Forum Dragon Ball Nao

» Chrapanie

Czy chrapiesz?

Czy chrapiesz?
Tak 0,00% 0 0,00%
Nie 75,00% 9 75,00%
Nie wiem 25,00% 3 25,00%
Wszystkich głosów: 12
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak się okazuje nie zdrady, nie oszustwa, nie przemoc a chrapanie staje się jedną z przyczyn rozpadu małżeństw . Taka pierdoała a ile szkód może narobić -_-, ale czytajcie dalej.

Z medycznego punktu widzenia, podczas snu dochodzi do zwiotczenia mięśni i zwężenia cieśni gardła. W związku z tym przepływające powietrze może wywoływać drgania ścian gardła – chrapanie to efekt tych drgań. Osoby cierpiące na zaburzenia oddychania podczas snu mogą również uskarżać się na przyrost masy ciała, poranne bóle głowy, problemy z pamięcią, depresję, nycturię (potrzebę częstego korzystania z łazienki w nocy) oraz impotencję. Dzieci mogą zachowywać się nadaktywnie. Nieleczony bezdech, tak samo jak deficyt snu, negatywnie wpływa na wydajność w pracy oraz staje się częstą przyczyną wypadków samochodowych. W ciągu ostatnich lat w toku szeregu badań potwierdzono, że zaburzenia oddychania podczas snu mogą być przyczyną lub nasilać objawy już istniejących chorób, w tym:
- nadciśnienia tętniczego,
- nadciśnienia płucnego,
- choroby niedokrwiennej serca - występowanie bezdechów zwiększa ryzyko zawału,
- zaburzeń rytmu serca,
- niewydolności serca,
- zaburzeń krążenia mózgowego- występowanie bezdechów zwiększa ryzyko udaru,
- nietolerancji glukozy, cukrzycy, zespołu metabolicznego.


Czyli jak widać z chrapaniem nie są żarty, prowadzi ono do różnych dolegliwości, a także zmniejsza nasze życie. Ale są też zabawne rzeczy z nia związane tj. smieszne dźwięki, bo każdy chrapie w swój sposób

a jak z tym jest u was??, wy chrapiecie czy może inni chrapią czekam na wypowiedzi.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków


Super temat.

Siostra, która śpi ze mną w pokoju twierdzi, że czasem chrapię i to dość donośnie. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo gdy wyjeżdżam gdzieś na dłużej, to współlokatorzy z pokoju na pytanie: "Chrapałam?", odpowiadają, że nie.

Moje ewentualne odgłosy w czasie spania mogą być spowodowane tym, że mam problemy z zatokami, przez co często chodzę zasmarkana i mam zatkany nos. Jak ma się zatkany nos, to czym się oddycha? Ustami. Tak więc jestem w stanie uwierzyć, że chrapię, gdy jestem przeziębiona. Poza tym śpię w nieco dziwnej pozycji.


Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
Osoby cierpiące na zaburzenia oddychania podczas snu mogą również uskarżać się na przyrost masy ciała, poranne bóle głowy, problemy z pamięcią, depresję, nycturię (potrzebę częstego korzystania z łazienki w nocy) oraz impotencję.
Czasem głowa mnie boli, ale żadnego tycia ani impotencji nie ma XD


Katzu~no~Yuutsu napisał(a):
Taka pierdoała a ile szkód może narobić -_-
Prawie zawsze idzie o pierdoły...

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.684
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Laru napisał(a):
Siostra, która śpi ze mną w pokoju twierdzi, że czasem chrapię i to dość donośnie. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo gdy wyjeżdżam gdzieś na dłużej, to współlokatorzy z pokoju na pytanie: "Chrapałam?", odpowiadają, że nie.
Nie widziałem jeszcze Chrapiącej dziewczyny

Ja sam nie chrapię ale mój brat to ma problem. On również przez nos tyle, że on nie ma problemu ze smarkami a po prostu ma ten nos lekko złamany. On ma taki zryty łeb że im głośniej chrapie tym trudniej jest go obudzić.

szczecin
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
ja chrapie po imprezach i generalnie jak przed pójściem spać jestem mega zmęczona - nie wiem jak to działa - jakaś magia xD

Tak normalnie to raczej nie - bynajmniej mój facet tak twierdiz ; p

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Nie zwykłem chrapać, ale mój ojczulek uwielbia, szczególnie, gdy ja próbuję zasnąć, czytać książkę lub robić cokolwiek innego w swoim pokoju, gdy on regeneruje siły we własnej sypialni.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Ja sama nie chrapię, kiedy jestem zdrowa, jednak bardzo denerwuje mnie chrapanie innych ludzi, ponieważ mam lekki sen. Jestem wręcz w stanie obudzić taką osobę i powiedzieć, żeby przestała chrapać, bo nie mogę przez to spać.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No cóż. Ja nie chrapię. Ale za to moi rodzice tak. Nienawidzę tego, gdyż sama nie mogę spać wtedy, ba chrapanie wytrąca mnie z równowagi. Ja to mam taki czuły słuch, że potrafię usłyszeć chrapanie w odległości kilku pokoi. Zawsze jak ktoś chrapie przez sen i to przy mnie jak ja np. próbuję zasnąć to często próbuję mu powiedzieć:,,Nie chrap". Czasem muszę to robić kilkakrotnie.
Może i to się wyda dziwne , ale podobno ja nigdy nie chrapałam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Należę do grupy osób nie mających z chrapaniem problemu i jest to jedna z cech których nie odziedziczyłem po rodzicach jako że oboje chrapią ( na szczęście nie zawsze i zwykle dosyć cicho ).

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnimi czasy moja dziewczyna stwierdzila, ze zaczalem chrapac. Do tej pory nie mialem z tym problemu i musze przyznac, ze to wyznanie wprowadzilo mnie w pewne zaklopotanie. Jakby tego bylo malo, zawsze gdy wg niej zaczynam chrapac, budzi mnie wytracajac mnie ze snu. Dodatkowo przed snem kaze mi aplikowac sobie mietowy spray na gardlo, ktory rzekomo ma zapobiegac tej przypadlosci. Dziwnie sie z tym czuje...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Napieprzam jak rozstrojone skrzypce. Hay idz do laryngologa.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Lekarze apelują, że chrapiący nie dosypiają, bo bezdech itd, a nikt nie okazuje empatii tym biednym partnerom. Chrapiący smacznie chrapie, a osoba obok czuje się jakby ktoś młot pneumatyczny trzymał mu nad głową. Potworność, o ile chrapiący coś tam śpi, o tyle osoba obok wcale! I to chrapanie słychać nawet przez ścianę, czy zamknięte drzwi, koszmar.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Chrapanie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook