Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 055, 21.08.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do pięćdziesiątego piątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 21.08.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Piękny odcinek
Zenuś-Wszystuś chce mieć psyjaciela. Jakież to słodkie.
Odcinek gieneralnie fajny. Miło zobaczyć jak zawsze posrango w gacie Kaiōshina. Minimalna ilość Pilafów też w cenie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem odcinek nijaki, niewiele się działo. Tylko Zen'o jak zawsze w formie.
Zakończenie też mi nie grało. Powinni wyruszyć w przyszłość i tyle, a nie serwować jakiś pseudocliffhanger.

Że Yajirobe przetrwał, to mnie jakoś nie dziwi

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Obraz
Po takim czymś tylko Gokū umiera

@Shounen, a może ci z ruchu oporu Królewskiej Armii mają pociski z kryptonitem? A, nie, czekaj, nie ten Superman.

Zastanawia mnie, czy ten Najwyższy Kapłan/Arcykapłan (大神官) to ta sama rasa co Whis. Jakim prawej jest taki übersilny?

[Ed.]
Napisy na ANSI.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 21.08.2016, 10:34
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Fajny odcinek. Wygląda na to, że Black sprawi im problemy, a na początku myślałem, że rozwalą go w trymiga (ew. że Trunks się nim zajmie po treningu u Vegety).

Obraz
R3D_D3VIL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
R3D_D3VIL
Wiek: 31
Dni na forum: 2.944
Posty: 21
Przy końcu odcinka, jak rozmawiali Zamasu i Gowasu, ich rozmowa była udekorowana różowymi płatkami, które pod koniec rozmowy, gdy widać było, że Zamasu już na dobre chce na "złą stronę mocy przejść" przybrały ciemniejszy kolor, podobny to aury SSJR w zapowiedzi kolejnego odcinka, więc tutaj wątpliwości chyba zostały rozwiane. Sam odcinek ciekawy, akcja zaczyna się rozwijać jak to w każdym arcu było.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Powinno byc tak ze z Trunksa zrobia za pomoca rytualU SSJGOD(RED) I on powinien napazac sie z BLackiem a nie ze Goku i Vegeta beda wykonywac cala robote

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Coraz bardziej mnie ten Zamasu irytuje.
Jak wcześniej myślałem, że teraźniejszy wyjdzie na ludzi, tak teraz moje myśli zostały rozpędzone jak chmury na wietrze. W tym odcinku wygaduje takie idotyzmy, że szkoda słów. Podziwiam tego Gowasu, że tak go toleruje i wychowuje. Szkoda chłopa.
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Dalej nie wiemy do pierona jak Black sie wzioł. Rozbawi mnie jak sie okaze ze to Zamasu przejol kontrole nad Goku. Ladnie ssjblue dostaje baty od Blacka bedzie sie dzialo jupi.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mnie też. Zamasu to postać kukła, w swej tendencyjności już prześciga Sakurę, Naruto i Sasuke razem wziętych.
Denerwuje mnie też Goku. Rozumiem, że to ma na celu rozbawić publicznośćm, ale żeby 40-letni chłop nie umiał zachować odrobiny powagi i zachowywał się jak dzieciak z ADHD. Bardzo niekorzystnie to wygląda w serii Super, gdzie jest o wiele bardziej dziecinny i głupkowaty niż w Z, a nawet pierwszej serii.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Na siłę próbują robić z Goku idiotę którym nie jest. Już nawet w DB w sadze Piccolo był bardziej poważny.

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Yasiek napisał(a):
nie jest.
Może „nie był”.
Pomyśl, ile razy dostał po łbie. Mogło mu się coś znowuż powywracać. Jest w końcu podatny.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
maaatti
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.176
Posty: 21
Zamasu niebawem przejmie ciało Goku:)

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Dobry fanart nie jest zły. Tego chyba rysowali animatorzy DBS, bo strasznie szpetny

Tymczasem moje tłumaczenie rozszerzonego zwiastuna trafiło na youtube'a.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Czytając Wasze posty myślałem, że Goku naprawdę będzie się jakoś idiotycznie zachowywał, ale nie było tak źle... Bardziej był irytujący, gdy żebrał Monakę o sparring zadając mu zresztą cios w odcinku poprzedzającym turniej, a później to samo tyle, że już na planecie Kaioshinów w X wszechświecie.

Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek był tak upierdliwy pod tym względem. Zalatuje to trochę wręcz agresją z jego strony, ponieważ dopóki komuś nie wklepie albo na odwrót to będzie niesamowicie wręcz natrętny. W klasycznej serii walczył przy okazji treningu/przygód, a w Zetce to właściwie niekończące się przygotowania w oczekiwaniu na kogoś silnego lub na ewentualnie ciągle odkładany pojedynek z Vegetą. Pomijam wrogów.

W tej chwili czekam na rewanż z Beerusem. "Super" czerpie garściami z DB jak i DBGT więc moje nadzieje nie są takie totalnie bezpodstawne.

Odcinek niby przegadany, ale nie był zły. Fakt, że niczego nie wyjaśnia odnośnie relacji Black/Zamasu, ale troszkę więcej przedstawia konstrukcję świata DB. Na moje fajfusek Zen'ou i teoretycznie Wielki Kapłan(?) to jedne z nielicznych postaci, które nie zduplikują się przez te kombinacje z czasem. Trochę zaskakujące, że postać, która jest tak OP w stosunku do reszty nie jest jakoś świadoma tego co się dzieje. Z drugiej strony kto wie, czy trzon jego charakteru nie jest Gokupodobny mimo wielkiej roli jaką posiada więc może mieć to zwyczajnie gdzieś.

Sam jestem ciekawy na czym by ewentualnie polegały te zabawy z Zen'ou i czy również miałyby rozwijający pod względem mocy charakter. W takim przypadku Goku mógłby zabrać Vegetę jako odpowiedniego kandydata na drugiego przyjaciela, bo Książe Saiyan potrafi zaskoczyć bardzo pozytywnie boskie byty, co już pokazał dwukrotnie w tej serii. W innym przypadku obstawiam hmm Monakę

Nawet odczułem lekki niepokój gdy z Goku złożyli sobie obietnicę. Co by się wydarzyło gdyby Goku ją złamał w jakiś sposób ??? W końcu Zen'ou to istota, która zniszczyła sobie ot tak trzy wszechświaty, a nie wiadomo dla porównania np. jak daleko sięgają możliwości Zaramy. Zresztą Super Shenron i jego twórca to nadal wielka niewiadoma.

Nie wiem co od tego Zamasu chcecie -> teoretycznie to nie on jest głównym złym tylko Black, a zielony Kaioshin po prostu stopniowo popada w obłęd. Jeśli jednak ugruntować go już jako wroga to wolę zdecydowanie takiego niż kolejnego "Jestem perfekcyjny! Mam wielką moc więc muszę sprawdzić się z Wami wszystkimi, a potem zniszczę świat!!!" lub/i "Ja silny! Ja groźny! Ja zły! Ja zniszczyć świat!!!"



maaatti napisał(a):
Zamasu niebawem przejmie ciało Goku:)
Szczerze mówiąc zaczynam wątpić, że to właśnie TEN Goku tj. z czasów Mirai Trunksa i tak... nawet jeśli sam pisałem, że Black coś podejrzanie łapał się kilkakrotnie za serce to wciąż stanowi to tajemnicę skąd on Goku wziął.

Poza tym ten "Virus Goku" byłby strasznie kretyńskim rozwiązaniem, bo w takim przypadku nasi bohaterowie mieliby ogromny handicap w walce z nim... Troszkę by nimi pozamiatał, a potem "Ała serduszko", koniec walki.

Co do zwiastuna następnego odcinka -> no wygląda epicko. Sam jestem ciekawy, czy Goku&Vegeta będą ciut słabsi jak Black w ich linii czasowej. Przekonamy się w nocy


PS. Strach wiedzieć ile razy edytowałem tego posta...
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Z tego co wiem Black radzi sobie z SSJBlue i to nawet gdy Goku z nim walczy.
warszawa12332167 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 32
Dni na forum: 3.401
Posty: 22
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 055, 21.08.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook