Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 041, 01.05.2016

Strony:   1, 2, 3  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Diamante, jeśli mnie pamięć nie myli, to Shounen pisał już chyba kiedyś, że tak na dobrą sprawę nie wiemy, ile w odcinkach Toriyamy (ile Toyotarō, a ile scenarzystów Toei Animation), w związku z czym trudno powiedzieć, czy Byehbyehs (Bjebjes z awataru Kinichiego) jest spod ołówka Toriyamy, czy to wymysł „Tych, Co Nienawidzą Vegety*”.

*Ostatnio ponoć do Gokū też mają wąty.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak dla mnie średni odcinek. Prezentacja smoka jakaś taka tandetna, zapowiedź nie zachęca do obejrzenia następnego odcinka. Za to na plus seiyu Boga Wszechrzeczy.

Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Jakoś powoli się klaruje klasyfikacja bogów, najpierw w jednym wszechświecie, a teraz i między wszechświatami. To nawet logiczne, że ktoś (oprócz Whisa i Vados) musi pilnować kłótni między Bogami Zniszczenia z 6. i 7. Wszechświata, by nie wprowadzili wszechobecnej pustki.

Jeśli chodzi o dalszą fabułę, też czekam na saiyańskie motywy. W końcu twórcy mają jeden problem mniej - skąd brać gości pokroju Taresa czy Broliego. Ot, wyskakują z innego wszechświata

vegeta391 napisał(a):
czy Byehbyehs (Bjebjes z awataru Kinichiego) jest spod ołówka Toriyamy
W wersji lektorskiej Bro... Bro... Bronek w nawiązaniu do Browka

Wg mnie sporo tych tzw. odcinków fillerowych (czyli takich, co to można dołączyć zarówno do jednej jak i drugiej sagi, które rozdzielają) zawiera humor samego Toriyamy, więc zdecydowanie ich nie skreślam Im więcej Goku (i spółki), tym lepiej - tym się w końcu kierowaliśmy czekając na DBAF - DBS.

Nowości od grupy DBmangi
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ciężko wyplenić ten zapis. W japońskim nie sposób zapisać "yi", a to klasyczna japońska nazwa. Oni nazywają się Saiyanie. To powinno uchodzić za większy obciach niż pisanie "Songo", ale nie uchodzi. Jak żyć?
Moim zdaniem nie każdy powinien wiedzieć jak zapisuje "yi" i "iy" w języku japońskim, jak to potem przenieść na zapis w alfabecie europejski. I zdecydowanie większym obciachem jest pisanie Songo niż nieznajomość meandrów japońskiego.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Żeby zapisywać poprawnie nazwy, nie trzeba znać japońskiego, to było tylko moje wyjaśnienie w ramach akcji wypleniania błędnych zapisów z internetu. Po prostu o "Songa" się wielu wzburza (nierzadko z wyzwiskami), ignorując fakt, że to legalna polska nazwa, a takimi błędami nie przejmuje się praktycznie nikt - osobiście się nie spotkałem, żeby ktoś zwrócił komuś uwagę, że to błędny zapis.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To czemu piszesz o tym, że taka zbitka jest nie do zapisania w japońskim, skoro to nie ma znaczenia? Zacietrzewiłeś się przy tym jakbym naruszył jakąś świętość, a kwestia zapisu jest przyjmowana raczej bezrefleksyjnie, bo kto czytając saiyan albo sayian zastanawia się nad poprawnością.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Z dwojga złego wolę już Sayianina od Sayana.
Zresztą sam się kiedyś zastanawiałem, czy, śladem Nameczan, nie próbować wprowadzić jakieś formy umownej, która byłaby milsza polskiemu oku, np. Sajanin.

Al Ed Upek, jemu chodzi chyba o to, że wystarczy sobie wpoić kolejność literek i wsio. Tuszę, że nie jesteś jakimś superultra erudytą i masz kilka wolnych zwojów (czy czegoś tam). Tak jakbyś uczył się zapisu słowa „gżegżółka”. Jesteś w światku, znasz zapis, bo jego nauka nie jest aż tak absorbująca. Dziękuję, dobranoc.

Idąc twoim tokiem rozumowania dobrniemy do punktu, gdzie będziemy bronić tezy twierdzącej, że ortografia powinna pójść do lamusa. Skoro dawno zapomnieliśmy, skąd wzięło się rozróżnienie na „ó” i „u”, jakie procesy językowe składają się na powstanie obydwu i że kiedyś miały inne odpowiedniki fonetyczne, to po co sobie robić problemy? Może porównanie na wyrost, ale jednak widzę analogię. Dla własnej satysfakcji możesz se szkryflać ze z kosmosu wziętą pisownią i zaczynając od małej litery. Wśród osób wyczulonych będzie to wyznacznikiem twojej schludności językowej.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Ciekawe, czy kiedyś dojdzie do takiego super turnieju.
Myślę, że całkiem niedługo, bo inaczej po co było wprowadzać już postać tego Króla. Taki turniej musiałby potrwać wiele odcinków, wiec można gdybać, że nie dobiegnie końca. Choć się boję, że będzie zawód.

Postać bardzo fajna. W każdym aspekcie najbliżej jej do Kaio, więc jak kto narzeka (a to standard w przypadku każdego elementu tej serii), to niech sobie przypomni właśnie jego - na głowie antenki, u boku szympans, a w głowie same suchary. Jedyny problem, że wygląda jak dziecko.

Shounen napisał(a):
Na początku myślałem, czy to aby nie Chopper z One Piece.
Z tym się oczywiście pomyliłem, ale w głowie miałem też głos kotki z Chi's Sweet Home i tu bez pudła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Fajny odcinek i fajne tłumaczenie Króla Wszechrzeczy - w sensie, jego odzywek Dobra robota! Chociaż mógł raz powiedzieć "wporzo" xD

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

mati5000 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.886
Posty: 1
Mnie się wydaje, że to co widziałem w zapowiedziach to długo wyczekiwana przezemnie ziemia z 6 wszechświata. Sami widzieliście co mówił goku, "wszyscy są jacyś dziwni" To po pierwsze

Kto wie czy to własnie w alternatywnym 6 wszechswiecie nie znajduje się nasz future trunks
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
mati5000 napisał(a):
Sami widzieliście co mówił goku, "wszyscy są jacyś dziwni"
Raczej mówił o reakcji na walkę jego i "Monaki" ale to już pod spojlery podchodzi

Co do Trunksa, to ciekawe DB Multiverse się jednak włącza.

Póki co inny 6. wszechświat różnił się występującymi osobami - tzn. nie było Frizera, a Frost (inna postać, choć podobna). Cabba też nie wspominał, że jego król ma na imię Vegeta, więc to nie tędy droga.
W przypadku sagi Trunksa mówimy o 2ch osobach, które noszą to samo imię, a jedynie ich losy potoczyły się inaczej.

Nowości od grupy DBmangi
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
mati5000

Zauwazylem, ze masa ludzi nie pojmuje dokladnie o co chodzi z tymi blizniaczymi wszechświatami.

Troche to smutne, bo w koncu zostalo to wytlumaczone tak by kazdy 9 latek zrozumial.

W 7 i 6 wszechswiecie, są tylko takie same rasy oraz planety. Nie ma odpowiednikow Goku, czy Vegety.
Nie mylcie alternatywnej linii czasowej skąd pochodził Turnks z bliźniaczymi wszechświatami.

Foture Trunks jest w dobrze nam juz znanym 7 wszechswiecie, tylko w innej linii czasowej.
Dla tego nie ma prawa się pojawić w innym wszechswiecie.

Zauwazylem, ze kazdy mysli ze na tym nowym zapowiedzianym turnieju pojawi się, Broly, Bardock, itp z innego wszechswiata

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 04.05.2016, 2:03
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Diamante, nasz Son Gokū też nie rozumie i w niczym mu to nie przeszkadza.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Diamante napisał(a):
Zauwazylem, ze kazdy mysli ze na tym nowym zapowiedzianym turnieju pojawi się, Broly, Bardock, itp z innego wszechswiata
Gdyby się pojawili to raczej z niczym by się to nie kłóciło, a fani byliby zadowoleni
Może zamiast Broliego pojawi się Broccoli ^^ Mógłby wyglądać podobnie i byłaby równie dobra zabawa
vegeta391 napisał(a):
Diamante, nasz Son Gokū też nie rozumie i w niczym mu to nie przeszkadza.
On w ogóle niewiele kuma - patrz: uwielbienie Monaki xD

Nowości od grupy DBmangi
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
kinichi napisał(a):
Diamante napisał(a):
Zauwazylem, ze kazdy mysli ze na tym nowym zapowiedzianym turnieju pojawi się, Broly, Bardock, itp z innego wszechswiata
Gdyby się pojawili to raczej z niczym by się to nie kłóciło, a fani byliby zadowoleni
Nie mają prawa się tam pojawić z prostego powodu, ktory wytłumaczyłem powyżej.
Zresztą Broly to non cannon.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
@up, każdy się może pojawić, bo niestety nie ty o tym decydujesz.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
vegeta391

Czyli mogą się pojawic Broly, Gold Cell, Evil Goku, Nappa SSBlue ? Ok bede ich wyczekiwał.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
I Gogeta SSJ White też!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
ciekawe czy na tym nowym turnieju będzie w końcu walczył Gohan ...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Pojawienie się smoka jak dla mnie tandetne. Idąc na łatwiznę - dobre animacje sprzed lat zastąpiły komputerowe wodotryski.

Poza tym dużo humoru, niezła muzyka - odcinek na plus.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 041, 01.05.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook