Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 033, 28.02.2016

Strony:   1, 2
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
Shounen napisał(a):
Jeśli tak, to nie da się wyjaśnić ewentualnej wygranej Piccola, którego poziom określono właśnie na ~SSJ i raczej bardzo się nie wzmocnił od tamtego czasu.

Moim zdaniem to był zwykły SSJ, dlatego ta walka wyglądała tak zwyczajnie. Wtedy by wychodziło, że Frost jest na poziomie starego Freezy (nawet logiczne), a Botamo to płotka. W ogóle odnoszę wrażenie, że pierwszy SSG po sadze Beerusa już przestał istnieć, a "wchłonięcie" przez Goku boskiej mocy poszło w niepamięć.
Wchłonięcie chyba obowiązywało jedynie w trakcie walki Goku z Beerusem, potem już kaput :p Widzę z odcinka na odcinek Champa staje się coraz większą łajzą :p Najpierw zaczęło się od grubasa, co dużo je i pije kolorowe napoje słodzące, a teraz jest dzieciak o dobrym sercu :p Zwany Bogiem Zniszczenia ^^ W nagrodę niech poprosi smoka o Mc Donald'a na swojej planecie
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


A ja myślałam, że te kropki to tak zaznaczone fałdki na zgięciu nadgarstka, dawniej ubranie, muskuły, mimika były podkreślane własnie takimi fałdkami. Cabba wygląda niepozornie, mały, chudy, drobny, Saiyanie z 7 Wszechświata to przy nim Strongmani.

Shounen napisał(a):
W ogóle odnoszę wrażenie, że pierwszy SSG po sadze Beerusa już przestał istnieć, a "wchłonięcie" przez Goku boskiej mocy poszło w niepamięć.
Teraz kolej na SSJ4
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Walki w tym odcinku to pokaz slajdów. Nie ma nic przemyślanego. Animatorzy rysujący, nigdy na oczy nie widzieli poprzednich serii, ani jakiejkolwiek innej w ktorej są pokazane walki.
Odniosłem podobne wrażenie. W tej serii chyba nie doczekamy się żadnych ciekawych walk, skoro do tej pory ich nie było.

Ba, najefektywniejsza to była krótka walka Jaco z Żaboludem...

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Tu jest inna dynamika, w GT też wszystko szło szybko, w Z jedna walka trwała z 50 odcinków, w DB kilka, tu jest tak pomiędzy DB, a GT chociaż nie wiadomo jak rozwiną się pozostałe walki. Ze 100 odc minęły 33, Goku i Botamo odpadli, zostało ok. 10 wojowników na 67 odcinków.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Mateusz

Byly fajne walki jak np, epek 8, 14, 27.

W sadze Beerusa mimo, ze tez nie bylo to jakies przemyslane, to chociaż byly fajne efekty, jak fale uderzeniowe itp .. Od Frieeza sagi jest slabo.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mnie się w tej serii do tej pory żadna walka nie podobała. A ta nadmierna ilość efektów wkurza.

Obraz
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze do sprawy Goku i ewentualnego ataku Frosta. A mi się wydaje, że zasłabnięcie Sona nie jest akurat "zasługą" alternatywnego Freezy. Jeśli dobrze się przyjrzycie, zauważycie, że ten jest zaskoczony tym, że wygrał. Wydaje mi się to nawet szczere (o ile można mówić tak o zachowaniu animowanej postaci ).

Prawdopodobnie Frost nawet nie wiedział, co się dzieje. Liczył się już z przegraną, a tu niespodzianka - przeciwnik sam się wyłożył. Być może Goku zatruł się jedzeniem. Ba, być może wtedy pozwolono by mu jednak wrócić do turnieju, tym bardziej, że VII wszechświat ma jednego zawodnika mniej (Buu odpadł w testach). Nie wykluczam też jakiejś trucizny, ale to raczej odpada, bo wszyscy by stracili siły.

Nie jestem z kolei przekonany do zwykłego SSJ. Dla mnie jest to ewidentny zgrzyt w scenariuszu, przynajmniej do czasu, aż tego nie wyjaśnią w serialu. Jeśli dobrze pamiętam - a przynajmniej tak stwierdzono w jednym z odcinków - SSJB to jest Super Saiyanin, ale z MOCĄ BOGA SUPER SAIYANINA. Wydawało mi się więc logicznym, że "niebieski" zastąpi złotego z automatu - jeżeli Saiyanin z mocą boga będzie chciał zamienić się w SSJ, to przejdzie w tryb SSJB.

Być może jest jakieś wyjaśnienie tej sytuacji i na nie czekam. Na razie jednak traktuję to jako poważny zgrzyt fabularny.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piotrek66 napisał(a):
Jeśli dobrze się przyjrzycie, zauważycie, że ten jest zaskoczony tym, że wygrał.
Uśmiechnął się po tym ciosie albo zrobił coś w tym stylu, bo ta mina jakaś niewyraźna. Ale właśnie na oznakę zaskoczenia to mi nie wyglądało.

Piotrek66 napisał(a):
Wydawało mi się więc logicznym, że "niebieski" zastąpi złotego z automatu - jeżeli Saiyanin z mocą boga będzie chciał zamienić się w SSJ, to przejdzie w tryb SSJB.
Tak jak jest normal i SSG, tak samo jest SSJ i SSGSS. Raczej Toriyama tego nie przemyśliwał jakoś dogłębniej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Piotrek66 czyli jednak podłożył się specjalnie? Albo osłabł z przejedzenia, trzeba co najmniej pół godziny odpoczynku po jedzeniu zanim podejmie się aktywność fizyczną.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen

Że Cabba nie potrafi się przemieniać, nie musi jeszcze oznaczać, że będzie słaby jak Saiyanin bez przemiany (patrz Gohan w sadze Buu). Moc Piccola w tej serii została niestety zrównana do poziomu SSJ (walka z Tagomą), więc raczej tak łatwo mu z nikim nie pójdzie.
Gigla mnie nie tyle co domniemana siła lub jej brak u Cabby tylko takie odejście od pierwowzoru jaki znamy:

Brak ogona jakoś przebolałem, ale brak odkrycia SSJ np. w czasie trwania turnieju lub serii to będzie niełatwe do zaakceptowania.

Nie wiem jaki Akira ma pomysł co do tych Saiyan z VI Wszechświata, ale takie obdzieranie ich z dotychczasowych cech troszkę budzi niesmak, przynajmniej u mnie.


W przypadku skali mocy:

Ciężko stwierdzić jak o to chodzi, nie do końca wiadomo jaki regres nastąpił u Gohana.
Niby drastyczny, ale był w stanie na tyle wzbudzić Ki, że wyczuli ją na planecie Beerusa -> czyli nadal ma sporo rezerwy, ale ze względu na słabe ciało nie jest w stanie utrzymać tak wielkiej energii.

Tagome ustawiałem w szeregu gdzieś pomiędzy Cellem właśnie, a Kid Buu.

Zakładam, że choć Mystica nie był w stanie wykrzesać to jeszcze te opary dawnej formy sprawiały, że mimo wszystko po Goku i Vegecie był najsilniejszy.


Myślę, że na ten moment Piccolo jest gdzieś na poziomie Cella. Czy to jest słabo?
Jak porównamy do możliwości boskich to tak, ale w ogólnym rozrachunku Nameczanin poradzi sobie bez problemu z Gotenem i Trunksem na poziomie SSJ oraz całą plejadą ziemskich wojowników.


a "wchłonięcie" przez Goku boskiej mocy poszło w niepamięć.
Polemizowałbym -> chociaż post wyżej dałeś napisałeś podobną refleksję to wydaje mi się, że w momencie gdy wojownik potrafi wyczuć boską Ki to jest w stanie także jej używać
(tak sobie tłumaczę SSB Vegety i ogólny jego wzrost).

To swojego rodzaju "przełączenie" tworzy się w momencie gdy ta standardowa jest podniesiona do odpowiedniego poziomu, oczywiście w trakcie walki, bo jak wiemy można zmniejszać/zwiększać swoją Ki.

Dobrym przykładem myślę jest RoF, ale nie to co było w serii telewizyjnej tylko w filmie kinowym:
Songo czując moc Friezy "załącza" boski tryb w bazowej formie, nawet nie próbuje walki używając powszechnej Ki.

Skąd taki wniosek???

Bo ani Champa ani Vados dotychczas jej nie wyczuli tj. boskiej Ki u Goku i Vegety, zresztą nie wiadomo jak zareagują jak zobaczą pełnie możliwości Saiyan z VII Wszechświata. W końcu mogą stanowić zagrożenie nie tyle co dla nich, ale ogólnego porządku jaki panuje w Dragon Ballowym uniwersum.

Bez sensu by było po prostu użycie przez Sona poziomu SSJ posiłkując się boską Ki, bo jak potężny musiałby być Frost??? Co najmniej poziom Gotenksa SSJ3 więc taki Piccolo byłby na przysłowiowego "strzała", nawet dla mocno obitego Frosta.

Mocno sobie dopowiadam, ale tak to wszystko widzę póki co.


Piotrek66

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze do sprawy Goku i ewentualnego ataku Frosta. A mi się wydaje, że zasłabnięcie Sona nie jest akurat "zasługą" alternatywnego Freezy. Jeśli dobrze się przyjrzycie, zauważycie, że ten jest zaskoczony tym, że wygrał. Wydaje mi się to nawet szczere (o ile można mówić tak o zachowaniu animowanej postaci ).

Prawdopodobnie Frost nawet nie wiedział, co się dzieje. Liczył się już z przegraną, a tu niespodzianka - przeciwnik sam się wyłożył.

Nah, Goku jest zbyt samolubny żeby odpuścić sobie wygraną i możliwość walki z kimś silniejszym -> w tym przypadku z Hitem. To nie jest typ osoby jak Kamesennin, który żeby dać szansę młodszym zszedł z ringu podczas walki z Tenshinhanem.

Niby nie zabija choć nie miał z tym takiego problemu jako dziecko/nastolatek w pierwszej serii (chyba trening u Kamiego tak go nauczył szacunku do życia), ale nawet w przypadku szlachetnego celu u rywala na ringu to nie odpuści za nic.


Obstawiam zatrucie -> dziury w nadgarstku pewnie skrywają jakieś żądła, które posiadają paraliżujący jad. W końcu przeciwnik ma na imię Frost Gdyby była krew to by wszystko jasne było, a tak... Trzeba czekać na potwierdzenie teorii tym bardziej, że Piccolo jak widać w trailerze i tytule będzie walczył na dystans.

Czemu w takim razie Freezer nie miał? Ot ewolucja.


Z Hitem prawdopodobnie zawalczy Vegeta. W sumie może nawet lepiej, bo póki co choć nie ma aż takiej przepaści między nim, a Goku, a robi za takiego obserwatora-wspomagacza.

Mam nadzieję, że nie nastąpi sabotaż całego turnieju. Niech w końcu jakiś ma przebieg od A do Z

PS. Nooooo już nie było tak źle pod względem chorografii jak chodzi o walkę z Frostem: było dużo uderzeń, trochę grapplingu na początku (chyba pierwszy raz w tej serii). Ba, możliwe, że dotychczas to najlepszy pojedynek.

Przy okazji SSJ wygląda w stylu Z: posępnie, poważnie i groźnie.

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Kenji Harima
Po obejrzeniu drugi raz, może nie bylo tak zle. W koncu jakas dynamika, ale i tak slabo. Jeśli porównamy z takim One Piecem z tego samego studia, To niebo a ziemia. Wystarczy obejrzec walke Luffego z Don Chinjao. Tak powinny wygladac walki w DBS. https://www.youtube.com/watch?v=GY2qd5CpJ34

Co do zasłabnięcia Goku, to mysle, ze na bank byla to jakas technika Frosta. Przeciez ta scena tak bardzo na to wskazywała, i jeszcze ta przemowa Frosta, ze za wszelka cene musi wygrac. ..
Kakarotto-San Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kakarotto-San
Wiek: 32
Dni na forum: 4.415
Posty: 20
Skąd: Vegeta
Zaraz po ostatnim ataku Frosta wyraźnie widać zaskoczenie Jaco, jakby coś zauważył a następnie szyderczy uśmieszek Frosta, więc o zasłabnięciu czy celowym poddaniu walki raczej nie może być mowy.
Edek90 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Edek90
Wiek: 34
Dni na forum: 3.236
Posty: 12
A ja mam pytanie, bo chyba coś przeoczyłem...
Po ilu zawodników można było wystawić do walki wszechświatów?

Bo z siódmego wystawiono 4: Goku, Vegeta, Piccolo i był Buu, ale zasnął na testach
A z szóstego aż pięciu ?

Coś mi nie pasuje, coś mi umknęło po drodze?
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.298
Posty: 77
Jest jeszcze Monaka z 7 Wszechświata
Obraz

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Takie filmiki powinny uświadamiać, że DBS koło amatorskich filmików nawet nie stało, ale jak czytam w komentarzach "Still better than Super", to ręce opadają.

Generalnie niczego sobie, tylko króciutkie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Dobra animacja, kresce brak stylu Pana Toriyamy, ale jest bardzo dobra, szczegóły dopracowane, dynamika na wysokim poziomie, drugi plan dopracowany. Wymiana ciosów bardzo dobra.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 033, 28.02.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook