Forum Dragon Ball Nao

» Super Smocze Kule, Zarama, Super Shen Long

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Tak sobie pomyślałem, że Zarama to może być pseudo Wszechściusia, a Super Shen Long to jego pupilek. Wyobrażacie sobie, jak się razem bawią? Ostatecznie obaj to byty wykraczające poza wyobrażenia kogokolwiek

Raczej mało prawdopodobne. Jeśli macie własne teorie na temat Zaramy i jego relacji z pozostałymi bogami, to zapraszam. Ewentualnie - czy go w ogóle poznamy i kiedy?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.109
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Wiem, odbiegnę od tematu, ale gdyby ta szalona teoria okazałaby się prawdziwa... To może Wszechściuś celowo pozwala hasać Zamasu, bo potrzebuje trochę rozrywki? Może jego to bawi?
Kirshar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 3.029
Posty: 8
Myślę, że kluczem do rozszyfrowania roli Zaramy są super smocze kule.

Twórcy od samego początku istnienia serii przekonują Nas, że SSK mogą spełnić każde życzenie.

Istnieje tu pewna analogia do zwykłych smoczych kul: czy to ziemskich, czy nameczańskich, ale one miały jednak ograniczenia. Na przykład mogły wskrzesić za pomocą jednego życzenia tylko jedną osobę, tudzież mogły to zrobić jedynie przed upływem roku od jej śmierci.

Dlaczego to napisałem? A no dlatego, że - o ile mnie pamięć nie myli - smocze kule mają moc spełniania życzeń równą mocy swojego stwórcy. Jeżeli tak jest, to za pomocą SSK można byłoby na przykład pozbyć się Zeno, a to z kolei pociągałoby za sobą fakt, że Zarama musi być od niego "większy", "mocniejszy" - cokolwiek znaczy pojęcie mocy w przypadku Zeno. Świadczyłoby to o tym, że to nie Zeno jest najważniejszą osobą, ale Zarama.

PS: Pamiętam, że nieraz mówiono, że za pomocą smoczych kul nie można anihilować istot żywych, ale skoro SSK mogą wszystko, to chyba to też powinny móc.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Kirshar napisał(a):
PS: Pamiętam, że nieraz mówiono, że za pomocą smoczych kul
Nieraz mówiono (na początku serii), że Smocze Kule mogą spełnić "każde życzenie". Później się okazywało, że to bujda. Więc nie ufałbym tak temu, że te serio mogą dosłownie wszystko, a w rezultacie, że ich twórca musi być wyżej w hierarchii od Zen'o.

Kirshar napisał(a):
Zarama musi być od niego "większy", "mocniejszy" - cokolwiek znaczy pojęcie mocy w przypadku Zeno
Mówisz o Zen'o, ale to przecież właśnie twórcy Smoczych Kul nie byli żadnymi wojownikami, bo nie na tym polegała moc, którą posiadali. Ostatecznie Wszechmogący nawet nie potrafił we własnym zakresie ożywić człowieka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
wojtekkij Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 50
Dni na forum: 2.746
Posty: 1
Zarama musi być od niego większy, cokolwiek napiszecie innego nie macie racji
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Możliwe, chyba nie ma mniejszej osoby od Zenka.
Co do siły, wątpię by był ktoś silniejszy póki co, może, jak ci cali Nameczaniaki, posiada po prostu super zdolności i potężną moc, jednak nie dorównującą Zenkowi.
merliczka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.802
Posty: 13
Zapewne wszystko sie niebawem wyjaśni, Akira po to wskrzesił serie, aby wyssać z niej już wszystko, co sie da, ostatnie soki i kropelki.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Super Smocze Kule, Zarama, Super Shen Long
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook