braku logiki nie widzę.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Kinichi to ma do tego, że tu i tu mamy książkę i jej ekranizację, obie wersje-papierowa i na ekranie się różnią, tak samo w DB inaczej było w mandze, inaczej w anime. Jednak super wprowadza coś nowego.
W którym miejscu Bulma wspomina, że jest jedynaczką?

nie mówiła, ale martwiła się tylko o rodziców, gdy Buu zagroził, że zniszczy Ziemię, nigdy tez jej siostra się nie pojawiła, a ta akcja z kosmitami nie przemawia do mnie w tym utworze.
...w mandze wspominał Goku, że Raditz się awanturował i musiał go uciszyć

Były też narysowane chmurki zmierzające do pałacu Yamy i mówiono, że Goku w drodze wyjątku zachował, nie zachowa (czas teraźniejszy, czyli inni tracili je od razu) ciało.

Dodano po 2 minutach
Porównywanie M&A, z filmami na podstawie ksiązek/komiksow amerykanskich to blędna logika.
@Chester Dlaczego? Nie patrzę na kraj produkcji tylko akcję, fabułę, treść, formę, logikę, estetykę i czy mnie zainteresuję Tu się trochę zapędzili z nowymi postaciami, gdyby to była znajoma lub partnerka Yamuchy byłoby OK.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Za wpisem Shounena zebrałam wszystkie nieścisłości z DBS.

1. Freeza w piekle wg. anime postacie z piekła zachowywały kompletne ciała, nawet je odtwarzano jak u Freezy, w mandze od razu zmarli zmieniali się w chmurki, w Super sama głowa Freezy z metalowymi elementami wisi w kokonie.
2. Jako, skąd on zna Bulmę, jeśli widzieli się wcześniej czemu nie skontaktowała się z nim, gdy trzeba było poznać kierunek planety Nameck? Gdyby jej nie znał, a usłyszał o Goku lub Satanie jak psopodobni kosmici byłby w porządku, notabene sympatyczna postać
3. Tights też miła postać, ale dlaczego przez ponad 25 lat na przestrzeni, których trwała akcja i w mandze i w anime nie było o niej mowy? Jako kuzynka, koleżanka, znajoma byłaby jak najbardziej na miejscu.
4. rozdzielenie Kaioshina i Kibito, w DBGT byli złączeni, więc czemu się rozłączyli teraz, można wytłumaczyć, że scala się znowu, skąd wezmą potale, zobaczymy, może z 6 wszechświata.
5. Pilaf i jego gang jako dzieci, w GT byli staruszkami co odzwierciedlało ich wiek biologiczny (wyglądali na 60-70 lat, który to wiek można obliczyć)
6. Co się stanie z boska formą, czemu Goku i Vegeta ją stracą?
7. Uub, Goku dopiero wyczuł jego ki, czyżby ki małych dzieci trudno było wyczuć?
8. Co z Brą, była o rok młodsza od Pan, Bulma powinna być już w ciąży.
9. Forma SSG, której później nie ma.
10. Wizja Zaświatów, inna w mandze inna w anime OK, ale dlaczego ta z Super nie przypomina ani jednej ani drugiej?
11. Pominięcie Yamy we wskrzeszeniu Freezy, on powinien wiedzieć pierwszy i poinformować Goku, to Obcy Jako wiedział, a król świata zmarłych nie zauważył, że ktoś opuszcza jego królestwo? W innych seriach to nie do pomyślenia.
12 Stroje Saiyan inne stroje prezentował Cabba, inne pojawiły się w opowieści Kaio, gdy trenował Goku.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 23.02.2016, 10:57
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Ty trollujesz ?
Przeciez kazdy ci tlumaczy, ze DBS nie laczy sie z DBGT, wiec dlaczego uwazasz rozdzielenie Kaioshinow, oraz nowy poziom osiągnięty przez Goku oraz Vegete, za nieścisłość, i wiele innych ?

Nikt ci nie kaze ogladac "Super". Przeciez zawsze mozesz obejrzec sobie od nowa DBGT, oraz uwazac, ta serie za koniec DB.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Własnie dlatego, że zmienia ciąg przyczynowo-skutkowy jaki tworzą DB, DBZ i DBGT, właśnie dlatego to alternatywa dla świata DB.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
Własnie dlatego, że zmienia ciąg przyczynowo-skutkowy jaki tworzą DB, DBZ i DBGT, właśnie dlatego to alternatywa dla świata DB.
Usuń DBGT z tej wiązanki, a wszystko stanie się jasne. Tak robią wszyscy, tylko nie Ty.
PS. Król Yama nigdy nie gadał z Goku. Tylko Król Światów i Bogowie Światów mieli taką moc.
Bulma nie miała kontaktu z Jaco, tylko ze swoją siostrą. W DB Super do niej dzwoni. Widocznie siostra dopiero przyleciała na Ziemię, a wcześniej jej nie było, więc i kontakt się urwał - dlatego nie pytała Jaco o położenie Namek.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Owszem, DBGT następuje po Z. Ale skoro autor poprzednich historii wymyślił sobie, że lukę pomiędzy DBZ a DBGT (a właściwie, jak już wczoraj pisałem, lukę w DBZ) stanowi DB Super, to tak jest. I to należny uznać za OFICJALNE, KANONICZNE rozwiązanie.

To czy się to komuś podoba czy nie, czy są pewne nieścisłości czy ich nie ma, to drugorzędna sprawa. DBS powstaje spod pióra Toriyamy - więc jest OFICJALNE I KANONICZNE. Tu nie ma dyskusji - czy tak czy nie. Tak po prostu jest.

Skoro tak Ci przeszkadza siostra Bulmy, to czemu równie uparcie nie wytykasz błędów w filmie "Yo! Son Goku i przyjaciele powracają" - gdzie pojawił się ni stąd ni zowąd BRAT VEGETY, który widać, że jest od niego dużo młodszy.

Ja się pytam, GDZIE TU SENS I LOGIKA? Kiedy się urodził, gdzie? Dlaczego Vegeta o nim nic nie mówił? Siostra Bulmy, przy tym "błędzie" to pikuś. A jak widzę mimo tego, ze próbowaliśmy już kończyć gadkę na ten temat, z uporem maniaka starasz się wyolbrzymiać ten problem, mam wrażenie do jakiejś nieobliczonej wielkości. Jakby nagłe pojawienie się Bulmy niszczyło wszystko co do tej pory w Smoczych Kulach widzieliśmy.

Co do Twoich spostrzeżeń, co do nieścisłości w DBS:


Citrel napisał(a):
Jako, skąd on zna Bulmę, jeśli widzieli się wcześniej czemu nie skontaktowała się z nim, gdy trzeba było poznać kierunek planety Nameck?
Być może nie miała w tym czasie z nim kontaktu? Może nie miała "numeru telefonu"? Może w tamtej chwili nie przyszedł on jej do głowy? Ty zawsze pamiętasz o wszystkich możliwych rozwiązaniach w różnych sytuacjach?


Citrel napisał(a):
3. Tights [...]
Przemilczę.


Citrel napisał(a):
5. Pilaf i jego gang jako dzieci, w GT byli staruszkami co odzwierciedlało ich wiek biologiczny (wyglądali na 60-70 lat, który to wiek można obliczyć)
Jak na razie pierwsza trafna uwaga. W filmie zostało to wyjaśnione, dlaczego gang znów jest w wieku dziecięcym. W DBS coś takiego było? Bo nie zauważyłem. Jeśli nie, to widzowie rzeczywiście mogą być zdezorientowani, dlaczego Pilaf jest dzieckiem jak przed laty. Swoją drogą - motyw z odmłodzeniem Pilafa i jego drużyny jak dla mnie zupełnie nietrafiony i niepotrzebny.


Citrel napisał(a):
6. Co się stanie z boska formą, czemu Goku i Vegeta ją stracą?
Być może nie można jej używać w nieskończoność. Na dobra sprawę twórcy wprowadzając tę formę zapędzili się w kozi róg, bo skoro "boska moc" jest tą, z którą nie można się równać, to po co bawić się w inne formy? Nie lepiej od razu załatwić wszystkich za pomocą SSJ Blue?


Citrel napisał(a):
4. rozdzielenie Kaioshina i Kibito, w DBGT byli złączeni, więc czemu się rozłączyli teraz, można wytłumaczyć, że scala się znowu, skąd wezmą potale, zobaczymy, może z 6 wszechświata.

Mi się ten motyw akurat podoba, bo nigdy nie lubiłem tej scalonej formy. Kibito i Neptun jako dwie odrębne postaci bardziej do mnie przemawiają. Żeby zachować zgodność z GT, rzeczywiście - będą musieli się znów złączyć.


Citrel napisał(a):
7. Uub, Goku dopiero wyczuł jego ki, czyżby ki małych dzieci trudno było wyczuć?
Z tego co zrozumiałem, to Goku nie wie jak nazywa się dziecko. Wie tylko tyle, że Buu odrodził się jako człowiek. Nie musi czuć jego Ki, bo ta może być jeszcze zbyt niska i niewyczuwalna. W serii z na ostatnim turnieju Goku nie był zaskoczony pojawieniem się Uuuba. To było coś bardziej w stylu - "No nareszcie Cię odnalazłem reinkarnacjo Buu". Twórcy rozegrali to więc bardzo dobrze.


Citrel napisał(a):
8. Co z Brą, była o rok młodsza od Pan, Bulma powinna być już w ciąży.
Być może jest. Po Videl też nie było nic widać. Zresztą wcześniej po Chi-Chi i Bulmie też.


Citrel napisał(a):
12 Stroje Saiyan inne stroje prezentował Cabba, inne pojawiły się w opowieści Kaio, gdy trenował Goku.
Kaio opowiadał o Saiyanach, nie wyświetlał filmu, więc to było tylko wyobrażenie jak wyglądali Saiyanie. Zresztą - Cabba miał strój Saiyan ze swojego wszechświata, a Kaio mówił o strojach z "naszego" wszechświata. Więc gdzie tu błąd?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Kaio opowiadał o Saiyanach, nie wyświetlał filmu, więc to było tylko wyobrażenie jak wyglądali Saiyanie. Zresztą - Cabba miał strój Saiyan ze swojego wszechświata, a Kaio mówił o strojach z "naszego" wszechświata. Więc gdzie tu błąd?
Chodzi o to, że Vegeta zauważa, że Cabba nosi strój podobny do starosaiyańskiego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Na serio ktos jeszcze myśli o jakiejkolwiek zgodności z GT ? Czyli, ze co ? Wszyscy zapomną o Bogach Zniszczenia, a Goku i Vegeta straca swoj poziom bojowy (tu juz nie chodzi o boskie "ki", nawet w zwyklym ssj1 są silniejsi niz w SSJ4 - tak myślę. . )
Wątpie nawet, czy DBS bedzie pokrywal się z ostatnimi odcinkami DBZ/K...

Powstala nowa seria, i jesli zarobek bedzie sie zgadzal, to pewnie polecą dalej z odcinkami, i wątpie aby ktos sie przejmowal za bardzo logiką, czy to się bedzie zgadzało z ostatnimi odcinkami DBZ.
Akira wspomnial, ze za bardzo postarzył postacie w ostatnich chapterach. Nie dziwie się, bo kto chcial by ogladac staruszków. .
Nawet jesli Toei zamiast "Super" zdecydowalo by się, kontynuować DBGT, to mysle, ze nie mialo by to sensu.
Kazdy juz w tej serii byl stary. Nie bez powodu w DBS kazdy zostal odmłodzony, nawet Goku mentalnie, by przyciągnąć więcej dzieci.. .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diamante napisał(a):
Czyli, ze co ? Wszyscy zapomną o Bogach Zniszczenia, a Goku i Vegeta straca swoj poziom bojowy
W serii to na 99% nie zostanie tak przedstawione, bo jest naciągane, ale jeśli DBS skończy się przed wydarzeniami mającymi miejsce w DBGT - to można założyć, że z takiej lub innej przyczyny mogło tak się stać. Wtedy GT nadal można uznawać za "ważne" i wszyscy będą żyć szczęśliwie.

Nie przypominam sobie, żeby Toei wykluczyło serię GT z "kanonu". W gazetce wydanej z okazji wystawy "The World of Dragon Ball" przedstawiono chronologię wydarzeń, w której po pokonaniu Buu była akcja z przybyciem Beerusa, a jeszcze dalej seria GT. Można? Można.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

Oficjalnie jej nie wykluczyli, bo po co ? Ale fabularnie już tak.

Dam dla przykladu trylogie X-men Singera. Rezyser postanowil, nakrecić cześc 4 w 2014, ktorą zrebootował wszystkie wydarzenia ktore ukazał w poprzednich częsciach, i nadal nowej lini czasowej . Dla czego ? Bo jest jej rezyserem, czyli tworca i tak chcial
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Kinichi wolę usunąć Super, wtedy wszystko wróci do istniejącej normy Tryptyk DB, DBZ i DBGT stanowi skończoną całość. Ta teoria z Tights jest naciągana, była w kosmosie, była nie tam, po kilkudziesięciu latach dzwonią do niej, bez sensu. Dlaczego Yama nie skontaktował się z Kaio? A w Super Yama mówił Goku o narodzinach Uuba, w odcinku ze wspominkami, to w końcu może czy nie może?
@Diamante, no i własnie Twój argument o anihilacji DBGT, które jest częścią ciągu zdarzeń w świecie DB neguje Super. Dlatego by nie było staruszków zamiast Vegety i reszty wojowników Z był dwudziestokilkuletni Trunks, mała Pan i odmłodzono Goku, by nie powielać wątków ze staruszkami uśmiercono ich na koniec, Pan została jako babcia, a Goku Jr i Vegeta Jr to optymistyczny akcent na podtrzymanie rodu.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 23.02.2016, 20:31
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel

Dla Ciebie moze być DB, DBZ, DBGT, nikt Ci tego nie broni.

Jak dla mnie wole Dragon Ball Kai, gdzie pozbyto się większości fillerow. Wiec, teraz ta seria jest bardziej uwazana za kanoniczną niż DBZ. Mozna powiedzieć, ze DB, DBK, DBS.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Diamante, dla Ciebie S, dla mnie GT, Kai i Z stawiam w równym rzędzie, gdzie Z rozwija niektóre wątki (randki Gohana w liceum, Yamucha sportowcem, wydarzenia po drodze do Kaio np. Wężowa Księżniczka, prawo jazdy Goku i Pikolo, korepetycje Gohana i inne), a Kai je pomija i skupia się na głównych walkach i treningach.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel
A przede wszystkim na tym co bylo w pierwowzorze, czyli mandze.
Chociaz w Buu sadze, studio bylo leniwe i niestety ta saga byla najwiecej za fillerowana, gdyz pojawilo się piekło z ogladajacym Freezerem i innymi, pojedynek Goku z Kid Buu.
Jak wiemy w DBS wizja piekla zostala inaczej pokazana, poniewaz tak chcial autor, gdyz w mandze pieklo nigdy nie zostalo ukazane.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


W DBZ i DBGT jak wyglądało i tego się trzymam, nie dojdziemy do porozumienia, bo skupiamy się na czym innym. Postrzegam fillery jako rozwinięcie akcji pokazanej w mandze, anime rozwija wydarzenia z mangi, jeśli piekło nie było pokazane w mandze to pole do popisu jest bardzo szerokie, więc odstawiam piekło z Zetki i GT, w Kai w Buu Sadze też je pokazano Skoro w mandze nie było, to mogę uznać to z anime.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Łukasz napisał(a):
Citrel napisał(a):
4. rozdzielenie Kaioshina i Kibito, w DBGT byli złączeni, więc czemu się rozłączyli teraz, można wytłumaczyć, że scala się znowu, skąd wezmą potale, zobaczymy, może z 6 wszechświata.

Mi się ten motyw akurat podoba, bo nigdy nie lubiłem tej scalonej formy. Kibito i Neptun jako dwie odrębne postaci bardziej do mnie przemawiają
Ja lubię Kibitoshina, Kaioshin mimo iż był bogiem nad bogami był niezłym cykorem, a Kibito nienawidzi Ziemian, więc Kibitoshin FTW!

Łukasz napisał(a):
Citrel napisał(a):
8. Co z Brą, była o rok młodsza od Pan, Bulma powinna być już w ciąży.
Być może jest. Po Videl też nie było nic widać. Zresztą wcześniej po Chi-Chi i Bulmie też.
Skoro mowa o Mlesii, to gdzie Goten w filmie 9? Z Gyuu-maou? Przecież ten film powstał kiedy manga o Videl uczącej się latać powstała, więc to głupie ze strony Toei że nie dali Chi-Chi z Gotenem
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Bartek, nie wiem, prawdopodobnie akcja rozgrywa się po pokonaniu Cella, kiedy Trunks Present to niemowlę, Future jest jeszcze w tych czasach, a Goten jeszcze się nie urodził. Nie wiem akcję osadzono w tych czasach
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Nieścisłości w DB Super
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook