Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 039, 17.04.2016

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do trzydziestego dziewiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 17.04.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
O ja pie***
Można powiedzieć, że w końcu konkretny odcinek

Grupa Mirai

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Yasiek: 17.04.2016, 1:32
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.804
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
!? Kaioken!
R3D_D3VIL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
R3D_D3VIL
Wiek: 31
Dni na forum: 2.945
Posty: 21
No tutaj do nie można było zasnąć, tak akcja wartko szła. Animacje sprawne, szybkie, kreska b.dobra, aczkolwiek dopiero na koniec następnego odcinka dowiemy się wszystkiego. Trzymają do końca w niepewności. I w tym Kaiokenie barwy tak dobrane, że Goku jak w SSJ White
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Mozna powiedzieć, że w sumie to nie ogladalem, bo jak na nieszczęście dobry stream przestal dzialac, a na innym dziadostwie zacinało się niemiłosiernie. Wypowiem się jak obejrze z napisami.

Widzialem kilka scen jak Goku w kaikokenie God, szarżowal na Hita. Dostalem dreszcze jak puścili Chozetsu Dynamic.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niezłe to połączenie SSB z Kaiokenem, na pewno ciekawsze, niż gdyby miał się pojawić nowy poziom. Reakcja Vegety na fakt, że Goku jak zawsze jest od niego krok dalej, bezcenna.

Diamante napisał(a):
Dostalem dreszcze jak puścili Chozetsu Dynamic.
A jakich by się dostało, gdyby puścili motyw z DBZ? No ale nie puszczą, mimo to i tak wyszło bardzo solidnie. Aż dziwne, że Hit to przetrwa, bo może popsuć trochę efekt.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
Shou wydaje mi się, że nawet dobrze, że Hit to przetrwa. Było by za różowo - Goku odpala Kaioken na SSG i rozkłada Hita. Niech się trochę chłopak pomęczy Przejrzałem tylko pobieżnie co i jak, ale zapowiedź następnego odcinka jest ciekawa - Goku obrywa, Beerus się wkurza? Po napisach na pewno wyjdzie więcej ciekawych informacji, na razie [ ort! ] brawa za rozkręcenie atmosfery i widać wydłużenie Poświęcają Hit'owi trochę więcej czasu, Jak przystało na finałową walkę turnieju (a'la Tenkaichi Budokai)
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Najpierw zaczniemy od animacji:

Naprawdę konkretny odcinek i to CAŁY, a nie do połowy lub od połowy.

Tak właśnie powinna wyglądać cała seria, a nie nieskończona sinusoida.
Wspominałem kilkakrotnie w innych tematach, że Toei jak chce to potrafi, bo filmy kinowe były naprawdę dobre. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni więc prawdopodobnie następny odcinek będzie słabszy.

Walki z Cabbą i Frostem też były dobre, zarówno pod względem animacji jak i choreografii, ale dzisiejsze widowisko przyćmiło je.


Co do historii...

Ostatecznie Kaio-ken potwierdzony, ale...

Nie przesadzają trochę z tymi power-upami?

Toki tobashi z 0,1 sekundy na 0,2, a następnie 0,5 ???

Naprawdę potrzebny jest Kaio-ken x10 (dobrze zrozumiałem? Coś tam próbuje wyłapać piąte przez dziesiąte z tego japońskiego) żeby Goku mógł ten przeskok w czasie zatrzeć obłędną wręcz w tym momencie szybkością???

Beerus jeśli nie zacznie trenować to jego pierwotna siła może być nie wystarczająca na wojowników pokroju Goku lub Hita.

Shounen napisał(a):
Niezłe to połączenie SSB z Kaiokenem, na pewno ciekawsze, niż gdyby miał się pojawić nowy poziom. Reakcja Vegety na fakt, że Goku jak zawsze jest od niego krok dalej, bezcenna.
No ale nie puszczą, mimo to i tak wyszło bardzo solidnie. Aż dziwne, że Hit to przetrwa, bo może popsuć trochę efekt.

Zgadzam się co do nowego poziomu -> za szybko, naciągane by to było, a na dobrą sprawę zostały przedstawione dwa + wariacja z Kaio-kenem więc zdecydowanie wystarczy.

Osobiście bym wolał jakąś kombinację z techniką Shunkan Ido niż Kaito, bo w tym momencie Goku w tej walce "nadrabia" surową mocą brak umiejętności wpływania na otaczającą rzeczywistość.

Przetrwanie Hita mnie nie razi, bo w końcu Kaio-ken to broń obosieczna -> daje duże możliwości, ale koszt jest ogromny: w praktyce niszczy całe ciało więc Goku zapewne w następnym odcinku zacznie się "spalać" tym bardziej jeśli jest to wzrost 10x(?). Nawet z tą "pokojową" boską Ki ostateczny rezultat nie zmienił się.



Jak chodzi o finał walki:

Jeśli Goku nie wygra to będzie remis i zwycięzcą zostanie ostatecznie Monaka.
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.214
Posty: 32
Skąd: Stargard
Kenji Harima napisał(a):
Jak chodzi o finał walki:
Jeśli Goku nie wygra to będzie remis i zwycięzcą zostanie ostatecznie Monaka.
To by było naprawdę ciekawe. Monaka okazałby się tym najlepszym tak jak każdy po nim tego oczekiwał
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No niezły odcinek. Kiedy Goku włączył Kaiokena to aż mnie ciarki przeszły Z drugiej strony wspomniany wzrost siły jest zbyt dłuży, Hit w ciągu tysiąca lat zdołał opanować 0,1 sekundy a tutaj dodatkowe 0,4... Goku z mocą porównywalną do Beerusa zwiększa jeszcze 10x swoją siłę - planety naokoło powinny wybuchać.

Obraz
rayqi
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.016
Posty: 8
to ze ma tysiac lat nie oznacza ze tyle opanowywal ta technike , mozliwe ze nauczyl sie jej w 1 dzien a to ze nie musial jej rozwijac to juz inna sprawa (Hit to troche taki One Punch Man 6 wszechswiata)
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.214
Posty: 32
Skąd: Stargard
Nie podoba mi się w tym odcinku to, że nasi bohaterowie zaraz zaczną 'robić kupę'. Skoro Kaio-Ken zwiększa wszystko x10 to Goku musi być w tym momencie silniejszy od Beerusa a może nawet i od Whisa skoro Goku wg jakichś tam założeń był silny na (chyba) 6 Beerus na 10 a Whis na 15. Do tego Hit cały czas to wytrzymuje! Poza tym to już jest trochę przegięte, że Hit staje się lepszy bez niczego bo zobaczył, że Goku może to on też. Od początku ta seria zalatuje klimatem z GT. I jak dokładnie wszystko wyliczają - mistrzowie matematyki się znaleźli. Co do Kaio-kena to robi się to śmieszne jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=mXcli0V4tCA
(nie wiem czy można linki wklejać, najwyzej nikt tego nie zobaczy...).

à la prochaine
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Bezapelacyjnie najlepszy odcinek, który oglądałem aż 3 razy! Pytanie ile przyjdzie nam czekać na podobny

Fajnie było po latach znowu zobaczyć Kaiokena, być może to jakiś hołd dla Joji'ego Yanami, który nie może aktualnie pracować przy serii.

Prośba do Grupy Mirai, jeśli w przyszłości ponownie będzie leciał opening w trakcie walki to nie dodawajcie napisów, bo strasznie rozprasza. Każdy chyba zna słowa tej piosenki ;p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
Szczerze mówiąc kilka razy oglądałem odcinek i jakoś te napisy nie przeszkadzały mi, a bodaj zawsze jak jest jakaś muzyka w trakcie filmu to staramy się wrzucić jej tłumaczenie
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Cały internet oszalał na punkcie tego odcinka, dlaczego na mnie wywarł tylko standardową cotygodniową podnietę? Albo się wypalam, albo to po prostu był zwykły odcinek Dragon Balla. Niemniej fajny. Chyba dla świętego spokoju obejrzę jeszcze raz, odrobinę uważniej.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo już wcześniej wiedziałeś o Kaiokenie, a wielu jednak nie czyta spoilerów, więc dla nich to było spore zaskoczenie. W całej tej podniecie chodzi chyba wyłącznie o końcową sekwencję, jak załącza się piosenka - zwłaszcza że pierwszy raz w serii (ale w DBZ też stronili od takich chwytów). A poza tym po prostu interesujący, grafika i animacja na poziomie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Masz rację.
Tak szczerze mówiąc, przyznaję, że o kaiō-kenie nie pamiętałem. Na moje nieszczęście przed seansem odcinka pojawił mi się w proponowanych na jutubie filmik, którego sam tytuł wszystko zdradził. Może być, że to tutaj jest pies pogrzebany. Tak czy siak jarałem się, kiedy Hit i Gokū wymieniali ciosy na modłę zapętlonej klatki znanej z DBZ oraz kiedy nasz Małpiszon darł japę po staremu i w ogóle. Niby wszystko gra i buczy. Po prostu chyba narzekam ze zgryzoty.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 039, 17.04.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook