Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 050, 03.07.2016

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do pięćdziesiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 03.07.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
I oczywiście Whis i Beerus wiedzieli, że coś takiego jak pierścień czasu istnieje
Genialne dawkowanie humoru, napięcia i wzruszenia.
Cudowne kwestie Beerusa i Whisa o rezygnacji i fortel z paróweczką

Odcinek świetny, ending chałowy. Pewnie po piątym przesłuchaniu mi się spodoba, ale to się dopiero zobaczy.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szopman Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.090
Posty: 8
+ Scena Vegety z Trunksem (żeby się nie poddawać)
+ ogromny plus dla twórców DBS za to, że pamiętali o wehikule czasu Cella
+ całkiem spoko animacja

-ten nowy ending to mega chała ;/

Czyli wychodziłoby chyba na to, że nasi bohaterowie udadzą się z Trunksem do jego świata
Mai żyje - cóż za zaskoczenie ...
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Ale mała też w każdym odcinku występuje, więc wiele się nie pomyliłem.

PS napisy gotowe leżą na ansi

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
ciekawi mnie czy ,,nasi'' kaioshinowie maja taki pierscien

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Gang Pilafa coraz bardziej mnie zaczyna irytować. Coraz mniej śmieszy, coraz bardziej przeszkadza. Mogliby chociaż jeden odcinek dać bez nich, w naprawdę mrocznym stylu.


szopman napisał(a):
Mai żyje - cóż za zaskoczenie ...
Ano tylko czekałem na ten moment Mimo, że zaskoczenie żadne to i tak się miło zrobiło


szopman napisał(a):
ogromny plus dla twórców DBS za to, że pamiętali o wehikule czasu Cella
Oj tak, tego to się akurat nie spodziewałem


Mnie zastanawia skąd Black zna Vegetę. Skoro to zły Kaioshin to nic dziwnego, że zna Beerusa. A Vegetę to mógł co najwyżej w zaświatach spotkać. Trochę zastanawiające jest również - dlaczego wybrał akurat ciało Goku. Wychodzi na to, że nawet Goku w chwili śmierci z powodu choroby serca, dysponował mocą większą niż Vegeta podczas walki z cyborgami z przyszłości.


Nowy ending - muzycznie jakieś lekkie nieporozumienie. Nijak ma się do nowej sagi. Ale graficznie to chyba najlepszy ending w całym Dragon Ball-u EVER! Przynajmniej dla mnie
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zgadzam się z większością rzeczy, o których pisaliści:
+ pamięć o wehikule (swoją drogą Bulmę coraz piękniejszą rysują
+ dialog Trunksa z Vegetą

Ending mnie przypadł do gustu

Wydaję mi się, że wzięto ciało Goku nie ze względu na jego KI, bo Black ma inną energię, lecz raczej na potencjał tego ciała, że jest w stanie pomieścić ogromną ilość KI. Teraz kiedy Black wie jak Goku walczy, pewnie szybko poczyni niesamowite postępy.

Obraz
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
W Dragon Ball GT ciało Vegety opanował Tsuful Baby w serii S ciało zmarłego Goku opanował mroczny kaioshin ciekawe jak bardzo Black będzie mógł wykorzystać ciało Goku ? Czy będzie mógł osiągnąć poziom blue ,

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Raczej nie będzie mógł, zobacz, że nie osiągnął SSJ, a mimo to jego energia przewyższała moc Trunksa. Być może zrówna się mocą Son Goku, ale wątpię, żeby dali mu niebieską aurę.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem czy ktoś to poruszał. Black mówi o Trunksie kosmiczny wojownik, co może nam sugerować, że on (a raczej świadomość kryjąca się w tym ciele) do tej rasy nie należy i jej nienawidzi. Temat sąsiadów kosmicznych wojowników był poruszany dwukrotnie, raz w kinówce a raz w GT, czyli obu niekanonicznych częściach DB. A że historia kosmicznych wojoników jest intrygująca, ledwie co poznana, a jej odkrycie pożądane przez fanów, to mi intuicja podpowiada, że Black to właśnie jakiś cudem ocalały Tsufuru, który pozyskał ciało zmarłego przed laty Goku, uzyskał wiadomość jak go wskrzesić i dokonać zemsty.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Myślę że toriyama o tym rozmyślal i nie skorzysta z pomysłu o tsufulu ,, byłby to odgrzewany kotlet z z GT i dowód na brak pomysłów mistrza,

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez pitek599: 08.07.2016, 13:00
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Al Ed Upek napisał(a):
Black mówi o Trunksie kosmiczny wojownik
Oglądasz DB Super na RTL7? Czy też ktoś w swoich napisach używa ich tłumaczenia wraz z Songo i Kaszalotem?

Normalnie się nie czepiam, tylko cierpliwie się wczytuję, ale raz na jakiś czas mam z tym problem.
pitek599 napisał(a):
Dlatego mógł walczyć z Tronksem ssj2 , moc Goku ssj plus moc kaioshina powiedzmy ssj3 równa się Black Goku który walczył na równi z naszym goku na Ssj2
Zrozumiałem po chyba 5tym przeczytaniu. Możesz częściej używać znaków interpunkcyjnych?

W DBZ moc Boga Światów była na poziomie ssj2, z ssj3 sam pokonałby Buu.

Osobiście mam nadzieję, że nie będą ściągać schematu z DBGT. Jednak skopiowali nieco z DB Multiverse, a i wątek Super Smoczych Kul przypomina Czarnogwiezdne. Martwi mnie to, już mogli to DBGT zaakceptować i jechać z fabułą pomiędzy nimi.

PS. Pomijając oczywiście, że DBGT jest niemal kalką z odcinków DB.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 05.07.2016, 22:53
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Nowy ending - muzycznie jakieś lekkie nieporozumienie. Nijak ma się do nowej sagi.
A poprzednie miały się choć w minimalnym stopniu jakoś do wydarzeń w serii? Nie, dodatkowo warstwa tekstowa to zawsze były jakieś bzdury o trudnym życiu na poziomie gimnazjum. W tym jest przynajmniej odniesienie do uniwersum DB.
Nie mówiąc już o tym "pasującym": https://www.youtube.com/watch?v=c-UCyrqaA3g

Odcinek wyśmienity. Pilaf jak Pilaf, ostatecznie to tylko jedna scena, a ktoś pożar przecież musiał ugasić, choć przypuszczam, że CC wyposażone jest w zmotoryzowane roboty gaśnicze. Podoba mi się, że Black został w zasadzie pokonany, a nie jest jakiś niepokonanym gościem. Najlepsze jak opadł bezsilny po powrocie do przyszłości. Jako że to ciało Goku, to domyślam się, że będzie błyskawicznie rósł w siłę. Myślicie, że on w tym odcinku się za serce łapał? Mało to sensowne, ale zdecydowanie tak to wyglądało.

Że Mai żyje fajnie, ale to niestety strasznie cienki zabieg fabularny. Jak to żyje? Bo Trunks taki imbecyl, że choć miał ją na rękach, to nawet nie sprawdził, czy faktycznie umarła, tylko uznał, że tak, skoro straciła przytomność. Ogarnięcie over 9000.

W wątek z Tsufurianami nie wierzę, bo to faktycznie byłaby powtórka z GT.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Odcinek nawet nawet. Walka z Blackiem, choć trochę hm sztywna(?) momentami to podobała mi się. Nie była może powalająca, ale podjęto jakiś wysiłek żeby przyciągnąć widza no i Goku w formie SSJ2 wygląda jak SSJ2. Fabularnie kilka kwestii się wyjaśniło. Myślę, że teraz można całkowicie wykluczyć teorie, że Black to Goten, Zły Goku lub pierwotny SSG, bądź posiada ciało pierwotnego SSG.

Rzeczywiście Black bardzo podobny jest w swojej kreacji do Bebiego, ale to akurat odbieram na plus.

Mateusz napisał(a):
Wydaję mi się, że wzięto ciało Goku nie ze względu na jego KI, bo Black ma inną energię, lecz raczej na potencjał tego ciała, że jest w stanie pomieścić ogromną ilość KI. Teraz kiedy Black wie jak Goku walczy, pewnie szybko poczyni niesamowite postępy.
Dobrze Ci się wydaje. Powiedział on nawet do Goku coś w stylu żeby pokazał mu siłę/moc "najpotężniejszych wojowników". Tymi słowami Black teoretycznie potwierdził, że Saiyanie to jedna z najpotężniejszych ras spośród wszystkich Wszechświatów (jeśli nie najpotężniejsza).

Jeśli Goku Black to rzeczywiście w jakiś sposób fuzja/relacja pasożytnicza i składa się na nią Kaioshin to już w tej chwili ta postać ma ładnego bonusa tj. dostęp do boskiej Ki więc osiągnięcie przez niego poziomu SSG/SSB w krótkim czasie nie będzie zaskakujące.

Shounen napisał(a):
Myślicie, że on w tym odcinku się za serce łapał? Mało to sensowne, ale zdecydowanie tak to wyglądało.
Obawiałem się, że ludzie zwrócą na to uwagę Nie wiem, czy to tylko taki psikus w stronę fanów (sporo elementów z DBZ się pojawiło w ostatnich epkach), czy efekt ciosu Goku, ale zdecydowanie za często Black łapał się za klatkę piersiową... Ba, nawet w zwiastunie następnego odcinka to robi. Powrót do tego dennego wątku w jakikolwiek sposób całkowicie skreśli tę sagę w moich oczach.

Shounen napisał(a):
Bo Trunks taki imbecyl, że choć miał ją na rękach, to nawet nie sprawdził, czy faktycznie umarła, tylko uznał, że tak, skoro straciła przytomność. Ogarnięcie over 9000.
Wiem, że ironizujesz, ale na dobrą sprawę nie miał czasu na sprawdzenie, czy Mai nadal żyję Black ostro szarżował i Trunks musiał uciekać. Zresztą nie wiadomo, czy Bulma nie przerobi machiny do podróży w czasie: nadal nie wyjaśniono ile osób może w niej podróżować.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
kinichi napisał(a):
Oglądasz DB Super na RTL7? Czy też ktoś w swoich napisach używa ich tłumaczenia wraz z Songo i Kaszalotem?
Mówię tak, bo nie umiem zapisać japońskiej nazwy tej rasy, a pisanie fonetyczne po polsku uważam za głupie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
jak na mój gust - przypuszczenia, że może to być Tsufurujin są błędne. Nic na to nie wskazuje. Natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na Kaioshina. Kolczyk, Kaioshin w openingu i wczesniej wzmianka o zniszczonych wszechświatach. Czyżby jakiś Kaioshin pałał żądzą zemsty?


Shounen napisał(a):
A poprzednie miały się choć w minimalnym stopniu jakoś do wydarzeń w serii?
Nie o tekst mi chodziło tylko o muzykę. Nijak ma się do dość poważnej i mrocznej sagi o Blacku, o mrocznej przyszłości. A tu takie cukierkowe srutututu DANCE!


Kenji Harima napisał(a):
ale zdecydowanie za często Black łapał się za klatkę piersiową... Ba, nawet w zwiastunie następnego odcinka to robi. Powrót do tego dennego wątku w jakikolwiek sposób całkowicie skreśli tę sagę w moich oczach.
A dla mnie to będzie bardzo ciekawe nawiązanie do starych wydarzeń - pytanie - jak to wytłumaczą.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 050, 03.07.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook