Forum Dragon Ball Nao

» Berserk

Strony:   1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.711
Posty: 70
Skąd: Polska
Sporo CGI, ale wygląda klimatycznie. Mam nadzieję, że uda się im jak najwięcej materiału zanimować i że będzie to miało ręce i nogi. Może po tamtych filmach poprawią co nie co i będzie lepiej.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Sporo CGI,
Aż za Wyglądało to jak gra przez pierwsze pół minuty. Wystarczające by było takie na poziomie Shingeki no Kyojin lub Rebuild of Evangelion

Sam jestem ciekawy czy TYM RAZEM będą twórcy mieli dość śmiałości by zamieścić wątek jednego z bardziej zepsutych do cna przedstawiciela apostołów -> mianowicie Wyalda

Małpolud nigdzie się nie pojawił, a szkoda, bo w pewnym momencie ta brutalność jaka pojawia się w walce z nim jest tak groteskowa, że aż zabawna

Pan Miura jak w końcu przejadł tym Idolm@sterem, tak seria znowu ruszyła z kopyta. Muszę nadrobić, bo wyszły trzy nowe chapterki ostatnio, a ja zatrzymałem się w połowie wątku z Falconią.


Nie będę pisał za dużo o historii, swoich wrażeniach etc., zrobię to innym razem, na razie chciałbym się skupić na kilku wątkach i jakby się mogły ewentualnie potoczyć:

SPOILER

1) Guts jak wszyscy widzimy zamienia się w coś i to bez użycia behelita. Sam jestem ciekawy do czego to doprowadzi. Nie chciałbym kalki SkullKnighta, bo legenda, że Berserker Armor "pożarł" dosłownie do kości swojego poprzedniego właściciela no trąci spekulacją na kilometr...

Osobiście chciałbym żeby może to alter ego osobowość Gutsa zmaterializowało się w ostatecznej walce. Prawdopodobnie tak by wyglądał Guts jako apostile. No trzeba przyznać, że ta strona jest dość złowieszcza, ale jakże klimatyczna:

Obraz

Troszkę ten jego mrok, nihilizm i pogarda do życia zdaje się osłabły albo nie są aż takie fatalne od zakończenia Conviction Arc. Widać troskę o członków nowego zespołu no i nie nosi tego całego brzemienia zemsty samotnie. Wielu narzeka, że robi się z tego "Drużyna Pierścienia", ale ja osobiście nie narzekam, bo zgrabnie Miura przedstawił zmęczenie naszego bohatera po prawie 3 latach wędrówki.

2) Zakończenie serii ? Jakieś pomysły? Moim zdaniem główny bohater niestety zginie, ale wraz ze sobą pociągnie członków ręki boga, Griffitha no i innych złych. Reszta przeżyje i zrobi porządek w świecie bez behelitów.

3) Kiedy objawi się rzeczywisty pozytywny twórca berserkowego uniwersum??? "Idea of Evil" to bóg fałszywy.


Akcja wyraźnie przyspieszyła w ostatnim czasie, ale obstawiam, że to dopiero połowa...
Przecież jest jeszcze sporo postaci których genezę należy przedstawić.

Liczę, że postać Pucka wróci do łask. W Black Swordsman znacząco ocieplał serię i widać, że jego towarzystwo dla Gutsa było bardzo kojące... Nie był przy tym przesłodzony, bynajmniej.
Takie pozytywne światełko w tunelu, choć na ten moment, przeszłość tego elfika jest nieznana.

KONIEC SPOILERA

Jeszcze trzeba coś dodać o tej mandze. Kreska jest genialna zwłaszcza jak chodzi o walki. Wzór jak chodzi o dynamizm i szczegółowość. Teraz jak Guts używa zbroi Berserkera to w ogóle miód na kadrach komiksu
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 30.03.2016, 12:56
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Obejrzałem serię i spodobało mi się. Chciałbym poczytać mangę, ale raczej od momentu, gdzie stanęło anime, w sensie ciąg dalszy? Istnieje taka możliwość, czy są duże różnice między anime i mangą? Jeśli istnieje, to od którego tomu/rozdziału powinienem zacząć. Na Wikipedii podają, że anime powstało z 12 tomów mangi, czyli zacząć sobie czytać od 13?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To nie tak, bo to, co na początku mangi, tego w anime w ogóle nie ma, bodajże pierwsze 3 tomy. Najprościej czytać od początku, a potem w razie chęci odpuścić sobie, jak nadejdą wydarzenia z serii, ale ja polecam całość, bo jednak się różni, a seria była, jeśli dobrze pamiętam, dość ocenzurowana - pod tym względem filmy kinowe lepsze (zresztą nie tylko pod tym).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Szczerze mówiąc to słabo to wygląda

Niby scena z Puckiem w 2D jest w porządku, ale całość wygląda... sztucznie: to jakby próba połączenia nowych technik animacji ze starymi (kolory i cieniowanie postaci o tym świadczą).
Mam nadzieję, że to wciąż wersja "robocza", a nie fragmenty z poszczególnych odcinków, bo na razie wygląd Farnesi, Azana i Serpico nie podoba mi się Jedna scenka więc wartość znikoma jak chodzi o ewentualną ocenę, ale mimo wszystko wzbudza niepokój o całość produkcji. Walk w CGI nie liczę, bo to może być część openingu.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ktoś zna miejsce gdzie mogę przeczytać/ściągnąć mangę w lepszej jakości niż to?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Patrząc na trailery wydaje mi się, że seria poleci od razu z Conviction Arc i to od momentu pościgu przez Holy Iron Chain Knights, choć niby wspominane było, że najpierw "Black Swordsman". Trochę szkoda, bo "Lost Children" to był naprawdę ciężki oraz konkretny rozdział, a liczyłem na pojawienie się Rosine i Bestii Ciemności.

OST całkiem ciekawy, walka z nieumarłymi także super, ale ta animacja ... Tak jak wcześniej pisałem o połączeniu "nowego ze starym" tak teraz coraz bardziej przypomina to grę komputerową... Ewentualnie jakieś dziwne widowisko, ale na pewno nie anime.

Jak nie flashowaty Dragon Ball Super z tendencją raz wzrostową, a raz spadkową, tak przesadzony graficznie Berserk z którego chcą zrobić jakiś większy hit skoro mocno pompują CGI.


Przy okazji: Może za szybki wniosek, ale po pewnym urywku z trailera, gdzie pojawia się półnaga Farnese uważam, że twórcy nie będą uciekać jak poprzednicy od hmm "trudnych" fragmentów Być może legendarna już scena z konikiem będzie miała okazję się pojawić Ciekawe jak będzie z salą tortur Mozgusa.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
http://www.gamecity.ne.jp/berserk-musou/

Cieszę się, że fragment mangi pokazany na trailerze już za mną. Gdyby tak był gameplay z Dark Souls (które dużo wzięło z Berserka), byłbym zachwycony.

Co do mangi, przeczytałem 14 tomów i jest bardzo dobre. Gdybym jednak miał czytać po jednym chapterze na tydzień/miesiąc/rok? zwłaszcza Golden Age arc, to bym chyba zwątpił.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Pierwszy odcinek poszedł w świat...

Tragedia

Dragon Ball Super to przy nowym Berserku mistrzostwo animacji. Niby opening "sugeruje" (https://www.youtube.com/watch?v=DPGlHIiJkVU), że następne odcinki będą trochę bardziej okrojone z 3D, ale szczerze mówiąc bardzo wątpię.

Seiyu bardzo dobre, muzycznie również bez zastrzeżeń, ale całość obrazu... Nie da się tego oglądać!
Dlaczego akurat "Berserk" musiał posłużyć jako eksperyment z czymś nowym w animacji (takie mam odczucia)? Dlaczego twórcy nie wzorowali się pod tym względem na Shingeki no Kyojin? Dlaczego na siłę ulepsza się coś co jest dobre? (Cholerna sztuka dla sztuki...) Dlaczego 2 + 2 = 4 ?

Generalnie wygląda to jak gra i to nawet słaba, bo zero w tym wszystkim jakiejś płynności.
Zostaje przy mandze
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja pół roku temu przeczytałem do 19. tomu i od tamtej pory zakładka w Firefoksie wciąż na mnie patrzy z wyrzutami, ale szczerze to saga zaćmienia była tak dobra, że manga mogłaby się na tym skończyć, Warto czytać dalej?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tamta saga chyba skończyła się wcześniej niż 19 tom? Pewnie, że warto. Może zmienia się nieco klimat, z zwłaszcza otoczenie bohatera, ale to nadal świetna seria.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Skończyła się wcześniej i dlatego dotarłem tylko do 19., bo coraz gorzej mi się czytało. Epickość jest?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Berserk
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook