Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 047, 12.06.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do czterdziestego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 12.06.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
R3D_D3VIL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
R3D_D3VIL
Wiek: 31
Dni na forum: 2.945
Posty: 21
Czyli wmieszany w to będzie Bóg. Nowy opening jest który to zdradza. Strzelam, że albo jest on z innego wszechświata, ten Bóg, w linii czasowej Trunksa, albo coś w zaświatach musiało się stać. No i ten Bóg ma białe włosy, czyżby to on był głównym wrogiem, nie Black? Bulma ginie, Mai ginie, a Trunks zapomniał o poziomie SSJ? Lekko kupy się nie trzyma. A w kolejnym odcinku spotkanie małego i duzego Trunksa o różnych kolorach włosów. (#shitstorm)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Odcinek znakomity jak na obecne standardy. Powiedziałbym, że najlepszy z dotychczasowych w kategorii fabuła. Poza sprawami oczywistymi na plus retrospekcja z treningu u Żółwiego Pustelnika. To były czasy.

R3D_D3VIL napisał(a):
No i ten Bóg ma białe włosy
Wszyscy Kaioshini mają białe włosy.

Trochę fotek Blacka:

Obraz
Obraz
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Relacja na szybko, bo obowiązki wzywają więc rozpiszę się później. Narracja historii kapitalna przez co ciary odczuwalne kilkakrotnie. Doszło kilka nowych utworów.

Przy okazji...

Obraz

Obraz

Obraz

Jaka to ironia losu zostać zabitym przez pierwszego przyjaciela... O ile Mai mi jakoś nie szkoda (no cóż) to śmierć Mirai Bulmy poruszyła i zaskoczyła mnie. Mam nadzieje, że po całej sadze jakoś przywrócą ją do życia, bo inaczej biedny Trunks zostanie sam.



Ogólnie po takich przeżyciach jakie Mirai Trunks przeszedł to większy power-up należy mu się jak psu buda. Jeśli tego nie zrobią to cóż... bojkot serii
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak dla nie odcinek na poziomie poprzednich, na plus humor.
Dziwne, że Trunks nie użył SSJ. Trochę głupio zrobili, że ten potwór Black na początku ma czerwone oczy, a potem zwyczajnie jak Goku wygląda. W ogólne nie podoba mi się klonowanie bohaterów, ale jeśli dodadzą do tego ciekawą historię, to zaakceptuję to.

Obraz
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Kenji Harima napisał(a):
O ile Mai mi jakoś nie szkoda (no cóż) to śmierć Mirai Bulmy poruszyła i zaskoczyła mnie. Mam nadzieje, że po całej sadze jakoś przywrócą ją do życia, bo inaczej biedny Trunks zostanie sam.
pewnie za pomocą super dragon balls
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Czy kot może żyć tyle lat? Może to inny kot? A teraz poważnie masa niewiadomych ? Skąd się wzięła Mai w teraźniejszości Mirai Tronks ? I co to za Black? Przypomina wyglądem Goku ? Siły mu widzę też nie brakuje. , skąd u niego kolczyk potara ? Czemu Trunks nie używa przemiany w ssj a

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
pitek599 napisał(a):
Czy kot może żyć tyle lat? Może to inny kot?
Może inny (tj. potomek), może ten sam - bo jeśli w DB niektóre koty potrafią rozmawiać, to nie widzę problemu w tym, że inne mogą długo żyć. Odpowiedzi na to zagadnienie raczej nigdy nie poznasz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
FiledHero Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
FiledHero
Wiek: 26
Dni na forum: 2.851
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Choć nie czytałem wielu poprzednich komentarzy dotyczących postaci Blacka to mam pewną ( mam nadzieje świeżą ) teorie . A mianowicie jego potal świadczy pewnie o połączeniu z kimś , to wyjaśnia złą naturę , wygląd goku może świadczyć o ty ,że ktoś lub coś w zaświatach odnalazło martwego goku i połączył się z nim potalami . Możliwe ,że to któryś z kami tamtego świata . Stąd nowa postać kaosina w openiungu . Moja teoria zakłada ,że ktoś specjalnie połączył się z najsilniejszym z zaświatów sayanem . Ktoś kto nie posiada ciała , może nawet same uosobienie zła . Pozdrawiam
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Prawdopodobnie jest postacią fuzyjna , tylko czemu posiada jeden kolczyk?.czyżby stracił go w walce z kimś silnym?(z Tronksem)? Czemu wygląda jak Goku? Zbyt wiele niewiadomych. Z miłą chęcią czekam.na kolejne odcinki żeby wyjaśnić te niewiadome

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
JarisWojnarez
Ziemianin
Ziemianin
JarisWojnarez
Dni na forum: 3.197
Posty: 23
Odpowiedź jest bardzo prosta. Black wygląda jak Goku po fuzji z kaioshinem
I opcja alternatywna. Black i ten Kaioshin z openingu dopiero się scalą <3
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
JarisWojnarez napisał(a):
Odpowiedź jest bardzo prosta. Black wygląda jak Goku po fuzji z kaioshinem
A co Black ma z Kaioshina, że tak podejrzewasz? Zupełnie nic. Black wygląda dokładnie jak Goku, jedynie sprawia wrażenie młodszego niż ten właściwy. Kolczyk, w dodatku zielony, to trochę niewiele. Moim zdaniem ten kolczyk nic nie znaczy i uważam, że to nie jest żaden Potara.

Co do Kaioshina z openingu, według mnie nie wygląda na postać złą, a wręcz przeciwnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
W tej chwili jest za dużo nowych informacji np. ta, że "fajfusek" Zen'ou zniszczył sobie sześć Wszechświatów (czyli co? Było osiemnaście?) żeby wysunąć chociażby rozsądną spekulację, a co dopiero teorię.

Jedno jest pewne (tak sądzę), że ktokolwiek/cokolwiek składa się na postać "Goku Blacka" to jest to rzeczywiście w jakiejś części nasz Goku. Nie chodzi mi o wygląd i głos, ale fakt, że gość wie o Saiyajinach, w openingu posiada technikę zbliżoną do Kamehameha no i ta garda. Czy komuś służy, czy sam w sobie jest wrogiem szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

Co do zielonego Kaioshina również nie mam większych przemyśleń poza jednym, że w scenka w której opada jak gdyby umierał tak średnio pasuje do wesołego klimatu Chiaotzu Dynamics Niby w VI Wszechświecie był taki grubawy i także zielony Kaioshin, ale taka geneza byłaby zbyt oczywista i zwyczajnie głupia.

Zastanawiam się jak długo potrwa ta nowa saga. W zwiastunie coś tam Goku powiada, że razem z Vegetą stawią czoła Blackowi. Mam nadzieję, że tym razem dłużej pociągną temat niż 10 odcinków.

Btw. Ciekawa praca:


Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Co do zielonego Kaioshina również nie mam większych przemyśleń poza jednym, że w scenka w której opada jak gdyby umierał tak średnio pasuje do wesołego klimatu Chiaotzu Dynamics
Zupełnie nie przyszłoby mi do głowy, że w tej scenie mogłoby chodzić o umieranie. Ot, po prostu jakaś tam poza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Zupełnie nie przyszłoby mi do głowy, że w tej scenie mogłoby chodzić o umieranie. Ot, po prostu jakaś tam poza.
A nie widać zwrotu 'jak gdyby' w zdaniu ??? Następnym razem w cudzysłów wstawię.
"Poza", a raczej "upadek" bardziej w kierunku nostalgicznym aniżeli radosnym, a dodatkowo na drugim planie stoi sobie ten Kaioshin i jakieś listki lecą (zazwyczaj są to kwiaty Sakury) więc wizja ewentualnej, symbolicznej "refleksji" jest w dość japońskim stylu. Ot tak się rozpisuje jak się mamy bawić w analizę

Jakby ktoś był zainteresowany (coś za dużo tych obrazków dzisiaj wrzucam):

Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ja również mam skojarzenie, że on tutaj umiera lub zostaje w jakiś sposób pokonany.

Chociaż bardziej mnie zastanawia, gdzie znajduje się ten wszechświat Trunksa z przyszłości. Nie jest to universum 6 ani 7. Jak dla mnie powinien to być osobny wszechświat.

Grupa Mirai
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Yasiek napisał(a):
Chociaż bardziej mnie zastanawia, gdzie znajduje się ten wszechświat Trunksa z przyszłości. Nie jest to universum 6 ani 7. Jak dla mnie powinien to być osobny wszechświat.
Osobiście trzymam się wersji tej z Zetki tzn. świat Mirai Trunksa więc i alternatywny VII Wszechświat to efekt uboczny Jego podróży w czasie. Dodajmy jeszcze kolejny VII Wszechświat z którego przybył Cell. Podsumowując w teorii mamy VII Wszechświat w trzech odsłonach.

Akira w swoim uniwersum przyjął taką interpretację idei oddziaływania na czas. Dla porównania w grze "Chrono Trigger" albo trylogii "Powrót do przyszłości" jest tylko jedna linia czasowa i właściwie sposób na jej zmianę polega na cofnięciu się w odpowiedni punkt w czasie. Nie ma alternatywnych światów, linii czasowych itd.

No chyba, że coś się zmieni w tym zakresie w związku z nową serią.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Kenji Harima napisał(a):
Osobiście trzymam się wersji tej z Zetki tzn. świat Mirai Trunksa więc i alternatywny VII Wszechświat to efekt uboczny Jego podróży w czasie. Dodajmy jeszcze kolejny VII Wszechświat z którego przybył Cell. Podsumowując w teorii mamy VII Wszechświat w trzech odsłonach.
Właściwie w czterech: w jednej z nich Frizer zniszczył Ziemię
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To prawda, że istnieje jeszcze czwarta, ale z tym Freezą niszczącym Ziemię to chyba sam wymyśliłeś, co? Nawet gdyby Trunks nie przybył, to Freezę powstrzymałby Goku. W skrócie czwarta to ta, do której miał wrócić Trunks, zanim został zlikwidowany przez Cella, który następnie przejął jego wehikuł i sam skorzystał.

Kenji Harima napisał(a):
No chyba, że coś się zmieni w tym zakresie w związku z nową serią.
Też się zastanawiam, odkąd wprowadzili do serii kolejne wszechświaty, czy nie popsują tych podróży i alternatywnych linii czasowych.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
PSKING0555 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 3.081
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Jemu chyba chodzi o Wskrzeszenie Friezy, gdzie Whis cofnął się w czasie po zniszczeniu ziemi.

I Shonen, przyjrzyj się, Black Gokū już jest fuzją i jestem teraz pewien że mam rację.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 047, 12.06.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook