Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Polityka prorodzinna

Strony:   1, 2, 3, 4  

Czy państwo polskie powinno zwiększyć nakłady finansowe na politykę prorodzinną?

Czy państwo polskie powinno zwiększyć nakłady finansowe na politykę prorodzinną?
Tak 37,50% 6 37,50%
Nie 50,00% 8 50,00%
Nie wiem 12,50% 2 12,50%
Wszystkich głosów: 16
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Jesteście upośledzeni, czy tylko niewyspani? Już widzę, jak normalne rodziny rozpoczynają produkcję dla 500zł. Nie doceniacie siły socjalu.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
No nie powiem, Frisky, twoje argumenty są nie do obalenia.
Na pewno wygrywasz każdą polemikę.


A masz coś mądrego do powiedzenia?
Czy dalej będziesz pieprzyć głupoty?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Abstrahując od tego, że uważam program 500+ za niewłaściwy (bo redystrybucja zasobów jest nieskuteczna i moim zdaniem moralnie niesprawiedliwa), to rząd PiS wykazał się o tyle dużą niekonsekwencją, że reklamuje zagraniczne banki obywatelom chcącym ubiegać się o to świadczenie. Zupełnie nie pasuje do patriotycznej wizji opodatkowania zagranicznych banków. https://twitter.com/MRPiPS_RP/status/709722689326465024

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
W Kwestii tych wszystkich durnych ustaw i propozycji jakie maja być wprowadozne: cenzura w TV, karta rowerowa, pierdoły o aborcji, religia na maturze, projekt 500+ wydaje się najfajnieszym i najnormalniejszym co spotkało jak dotąd Polskę za rządów PiSU.

Zabraknie kasy? Przecież ona wróci do rządu nawet jakby 100% ludzi kupiło wódę bo pod postacią cła lub też z innych, opodatkowanych produktów.

Problemy są w zasadzie dwa. Pierwszy, to co zrobić z młodym człowiekiem, który zdobył 3 dyplomy i poznał wiele języków dzięki owej pomocy (bo na pewno 1 czy 2% takich ludzi bedzie), czy Oni myślą, że bedzie tu siedział i robił w McDonaldsie za 1,7K?

Państwo włoży w niego pieniądze i nie bedzie potrafiłą go wykorzystać co szybko wykorzystają niemcy lub brytyjczycy. Drugim problemem to niepodważalny fakt, że kolejnych kilka procent będzie przeznaczać tę kasę na alkohol i w efekcie będą się mnożyć środowiska patologiczne, może nawet powstaną takie getta jak dla islamistów ; o.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Katz napisał(a):
który zdobył 3 dyplomy i poznał wiele języków
te dyplomy to z filmoznawstwa, kulturoznawstwa i wiedzy o tańcu, a języki to polski, łacina podwórkowa i angielski?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Mart napisał(a):
te dyplomy to z filmoznawstwa, kulturoznawstwa i wiedzy o tańcu?
Bądźmy poważni....

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No właśnie, bądźmy poważni. Jeżeli ktoś skończył 3 kierunki studiów i zna więcej niż dwa języki, to musi być niesamowitą pierdołą życiową, kończąc w Maku i za granicą roboty też nie znajdzie ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
To była ogólna metafora, chodziło mi o kogoś, kto wykształci się na jakiś zawód z którego w Polsce pożytku nie zrobią a zrobią za to za granicą. Nie chce mi się dawac przykładu ale jakiś inżynier mechatronik czy cuś w ten deseń co jednak trza mieć łeb i byle kto niek ończy tego typu kierunków.

O językach sama mówiłaś, kiedyś przy dzieciach, że lepiej by było by znały jak najwięcej

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Polska może i nie jest liderem na rynku nowoczesnych technologii, ale dobra praca ze spoko zarobkami i możliwością rozwoju się znajdzie dla mechatronika czy innego bystrzaka, więc myśl nietrafiona. Raczej problem polega na pazerności i chęci zarabiania w euro lub funtach, ale to dotyczy ludzkiej mentalności - lepsze zawsze jest wrogiem dobrego.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No chyba nie bardzo. Zależy też gdzie, bo poza Warszawą, Poznaniem, Gdańskiem, Krakowem i może Wrocławiem o pracę dla kogoś takiego naprawdę trudno i jeśli taki ktoś musi wyruszyć w świat to oczywiste jest, że pojedzie pracować za 4k € niż za 3k PLN.

Nie wspominając już o hamowaniu kreatywnych ludzi, gdzie w innych krajach robi się użytek z takich ludzi i w rok mogą ruszyć z jakimś projektem, a u nas w rok nawet papierów nie potrafią skompletować.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo Polska z założenia ma być krajem kiełbasy, tanich mebli na eksport i rezerwuarem macic dla ludzi zachodu. Ileś tam ofert dla mechatroników i robotyków jest, ale mniej niż potencjalnych pracowników, bo jesteśmy technologicznie dość prymitywni, a do tego nasz przemysł jest nieustannie pacyfikowany przez prawodastwo zachodnie. Ale Mart ma rację, mechatronik jest w stanie znaleźć pracę, ale po co ma robić za 2k, skoro może pojechać i robić za 8k. Trzeba nauczyć się doceniać to co jest, a nie iść zawsze na łatwiznę, machnąć ręką i powiedzieć, że za takie pieniądze nie będę robił, bo tam robią za więcej. A jaki jest tego rezultat? Miejsca polskich mechatroników zajmują banderowcy. 2k, potem 3k, czy 4k to takie upokorzenie? Trzeba dychę zarabiać? Każdy od razu chce zarabiać jak prezes? Generalnie powinno być tak, że z kraju wyjeżdżają nadwyżki fachowców, a w rezultacie jest tak, że sami mamy niedobory, a zasilamy cudzy przemysł, często przemysł państw Polsce wrogich.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Troche lipa...Mialo byc 500zl na kazde dziecko. Do tego skoro PiS jest tak bardzo za ochrona zycia poczetego, to rowniez kobiety w ciazy powinny byc beneficjentkami tego programu...Jakos nie czuje sie tym zachecony do zwiekszenia przyrostu naturalnego w kraju.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hayato napisał(a):
Jakos nie czuje sie tym zachecony do zwiekszenia przyrostu naturalnego w kraju.
Pewnie, że każdy by wolał 500 euro i na każde. A pieniądze na to wzięliby oczywiście z kapelusza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
A pieniądze na to wzięliby oczywiście z kapelusza.
No to jak sie nie ma, to sie ludziom nie obiecuje...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hayato napisał(a):
No to jak sie nie ma, to sie ludziom nie obiecuje...
Witaj w demokracji. Rozliczysz ich w następnych wyborach. A nie, przecież nawet na nich nie głosowałeś.

Przypominam, że to temat o polityce prorodzinnej, a nie o spełnianiu obietnic. Po co to mieszać? Przeznaczyli na to miliardy? Przeznaczyli. Ale wciąż znajdą się tacy, co marudzą, że za mało, jednocześnie wytykając, że przecież budżet nie jest bez dna i nie można się dalej zadłużać. Rząd po wygranej mógł to zupełnie olać, a te 17 miliardów poszłoby na kto wie co(!), jak standardowo w Polsce, i jechałbyś po nich tak samo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
No cóż, pieprzyłem głupoty. Już zaczynają wyciekać ciekawe historie wynikające z pięćset+.

Nigdy nie twierdziłem, że wszystkie rodziny posiadające więcej jak jednego potomka są patologią. Natomiast coraz więcej takich rodzin jest patologią. Zwyczajnie, ludzie, którzy nie najgorzej przędą nie mają czasu na dzieci, bo obydwoje partnerów zapieprza, w wolnych chwilach wolą się relaksować w dość egoistyczny sposób, niż bawić małe, a później denerwować się na młode - i 500zł tego nie zmieni. Patusy za to pieprzą się bez "zabezpieczeń", często nawet nie ogarniają stosunku przerywanego bo są w stanie mocno nietrzeźwym - dla nich dodatkowe pół kafla to zajebista sprawa. Ja pomijam rodziny, którym zbytnio się nie układa nie z powodu stanu umysłowego głowy i szyi domu, a które to mogą stać się beneficjentami tego programu. Taki element będzie zawsze.

Teraz odpowiedzcie mi: skąd się bierze niż?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jakbyś Ujio uważnie śledził okres przedwyborczy, to byś wiedział, że od początku była mowa, że nie na każde. Ministra Mucha się o to pultała przez pół kampanii. Potem Platforma wyczuła okazję i zapętlili nieopatrzne wypowiedzi Szydło, kiedy się właściwie nie przygotowywała i gadała o każdym. Tak więc puszczali te beztrosko wypowiadane przez Szydło "na każde dziecko, 500 zł na każde dziecko", aż w końcu się przyjęło, że miało być na każde. A właśnie nie na każde, ale PiS okazał się w tym względzie na tyle nieprofesjonalny w kampanii, więc zaczęto im to wytykać.

Widzę, że każdy spór o dany postulat nie toczy się wokół tego, jaki skutek przyniesie jego spełnienie, tylko tego kto go zgłasza. Skoro PiS zaproponował 500+ to oczywiście pieniądze trafią do patolów, ale jak Platforma zaproponowała swój program, to miał on pomóc polskim rodzinom. No i oczywiście znacznie wyższe są nakłady tego rodzaju w państwach zachodu, ale tam oczywiście nie trafiają pieniądze to patusów, bo tam nie rozdaje PiS tylko oświeceni politycy proeuropejscy. Jeżeli 500+ oznacza transferowanie pieniędzy na wódkę to będzie to oznaczało wzrost częstotliwości i obfitości libacji alkoholowych niezależnie od tego, czy pieniądze będą rozdawane na polecenie rządu Szydło czy Tuska.
Ujio, co sądzisz o kontrpropozycji Petru, który zaproponował podwyższenie progu dochodowego do 2.5k złotych?
A tak na marginesie, to przez internet przyrost naturalny nie wzrośnie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem czy obóz rządzący planując, a następnie realizując program 500+ liczył na takie efekt czy suię go spodziewał. Może to po prostu wyszło bokiem. W każdym razie, podtrzymując zdanie że zamiast dać 500 złotych na dziecko powinno się 500 złotych nie brać w podatkach, a wiele państwowych instytucji ograniczyć albo zlikwidować, to boleśnie odczuły to firemki pożyczkowe, które ograniczyły klientelę, a jedna z nich, jak donosi parówa, ogłosiła upadłość. I to jest bardzo dobra wiadomość.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
zamiast dać 500 złotych na dziecko powinno się 500 złotych nie brać w podatkach
W teorii świetne rozwiązanie, ale jest jeden szkopuł. Kto zarabia choćby najniższą krajową, to nie odczułby różnicy, bo i dochodowy po odliczeniach płaci grubo poniżej tych 500 zł, nie mówiąc już o wyższej kwocie oferowanej w ramach programu, gdy ma więcej niż jedno dziecko. I byłoby typowo - najwięcej skorzystaliby zarabiający więcej.

A za firmy pożyczkowe mają się dopiero zabierać, więc może coś jest na rzeczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dlatego podstawowym narzędziem powinno być podniesienie kwoty wolnej. Mówiąc podniesienie mam na myśli podniesienie, a nie ochłapy Morawieckiego.

Pierwsze zmiany legislacyjne już miały miejsce i znajomy, co się taką robotą zajmuje, mówi, że nie ma już takich zysków jakie były.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Polityka prorodzinna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook