Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 040, 24.04.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do czterdziestego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 24.04.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Ale slaby odcinek. Nastawilem się na ciag dalszy zacietego pojedynku, a tu taki cyrk

Nie mogli dac jeszcze jednego odcinka walki ?
W nastepnym epku pojawi się smok. Wyglada na to, ze to juz raczej koniec sagi.

PS. Zapomnialem wspomniec. Monaka jednak jest najsilniejszy
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W porównaniu z poprzednim odcinek spokojny, ale dla mnie bez zastrzeżeń. Dalszej walki nie było, bo techniki się skończyły. To już nie DBZ, że się naparzają przez kilka odcinków tylko po to, żeby się naparzać.

Czyli to Zen'o okazał się tajemniczym jegomościem, który pojawił się na ringu. Też dobrze.

Smok z zapowiedzi:
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.951
Posty: 22
Nom, pytanie tylko co zrobią z życzeniem :p Poza tym widać było, że i Beerus i Champa się peniają tego Zen'o więc to musi być niezła szycha skoro Bogowie Zniszczenia się go boją. Jak dla mnie ten złoty kolor smoka to przesada - nie mogli dać standardowego, zielonego? :p I skąd się wzięła 7 kula
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Jak dla mnie, odcinek dużo lepszy od poprzedniego. Niewykluczone, że przemawia przeze mnie potrzeba bycia hipsterem.

Genialnie się poddali jeden po drugim. Świetny gag z tym, że Gokū złapał Króla Galaktyki za siurka. Też fajnie zobaczyć spenianego Beerusa.

BardockPL, szczególnie, że przybycie Króla Wszystkiego zostało poprzedzone przez kazanie Champy, w którym tłumaczył, że to Bogowie Zniszczenia stanowią prawo.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 24.04.2016, 13:20
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Odcinek przegadany i walki bardzo mało, ale o dziwo graficznie nie było gorzej ;o Pod tym względem poziom taki sam jak w poprzednim epku.

Wygląda na to, że Goku pozyskał nowego "kolegę", a na pewno rywala. Niestety w DB rewanże prawie w ogóle się nie zdarzają to wątpię żeby Panowie mieli okazję jeszcze kiedyś powalczyć.

Wydaje mi się, że pewność siebie Champy jest trochę na wyrost tzn. że niby ani SSB ani Toki tobashi nie byłyby go w stanie powstrzymać.

Oczywiście ktoś może wyskoczyć z argumentem, że Akira powiedział w wywiadzie, że nie ma w planach uczynić Goku lub Vegetę silniejszymi od Whisa i Beerusa, ale bardzo wątpię żeby gruby kot mógł sobie poradzić z Hitem i Goku jeśli Ci zaatakowali by go razem -> to już nie takie "pionki" jak widzi to Champa.


Czyli Zen'ou nie jest królem 12 Wszechświata tylko istotą, która sprawuje pieczę nad wszystkimi dwunastoma? Ciekawi mnie reakcja na niego pozostałych Kaioshinów, bo niestety nie pokazali jej. Zastanawia mnie, czy to byt ostateczny, który odpowiada za istnienie życia w uniwersum DB, czy jest jeszcze ktoś.


Smok w zwiastunie naprawdę epicki -> nie wiem czy to porównanie do galaktyki ma oznaczać jego rozmiar, ale jest ogromny.

Ciekawe, czy bohaterowie mają jakieś życzenie, czy Zanama został wezwany ot tak z ciekawości, czy może sam Zen'ou zbierał kule.

Przy okazji patrząc na entuzjazm Cabby to Vegeta chyba pozwiedza planetę Salad.

Kwestii Monaki nie będę nawet komentował, bo aż szkoda słów. Myślałem też, że prawdziwy Monaka ostatecznie umarł w przeszłości, ale zdaje się, że cała ta historia Beerusa to jeden wielki blef.

BardockPL napisał(a):
I skąd się wzięła 7 kula
Sam się zastanawiam, szczęśliwa siódemka ???
R3D_D3VIL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
R3D_D3VIL
Wiek: 31
Dni na forum: 2.946
Posty: 21
Odcinek typowy dla zakończeń sag, sporo gadania. Gag z siusiakiem i motywem podłożenia się jak dla Satana zabawny (ciekawe swoją drogą jak wyglądałby ich pojedynek: Monaka vs Satan ). A co do smoka, to dla mnie brzydki, z urywków połączenie Aliena z Hildegardem. Co do życzenia, ciężko na razie stwierdzić, trzeba obejrzeć odcinek przynajmniej w angielskich napisach by coś snuć na przyszłość.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Czyli Zen'ou nie jest królem 12 Wszechświata tylko istotą, która sprawuje pieczę nad wszystkimi dwunastoma?
Oczywiście. Nie wiem, gdzie wyczytałeś inaczej. Byt ostateczny raczej nie, bo nie wygląda, a poza tym sądzę, że w DB czegoś takiego nie ma. Tak naprawdę już Kaio miał być "najwyższym z bogów".

czy Zanama został wezwany ot tak z ciekawości
Podtrzymuję swoje zdanie, że nigdzie nie zostało powiedziane, że to Zarama jest przyzywany po zebraniu kul.

Może chociaż temu kozackiemu smokowi głos będzie podkładał Wakomoto? Pasowałby idealnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Wakomoto? Ja bym temu smokowi dał albo bardzo wysoki głosik, żeby mega kontrastowało z jego wyglądem zewnętrznym, albo pozostawił Ryūzaburō Ōtomo, bo koleś spisuje się na medal.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
albo pozostawił Ryūzaburō Ōtomo, bo koleś spisuje się na medal
Tak nie można. "Toei znowu szczędzi kasy!" itd.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Król czy Królowa? Jak obstawiacie naszego knypka?
Skan przedstawia buciki o akcencie damskim, co pozwala przypuszczać, że to kobieta, jednak Whis też wygląda androgynicznie, więc trudno cokolwiek zakładać. Kibicuję, że jednak babka, tym większe będzie upokorzenie Whisa i Champy.

Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Wakomoto? Ja bym temu smokowi dał albo bardzo wysoki głosik, żeby mega kontrastowało z jego wyglądem zewnętrznym
Proszę tylko nie to Już się przyzwyczaiłem, że każdy smok miał dotychczas wzniosły, lekko basowy i poważny głos.


Shounen napisał(a):
Oczywiście. Nie wiem, gdzie wyczytałeś inaczej. Byt ostateczny raczej nie, bo nie wygląda, a poza tym sądzę, że w DB czegoś takiego nie ma. Tak naprawdę już Kaio miał być "najwyższym z bogów".
Nigdzie Po prostu od momentu fałszywych tytułów czekam teraz na potwierdzenie w anime/mandze każdej nowej rewelacji. Nawet jeśli sam Toriyama by ją przekazał to trzymam dystans.

Shounen napisał(a):
Podtrzymuję swoje zdanie, że nigdzie nie zostało powiedziane, że to Zarama jest przyzywany po zebraniu kul.
Ogólnie sama idea, że tak potężny byt tworzy bezpośrednio artefakty służące do jego przyzwania wydaje mi się dziwna i daleka od tego co było dotychczas w DB w związku z kulami, bo po pierwsze w jakim wymiarze on na co dzień rezyduje, a po drugie po co miałby to robić??? Jest aż taki dobrotliwy żeby spełniać życzenia innych istot? Co najmniej dziwne.

Nazwę "Zarama" stosuje umownie póki nie zostanie to wyjaśnione.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Król czy Królowa? Jak obstawiacie naszego knypka?
Myślę, że facet. Teoretycznie może być kobieta, ale Toriyama od nich stroni, więc moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Swoja drogą bardzo paskudne projekty tych nowych postaci.

Ciekawe jakie wypowiedza zyczenie. Zgaduje, że wyżerka w koncu bedzie balanga po wygranym turnieju.

Ciekawe czy jeszcze kiedys beda uzywali tych super smoczych kul.. .
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dziwię się Hitowi, że się poddał. Dziwne jest też to, jak szybko Goku wraca do formy po Kaiokenie.

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 24.04.2016, 18:18
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Diamante, nie paskudne, tylko Toriyamowe. On po prostu tak ma. Bratową Vegety pamiętasz?

Na kanzenshuu padł pomysł, że Monarcha Wszystkiego i jego przydupasy tak naprawdę służą Bogu Wszystkich Bogów, czyli temu panu:

Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
vegeta391 napisał(a):
Diamante, nie paskudne, tylko Toriyamowe. On po prostu tak ma. Bratową Vegety pamiętasz?
[/hide]
W sumie to Akira, juz troche zawodzi projektami postaci. W całym turnieju tylko Hit mi się podoba.
Reszta postaci w tym nowi Kaioshinowie, to ewidentnie brak pomyslow

Historie pisze niezla, ale jak dla mnie, powinien mu ktos pomagać.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
vegeta391

No nie wiem. Kiedys wykazywal się wiekszym pomyslem, wymyslajac rozne postacie, ktore jakos sie prezentowaly. A teraz ? Druzyna z 6 wszechswiata oprocz Hita, to pojsce na latwizne.
Mam nadzieje, ze ten Zeno pojawi sie na jeden odcinek i nic wiecej.
-------------------------------------------------

Co do odcinka. Walka powinna trwac, jeszcze chociaz jeden taki epek. Tak Toei zrobili meega niedosyt. Widocznie musieli by się zbytnio namęczyć, robiac jeszcze jeden odcinek na takim poziomie co poprzedni, wiec zdecydowali się już zakonczyc sage.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
I znowu po świetnym odcinku przyszedł słaby i przegadany. Turniej zakończony w sposób żenujący i gagi, jak już od Magetty mało smieszne, no może poza tym siurkiem ; o

Nie takiego końca turnieju oczekiwałem, liczyłem, że chociaż będa walczyć do samego końca odcinka. W tym momencie przez takie dziadowskie praktyki odechciewa mi się tego oglądać.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 040, 24.04.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook