Forum Dragon Ball Nao

» Zachowanie Goku w DBS na tle DBZ

Strony: 1, 2  
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Czy ktos zauważył jeszcze, ze Goku w serii "S" zachowuje się bardzo dziecinnie i lekkomyślnie ?

Jak pamietamy, Goku z serii "Z" gdzie wyrośł z niezbyt rozgarniętego dzieciaka, na dojrzałego wojownika, ktory w powaznych okolicznosciach zachowywał sporą powagę. Nie patyczkował, ani nie smieszkował podczas powaznych starc ze swoimi przeciwnikami, jak to teraz dotychczas robi...

Czy takze według was troche przesadzili z tą zmianą charakteru Goku ? Jak wiemy DBS dzieje się w czasie DBZ, więc nie powinni, aż tak zmieniać charateru naszego głownego bohatera. Jak już to spoważnieć, a nie cofać w rozwoju.

Jeszcze w kinowkach "BoG" oraz "RoF", Goku zachowywał się jakoś poważniej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Uważam, że dotychczas bardzo poważnych starć z wrogiem w tej serii praktycznie nie było, a na pewno jeśli chodzi o sagę Champy. Jedynie Golden Freeza, ale podczas walki z nim nie pamiętam, żeby Goku "śmieszkował". Była to saga chyba najbardziej zbliżona do DBZ.

Warto też wziąć pod uwagę, że stał się jakiegoś rodzaju bogiem, wskutek czego mogło mu się trochę poprzestawiać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
W "Z" emanowała od Goku taka dojrzałość.oraz mądrość. Mimo że także żartował, to nie był takim dzieciuchem jak w tej serii.
Zamiana w SSG, nie ma chyba, nic do rzeczy, jeśli chodzi o charakter.

Myślę, że leży tutaj wina, w złym rozpisaniu charakterów naszych bohaterów.
.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diamante napisał(a):
Mimo że także żartował, to nie był takim dzieciuchem jak w tej serii.
To dlatego, że w Z było znacznie mniej humoru, a tutaj więcej. Takie założenie odgórne i rzutuje nie tylko na Goku. Ale napisałeś, że zachowuje się lekkomyślnie, z czym się nie zgodzę. Jaki przykład podasz?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

Całą Frieeza saga. Goku zamiast walczyć na poważnie, to śmieszkował i dawał się obijać Freezerowi, a na koniec opuscil garde i dostał laserem. Podobna sytuacja ma się teraz z kolcem Frosta.
I to gadanie Whisa, ze Goku jest lekkomyslny, tak jakby zapomnieli od DBZ.

najbardziej brakuje mi surowości Goku, jaka darzył swoich przeciwnikow. Wystarczy zobaczyć te spojrzenie -
https://www.youtube.com/watch?v=9h7h2EzBfOY

Może przesadzam ale nie tylko jak tak twierdze, co mozna zauwazyc na innych forach.
Może to był celowy zabieg ze zmienieniem mentalnosci Goku. W koncu seria ta jest bardziej kierowana ku dzieciom. To by się pokrywało z tą cenzurą
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diamante napisał(a):
Goku zamiast walczyć na poważnie, to śmieszkował i dawał się obijać Freezerowi
Na jego miejscu też byś nie traktował takiego przeciwnika poważnie. A tak serio, to przypuszczam, że Goku był słabszy od Golden Freezy (było potwierdzone, że nie?). Tylko Freeza miał ten problem, że po przemianie moc mu się szybko kończyła, dlatego przegrał. Ale to domena DBZ, że w kluczowych momentach nie walczy się na poważnie i od początku na pełnych obrotach, bo inaczej akcja by się nie kręciła.

Kolec Frosta? Chyba ciężko tu mówić o lekkomyślności, nawet "geniusz" Piccolo się na to złapał. Podstępne sztuczki mają to do siebie, że powinny być skuteczne.

Diamante napisał(a):
najbardziej brakuje mi surowości Goku, jaka darzył swoich przeciwnikow
Mnie też brakuje, ale tłumaczę to tym, że w tej serii nie było jeszcze bezwzględnych wrogów. Pomijając Freezę, ale wydaje mi się, że podczas walki z nim było jednak znacznie więcej powagi niż humoru.

Moim zdaniem najbliżej temu wszystkiemu (saga Beerusa, turniej Champy) do walki Goku z Cellem, w której się poddał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
No cóż. Może jeszcze zobaczymy wkurzonego Goku, ktory się nie patyczkuje.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Zauważyłam, w Z i GT Goku zachowywał się jak dorosły mężczyzna, w S zachowuje się jak dziecko, w pozostałych seriach nie lekceważył przeciwników, w S nic sobie z nich nie robi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diamante napisał(a):
Goku zamiast walczyć na poważnie, to śmieszkował i dawał się obijać
Citrel napisał(a):
w pozostałych seriach nie lekceważył przeciwników
Zamiast wejść na SSJ3 podczas walki z Majin Vegetą i skończyć w trymiga, to tłukł się z nim na SSJ2, w rezultacie Buu wydostał się z kuli i przyszłość Ziemi stanęła pod znakiem zapytania. To nie jest przejaw ani lekkomyślności, ani lekceważenia przeciwnika i zastanej sytuacji.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Shounen By go nie urazić, jak zostało powiedziane w 42 tomie mangi, natomiast tutaj się tylko śmieje, w Sadze Cella, Buu czy Freezera był poważny, tamtych traktował poważnie, tu się tylko cieszy.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

Masz racje. Moze zle to ująłem. Goku zawsze był lekkomyślny, ale był też genialnym wojownikiem.
W seri "S" jak na razie jeszcze tego nie doświadczyliśmy. Poza tym, że jest silny, to traktuje bardzo niepoważnie swoich przeciwników. Tak jak napisała Citrel. Zbyt dużo śmieszkuje w nie pasującej do tego sytuacji.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Diamante Mam wrażenie, że w DBS Goku zachowuje się trochę jak Naruto, z tych odcinków co widziałam kiedyś (nie cała serię), inaczej zachowywał się nawet w pierwszej części DB, gdzie walczył m. in. z Pikolo czy Genialnym Krukiem. Nawet jako dziecko był dojrzalszy.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Goku bił z genialnym krukiem? ;o

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
@up, pewnie chodziło jej o Kryminatora Też na „k”.

Jest tak jak mówi Shounen. Nie ma powodów, by być ciągle spiętym i poważnym. Mnie tam się podoba.

Swoją drogą teraz pierwszy raz w serii S Gokū ma do czynienia z przeciwnikiem, który na masową skalę morduje ludzi. Jak wiemy, Gokū kocha Ziemian (i w ogóle ludzi) i nie puszcza płazem tym, którzy ich krzywdzą.
Obraz

Wątpię, żeby przestał „śmieszkować” i błaznować, bo przecież już w chwilę po dotarciu do czasów Trunksa wyrżnął z wehikułu, bo mu się niedobrze zrobiło. Za to miny groźne robi.
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Tylko, ze DBS to kontynuacja Zetki, więc Goku powinien zachowywać się mniej więcej tak, jakiego go zapamiętaliśmy. Wczesniej nie był aż tak niezdarny i glupi. Czasami mam wrazenie, ze juz w GT mimo, ze zmienili go w dzieciaka, zachowywał większą powagę.

Obraz

To jest czysty przyklad. Jak wiemy Goku nie chciał walczyc z Vegeta bo był zajęty ratowaniem ziemi, ale gdy Vegeta rozpirzył pol stadionu Goku się zgodził. W DBS pewnie od razu by się zgodził. Podleciał by jak maniak ze śmieszna miną.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W DBS nikt pół stadionu nie rozpieprzył, więc i porównanie zwyczajnie nie na miejscu. Nawet całej sytuacji z Blackiem nie można porównać do czegoś takiego, bo nie działa się na oczach Goku.

Tylko że jego nieogarnięcie i brak powagi to dwie zupełnie różne kwestie. O ile zgodzę się, że w przypadku pierwszego autorzy niepotrzebnie przesadzają, tak w drugim nie. Po śmierci Piccola i podczas walki z Freezą nikomu do śmiechu nie było. A do tej pory była to jedyna sytuacja, której trudność można by porównać do tych z poprzednich serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Ale w DBZ nawet w czasie sielanki, Goku nie byl takim przypalem. Mial postawę takiego luzaka.
Byl bardziej spokojny i nie irytował. Nie podniecał się tak wszystkim jak Luffy z OP.

Troche mi to nie pasuje, bo to jest jakby nie patrzeć, uwstecznienie rozwoju postaci, ktora przez cale DBZ stawala się coraz bardziej dojrzalsza.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Napisz list do Toei Animation.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Oprócz krótkiej inwazji Frizera na Ziemię oraz baaardzo krótkiego spotkania z Blackiem, Ziemi w DB Super nie groziło żadne niebezpieczeństwo. Boga Zniszczenia nie liczę, bo to bardziej "żywioł'/"siła natury"/"naturalny porządek" niż wróg. Podobnie walka z Blackiem w przyszłości nie zagraża (póki co) przeszłości, więc to właściwie sprawa Mirai Trunksa, co wypomniał mu trochę ojciec.
Można więc porównać zachowanie Goku od czasu pokonania Buu do końca DBZ:
- (w fillerze co prawda) nie ma czasu na imprezę u Bulmy, bo zajmuje się dinozaurami;
- leci wziąć udział w turnieju na końcu DBZ tylko po to, by zmierzyć się z młodym Uubem. Niezwykle irytuje tym Vegetę, który miał nadzieję na prawdziwy pojedynek ze swoim rywalem.

Owszem, Goku w DBS jest wyluzowany, ale jego zachowanie nie odbiega znacząco od tego, co napisałem wyżej: wciąż zapomina o urodzinach przyjaciół, woli treningi od żony, uwielbia turnieje i jara się każdym nowym, potężnym przeciwnikiem.

Mnie najbardziej irytowała niecierpliwość Goku przed treningiem z Whisem, ale to nie kwestia zmiany charakteru Goku. Podobnie było przed bitwą na Namek, gdy trenował leżąc w szpitalu. Tu po prostu zostało to pokazane nieco zbyt... nachalnie?
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Tylko, że Goku ma swoje momenty w DBS w kategorii "powaga" -> wszelkiego rodzaju konwersacje z Vegetą przed sagą z Friezą i chwilę po: Panowie rozmawiali, a to rodzinie, a to o swojej rasie, a to o podejściu do walki, a to o porządku we wszechświecie. Obaj przedstawili troszeczkę swój światopogląd (no można te niektóre ich rozmowy pod to podpiąć).

Jak na standardy DB to dość dużo, a przynajmniej ta forma w jakiej to zrobiono. W każdym razie Ja byłem kilkakrotnie zaskoczony.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Zachowanie Goku w DBS na tle DBZ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook