Forum Dragon Ball Nao

» Zakaz handlu w niedzielę

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak wiadomo w ostatnich ponownie wrócił temat zakazu handlu w niedziele i politycy powoli zastanawiają się nad opracowaniem stosownej ustawy i wcieleniu go w życie.

Co o tym sadzicie?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Uważam, że kwestię handlu w niedzielę rozwiążą zapotrzebowania konsumenckie i gotowość przedsiębiorców do płacy za kolejny dzień pracy. Są miejsca handlu pracujące w niedzielę i są niepracujące. A to oznacza, że działalność niektórych w niedzielę nie jest konieczna, a innych bardziej. Moim zdaniem jest to podgrzewanie sporów ideologicznych, a kwestia handlu w niedzielę nie jest do tego odpowiednim narzędziem. Tym bardziej że są ludzie, którzy z konieczności w niedzielę pracują, a to czasem oznacza dla nich konieczność handlu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Książe Pan hime
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.763
Ostrzeżenia: 1
Posty: 40
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
W Anglii niby zakaz, a w niedzielę jest lepiej niż w Polsce. Choć przyznam, że gdy jeszcze o tym nie wiedziałem, to pojechałem do dużego Tesco z szyldem Open 24h po 18:00 i się zirytowałem, że było zamknięte.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
A czemu tylko handel, a gastronomia, a inne usługi...powinno być zero żarcia, zero kina i zero sexu!

A tak serio:

Od zawsze pracowałam w niedzielę, bo mogłam dorobić jako studentka czy miałam elastyczny grafik i wolałam załatwić coś sobie na tygodniu.
Po co dzielić ludzi, przeważająca większość osób, które pracują w siódmym dniu tygodnia sama wzięła taką zmianę!
Ale nie oszukujmy się, ci z pierwszej ławki w kościele i tak najszybciej przylecą do sklepu.

Pomysłodawcy akcji są jak widać zbyt nieogarnięci by zobaczyć problem szerzej. Bo łatwiej zakazać handlu niż zawalczyć
o lepsze pensje czy prawa pracowników. Przecież oprócz ludzi lubiących pracować w weekend są i tacy, którzy muszą, bo mało zarabiają.

W każdym miejscu, w którym pracowałam, obroty w niedzielę wynosiły ok. 30-50% więcej, ludzie chcą kupować/jeść etc.
Nie podoba mi się pomysł na karanie osób o innych poglądach niż dewoci.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miyu napisał(a):
A czemu tylko handel, a gastronomia, a inne usługi...
Bo tak samo jest w cywilizowanych krajach Europy Zachodniej, do których przecież pretendujemy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
don
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.167
Plusy: 1
Posty: 11
Kolejna żenująca akcja władzy i zajmowanie się pierdołami, podczas gdy filary (edukacja, służba zdrowia, wojsko, sądownictwo) w rozsypce...
Poza tym, razem z kilkoma innymi kwestiami jak np. konieczność rejestracji kart sim to małe kroczki w stronę totalitaryzmu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
don napisał(a):
Poza tym, razem z kilkoma innymi kwestiami jak np. konieczność rejestracji kart sim to małe kroczki w stronę totalitaryzmu.
Niestety, ale to również obowiązuje w większości cywilizowanych krajów Europy Zachodniej. Dlatego stwierdzam, że gadki o totalitaryzmie są jednoznacznie żenujące.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Zakaz handlu w niedzielę
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook