Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 46, 47, 48  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Najpierw Koreańczycy, teraz Chińczycy (Tajwańczycy?). Onomatopeje fajne, ale za dużo mi nie mówią
Znalezione tłumaczenie tych dwóch stron na angielski:
Special 2
Page 1: Future Trunks' world When Trunks was a baby, the Earth fighters were desperately fighting the androids. In the meantime, Goku died of a heart disease.
Goku: Oh, I'm dead.
Gohan left the battlefield in hopes of finding the Dragon Balls
Gohan: I have to find the Dragon Balls and save the planet before Piccolo-san is killed... Bulma: Gohan! Come with me, quick!
Gohan: Looks like all the Dragon Balls are in the same place! Bulma: Yes, and I have a bad feeling about this... We have no time to lose...
Gohan: The sky has turned dark! Oh no!

Page 2 Pilaf: Shenlong! Turn us into young people again, now! Mai: Eh? Shu: I heard there are some monsters near the southern city... I don't think it's time to make this kind of wish...
Bulma: You guys!! What are you doing?!? Pilaf: baby sounds (W-we became too young!) Mai and Shu: baby sounds
Shenlong: Your wish has been granted. Farewell.
Gohan: PICCOLO-SAAAAAAAAN!
This is the first time Trunks and Mai have met
Pilaf: baby sounds (RUN!!)

Właściwie chyba nic odkrywczego, wszystko do domyślenia się.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Szczerze mówiąc, manga podoba mi się bardziej niż anime. Walka z Hitem była ciekawsza, teraz to.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Obraz



Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Też tak sądzę. Jeśli dobrze zrozumiałem, to Black zabił wszystkich Kaioshinów z każdego Wszechświata?

Grupa Mirai
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Na to wychodzi. Pytanie co z bogiem zniszczenia dziesiątego wszechświata? Czyżby Zamasu nie był pełnoprawnym Supreme Kaiem i po zabiciu Gowasu zginął także bóg zniszczenia?
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Tak. Wydaje mi się, że Zamasu jedynie przejął kolczyki, które umożliwiają między innymi korzystanie z Pierścieni Czasu. Albo może być tylko tymczasowym Supreme Kaiem, tak jak w jednym z poprzednich odcinków. Coś mi się wydaje, że do pełnego "awansu" potrzebny jest jakiś rytuał.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Na MFKiG w Łodzi, jeden z przedstawicieli JPF powiedział, że wydawnictwo ma w planach wydać mangę Dragon Ball Super, ale muszą poczekać aż trochę jej wyjdzie.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To ciekawe, ile przyjdzie nam poczekać. Wiadomo, z jaką częstotliwością ta manga wychodzi. Ale dobrze wiedzieć, że jednak są zainteresowani. Szkoda, że tylko tą jedną.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Szkoda, że tylko tą jedną.
Doskonale niejednoznaczne zdanie, wiesz?

Chodziło ci o „zainteresowani tą jedną mangą”, na pierwszy rzut oka myślałem „wydadzą tę jedną mangę” i już chciałem spieszyć poprawiać.

Duspko, bo rzeczywiście nawet fajne rzeczy ten Toyotarōś wymyśla. Czytaliście dodatek do Xenoverse 2? „Drawn by Akira Toriyama's chosen sucessor”. Ciekawe, czy to nadtłumaczenie, czy oryginał też tak stoi. Raczej wątpię, by naciągali prawdę.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 03.10.2016, 1:13
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chodziło mi o: a co z Jaco? Dragon Ball SD? Co, gorsze jakieś? Widocznie uważają, że ich najlepiej sprzedająca się manga już nie jest w Polsce tak popularna, żeby wydawanie spin-offów się opłacało.

vegeta391 napisał(a):
Drawn by Akira Toriyama's chosen sucessor
Nie widzę problemu, w końcu Toriyama się o nim w takim tonie wypowiadał w ostatnim wywiadzie. A jeszcze wcześniej coś mówił, że już więcej nie będzie rysował, bo to ciężka robota.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
Chodziło mi o: a co z Jaco? Dragon Ball SD? Co, gorsze jakieś? Widocznie uważają, że ich najlepiej sprzedająca się manga już nie jest w Polsce tak popularna, żeby wydawanie spin-offów się opłacało.
Coś mi się zdaje, że fanów DB w Polsce jest przynajmniej tyle co Naruto, Bleacha i FT razem wziętych, więc też nie rozumiem braku decyzji JPFu w tych sprawach. Tym bardziej, że DB od paru lat wychodzi w japońskiej TV, do tego z filmami i nową serią.
Francuzi i Niemcy to wykorzystują, wydając w miarę szybko to o czym wspominałeś.

Nowości od grupy DBmangi
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Można już chyba otwarcie o tym mówić, że Toriyama namaścił Toyotaro jako swojego następcę, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie mangowe DB.

Z Jaco coś tam proponowali, ale chyba nie było chętnych, ludzie mają uraz za siostrę Bulmy i że matka Goku to jednak nie Fasha. Jeżeli zaś chodzi o SD to bez przesady, to te same historie zobrazowane jeszcze bardziej pod małe dzieci w mojej opnii to żadna strata, że nie zostało wydane.

vegeta391 napisał(a):
Czytaliście dodatek do Xenoverse 2?
Tak, jest już stosowny news, trochę z opóxnieniem bo chcieliśmy się czegoś dowiedzieć najpierw, ale jakby co, to uzupełnimy ; p

Nawiązując jeszcze do tej wiadomości, to ktoś z obecnych na tym spotkaniu w Łodzi napisał, że na pewno nie pojawi się do grudnia 2017.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Katz napisał(a):
Jeżeli zaś chodzi o SD to bez przesady, to te same historie zobrazowane jeszcze bardziej pod małe dzieci w mojej opnii to żadna strata, że nie zostało wydane.
Po 1. historia się sporo różni, bo jest napisana dla tych, którzy znają oryginalną serię. Tu mamy ujęcie humorystyczne i doszukiwanie się tych smaczków jest najlepsze
Choćby życzenie 16-letniej Bulmy, że pragnie poślubić księcia... a tymczasem Vegeta na statku w kosmosie kicha
Po 2. kolorowa manga DB na półce i do tego po polsku to naprawdę coś
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
kinichi napisał(a):
Coś mi się zdaje, że fanów DB w Polsce jest przynajmniej tyle co Naruto, Bleacha i FT
Żartujesz? Nie... Sam Bleach ma więcej fanów niż Dragon Ball.

Katz napisał(a):
Jeżeli zaś chodzi o SD to bez przesady, to te same historie zobrazowane jeszcze bardziej pod małe dzieci w mojej opnii to żadna strata, że nie zostało wydane.
Są smaczki. Pani Ōishi ma smykałkę. Naprawdę fajnie niektóre rzeczy rozstrzyga, od czasu do czasu wplata ciekawostki wyczytane w wywiadach z Torkiem, ogólnie nie jest to taka kalka jak reszta „wznowień mangi” pokroju Fullcolor, Kanzemban czy Sōshūhen.
Zresztą sam bym poczytał np. Victory Mission czy Ankoku Makai Mission. W necie skanów jak na lekarstwo. Nie kupiłbym raczej, bo nawet podstawowej mangi nie mam obecnie w całości, a do sklepu z komiksami, gdzie wszystko dostępne, mam ze 2-3 kilometry.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Żartujesz? Nie... Sam Bleach ma więcej fanów niż Dragon Ball.
Niby skąd ta pewność? Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek przeprowadzano na ten temat sondaże ani cokolwiek. Wiem natomiast, że DB to manga o najwyższej sprzedaży w Polsce.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Wiem ze swoich źródeł
Może te źródła są biedne, ale skuteczne.
Poza ludźmi, którzy mieli RTL7 w kablówce i tych najmłodszych, co mieli okazję oglądać na antenie stacji AXN Spin, nie wielu ludzi legitymujących się na co dzień „tożsamością” fana anime oglądało Dragon Balla, o czytaniu nie wspomnę. Jak ktoś ma dziś parcie na tematykę shōnenów, to zaczyna właśnie od Bleacha czy Naruto. Ten przed ostatni jest niejako piedestałem, rdzeniem, poprzez który zaczyna się obcować ze wschodnią animacją.

Co do wyników sprzedaży DB, zakładam, że większość wpływów pochodzi z czasu, kiedy Smocze Kule leciały w telewizji, a emisję każdego odcinka poprzedzała i następowała po niej reklama jotpeefu: „Sponsorem programu jest JP fantastica, wydawca komiksu Dragon Ball”, czy jakoś tak. Wtedy był szał, ale miniony szał nie ma prawa odzwierciedlać dzisiejszego stanu rzeczy. Gros tych, którzy dawniej z wypiekami na licach śledzili poczynania „Songa i przyjaciół” to dziś dorośli ojcowie i matki rodzin, którzy dawno, dawno temu zostawili bajki w przeczytanym już rozdziale „dzieciństwo”.


PS sondaże se możesz co najwyżej w kieszeń wsadzić.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Mi nie chodziło o sondaże, raczej o dostępność anime. Każde jest emitowane w japońskiej TV, za to u nas ledwie DB (Kai/GT), Naruto czy filmy Bleacha (mowa o AXN Spin, więcej nie ma). Nie widzę powodu, żeby Bleach wyprzedzał tu DB, którego w TV jest po prostu więcej.
W magazynach (Arigato, Yatta) również o DB dość głośno, więc nie widze jakiejś przewagi Bleacha.
Do tego dochodzi popularność gier online z tej tematyki (DB i Naruto prowadzą). No i ilość forów/stron na ten temat.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 03.10.2016, 13:48
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
kinichi napisał(a):
for
Forów!

Sondaże były skierowane do Shounena.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook