Forum Dragon Ball Nao

» [Seria] DBGT czy DB Super?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Jedyna słuszna seria?

Jedyna słuszna seria?
Dragon Ball GT 33,33% 10 33,33%
Dragon Ball Super 46,67% 14 46,67%
Obie są w porządku 20,00% 6 20,00%
Wszystkich głosów: 30
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Citrel napisał(a):
fillery maja sens jako, że manga i anime to 2 różne dzieła, które tworzą oddzielne całości
Dyskus wymienił kilka przypadków na to, że fillery nie tworzą z resztą anime żadnej spójnej całości, i nie mówił tylko o filmach:
dyskus napisał(a):
Mówi, że źli nie zachowują ciała. Kilka odcinków później widzimy wszystkich złych z serii oglądających walkę Goku z Buu, a potem w GT ta cała ekipa ucieka z piekła.
Jawny absurd, który postanowiłaś zignorować.

Citrel napisał(a):
pozwól innym widzom samym ocenić jak ma wyglądać uniwersum, które ma kilka różnych wersji
Przepraszam - czy nie pozwalam? Jedyne co, to tłumaczę rzekome błędy, tak chętnie wypisywane. Wiem, że najchętniej czyta się odpowiedzi typu "zgadza się, masz rację", ale czasem znajdzie się ktoś, kto może uważać inaczej.

Powtórzę - DBS z założenia nie musi być zgodne z fillerami, ale w pierwszej kolejności z mangą, więc jeśli się z nimi nie zgadza, to nie jest to błąd i bynajmniej nie oznacza, że Toriyama czegoś zapomniał. Możesz nie uznawać serii, ale po co wtedy wypisywać, że coś się nie zgadza? Czyżbyś chciała przekonać innych do swoich racji? A innym nie pozwalasz ("przestaniesz mnie przekonywać do jedynej serii Super").

Manga i anime rządzą się nieco innymi prawami niż zachodnie adaptacje i twórcy mają zgoła inne podejście. Dlatego DBS ma prawo być oficjalną częścią jednocześnie mangi i DBZ, mimo że są w niej fillery, które stoją z nią w sprzeczności. Nie ma żadnego konkretnego podziału na mangę i anime, ponieważ większość anime to kopia mangi. Anime to wierna adaptacja mangi + fillery. Podczas tworzenia anime nie wycina się nawet kwestii, które mogłyby stać w sprzeczności z fillerami (patrz początek tego posta dotyczący wypowiedzi Piccola). Coś takiego nie miałoby prawa bytu podczas klasycznej adaptacji książki na film, gdy faktycznie książka i film stanowią "2 różne dzieła".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

I to jest dobre wytłumaczenie, co do różnicy M&A z zachodnimi adaptacjami.


Citrel po prostu ignorujesz co ci się ktoś stara wytłumaczyć, albo po prostu nie czytasz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
kinichi napisał(a):
W Xenoverse wyjaśnili, że historia z DBGT jest alternatywną wersją linii czasu Czyli można wnioskować, że takie jest stanowisko Toei, a DB Super dzieje się wcześniej, w innej rzeczywistości... stąd wcale nie muszą się zgadzać
Citrel napisał(a):
@Kinichi dla mnie to własnie DBGT jest kontynuacją, a Super alternatywą albo If story.
Wybacz, ale wcale nie pytałem o Twoje zdanie, lecz dałem informację, jak Japończycy na to patrzą. To są fakty, a nie moja czy Twoja osobista opinia.

DBS dzieje się w trakcie DBZ. Póki co w tej rzeczywistości nie napisano kontynuacji.
Natomiast w innej linii czasu po DBZ (gdzie nie zaszło DBS) nastąpiło DBGT.
Oczywiście jedna linia dla drugiej jest alternatywna.

Póki co, Japończycy kontynuują linię czasu związaną z DBS, więc to o niej głównie rozmawiamy. Dlatego to DBGT traktujemy jako alternatywę i nie ma się o co obrażać.

Diamante napisał(a):
Citrel po prostu ignorujesz co ci się ktoś stara wytłumaczyć, albo po prostu nie czytasz
Zdaje się, że próbuje przekonać nas do swojej wizji. Każdy już chyba zauważył, jakie Citrel ma podejście do DBS, DBGT, fillerów, pomysłów Toriyamy... Ale przekonywanie siebie nawzajem nie ma większego sensu, jeśli tylko piszemy swoje zdanie, a nie chcemy dowiedzieć się czegoś więcej.

Dlatego ja nie wyrażam tu swojej opinii, tylko cytuję co w oficjalnych wydaniach filmów/gier piszą sami twórcy. Trzymajmy się faktów, a nie tego, jak ja sobie o tym myślę

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez kinichi: 22.02.2016, 15:33
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
kinichi

Ja też nie będę się już udzielał na ten temat. Nie ma sensu się przekomarzać. .

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Diamante: 22.02.2016, 20:54
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
dyskus napisał(a):
Nie jest to jakaś fanowska seria typu Multivere, czy AF. DBS fabularnie nie wyprzedza DBZ. Z czystym sumieniem powtarzam Łukaszu. DBGT jest jedyną oficjalną kontynuacją DBZ w formie anime. Można nie lubić GT, ale nie można nie zgodzić się z tym zdaniem.

Zwracam honor. powiedziałbym, że DBS jest "kontynuacją DBZ przed 10 letnim przeskokiem czasu w DBZ". Tak na to patrząc rzeczywiście, DBS nie jest kontynuacją DBZ tylko uzupełnieniem wydarzeń - 10 lat luki pomiędzy pokonaniem Buu, a turniejem.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Łukasz napisał(a):
Czy Wam się to podoba czy nie, czy Wy to uznajecie za kontynuację czy nie - to seria SUPER jest OFICJALNĄ kontynuacją wydarzeń znanych z DBZ. Ile byście nie pisali i podawali swoje argumenty - rzeczywistości nie zmienicie
AMEN

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Proszę jednak nie pisać takich nic niewnoszących postów.

Ściśle rzecz biorąc, DB Super jest kontynuacją, ale sagi Majin Buu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Kinichi To wersja DBZ=>DBGT jest tą prawidłową, a Super jest alternatywą
Póki co w tej rzeczywistości nie napisano kontynuacji
Ależ DBGT istnieje w rzeczywistości, oglądałam, mogę podać linki na wielu kanałach filmowych, czegoś czego nie ma nie można znaleźć, w rzeczywistości istnieją i filmy i seriale i fanfiki, różnica polega na tym, że za kontynuację można uznać to co jest zgodne z resztą fabuły, a niezgodności odrzucić.
A fakty są takie, że jeśli fikcyjny świat ma kilka różnych wersji, które sobie przeczą (SSG vs. SSJ4) to widz może wybrać tę, która mu najbardziej odpowiada z różnych powodów.
Czy zdanie polskiego widza, z innej kultury musi się pokrywać ze zdaniem Japończyków? Nie musi, inna kultura, inne postrzeganie świata. A fakt jest taki, że to fikcja, której interpretacja podlega odbiorcy, nie film dokumentalny z fikcyjnymi wstawkami, gdzie rzeczywiście można by rozmawiać co jest prawdziwe a co nie. tu wszystkie jest zmyślone, a różne wersje istnieją jako filmy i książki
@Shounen nie absurd tylko inna wersja scenarzysty, co często zdarza się podczas ekranizacji, w mandze były duchy-chmurki, w anime w piekle zachowywano ciała, Piccolo nie podawał po jakim czasie ta pamięć jest wymazywana, tym samym Freeza powinien być chmura ektoplazmy, a nie głową w kokonie, równie dobrze rezydenci piekła z anime mogli tracić ciała po 100 latach albo kiedy pojawił się odpowiedni kandydat dla przyjęcia duszy jak np. Uub dla Buu. a pisze, że się nie zgadza bo widzę, że się nie zgadza. Po co mam udawać, że coś jest OK? A niby czemu maja inne prawa? Nie pisze tylko o pozycjach zachodnich, ale i z Bollywood, koreańskie dramy, filmy z Rosji, Bałkanów, Izraela, RPA i innych krajów Wschodu i Południa, wszędzie adaptacje filmowe książek różnią się od oryginałów. Reżyser i scenarzysta ma czasem inna wizje niż pisarz. Tu różnica jest taka, że w innych krajach się wycina sceny lub zmienia w anime dodaje, ale i tak to różne dzieła Nawet w Kai były inne sceny niż w mandze (wybuch maszyny grawitacyjnej Vegety, piekło w Sadze Buu itd.). I czemu w mandze Vegeta podał pomysł jak wskrzesić Goku, a w anime cieszył się, że pozbył się konkurencji. Dalej udowadniasz, że super jest jedno jedyne '' Dlatego DBS ma prawo być oficjalną częścią jednocześnie mangi i DBZ, mimo że są w niej fillery, które stoją z nią w sprzeczności'' Po co?

@Diamante równie dobrze mogę to powiedzieć o zwolennikach serii Super, którzy z uporem starają się udowodnić jej sens.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 22.02.2016, 20:50
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Citrel napisał(a):
nie absurd tylko inna wersja scenarzysty, co często zdarza się podczas ekranizacji, w mandze były duchy-chmurki, w anime w piekle zachowywano ciała
Polecam 6 odcinek DBZ. Co jest w zaświatach? Duchy-chmurki! Więc fillery, w których Freeza ma ciało, są niezgodne nie tyle z mangą, co z poprzednimi odcinkami DBZ. Tak, to jest absurd. Fillery w trybie natychmiastowym należy odrzucić i zbojkotować całe anime za niezgodność z samym sobą! Chyba że ktoś preferuje brak logiki, to wtedy w porządku. Wybacz za złośliwość, ale to Twoja retoryka.

Citrel napisał(a):
a pisze, że się nie zgadza bo widzę, że się nie zgadza. Po co mam udawać, że coś jest OK?
Jest drobna różnica między pisaniem, że się nie zgadza, a wytykaniem, ze twórcy zapomnieli, o czym jest DB i że zrobili błąd. Owszem, nie zgadza się z fillerami, bo nie ma się zgadzać. Nie ma się zgadzać.

Poświęcę jeszcze swój czas i wyjaśnię dlaczego. Toriyama zostaje poproszony o napisanie historii spójnej z jego mangą. Wybór pada na kontynuację sagi Buu. Toriyama nie zna fabuły DBGT i nikt go nie zmusi do oglądania 64 odcinków. Toriyama wymyśla, że Freeza siedzi w piekle w kokonie, a Pilaf zmienia się w dziecko. Co mogą zrobić twórcy anime, którzy nagle zauważają, że to się w ogóle nie zgadza z fillerami ani DBGT? Mają dwie możliwości:
- Olać Toriyamę i przerobić historię pod siebie, tworząc DBGT 2.
- Olać fillery, które są niezgodne z mangą, i respektować wizję Toriyamy.

Wybrali drugą opcję, czyli świadome zignorowanie fillerów.

Citrel napisał(a):
A niby czemu maja inne prawa?
W poprzednim poście napisałem o tym cały akapit. Przeczytaj go, proszę, bo tak się nie da dyskutować.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel
Napisz prosze, ze wedlug Ciebie jest alternatywna, bo wedlug oficjalnych informacji GT to wielka historia poboczna, i aktualnie nie ma znaczenia, bo powstało DBS, ktore zostalo nazwane oficjalna kontynuacja mangi. oszczekał bym to, jesli DBS pokrywalo by sie z GT, ale tak nie jest.

Łukasz
Ja myślę, ze DBS nie bedzie trzymalo sie ostatnich chapterow mangi DBZ.
W koncu powstaly one z nieświadomością, ze kiedys powstanie kontynuacja. . .
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


w Zaświatach tak, u Króla Yamy, ale nie w piekle, gdzie Goku spotkał Gozu i Mezu Brak logiki to wyskakująca z kapelusza siostra głównej bohaterki, której przez kilkadziesiąt lat nie było. Napisałeś, że scenarzyści maja inna wizję na Zachodzie i nie tylko, a w anime dają dokładny przekład mangi plus fillery, czyli w anime i zmieniać dodają coś do fabuły mangi, co tworzy całość w serialu, a manga zostaje bez tych elementów. tu dodali GT. Dalej udowadniasz pogrubiona czcionką, że nie musi się zgadzać, tylko, że dla mnie Europejki, Polki nie liczy się światopogląd Japończyków, więc dla mnie to Super nie ma logiki, co podkreślałam wielokrotnie np. Zaświaty. Może po dotarciu do Enmy źli ciał nie mieli, a w piekle dostawali by cierpieć kary za złe uczynki do póki ich się nie zreinkarnuje? Postrzegam to jako osobne dzieła, anime to serial, manga to komiks, jeśli serial jest niezgodny z serialem pisze o tym co mi nie pasuje. A, że DBZ i DBGT widziałam w takiej postaci w jakiej widziałam, czyli są jakie są, a Super odstaje od tego co widziałam, nawet od tego co było w mandze (martwy freezio) stąd moje zdanie
@Diamante alternatywa to coś lub coś, czyli DBGT lub super, Super nie pasuje do reszty więc odpada, GT pasuje do całości więc zostaje. Super jako coś sprzecznego (Zaświaty, Tights, Kaioshi i Kibito) zostało odrzucone, GT jako kontynuacja DBZ (kto był scalony, został scalony, kto się urodził ten był, kogo nie było tego nie ma dalej) zostało uznane jako kontynuacja, super z tymi nowościami zostało uznane jako alternatywę, czyli co by bylo, gdyby zamiast SSJ4 był SSG
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel
@Diamante alternatywa to coś lub coś, czyli DBGT lub super, Super nie pasuje do reszty więc odpada, GT pasuje do całości więc zostaje. Super jako coś sprzecznego (Zaświaty, Tights, Kaioshi i Kibito) zostało odrzucone, GT jako kontynuacja DBZ (kto był scalony, został scalony, kto się urodził ten był, kogo nie było tego nie ma dalej) zostało uznane jako kontynuacja, super z tymi nowościami zostało uznane jako alternatywę, czyli co by bylo, gdyby zamiast SSJ4 był SSG
Ale jak Super zostalo uznane z alternatywe ? Podaj jakies zrodlo tego ?
Bo ja wiem tylko, ze GT zostalo nazwane historia poboczna jeszcze zanim mieli w planach nowy serial.
Tak wygląda chronologia DB - http://oi67.tinypic.com/2ntd1xv.jpg
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
@Kinichi To wersja DBZ=>DBGT jest tą prawidłową, a Super jest alternatywą
Bo? Bo DBGT powstało wcześniej? Czy dlatego, że tak mówisz i tak ma się Ciebie Toriyama słuchać? xD
Za 10 lat fan DB najpierw obejrzy DB, DBZ, DBS, potem DBGT i nie będzie się zastanawiał, co leciało na RTL7.

Oficjalnie w anime masz DB, DBZ do sagi Buu, potem DB Super, ewentualnie na końcu ostatnie odcinki DBZ (o ile tego nie zmienią). Tak wygląda historia w uniwersum DB - czy przyjmujesz to do wiadomości, czy nie. Nie wiem, po co próbujesz nas przekonać do Twojego veto.
Z mangą nieco inaczej (Jaco, DB Super rozbite na kilka serii).

Zatem to DBGT jest alternatywą. Jednak próbowałem przyjąć konsensus, że "jedna linia dla drugiej jest alternatywna", ale nie, wolisz się kłócić. Dlaczego?

Skoro obie serie (DBS, DBGT - chronologicznie) się nie zgadzają i dzieją się w zupełnie innej historii, to ja nie widzę problemu. Te linie czasowe nie wprowadzają chaosu, są powszechne w filmach DB, DBZ, a ludzie jakoś z tym żyją. Nie wypisują na forum, że walka Goku z Brollim jest ważniejsza niż jakiś tam odcinek, bo "JA" tak uznaję i cała reszta ma to pokochać.

Dlatego Citrel proszę o jedno: podawaj fakty, a nie to co ty uznajesz, a co nie. Na to załóż osobny temat.
Ten temat dotyczy tego, która seria jest lepsza. Średnio da się je porównać, ale spróbuj. Bez przekonywania, że jedna jest, a druga nie ma prawa istnieć.
______________________
Dobra, dodam coś od siebie w temacie. DBGT oglądałem 2 razy na RTL7 czy tam TVN7 jak puszczali, potem jeszcze tak z 5 razy, zawsze po DBZ i całkiem się to składało. Za jedyny rażący błąd uważam istnienie czarnogwiezdnych kul, pozostałe błędy w ogóle nie rzuciły mi się w oko jako dziecku.
Muzyka w DBGT o niebo lepsza niż w DB Super, to naprawdę wielki plus.
Historia... bardzo naciągana. Połowa odcinków skalkowana z odcinków DB, podróż Goku-Pan-Trunks podobna do Gohan-Bulma-Kuririn, wrogowie bardzo podobni. Plus, jak to u mnie, za wspomnienia. Czyli za historię Tsufulów oraz cyborga 17, a także za sagę Smoków i nawiązanie do życzeń. Przemiana w SSJ4 oraz ostatnie minuty serii epickie. Zatem, mimo iż to najgorsza seria z sagi DB-DBZ-DBGT, to jednak chętnie do niej wracam.

DB Super zwyczajnie nie da się porównać. Jak Shounen wspomniał, dzieje się w innej erze. Muzyka średnia, kreska komputerowa, kolejni bogowie, a do tego (o dziwo!) nie pozostający w tle, jak do tej pory. Irytuje mnie też to, że filmy mają logo DBZ, a seria o tej samej tematyce DB Super. To tyle z minusów.
Plus za powrót Frizera i Mleckora, nawiązania do scen z DBZ, powrót do turnieju, ogromny plus za humor (od razu wiadomo, kto tworzył). Dalej ciężko ocenić, skoro seria dopiero powstaje.

Póki co ocena to jedynie DBS <> DBGT, czyli nie są równe, ale żadne wg mnie nie jest lepsze. Każda ma swoje plusy i minusy, obie serie obejrzę z chęcią za rok.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Słuchajcie, dla Was GT, dla mnie Super, dlatego, że są trzy serie, DB, DBZ i DBGT, które następują po sobie, zachowując ciąg zdarzeń przyczynowo-skutkowych np. dr. Gero zabity w Sadze Cyborgów sprzymierza się z zabitym w Bebi Sadze dr Miyuu, tworzą nr 17, który w połączeniu ze stworzonym w czasach Z 17 otwierają wrota piekieł. Jest Pan jako córka Gohana i Videl urodzona w Z, jest Bra, tez urodzona w Z, jest Uub jako reinkarnacja Buu, jest pokazany trening jego i Goku rozpoczęty w ostatnim odcinku Zetki. Można się czepiać wieku Goku po przemianie, ale tak samo można czepiać się Kaoza, który nigdy nie dorósł, podczas, gdy inni się starzeli, problemu oddychania Kurilina, gdy zamyka usta itd. To jest fantastyka, tu nie muszą działać prawa fizyki czy przyrody, dlatego utrata kul mogła spowodować zniszczenie Ziemi, jak w książce Zakazana Strefa Whitleya Striebera wyczerpanie baterii maszyny emitującej cząstki elementarne spowodowała pęknięcie czasoprzestrzeni, tez można pisać, że kiedyś maszyny nie było i wszystko było w porządku, tu też jest fantastyka, w której takie rzeczy mogą się zdarzyć. Seria Super jako twór przełamujący ten ciąg przyczynowo-skutkowy jest uważana za błąd. Nie jest tak, że ma się nie zgadzać, bo robiąc coś: kontynuację czy opisywać wydarzenia pomiędzy odcinkami trzeba zapoznać się z całością by nie było takich kwiatków jak w Super. Gdyby akcja super odgrywała się po GT, kiedy nie wiemy co było byłaby bardzo dobra, a niestety zmienia fabułę. dlatego jest alternatywą, bo DB, DBZ i DBGT to logiczny ciąg wydarzeń przyczynowo-skutkowy, a Super ten ciąg zmienia, dlatego traktuję to jako If story, czyli co by było, gdyby ciąg wydarzeń był inny, DBGT jest kontynuacją poprzednich serii, mało tego super zmienia nie tylko przyszłość (GT), ale i przeszłość np. Jako i Tights.
Wizja piekła w GT też nie godzi w mangę, gdzie piekło nie było pokazane, może najgorsi przestępcy zachowywali ciała czasowo, zanim nie utracili tożsamości przed reinkarnacją? głowa w kokonie też przeczy mandze, zwłaszcza, że frezer dobrze pamiętał swoje życie, a miał zapomnieć. Natomiast piekło w DBGT pokrywa się z tym z DBZ, co do chmurek to w mandze Bubbles nie zmienił się w chmurkę, miał aureole i ciało, a był domowym zwierzątkiem Kaio, a jeśli Super ma być zgodne z mangą to czemu jest tam Gregory, którego w mandze nie ma. skoro to zgadza się z anime, czemu inne rzeczy się nie zgadzają. to jest ten brak logiki i konsekwencji autorów.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Citrel napisał(a):
Słuchajcie, dla mnie Super...
Na tym bym zakończył polemikę. Opinie to jedno, fakty to drugie. DBS jest oficjalną kontynuacją wydarzeń po walce z Majin Buu do ostatniego odcinka DBZ, czyli Tenkaichi Budokai #28. Koniec i kropka.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Yasiek Szkoda tylko, że koliduje z dalszym ciągiem i to jest fakt, przez co trudno traktować tę serię jako część DB, a raczej jak filmy kinowe.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
@Yasiek Szkoda tylko, że koliduje z dalszym ciągiem
To mniej więcej tak, jakbyś w połowie 32 DBS odcinka zauważyła, że Goku i Vegeta mają brody i stwierdziła, że to koliduje z odcinkiem 33 Dragon Ball Super, bo tam są ogoleni. I jest to błąd i fakt.

DB Super nadal jest emitowane, nie wiesz jak się skończy, więc na razie z niczym nie koliduje. To świat DB, gdzie spełniają się każde życzenia. Ludzie ożywają, scalają się, rozłączają... Póki co nie ma sensu taka dyskusja.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Wbrew temu co pisze Citrlel to DBS jest uznana na świecie kontynuacją DBZ ( zresztą dzieje się w jej granicach) i nikogo chyba tu nie przekona do swoich przekonań typu ,, seria GT była wcześniej nakręcona więc jest przed seria S '' otóż takie twierdzenia są śmieszne, i co ma piernik do wiatraka? Mistrz Akira miał taka wizje świata DB akcja dzieje się zaraz po sądzę Majin Buu i pozostaje nam sie cieszyć z tego, a sceptykom pozostaje tylko dwa wyjścia albo zaakceptować to że jednak seria S jest oficjalna kontynuacją DBZ albo jak już tu nieraz pisałem przestać oglądać jak nie pasuje i wszystko

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599 śmieszne to jest stwierdzenie Toriyama tak wymyślił to tak jest, tylko, że ten Pan jest człowiekiem, którego pamięć jest zawodna, który jest omylny jak każdy człowiek, dlatego nie należy traktować jego fantazji jako paradygmatu i tu przechodzę do argumentu Yaśka-fakty są takie, że są 2 różne wersje tego samego serialu, których jedna przeczy drugiej, z tym, że ta pierwsza GT stanowi część ciągu przyczynowo-skutkowego z serii DB i DBZ, 99% wydarzeń tam zawartych to konsekwencja wydarzeń z poprzednich serii, także realia tego uniwersum nie zostały w żaden sposób zmienione jak piekło, TB, postawa bohaterów, obecność bohaterów i postaci pobocznych. Druga seria DBS przeczy pierwszym dwóm seriom. Kierując się rozumem wybieram te serię, która stanowi kontynuację przyczynowo-skutkową, nie tę, którą ktoś tam wymyślił po latach. dlatego seria S nie jest kontynuacją, a tylko alternatywą dla continuum wydarzeń DB=>DBZ=>DBGT, które Super przerywa.

@Diamante brody zgolili w odcinku 32 Natomiast zmiany wyglądu piekła i koligacji rodzinnych przypominają mi film Efekt Motyla, tylko co tu ten efekt spowodowało? Co tak rażąco zmieniło to uniwersum?
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
jednak seria S jest oficjalna kontynuacją DBZ
DBS toczy sie pomiędzy Buu sagą a 28 TB (?) Sagą, to nie jest kontynuacja DBZ

DBS jest oficjalną kontynuacją wydarzeń po walce z Majin Buu do ostatniego odcinka DBZ, czyli Tenkaichi Budokai #28.
[Darth Vader mode on]Niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!![Darth Vader mode off]
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » [Seria] DBGT czy DB Super?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook