Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 057, 04.09.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do pięćdziesiątego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 04.09.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ha, ha, ha, a Vegeta padł po chwili

Utopia to, utopia tamto. Idealny świat bez ludzi. Bla, bla, bla. Genialny odcinek. I nadal nie wiemy, co to za Zamasu. :p Narrator wszystko wyjaśnił. Ciekawe, że Zamasu z przyszłości jest wciąż dosyć słaby. Zażyczył sobie tylko regenerującego się ciała, pajac xD Pozostaje znów czekać tydzień.


Napisy:

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Odcinek fajny, gdyby nie kreska w momencie gdy Goku i Trunks stoją do siebie lekko odwróceni i te ich miny jakieś nie wyraźne jakby w paincie rysowane na kolanie...

No i ten naciągany moment, gdy oddział przychodzi, rzuca świece dymną, a Black Goku i Zamasu się tym krztuszą... jakby nie mogli machnięciem ręki, czy też energią KI rozwiać tego dymu, ech... no i nagle w cudowny sposób ratują Vegetę

I w sumie nie skumałem końcówki, bo oglądałem bez napisów... skąd ten Zamasu i Gowasu ma nagranie z turnieju dwóch wszechświatów? A także, mega naciągane jest też to, że Zamasu w ułamek sekundy ma wszystkie Super Dragon Balls...
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Pewnie ktoś z widowni turniejowej wrzucił na bożotuba. Ja bym stawiał na Frosta. Parszywy drań na wszystkim zarabia

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Chyba ta saga potrwa jeszcze z dobre 6 odcinków albo i dłużej, ponieważ nie spieszą się z tą przemianą Zamasu, a tu przecież jeszcze czeka geneza Blacka o którym wiadomo jeszcze mniej. Zresztą bardzo dobrze im dłużej tym lepiej

Odcinek zacny, choć nie spodziewałem się, że nasi bohaterowie dostaną takie ostre lanie. Szczerze mówiąc nawet się cieszę, że Goku nie użył Kaio-Kena, bo Black mógłby zaadaptować tę technikę (zna ją na pewno, ale pewnie nie zna tego dodatkowego zastosowania) i w tym momencie w ogóle nie widziałbym szans Sona w potencjalnym rewanżu. Kreska była hm... specyficzna tzn. nie była zła, ale nie przypominam sobie żeby w jakimś odcinku było aż tyle szczegółów jak chodzi o przestrzeń i tło. Dodatkowo szereg akrobacji no i takich ogólnych fajerwerków. Coś nowego pod tym względem i rzecz jasna na plus. Oczywiście były pojedyncze buble, ale na szczęście nie podczas samych walk.

Mai ratująca teścia... ciekawe. Swoją drogą skoro już tak sobie łączą bohaterów i mamy oficjalny pairing Trunks & Mai to co w takim razie z... Gotenem??? Ogólnie chłopaka jest ostatnio jeszcze mniej niż Gohana, a na samym końcu openingu od momentu rozpoczęcia tej sagi pojawia się przecież na pierwszym planie razem z Trunksem i Gangiem Pilfa jak gdyby miał stanowić ważną postać Wykorzystają go jakoś w przyszłości, czy ot sobie pozostanie jako Mini-Goku?

Osobiście w mojej wizji DB spiknąłbym go z Brą, która prędzej, czy później się pojawi i w ten sposób osiągnęlibyśmy nie tylko połączenie dwóch rodów Saiyańskich, ale również perfekcyjnego wojownika łączącego zalety Goku i Vegety

vegeta391 napisał(a):
Ciekawe, że Zamasu z przyszłości jest wciąż dosyć słaby. Zażyczył sobie tylko regenerującego się ciała,
To nie do końca takie pozbawione sensu Zauważ, że Vegeta na początku serii Z również chciał być nieśmiertelny. Pewnie nawet nigdy nie przypuszczał, że może stać się silniejszy od Freezera, który był w tamtym czasie niemalże 5000x mocniejszy od Księcia Saiyan (pominę, że wtedy nikt nie znał pełni możliwości tyrana), a życie wieczne zapewnia przewagę nad każdym i ewentualnie potężniejszym wrogiem w przyszłości. To tak jak Whis i jego OP umiejętności manipulacji czasem. Jak walczyć z kimś takim??? Genki Dama?
Ostatecznie to nie tylko wielka kulka Ki uformowana z pobrania tej energii od innych organizmów, ponieważ ma w bonusie metafizyczny bajer więc może na Zamasu by wystarczyła.

Pomijając moje spekulacje wszak Zamasu może dzięki temu cały czas się doskonalić, a aktualnie jeszcze chyba jeszcze nie zna porządku w świecie bogów jak i samego Zen'ou, którego miejsce docelowo powinien zająć jeśli chce spełnić swoją wizję.

Myślę, że życzenie "Zielonego" raczej pod tym kątem należy interpretować gdyż Kaioshinów nie tylko da się zabić, ale również mogą umrzeć ze starości: mamy emeryta Gowasu (Senior z VII się nie liczy gdyż nie zestarzał się hm naturalnie).

Oczywiście fakt faktem, że "Power level" jest w tej serii mocno skopany mało przejrzysty Tak jak na początku tego drużynowego pojedynku Zamasu jest w stanie bronić się przed Goku, a i nawet zaatakować (jego przeszła wersja nie poradziła sobie z SSJ2) to chwilę później dostaje soczyste combo od Trunksa, który troszkę się wkurzył. W mandze jest jeszcze gorzej, bo tam Goku na chwilę "załączył" tryb boski żeby pokonać Trunska (jak to mają być te "innowacyjne" pomysły Toyataro to ja podziękuje).

Taki tam randomowy screen z zwiastuna:

Obraz

To "nasz" Goku chwilę po dostaniu manta, czy z innej linii czasowej (niekoniecznie Trunksowej), bo scenkę pokazali w ten sposób jakby Zamasu go odwiedzał
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
bardyt napisał(a):
A także, mega naciągane jest też to, że Zamasu w ułamek sekundy ma wszystkie Super Dragon Balls...
Oglądałeś już następny odcinek? Bo nie rozumiem, skąd ten "ułamek sekundy". W każdym razie jeśli spytał Zuno o ich lokalizację, to miał prawo zebrać je bardzo szybko.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
wielkidym123
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.209
Posty: 10
A ja jestem ciekaw, czy 10 wszechświat ma także swoje Super Smocze Kule i swojego Zuno, czy Zamasu podróżuje między wszechświatami a dokładniej do 6 i 7. Jakie jest Wasze zdanie?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
W każdym razie jeśli spytał Zuno o ich lokalizację, to miał prawo zebrać je bardzo szybko.
Szczególnie, że, jak mniemam, zna technikę Kaikai, więc teleportacja to nie problem.


wielkidym123, na 99,9% wszechświaty Szósty i Siódmy. Cholernie głupio by było, gdyby było wielu Zunō, po jednym na wszechświat.

Dwie „groźne” miny dla narzekaczy:
56
Obraz

57
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kiedy Zuno został zapytany o informacje na temat Super Smoczych Kul, to odpowiedział, że są rozrzucone po wszechświatach 6 i 7, więc nie powinno być ich więcej. Jeśli miał wiedzę o szóstym wszechświecie, to o innych pewnie też. Zuno to najwyraźniej zwykły facet, więc w pozostałych wszechświatach nie ma jego kopii, ale nie wykluczałbym, że nie ma nikogo o podobnej pozycji wszechwiedzącego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
wielkidym123
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.209
Posty: 10
To czyli, że Zamasu sobie podróżuje między wszechświatami. Ciekawe w jaki sposób.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Sposobów jest pewnie wiele. Zwykła kaiōshińska teleportacja starczy w zupełności.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Ewentualnie kostka bogów, choć może być to patent wyłącznie dla Hakaishinów. Swoją drogą też ciekawe, że tylko Kaioshini mają możliwość teleportacji do pałacu Zen'ou hmm (odcinek 55).

Przy okazji -> nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia, ale wydaje mi się, że Nozawa tą Blackową Kamehame wypowiedziała w sposób hmm bardziej złowieszczy ??? Niższa tonacja głosu była na pewno.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
wydaje mi się, że Nozawa tą Blackową Kamehame wypowiedziała w sposób hmm bardziej złowieszczy
Czy złowieszczy sam nie wiem, ale zdecydowanie inaczej niż dotychczas. Jednak czy to było celowe, czy starość nie radość, to też nie wiem. No ale ostatecznie Black od początku mówi innym tonem niż Goku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Przede wszystkim w tym odcinku miała katar

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odcinek jako tako dobry. Przede wszystkim widowiskowy. Sprawa Zamasu trochę się wyjaśniła, pozostał jeszcze Black.

Ale po raz kolejny DBS robi ****ę z logiki odnośnie poziomów mocy.
I znów przypomina mi się ten fragment z Abrigded: https://www.youtube.com/watch?v=eDsfkEbmWNY
Goku walczy z Zamasu jak równy z równym, Trunks nagle ciśnie Blacka. Potem zamiana stron i znowu to samo?! WTF, Trunks SSJ2 lepiej sobie radzi niż Goku SSJB. Na koniec ta Kamehameha, gdzie Trunks powinien po prostu wyparować...

Grupa Mirai
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Yasiek

To byl fajny zabieg, nawet jesli troche naciagany, to fajnie jednak, ze nie zrobili z Trunksa drugiego Gohana. W mande jest powiedziane, ze SSJ2 Trunksa dorownuje SSJ3 Goku.

Z drugiej strony mielismy juz w DBZ takie wzroty akcji, jak maly Gohan przez krotki czas dawał rade Freezerowi. Albo Vegeta vs Beerus w DBS.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Widocznie zapomnieli jak Goku ssj2 bil sie z Berusem jak na Godzie ach te poziomy ladnie to Berus tlumaczy. Co do Zamasu Beda musieli wykonac Mufube czy jak to tam bylo i po klopocie. Trunks pewnie zglosi sie na ochotnika po smierci Mai. Odcinek spoko poziom animacji walk doskonaly Z moze sie uczyc ze nie wolno zapeylac po 150 razy tych samych ciosow w 20 odcinkach. Black to duch i chcial Goku tylko co za tym sie kryje przypomina mi sie od razu Suful.
grzybo
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.762
Posty: 6
Faktycznie dużo troche nieścisłości sie robi...

Poziomy mocy pogmatwane na maksa, chyba ze przyjąć że obecni wrogowie dostosowują swoje poziomy do przeciwników ale to by było wręcz absurdalne, żeby Zamasu nagle zmieniał poziom mocy na niższy żeby dostać baty od Trunksa SSJ2 mimo że chwile wcześniej walczył na równi z Goku SSJB :O

Poza tym widzę dość mocną nieścisłość:

Jakim cudem Zamasu z przyszłości jest nieśmiertelny skoro teraźniejszy Zamasu dopiero gdy zobaczył moc Goku SSJB i odkrył smocze kule, postanowił zdobyć nieśmiertelność ?

Przecież Zamasu z przyszłości nie miał prawa spotkać Goku, bo on umarł dawno temu na wirus serca i był ledwo na poziomie SSJ, co za tym idzie, Zamasu nie miał potrzeby nawet myśleć, że potrzebna mu nieśmiertelność...
A on do tego wszystkiego skądś zna Goku i chce go zabić... JAK ?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
grzybo napisał(a):
Jakim cudem Zamasu z przyszłości jest nieśmiertelny skoro teraźniejszy Zamasu dopiero gdy zobaczył moc Goku SSJB i odkrył smocze kule, postanowił zdobyć nieśmiertelność ?
I to prowadzi do tego, czego najbardziej się obawiam. Za odcinek, dwa mogą wpleść wyjaśnienie, które wykaże następstwo wydarzeń teraźniejszych w alternatywnej przyszłości. Po kiegoś grzyba Whis paplał o zrywanych kwiatkach, wątpię, by było to wygłoszone tak dla zapchania czasu antenowego.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Za odcinek, dwa mogą wpleść wyjaśnienie, które wykaże następstwo wydarzeń teraźniejszych w alternatywnej przyszłości.
Z drugiej strony mamy jeszcze nie za bardzo wykorzystany fabularnie Pierścień Czasu Blacka i gadkę o tym, że bogowie wiedzą o istnieniu alternatywnych światów, więc to zamotanie z podróżami jest jeszcze do odratowania.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 057, 04.09.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook