Forum Dragon Ball Nao

» Poziomy mocy w Dragon Ball Super

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
O poziomach mocy w nowej serii można by dużo pisać, ale na początek chciałbym poruszyć problem Piccola przez jego niedawną walkę z Frostem. Jestem po seansie odcinka z walką z Tagomą. Fakty są takie: Piccolo miał z nim zerowe szanse. W kolejnej scenie Gohan przemienia się w SSJ i zauważa, że ta przemiana to dla niego za duży wysiłek (a przed walką stwierdził, że "chyba potrafi się jeszcze przemienić"). Wygrywa z Tagomą bez problemu.

Problem: Jaki poziom mocy w Dragon Ball Super prezentuje Piccolo?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Teoretycznie to Piccolo powienien być teraz gdzieś na poziomie Perfect Cella, jeżeli przez cały okres od tamtej sagi cośtam trenował. Trochę nie zgadzałoby się to z tą walką z Tagomą, gdzie nie miał szans bo skąd Tagoma mógł mieć tak wielką moc?

Moim zdaniem Gohan bardzo osłabiony brakiem treningu po wejściu na SSJ, dysponował mocą podobną do SSJ2 z Cell Game (w końcu dostał tego power upa od starego Kaioshina), wtedy zgadzało by się to, że Piccolo nie miał szans z Tagomą.

Teraz jednak pozostaje problem poziomu mocy Frosta, ale moim zdaniem zarówno Goku, jak i Piccolo przecenili jego możliwości i Nameczanik mógł podjąć z nim walkę na wymianę ciosów, jest przecież scena, gdzie Piccolo bronił się przed jego atakami jedną ręką
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Fajnie, że stworzyłeś taki temat, przynajmniej nie będzie takiego off-topu w innych

Całą sprawę komplikuje Gohan tak naprawdę.

Na początek może tak:

Piccolo > SSJ Trunks > SSJ Goten

Z pewnością jest silniejszy od obu chłopaków. To akurat sądzę, że możemy uznać za pewniak.

Gohan i Piccolo mieli prawdopodobnie zbliżoną siłę w RoF.

Po treningu z Gohanem i przed samym turniejem myślę, że jest na zdecydowanie na wyższym poziomie niż Perfect Cell.

Teraz pozwolę sobie wkleić fragment mojego postu z odcinka 33:

W przypadku skali mocy:

Ciężko stwierdzić jak o to chodzi, nie do końca wiadomo jaki regres nastąpił u Gohana.
Niby drastyczny, ale był w stanie na tyle wzbudzić Ki, że wyczuli ją na planecie Beerusa -> czyli nadal ma sporo rezerwy
Dla przypomenia: Ro Kaioshin zwiększył bazową formę Gohana czyli bardziej precyzyjnie się wyrażając Ki standardowe, niepowiększone przez użycie SSJ, czy za pomocą innej transformacji, nie mówiąc już o treningu.

Dzięki temu był/mógł przejść na tzw. poziom "Mystic".

W czasie timeskipu od sagi z Beerusem jego moc drastycznie spadła: Mystic utracił, ale nadal po Goku i Vegecie jest najsilniejszy, dlatego też:

Aktualny Gohan SSJ > Gohan SSJ2 z Cell/Buu Sagi.

Gohan jest... słaby w porównaniu z sagą Buu, ale nie aż tak jakby się wydawało

Murzin napisał(a):
Teoretycznie to Piccolo powienien być teraz gdzieś na poziomie Perfect Cella, jeżeli przez cały okres od tamtej sagi cośtam trenował. Trochę nie zgadzałoby się to z tą walką z Tagomą, gdzie nie miał szans bo skąd Tagoma mógł mieć tak wielką moc?
Odpowiedź banalna -> Trening z Freezerem, a z tego można wywnioskować, że zarówno kosmiczny imperator jak i Tagoma mają genetycznie lepsze predyspozycje od Saiyan

Zostało to tak przedstawione przez twórców, że niestety inaczej nie można sobie tego tłumaczyć.

Teraz wyobraź sobie jak potężny byłby Freezer gdyby trenował tyle lat co Goku i reszta jeśli nie ma oczywiście jakichś ograniczeń

Przy okazji Frost został dość mocno obity przez Goku więc nie był taki świeży przy walce z Piccolo, ale to swoja drogą



Ja mam tylko nadzieję, że wyjaśnią kwestię używania boskiej Ki u Goku i Vegety:

-To oczywiście utrudnia sprawę i jeszcze bardziej komplikuje poziomy mocy w nowej serii, ale nie ma możliwości, że Frost w finałowej formie jest silniejszy od Freezera z którym przecież Goku radził sobie będąc w bazowej.

Dodam jeszcze fakt, że po treningu w komnacie ducha i czasu jest przecież jeszcze silniejszy.

Muszą ją w jakiś sposób kontrolować, bo inaczej dawno by ją wyczuli Vados jak i Champa.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Dla przypomenia: Ro Kaioshin zwiększył bazową formę Gohana czyli bardziej precyzyjnie się wyrażając Ki standardowe, niepowiększone przez użycie SSJ, czy za pomocą innej transformacji, nie mówiąc już o treningu.

Dzięki temu był/mógł przejść na tzw. poziom "Mystic".
Tak, zwiększył ki standardowe Gohana, ale z tą uwagą, że przemiana w SSJ przestała dla niego odnosić jakikolwiek efekt oprócz zużycia energii.

Moim zdaniem zdecydowanie nie może być tak, że utracił "poziom mystic", a jednocześnie jego forma bazowa pozostała zwiększona w taki sposób, że przemiana w SSJ powoduje jej kolejny wzrost, bo to jak oszukanie systemu.

Kenji Harima napisał(a):
W czasie timeskipu od sagi z Beerusem jego moc drastycznie spadła: Mystic utracił, ale nadal po Goku i Vegecie jest najsilniejszy
Ja bym Buu postawił wyżej. Do turnieju również został wybrany w pierwszej kolejności.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Tak, zwiększył ki standardowe Gohana, ale z tą uwagą, że przemiana w SSJ przestała dla niego odnosić jakikolwiek efekt oprócz zużycia energii.

Moim zdaniem zdecydowanie nie może być tak, że utracił "poziom mystic", a jednocześnie jego forma bazowa pozostała zwiększona w taki sposób, że przemiana w SSJ powoduje jej kolejny wzrost, bo to jak oszukanie systemu.
Owszem, to prawda, ale sądzę że jego Ki spadło do tak niskiego poziomu, że ponownie mógł czerpać korzyści z transformacji w SSJ.

Któż powiedział, że forma Mystic będzie towarzyszyła mu zawsze?

Zresztą myślę, że nie powinno się tego nazywać formą/poziomem -> w końcu był to odblokowany teoretycznie maksymalny potencjał Gohana.

Przyrost mocy dzięki SSJ jest powszechnie znany -> x50, a sam "Mystic Gohan" był o wiele potężniejszy nie tylko od ówczesnego Goku na poziomie SSJ3, ale także od Gotenksa.

Dość ogromny progres.

Oczywiście łatwiej by to było ustalić za pomocą liczb, ale to już kwestia jak ktoś się zapatruje na "power level" w Dragon Ballu.


Shounen napisał(a):
Ja bym Buu postawił wyżej. Do turnieju również został wybrany w pierwszej kolejności.

Ciężko stwierdzić. Na korzyść Buu na pewno przemawiają jego zdolności regeneracyjne no i przewyższał Goku i Vegete na poziomie SSJ2 w czasie swojej sagi.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
zacytuję dbza vegetę

''poziomy mocy są bullshit''

oto moje moce w fnf

goku : 200.000.000
goku po pizzy : jędza birusa
mystic gohan : 5.000.000.000
mystic gohan po tym jak videl zrobiła mu za dużo lodów : 350.000
freeza : 530.000
freeza 4 : < 120.000.000
golden freeza : wtf is that?
Ziemia : 1.000.000.000
Ziemia kiedy freeza ją niszczył : 100
birus : < ssj4 gogeta
birus (po ramen) : > ssj4 gogeta
birus (wściekły że zjedzono jego pizzę) : jego moc jest maksimum
tagoma : 100.000
tagoma (dbs hax) : 200.000.000
ginyu : 120.000
ginyu tagoma : 10
ginyu bulma : filler
bulma : jędza
strój bulmy : 200.000.000

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Bartek: 17.03.2016, 22:24
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Owszem, to prawda, ale sądzę że jego Ki spadło do tak niskiego poziomu, że ponownie mógł czerpać korzyści z transformacji w SSJ.
Ja się zgadzam, że spadło. Tylko w poprzednim poście sugerujesz, że jego bazowy poziom mocy się zwiększył w stosunku do sagi Cella (choć nie trenował i jak powszechnie wiadomo - zmizerniał). Powiedzmy, że jego moc bazowa spadłaby do 2% "mystica". SSJ daje x50, czyli co wychodzi? Ponownie poziom mocy na poziomie sagi Buu. I tu widzę poważny zgrzyt w takiej interpretacji.

Bartek napisał(a):
''poziomy mocy są bullshit''
Nikt nie każe się wypowiadać w tematach, które Cię nie interesują.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Tylko w poprzednim poście sugerujesz, że jego bazowy poziom mocy się zwiększył w stosunku do sagi Cella (choć nie trenował i jak powszechnie wiadomo - zmizerniał).
Cały czas to sugeruję


Zgrzyt by powstał jeśli padłby jakiś bezpośredni cytat, że Gohan jest cieniem samego siebie w porównaniu z sagą X: coś takiego zrobił Vegeta w czasie walki z Daburą.

Oczywiście dopowiadam sobie pewne rzeczy (niestety urok "Super"), ale sądzę, że jest silniejszy niż w czasach licealnych: przypomnę, że na tyle rozbudził swoje "Ki", że był wyczuwalny na planecie Beerusa.
To główny argument na którym opieram swoją teorię.

Wydaje mi się, że nie zatracił także umiejętności przejścia na SSJ2, ale to praktycznie samobójstwo dla jego aktualnego ciała. Motyw nadmiernej energii jaką wojownik jest w stanie wytworzyć za pomocą techniki/transformacji, a możliwości fizycznych parę razy przewijał się w serii.

Podsumowując:

Mystic Gohan > Gohan na początku Super > Aktualny Gohan > Gohan po treningu z mieczem na planecie Kaioshinów > Gohan z Cell Sagi > Gohan na początku Buu Sagi



Jeszcze raz poruszę kwestię standardowego/boskiego Ki:

-W momencie jak Goku przeszedł na SSB podczas walki z Freezerem to przestał być wyczuwalny dla wszystkich poza Vegetą
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Gohan oslabl pod względem fizycznym a nie ,, energetycznym'' jego ciało nadal może wykrzesać ogromną energię,, mystic,'' . Fizycznie osłabł czyli spadła mu szybkość wytrzymałośc itp jednak kiedy się skupił był w stanie wykrzesać energię wyczuwalna na planecie Birusa . Myślę że gdyby narobił trening to by wrócił do poziomu kiedy był.u szczyty potęgi,

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Cały czas to sugeruję
Ale nie widzisz tego zgrzytu w logice? Niby moc spadła, ale tak nie do końca, a w dodatku ponownie można skorzystać z mnożnika x50, choć wcześniej przemiana w SSJ nie wpływała na tę moc. Mówię "tę", bo to musiałaby być ta sama moc (tj. mystica), skoro Gohan od tamtego czasu nie trenował, a na pewno nie tyle, żeby zostawić Piccola w tyle.

O co mi konkretnie chodzi: moc mystica spada do połowy - czy wtedy Gohan może przemienić się w SSJ i pomnożyć ją x50? Byłby to absurd, ale jeśli nie może, to nie widzę powodu, dla którego miałoby się tak dziać po spadku mocy do mniejszych wartości wykraczających poza poziom sprzed rytuału Kaioshina.

Mogą tu mieć zastosowania jakieś "tajemnicze właściwości saiyańskich ciał", ale nie powiecie mi chyba, że cała ta sytuacja nie jest naciągana, a przynajmniej dziwna, wykraczająca poza teorie przedstawione w DBZ.

Kenji Harima napisał(a):
Zgrzyt by powstał jeśli padłby jakiś bezpośredni cytat, że Gohan jest cieniem samego siebie w porównaniu z sagą X: coś takiego zrobił Vegeta w czasie walki z Daburą.
Bo w serii stosowany jest komiczny zamiennik, ale dla mnie o identycznym znaczeniu: "zgubił nawet swój strój".

Z tego, co się orientuję, nie wiadomo zupełnie nic, jak duża moc była potrzebna, żeby Goku był w stanie ją poczuć z planety Beerusa, więc nie opierałbym się na tym. Wyglądało to tak, że Gohan podczas tamtej akcji przemienił się zaledwie ponownie w SSJ. No i problem nie w tym, co on jest w stanie wykrzesać, a jaką ma moc w stanie podstawowym.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Shounen napisał(a):
O co mi konkretnie chodzi: moc mystica spada do połowy - czy wtedy Gohan może przemienić się w SSJ i pomnożyć ją x50? Byłby to absurd, ale jeśli nie może, to nie widzę powodu, dla którego miałoby się tak dziać po spadku mocy do mniejszych wartości wykraczających poza poziom sprzed rytuału Kaioshina.
Być może po rytuale wejście na SSJ nic nie dawało, jednak gdy osłabł to SSJ nie dało klasycznego x50, tylko wyrównało jego poziom do Mystica, a żeby przekroczyć tę barierę musiałby dalej trenować. Głupie wytłumaczenie, no ale nie potrafię znaleźć innego Jedynie pozostaje to, że rytuał z biegiem czasu słabł, po czym Gohan wrócił do poziomu mocy z początku Buu sagi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Murzin napisał(a):
gdy osłabł to SSJ nie dało klasycznego x50, tylko wyrównało jego poziom do Mystica, a żeby przekroczyć tę barierę musiałby dalej trenować.
Takie właśnie teorie miałem na uwadze, pisząc o tajemniczych właściwościach Saiyan. Jestem skłonny coś takiego zaakceptować, niemniej pozostaje to dziwne i naciągane.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
O co mi konkretnie chodzi: moc mystica spada do połowy - czy wtedy Gohan może przemienić się w SSJ i pomnożyć ją x50? Byłby to absurd, ale jeśli nie może, to nie widzę powodu, dla którego miałoby się tak dziać po spadku mocy do mniejszych wartości wykraczających poza poziom sprzed rytuału Kaioshina.
Ja wiem o co Ci chodzi, bo dałeś przykład we wcześniejszym poście z tymi 2%

Ba, rozwinę to jeszcze bardziej -> idąc moim tokiem rozumowania to wyjdzie na to, że lepiej powiedzmy mieć 90% potencjału Mystica, bo da to większe możliwości (przejście w SSJ1 i SSJ2 i związany z poziomami power-up) niż 100%.

Ogólnie ciężko oszacować jego siłę, ale pod koniec Z między nim, a pozostałymi postaciami była przepaść stąd tak tkwię w przekonaniu, że nie może być słabszy od swojej licealnej wersji.

Kolejnym problemem jest to, że nigdy nie dostaliśmy oficjalnego mnożnika wzrostu mocy w przypadku fuzji, czy to za pomocą tańca, czy też kolczyków Potara. Myślę jednak, że tak to wyglądało:

Mystic Gohan > Gotenks SSJ3 > Goku SSJ3

Shounen napisał(a):
Mogą tu mieć zastosowania jakieś "tajemnicze właściwości saiyańskich ciał", ale nie powiecie mi chyba, że cała ta sytuacja nie jest naciągana, a przynajmniej dziwna, wykraczająca poza teorie przedstawione w DBZ.

Jest naciągana, nie twierdzę, że nie. Przy okazji skomentuje jeszcze możliwość spadku przyrostu 50x przy transformacji w SSJ:

Zmniejszony mnożnik SSJ, który wyrównuje moc do Mystica, oznaczałby, że Gohan ma... ograniczone możliwości, a przecież według Goku i Vegety ma największy potencjał. Z drugiej strony każda transformacja w wersję "blond" mocno spala Ki więc tutaj plus dla Mystica.

Jedyny argument za cechami fizycznymi może być tylko taki, że Gohan jest w pewnej części... człowiekiem stąd ograniczenie do takiej ilości Ki jaką posiadał po rytuale: to jego granica i silniejszy już być nie może.

Saiyajin nigdy nie odczuje spadku mocy niezależnie od wieku, ona może tylko wzrosnąć.
Człowiek no cóż... jeśli nie idzie "do przodu" to się cofa.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Poziomy mocy w Dragon Ball Super
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook