Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Rasa bogów

Czy bóg to rasa?

Czy bóg to rasa?
Tak 72,73% 8 72,73%
Nie 27,27% 3 27,27%
Wszystkich głosów: 11
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Ciekawi mnie, czy Bogowie to rasa, czy byli wybierani z jakiejś innej rasy.
Np. Każdy mógł zostać wszechmogącym, to czemu nie mógł być i kimś innym?
Jest także spore podobieństwo między Neptunem, a Tapionem. Może to był jakiś odłam tej rasy czy coś. Wiecie coś o tym?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Między Saiyanami a ludźmi też jest bardzo duże podobieństwo, ale o czym to świadczy?

Bogów można podzielić na Kaioshinów i Kaio. Wszyscy Kaioshinowie wyglądali podobnie, więc musieli być spokrewnieni.
Wszechmogący planety to najniższy poziom bogów, dlatego mógł tę funkcję objąć każdy, Kaioshinowie czy Kaio nie bardzo się tym interesowali.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Bogowie to rasa. W świecie DB nie ma czegoś takiego jak Bóg w naszym pojęciu - wszechpotężny, duchowy władca. Oni dzielą się na mężczyzn i kobiety, mają ciała, podróżują, mogą być zabici, popełniają błędy. Zwykle, żyjące istoty, jedynie baaardzo długo żyją.
Kaioshin jest postacią z oryginalnej fabuły, Tapion pochodzi z wymyślonego przez Toei Animation filmu - nie ma pomiędzy nimi pokrewieństwa.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Oczywiście że to jest rasa, tak jak son mati powiedział
Son Mati napisał(a):
Oni dzielą się na mężczyzn i kobiety, mają ciała, podróżują, mogą być zabici, popełniają błędy.
myślę tak samo, a jeżeli chodzi ci o podobieństwo między Tapionem a Neptunem to ci powiem że w jakimś stopniu to na pewno są spokrewnieni tak ale to są miliardy lat pokoleń bo jak wiemy na początku musieli być tacy adam i ewa albo weź na przykład dzieci które uciekły statkiem-lustrem w przestrzeń kosmiczną przed wojownikami frezera. Dziwnie podobne były do Ziemian nie? Ale bliższego pokrewieństwa nie ma. Tak samo jest między Tapionem a Neptunem.

szczecin
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Gangez napisał(a):
myślę tak samo, a jeżeli chodzi ci o podobieństwo między Tapionem a Neptunem to ci powiem że w jakimś stopniu to na pewno są spokrewnieni tak ale to są miliardy lat pokoleń bo jak wiemy na początku musieli być tacy adam i ewa albo weź na przykład dzieci które uciekły statkiem-lustrem w przestrzeń kosmiczną przed wojownikami frezera. Dziwnie podobne były do Ziemian nie? Ale bliższego pokrewieństwa nie ma. Tak samo jest między Tapionem a Neptunem.
NIE-MA-TAKIEGO-POKREWIEŃSTWA. Czy to tak ciężko zrozumieć, że Kaioshin jest potężnym bogiem, żyjącym miliony lat i oryginalna postacią, a Tapion jest marnym dodatkiem w filmie i jeszcze jego siła jest mała, a jedyne co ich łączy to irokez i elfie uczy?
Jak nie to dodam, że Tapion z Minosha urodzili się na planecie Konats i z niej pochodzą, a Kaioshin z Kaioshinkai.
LOL. To może zacytuję informacje jakie podał na sam Akira-sama.
Ponad 100 milionów lat p.n.e
Coś zaczęło się dziać w niebycie. Pierwotna myśl i krążąca w pustce pramateria postanowiła sama z siebie przybrać realną postać i stała się pierwszym w historii Kaioshinem.
Kompedium Kawaii
A co do tych dzieci - to był zbędny filler.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
NIE-MA-TAKIEGO-POKREWIEŃSTWA. Czy to tak ciężko zrozumieć, że Kaioshin jest potężnym bogiem, żyjącym miliony lat i oryginalna postacią, a Tapion jest marnym dodatkiem w filmie i jeszcze jego siła jest mała, a jedyne co ich łączy to irokez i elfie uczy?
Jak nie to dodam, że Tapion z Minosha urodzili się na planecie Konats i z niej pochodzą, a Kaioshin z Kaioshinkai.
LOL. To może zacytuję informacje jakie podał na sam Akira-sama.
Ehh widzę że nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. Ale powtórzę ci ją bardziej przejrzyście niż poprzednio. Na początku musiało być coś jak Adam i Ewa, pokrewieństwo musiało być jakieś ( małe ale zawsze jest) bowiem widzimy mnóstwo podobieństw między nimi i tu nie chodzi mi o
Son Mati napisał(a):
irokez i elfie uczy
(z błędem ale dobra...) ale o 1 parę rąk, 1 parę nóg, symetryczna postawa, para oczu, pionowa postawa czyli mniej więcej wszystko to co cechuje istotę ludzką(czy jak kto woli nieludzką xD)

Nie chodzi mi o bezpośrednie pokrewieństwo ale o ogólne. --.--

szczecin
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


W DB bogowie są istotami żywymi i śmiertelnymi, tylko długowiecznymi i silniejszymi niż ludzie oraz mającymi nadprzyrodzone zdolność, świadczy o tym śmierć Kibito oraz fakt, że Kami Sama był jednym z wielu Nameczan.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ziemski Kami-sama raczej nie jest bogiem jako odrębną istotą o szczególnych właściwościach, tylko osobą dożywotnio (albo i nie) piastującą funkcję opiekuna ziemi, nazywanym kami.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.378
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
W takim razie Sayianie są ponad Bogami w hierarchi, ponieważ Bogowie prosili Sayian o pomoc w zniszczeniu Buu, sami nie potrafili tego uczynić.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie znam języka japońskiego ani mitologii japońskiej, ale mimo to postaram się to wyjaśnić.
1. Słowo kami oznacza boga (nie wiem czy w odniesieniu do chrześcijaństwa, judaizmu i islamu też uzywają słowa kami) w rozumieniu Japończyków. Tradycyjna religia Japończyków - shinto - jest politeistyczna, a więc zakłada istnienie wielu różnych bogów o różnych atrybutach, z których jedni są silniejsi inni słabsi, ale wszystkich łączy to, że są w swojej mocy ograniczeni.
2. Twórca Dragon Balla, jako że jest Japończykiem, z pewnością się na tym zna, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa jest wyznawcą tej religii, a nawet gdyby nie był to i tak by czuł, że ta religia jest osią cywilizacji Japończyków i tworzenie uniwersum opartego na niej w jakimś stopniu sprawi, że będzie łatwo przyswajalne i akceptowalne przez odbiorców. Zresztą mniejsza o to: mógł, ale nie musiał, bo tu działa mechanizm inwencji twórczej - stworzył właśnie taką a nie inną rzeczywistość.
3. Stworzył uniwersum fikcyjne, aczkolwiek nawiązujące do ziemi i częściowo kosmosu jakiego znamy, stąd pojawia się Jowisz podczas lotu próbnego statkiem Wszechmogącego. Zmiany w stworzonej przez autora ziemi dotyczą świata zwierzęcego, nadania zwierzętom cech ludzkich, nadania ludziom możliwości, których w naszym świecie nie posiadają (siła fizyczna, zdolność lewitowania, telepatia, odczuwanie energii innych), dużego zaawansowanie technologicznego przy zachowaniu form tradycyjnych (Bora i Indianie czy wioska Namasa), zupełnie nowego układu lądów i mórz, a co za tym idzie innego układu politycznego. Czyli w dużym skrócie super nowoczesna Ziemia z dinozaurami i gadajacymi kotami oraz zupełnie inną geografią.
4. Poznawaliśmy stopniowo kosmos o którym wiemy tyle, że istnieje w nim wiele planet zdatnych do zamieszkania przez ludzi, a przez o zbliżonych warunkach umożliwiającym biologiczne przetrwanie. Wiemy też o isnitnieniu licznych, przeważnie nienazwanych ras inteligentnych o różnych usposobieniach i zdolnościach.
5. Poznawaliśmy też świat uwarłych i świat wspomnianych bogów, które dostępne są wyłącznie po śmierci, a za życia tym, którzy posiadają odpowiednie zdolności (tak jak Goku mógł się teleportować na planetę Kaio a Urunai Baba podróżować do świata umarłych). Świat umarłych i świat bogów są niedostępne z poziomu głównej części wszechświata, czyli nie można tam dotrzeć statkiem kosmicznym. Razem te 3 części tworzą coś, co umownie nazywamy wszechświatem, a tych jest 12.
6. Kami ziemski nie jest bogiem z racji nadprzyrodzonego trybu jego powstania (Piccolo urodził się w normalny sposób typowy dla Nameczan ze swojego ojca Katattsu). Możemy jednak podejrzewać, że urząd ten utworzony został przez Północnego Kaio. Nie wiadomo czy dla innych planet też tworzył takie funkcje i czy zawsze wyglądały tak samo, lecz zdaje się, że odpowiednikiem Kamiego na Namek był Saichoro, który choć ogromny, prawdopodobnie w młodości silny, posiadający zdolność przebudzenia siły danej osoby był jednak zwyczajnym Nameczaninem.
7. Wyżej w hierarchii od Kami znajdują się Kaio oraz Kaioshinowie. Nie są nazywani kami, aczkolwiek w tłumaczeniu na nasze języki przedstawia się ich jako bogow(zwłaszcza Kaioshinów). Nie wiemy skąd się wzięli, ale są w porównaniu do reszty wyjątkowi. Jakkolwiek bogowie oraz podległe i towarzyszące im postacie nie są takimi jakimi ich znamy z japońskiej czy innych mitologii, czyli istotami odpowiedzialnymi za dany skrawek rzeczywistości jak ogień, woda, wiatry, ognisko domowe, patronat nad kobietami itd. to są istotami wyjątkowymi z punktu widzenia rzeczywistośći Dragon Balla, ponieważ są uprawnione do nieskrępowanego poruszania się po strefie niedostępnej dla innych oraz podejmowania niektórych decyzji (Enma Daio decyduje o losie umarłych - w zasadzie tyle, chyba że jest coś więcej).
8. Mówimy o fikcyjnej rzeczywistości stworzonej przez artystę, w której pojęcie bogów, ludzi, budowy wszechświata, budowy świata umarłych i świata bogów oraz limitów możliwości mogą się rozchodzić z takim, jakie my znamy. Zatem nie ma co deliberować nad tym, że Sayianie są w hierarchii wyżej niż bogowie. Poza tym nie są, bo są rasą jak każda inna, tyle że bardzo silną. Nie jest powiedziane, że bogowie, czy też unikając nieporozumień językowych zwierzchników planet, galaktyk i całego wszechświata nie mogą w świecie fikcyjnym być fizycznie słabi od innych ras, ani że sami w sobie nie muszą być wyobrażeniami takimi jakie my poznaliśmy (bo bogowie z mitologii ziemskich mogą być ludźmi, duchami, wiatrem, mieć głowę psa i ciało człowieka), lecz odrębnymi rasami o niezmiennych cechach wspólnych dla siebie. Owi zwierzchnicy posiadają zdolność poruszania się po rzeczywistości, której bez ich pomocy bądź chociaż kontaktu z nimi nie da się posiąść. Tak jak mówiłem, nie można tak po prostu udać się na planetkę Kaio, bo ta jesto odizolowana od świata. Goku się tam dostał po śmierci, kiedy został zabrany, a jako żywa postać potrafiąca się teleportować dostał się tam, bo ten świat już poznał. Inaczej by tam się nie dostał, (no chyba że ktoś inny go przeniesie) nawet genialną kapsułą Bulmy. Na planetę Kaioshinów też dostać się można teleportacją, ale nie środkami transportu czy z przysłowiowego buta.

Generalnie bogowie to rasa, a w zasadzie dwie rasy: rasa Kaio i Kaioshinów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Nie znam języka japońskiego
A zatem postaram sie nieco pomoc w tej kwesti.


Al Ed Upek napisał(a):
Słowo kami oznacza boga (nie wiem czy w odniesieniu do chrześcijaństwa, judaizmu i islamu też uzywają słowa kami) w rozumieniu Japończyków.
Kami oznacza boga w kazdej religii.


Al Ed Upek napisał(a):
- shinto -
Oznacza dosl. "droga bogow". Znak "shin" czyta sie rowniez jako "kami"


Al Ed Upek napisał(a):
Urunai Baba
Uranai oznacza "wrozenie,przepowiadanie przyszlosci", baba to po japonsku kolokwialnie "stara kobieta".


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dzięki. A powiedz w takim razie czy słowa Kaio i Kaioshin oznaczają istoty wyższe?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


florion11 Jeśli chodzi o siłę to na pewno, w DB bogowie to istoty żywe, jak inni obcy i dziwne organizmy ze świata DB.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Bogowie to istoty potezne chociaz sa bardzi duze rozbieznosci w ich sile
zaleznie od statutu i funkcji w galaktyce.Mamy w swiecie DB poteznych Bogow Zniszczenia ale tez i slabiutkich w porownaniu do nich Bogow swiatow(KAIOSHINOW) mamy tez bogow opiekunow planet(Kami) mysle ze swiat DB bylby ubozszy bez tych postaci które [ ort! ] wiele wnosza do fabuły, o ile bogowie Kami jak i Kaioshinowie sa smiertelni to bogowie zniszczenia sa nie zniszczalni i wieczni tak jak dlugo istnieje wszechswiat do kturego oni podlegaja mysle ze sa oddzielna rasa tak jak demony ludzie i zwierzeta
Ciekawostka jest status SSJGOD , jaki on ma staut wobec innych bogow galaktyki?

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Rasa bogów
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook