Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 069, 04.12.2016

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do sześćdziesiątego dziewiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 04.12.2016 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
nie wiem jak to ująć odcinek pokręcony na swój sposób jak nigdy... z drugiej strony wychwyciłem jedną nieścisłość, skoro Beerus ma tą moc, że postaci "wyparowują" tak jak w przypadku Zamasu oraz teraz tego ducha (nawet w postaci niematerialnej) to czy jakby chciał to mógłby sprawić, że Whis również wyparuje ?

Widać, że Vegety dalej nie lubią, dostał po tyłku choć wiem, że ostatnia scena z Vegetą miała być śmieszna, to w sumie nadzwyczaj głupia, bo skoro on umie latać, to nie mógł po prostu wznieść się w górę i nie wisieć na tej gałęzi?

Liczyłem na to, że Champa weźmie jakieś nowe postacie na ten mecz baseballa, ale z drugiej strony to spoko, że zobaczymy tamte postacie ponownie, ten strój Whisa z zapowiedzi nawet mu pasuje

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
bardyt napisał(a):
czy jakby chciał to mógłby sprawić, że Whis również wyparuje
Pytanie, gdzie ta ewentualna nieścisłość.

Przedni odcinek. Koyama miała rację, że będzie nostalgicznie. Choć japońskiej wersji Slumpa nie oglądałem, to jednak zapuszczenie piosenki z openingu zrobiło na mnie wrażenie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
może "nieścisłość" źle ująłem... chodzi mi o stwierdzenie, które kiedyś padło, że Whis jest najsilniejszą postacią we wszechświecie, ale w przypadku techniki używanej przez Beerusa bym się kłócił czy na niego nie może zadzialać również...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak na razie Beerus używał tej techniki tylko wobec znacznie słabszych od siebie. Nie wiemy wcale, czy ona działa na zasadzie rozkazu - że Beerusowi wystarczy go wydać i osobnik automatycznie ulega wymazaniu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Vegeta oberwal tak jak generał Blue z armi RR;)

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mnie się nie podobają tego typu odcinki, gdzie wymieszane zostały dwa anime. One mogą być fajne w przypadku wydań specjalnych, a nie normalnie w serii. W DB do tej pory z tego co pamiętam, nie było takich odcinków.

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
W DB do tej pory z tego co pamiętam, nie było takich odcinków.
Była Aralka w DB, w sadze Armii Czerwonej Wstęgi.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
I to Aralka uratowala.malego Goku przed smiercia wyrzucajac zdaje sie do Egiptu generala Niebieskiego.

Ten odcinek ja traktuje z przymrużeniem oka no bo wiadomo ze Dr.Slumpa i Dragon Ball nie mozna mierzyc jedna miara, Jak powiedzial Buki na YouTube ludzie sie strasznie oburzaja ze takie cos nie powinno miec miejsca i ze osmieszyli Goku i Vegete. zapowiedz nastepnego odcinka ? hmmm mecz baseball z druzyna Champy? tez moze być ciekawie

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez pitek599: 06.12.2016, 19:11
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
I to w trzech odcinkach.
Tak, ale nigdy nie stawnowiła bazy odcinka.

Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Mateusz napisał(a):
Tak, ale nigdy nie stawnowiła bazy odcinka.
Nie mam pojęcia o czym mówisz.
Jak Shounen wspomniał, pościg za Generałem Niebieskim zaprowadził Goku na wyspę, gdzie mieszka Aralka. W DB nie był to żaden filler, bo spotkanie w Pingwinówku było też narysowane w mandze DB. I było to bardzo istotne dla fabuły, bo w tych odcinkach Aralka pokonała Generała Niebieskiego, z którym Goku nie miał wtedy szans. Dzięki temu armia RR zyskała radar, a Goku dostał nowy od Turbusia i mógł ruszać po kolejne kule.

Normalnym i znanym zabiegiem jest łączenie postaci z własnych mang przez Toriyamę. W końcu żyją oni w tym samym zwariowanym Wszechświecie. Mamy Aralkę, komiksy z Neko Majinem czytane przez Buu oraz Jaco z Patrolu Galaktycznego, który jest przyjacielem siostry Bulmy.

Nie zapominajmy też o połączeniach z One Piece, tzw. muzyczce z telefonu Kuririna. Pewnie wiecie, że ta sama seiyuu gra Luffy'ego w OP?
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Odcinek mega zabawny, dużo lepszy od poprzedniego. Pisałem już o tym na Fb, że Aralka nie wzieła się tutaj z dupy. 30 lat DB i 35 Dr. Slumpa, było wszystko przemyślanie. Można spokojnie potraktować go jako special, Jedyne czego pragowało to torchę więcej walki (zabawy) Goku z nią, bo jakby oprzeć się na wywiad, to Vegeta miał z nią więcej zabawy niż Goku a miało być na odwrót ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Ostatnie zdanie Vegety w tym odcinku "Nigdy więcej nie będę walczył z postacią z komediowej mangi" brzmi niemal identycznie do tego, które wypowiedział w Neko Majinie po przegranej walce z Neko Majin SSJ
(to ostatnie zdanie z tej strony)
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A to powtarzane "odrzucam" Amihsirota to oczywiście nawiązanie do Torishimy, który jako redaktor Toriyamy odrzucał niekiedy jego pomysły.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Mamy z Vegetą podobne podejście do niezdyscyplinowanych bachorów

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

merliczka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.801
Posty: 13
Fajny odcinek ale za krótkie były walki i to jest na minus
Duży potencjał został niewykorzystany, mogło być mega ciekawie, multum możliwości.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 069, 04.12.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook