Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio obejrzany film

Strony:   1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jupiter: Intronizacja (2015) - najnowszy film Wachowskich. Niestety "tania" mieszanka Matrixa i Gwiezdnych wojen. SF w tym filmie mało, bo to fantasy w kosmosie. Efekty specjalne dobre, za dobre na ten film, ale też bez jakiegoś przełomu w tej dziedzinie. Generalnie jestem zdania, że 2 godziny to za mało na historie tego rodzaju. Obejrzeć, zapomnieć. Siostry Wachowskie już raczej niczym nie zaskoczą.

Informator (1999) - polecam, może otworzą się niektórym oczy na to, jak działają media, zwłaszcza te największe. W roli głównej Al Pacino.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Shounen napisał(a):
Informator (1999) - polecam, może otworzą się niektórym oczy na to, jak działają media, zwłaszcza te największe.
Jak fikcja filmowa ma niby otworzyc komus oczy? To tak jakby polecac ogladanie "Ostrego dyzuru", by dowiedziec sie o sluzbie zdrowia... -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jeśli serial wiarygodnie i rzetelnie przedstawiałby tę służbę zdrowia, to nie widzę problemu. Mógłby śmiało służyć jako dobre źródło wiedzy nie tylko dla amatorów.

Film jest na podstawie artykułu, czyli na faktach. Zresztą czytam, że wystąpił w nim prokurator, a miał także prawnik, który brał udział w przedstawionych wydarzeniach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Pitbull 2005, spodziewałem się czegoś dobrego, a dostałem kino skierowane dla gimbazy. Patologia na patologii, jeśli ten film jest oparty o fakty, to aż przykro się robi.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Raczej nie dla gimbazy, skoro od 16 lat. Dlaczego tak uważasz? Patologie są wszędzie, a polscy filmowcy bardzo sobie upodobali je pokazywać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
clio napisał(a):
Jak fikcja filmowa ma niby otworzyc komus oczy?
Aż mnie zęby zabolały. Fikcja literacka też nie może otworzyć oczu? Po cholerę w ogóle czytać książki i oglądać filmy (poza tymi na faktach), skoro nie kształcą?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
John Wick (2014) - proste (bardzo) kino akcji z Keanu Reevesem. Jedna duża strzelanka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czerwona linia (1964) - czarno-biały o tym, jak amerykański bombowiec dostaje błędne polecenie zrzucenia bomby atomowej na Moskwę i nie można cofnąć rozkazu. Polecam.

Zabawne, bo w wcześniej w tym samym roku wyszedł Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę Kubricka, który traktuje dokładnie o tym samym, tylko to satyra. Też polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Rogue One, disneyowska produkcja z serii gwiezdnowojennej. Opowiada o wydarzeniach tuż przed Epizodem IV: Rebelia postanawia wykraść plany Gwiazdy Śmierci, by móc ją zniszczyć. Film całkiem przyzwoity, trzyma w napięciu, technicznie naprawdę świetny. Bohaterowie trochę się rozmywają, ale na przykład dyrektor Krennic bardzo się wyróżnia na tle imperialnych oszołomów. Trochę nowego, trochę starego, film pod każdym względem poprawny politycznie ("baba, Murzyn, inwalida i gej"). I z happy endem żywcem z "Pompeji" Polecam.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Siedmiu wspaniałych (2016) - trochę zawód. Nie że nie lubię, ale zdecydowania za dużo strzelania. Ponadto umotywowanie niektórych "wspaniałych" do wzięcia udziału w akcji nieprzekonujące. Samo starcie też momentami absurdalne. Najbardziej podobała mi się muzyka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Truman Show - zdziwiłem się, że do tej pory nie obejrzałem tak świetnego kina, Jim Carrey zagrał tam pewnie życiową rolę. Polecam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Leon zawodowiec (1994) - wspaniały film. Jedyne, do czego mógłbym się bezpośrednio przyczepić, to charakteryzacja głównego bohatera.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ok ok, Gociak:

Ostatnio, co obejrzałem (później opiszę, teraz mam lenia):

1. Kickboxer z 1989 r. - bardzo dobry

2. Krwawy Sport z 1988 - podobnie jak wyżej, świetne kino akcji

3. Mój przyjaciel Hachiko - bardzo dobry film, nawet potrafi wzruszyć

4. Barry Lyndon - podobnie jak powyższe tytuły, polecam.

W dalszej kolejności są: Tańczący z wilkami, Martyrs.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Tom of Finland - film z całego cyklu upamiętniającego stulecie fińskiej niepodległości.

Główny bohater Touko Laaksonen, bardziej znany jako tytułowy Tom of Finland, odniósł międzynarodowy sukces jako rysownik i pionier sztuki homoerotycznej w szerszym nurcie. Film, w typowym dla fińskich produkcji oszczędnym stylu, przedstawia historię życia Toma - sylwetkę artysty, mężczyzny i homoseksualisty - skonfrontowaną z różnymi rzeczywistościami: druga wojna światowa, okres powojenny w Finlandii i Europie, wolność USA, początki epidemii AIDS. Nie brak w tym filmie stonowanego humoru i tragedii, w całokształcie sprawia on bardzo przyjemne wrażenie i przede wszystkim nie jest przygnębiający, co niestety częste w utworach o tej tematyce.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Przełęcz Ocalonych z 2016 - nie spodziewałem się czegoś godnego uwagi, ale jednak. Przez ponad godzinę był spokój, ot taki film sobie leci, jednak druga połowa, a szczególnie sceny końcowe potrafiły chwycić za kamień, lub serce. Polecam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piraci (1986) - przednia komedia od Polańskiego, a jednocześnie fajna produkcja o piratach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Lęk Pierwotny - Bardzo dobry film z niebanalnym zakończeniem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wilk z Wall Street (2013) - mocna pozycja. Kto wrażliwy na wulgaryzmy, cycki i stosunki, to nie dla niego. Wyczytałem, że Polsat emitował wersję ocenzurowaną ze wszystkich wymienionych elementów, ok.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niedawno widziałem w kinie trailer jakiejś produkcji SF/fantasy z akcją w kosmosie, ale nie pamiętam tytułu. Orientujecie się, co to mogło być?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio obejrzany film
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook