Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 048, 19.06.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do czterdziestego ósmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 19.06.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odcinek nie był zły, ale kreska strasznie mnie irytowała.

Na plus Karin i Żarłomir.

Na minus gang Pilafa, działają mi na nerwy.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie zaskoczyła końcówka. Niby można się było spodziewać, że Trunks po tym wszystkim będzie patrzył krzywo na Goku, ale nie przyszło mi to do głowy.

Ciekawe, czy Gotena nie było w odcinku z jakiejś konkretnej przyczyny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
R3D_D3VIL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
R3D_D3VIL
Wiek: 31
Dni na forum: 2.944
Posty: 21
Design Future Trunksa jest jak jest, żadna kreska nie poprawi tego. Już w następnym odcinku Black będzie w teraźniejszości, szybko. 50 odcinek to zapewne będzie walka, coś na pewno zdarzy się, wkroczy Zamaru czy coś w tym stylu, bo akcja tak szybko skończyć się nie może.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Coraz bardziej lubię nowego wroga, a ujęcia takie jak np. to

Obraz

tylko pogłębiają sympatię. Mam nadzieję, że ostatecznie nie okaże się jakimś sługą/przystankiem do czegoś większego i będę mógł w przyszłości postawić go w równym szeregu z Freezerem, Bebi-Vegetą, czy Piccolo Daimao. Ciut za zbyt szybki wniosek, ale mimo wszystko obawiam się m.in po zwiastunie kolejnego odcinka, że może on odstawać pod względem surowej siły od poziomu SSB zarówno Goku jak i Vegety. Liczę, że skrywa jakąś transformację.

Yasiek napisał(a):
Odcinek nie był zły, ale kreska strasznie mnie irytowała.
Gusta są różne, ale w moim odczuciu kreska była dużo lepsza niż w poprzednim odcinku
Krótka walka Goku Blacka z Mirai Trunksem podobała mi się. Postacie też zdecydowanie bardziej wyraziste.

Yasiek napisał(a):
nus gang Pilafa, działają mi na nerwy.
Chyba już o tym wspominałem: mnie z kolei bawi to "parowanie" Trunksa i Mai, która jest prawdopodobnie starsza od Bulmy i Chi-Chi razem wziętych

Shounen napisał(a):
Mnie zaskoczyła końcówka. Niby można się było spodziewać, że Trunks po tym wszystkim będzie patrzył krzywo na Goku, ale nie przyszło mi to do głowy.

Ciekawe, czy Gotena nie było w odcinku z jakiejś konkretnej przyczyny.
Niektórzy fani dziko spekulują, że Goku Black to Goten
Mirai Trunks zawsze miał zapobiegawcze podejście, a teraz dodatkowa trauma spowodowana przez drugiego Goku no to cóż... mamy dramat, ale przynajmniej uzasadniony
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Liczę, że skrywa jakąś transformację.
Byłoby miło, bo wielokrotne transformacje wrogów to jeden z głównych punktów DBZ, a w DBS tego nie ma, pomijając rasę Freezy, a to żadne zaskoczenie.

Yasiek napisał(a):
Odcinek nie był zły, ale kreska strasznie mnie irytowała.
Wątpliwej jakości kreska to, sądząc z zapowiedzi, będzie dopiero w kolejnym odcinku.

Kenji Harima napisał(a):
mnie z kolei bawi to "parowanie" Trunksa i Mai, która jest prawdopodobnie starsza od Bulmy i Chi-Chi razem wziętych
Została odmłodzona, więc nie jest już w ich wieku i tego należy się trzymać. Mentalnie również Trunksa raczej nie przerasta. A z tym "razem wziętych" bym nie przesadzał, raczej była w wieku podobnym - w pierwszej serii stara wcale nie była.

Niektórzy fani dziko spekulują, że Goku Black to Goten
Wiem, na poprzedniej stronie pisałem, że podoba mi się ta teoria, ale jest nierealna, skoro Toriyama nazwał go "Goku Black", a wierzę, że nie robiłby tego tylko po to, żeby nabrać fanów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 21.06.2016, 18:58
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Moim zdaniem największym minusem odcinka były efekty dźwiękowe, dokładnie efekty w walce Gokū Blacka z Trunskem. Zaś jakiś pseudokarabin-fazer (pociski energetyczne), do tego te nędzne świsty, niby-rakieta i jakieś dzwoneczki. Moje uszy

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
Niektórzy fani dziko spekulują, że Goku Black to Goten
Wiem, na poprzedniej stronie pisałem, że podoba mi się ta teoria, ale jest nierealna, skoro Toriyama nazwał go "Goku Black", a wierzę, że nie robiłby tego tylko po to, żeby nabrać fanów.

Jedna z najgłupszych i najmniej prawdopodobnych teorii kim jest Goku Black, a mimo to tak popularna Gdzie tu sens, gdzie logika?

Pierwszy najważniejszy argument przeciwko tej teorii:
Czarny bohater został nazwany GOKUUUUUUUU Black. Tak więc skąd w ogóle pomysł, że to może być Gohan?

Drugi argument:
Skąd Goten w czasach Mirai Trunka?
- ChiChi to słonica i trzymała ciążę tak długo, że Goku zdołał zrobić Gotena przed śmiercią?
- Jak niby Goten (załóżmy, że jest dzieckiem słonicy) dorastał w świecie niszczonym przez Androidy i nie byl trenowany przez starszego brata - Gohana, jak Trunks?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Czarny bohater został nazwany GOKUUUUUUUU Black. Tak więc skąd w ogóle pomysł, że to może być Gohan?
Pewnie dlatego, że Goten to dobry przeciwnik dla Trunksa - rówieśnik itd. A że wygląda jak Goku, to jeszcze zabawniej. Może jego wygląd zmylił nawet Toriyamę? Z nim to nie wiadomo.

Łukasz napisał(a):
Skąd Goten w czasach Mirai Trunka?
To już pole do popisu dla scenarzystów. Goten jest młodszy od Trunksa rocznikowo o rok, ale nie wiadomo, ile dokładnie miesięcy ich dzieli, więc Chi Chi w sadze Cella mogła być już w ciąży.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Chi Chi w sadze Cella mogła być już w ciąży.
Nie! Przecież poczęła go podczas „pożegnania” z Gokū w przeddzień Cell Game. Hentajaś Dōjinaś nie czytał? Kożdy to wjy.

To by było zbyt piękne, by mogło się ziścić. Stawiam na jakiś eksperyment Zamasu


Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
Łukasz napisał(a):
Skąd Goten w czasach Mirai Trunka?

To już pole do popisu dla scenarzystów. Goten jest młodszy od Trunksa rocznikowo o rok, ale nie wiadomo, ile dokładnie miesięcy ich dzieli, więc Chi Chi w sadze Cella mogła być już w ciąży.

W czasach Mirai Trunksa nie było przecież turnieju Cell'a, a Goku umarł na długo przed pojawieniem się cyborgów.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Goku umarł na długo przed pojawieniem się cyborgów
W teraźniejszości zachorował przecież dopiero podczas walki z nimi. Trunks nie sprecyzował, kiedy zachoruje, więc skąd pewność, że miało to być na długo przed pojawieniem się cyborgów?

Ja się bynajmniej przy teorii z Gotenem nie zamierzam upierać, ale uważam, że wszystko jest do wytłumaczenia, a w skrajnym przypadku wystarczyłoby nagiąć parę faktów (bo to pierwszy raz?).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
W teraźniejszości zachorował przecież dopiero podczas walki z nimi. Trunks nie sprecyzował, kiedy zachoruje, więc skąd pewność, że miało to być na długo przed pojawieniem się cyborgów?
A w czasach Trunksa? Z tego co pamiętam Trunks powiedział, że Goku nie będzie miał nawet szans zmierzyć się z cyborgami bo zachoruje i umrze. Goku z czasów Trunksa oczywiście.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Obraz

Tak długo, jak ortodoksyjni fani nie przejmą władzy nad DBS, wszystko jest możliwe. Nieważne, czy ma sens i logiczne oraz czy jest zgodne z „kanonem”, liczy się zysk i polot. Handluj z tym.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
liczy się zysk i polot
Z jednym zastrzeżeniem - zawsze najbardziej liczył się zysk, nikt tam nie robi niczego non-profit. Generalnie wystarczy wziąć pierwszego lepszego antyfana DBZ, to zaraz powie, że tam nic się nie trzyma kupy, jest naciągane i bez sensu - byle kasa się zgadzała. M.in. dlatego nie biorę też na poważnie identycznych opinii, ale dotyczących DBS, a pochodzących od fanów DBZ, bo to to samo, tylko z innej strony.

Łukasz napisał(a):
Z tego co pamiętam Trunks powiedział, że Goku nie będzie miał nawet szans zmierzyć się z cyborgami bo zachoruje i umrze.
Jednak konkretów tam nie było. W teraźniejszości de facto też się nie zmierzył z tymi właściwymi cyborgami, ale to była różnica bodajże paru godzin.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Nie pamietam dokladnie w ktorym to było odcinku DBS ale ktos powiedzial ze wszechswiaty sa do siebie podobne ze istnieja podobne lub i takie same planety ,rasy i generalnie wszystko jest podobne , jednak pojedyncze jednostki wystepujace w jednym wszechswiecie nie koniecznie musza wystapic zyc i egzystowac w innym uniwersum, dlatego malo prawdopodobne jest zebysmy spotkali altrego Brollego Freeza czy Maiin Buu w innych wszechswiatach ,
Tym bardziej zatanawia kim jest Black? Jest jeszcze jedna bardzo wazna kwestia ,status terazniejszosci Miraj Trunksa do naszej ,chodzi mi o to ze Miraj Trunks podruzujac w czasie nie tylko stwozryl alternatywny czas do swojej lini czasu ale i przestrzen czyli wszechswiat ,inaczej mowic powinien istnien 13 wszechswiat Mirai Trunksa w kturym Goku umiera na serce androidy niszcza ziemie ale ostatecznie zostaja pokonane przez wzmocnionego Trunksa,idac dalej tym krokiem powinny istniej jeszcze 14 wszechswiat czyli wszechsiat gdzie Cell zabija Tunksa , tylko dlaczego beerus i Whiss nic o tych wszechswiatach nie wiedza?

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Pitek: lol. Po dwa bliźniacze wszechświaty. Trunks stworzył alternatywną rzeczywistość dla naszego wszechświata. Być może na wskutek jego podróży powstało 12 alternatywnych wszechświatów. Kurcze, tyle możliwości do ciągnięcia fabuły i tworzenia nowych przeciwników.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
pitek599 napisał(a):
Nie pamietam dokladnie w ktorym to było odcinku DBS ale ktos powiedzial ze wszechswiaty sa do siebie podobne ze istnieja podobne lub i takie same planety ,rasy i generalnie wszystko jest podobne , jednak pojedyncze jednostki wystepujace w jednym wszechswiecie nie koniecznie musza wystapic zyc i egzystowac w innym uniwersum, dlatego malo prawdopodobne jest zebysmy spotkali altrego Brollego Freeza czy Maiin Buu w innych wszechswiatach ,
Prawie, z tym że osoby z tej samej rasy mogą się bardzo przypominać. Spójrz tylko na Frosta i Frizera - ten sam cel, ale inne środku. No i prócz koloru niczym się nie różnili.
Stąd alter ego Brolliego też możemy spotkać w kolejnych odcinkach, na tej samej zasadzie.
pitek599 napisał(a):
status terazniejszosci Miraj Trunksa do naszej ,chodzi mi o to ze Miraj Trunks podruzujac w czasie nie tylko stwozryl alternatywny czas do swojej lini czasu ale i przestrzen czyli wszechswiat
Alternatywna linia czasu a inny wszechświat to co innego.
Jak sam wcześniej napisałeś nie ma tych samych postaci (podobne mogą być) w dwóch wszechświatach. Tymczasem w innej linii czasu, w czasie Mirai Trunksa, były dokładnie te same osoby: Goku, Vegeta, Frizer, Cell itd. itp.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Została odmłodzona, więc nie jest już w ich wieku i tego należy się trzymać. Mentalnie również Trunksa raczej nie przerasta. A z tym "razem wziętych" bym nie przesadzał, raczej była w wieku podobnym - w pierwszej serii stara wcale nie była.
Pod względem mentalnym rzeczywiście nie ma jakichś różnic, ale jeśli Bulma na początku DB była w wieku nastoletnim tak Mai jawiła się jako osoba dorosła pod względem fizycznym. W sumie wiekowo to chyba i od Lunch jest starsza.

Łukasz napisał(a):
A w czasach Trunksa? Z tego co pamiętam Trunks powiedział, że Goku nie będzie miał nawet szans zmierzyć się z cyborgami bo zachoruje i umrze. Goku z czasów Trunksa oczywiście.
Teoretycznie można założyć, że OAVka z Mirai Trunksem umiejscawia czas śmierci Goku.

pitek599 napisał(a):
Whiss nic o tych wszechswiatach nie wiedza?
Generalnie Whis nie jest bytem wszechwiedzącym tzn. wie dużo, ale już niejeden raz został czymś zaskoczony w serii Super.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Mai jawiła się jako osoba dorosła pod względem fizycznym
Nie zgodzę się. Po prostu robiła sobie makijaż, który dodawał jej lat. Zapewne była starsza, ale mogła mieć po prostu 20+.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 048, 19.06.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook