Forum Dragon Ball Nao

» Kobieta z wydm - Kobo Abe

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Książka opowiada o tym, jak pewien nauczyciel entomolog w wakacje udaje się nad morze w poszukiwaniu rzadkiego gatunku cicindeli. Na noc zatrzymuje się w wiosce, w mieszkaniu samotnej kobiety znajdującym się w głębokiej jamie piasku.

Idąc za wikipedią, w Kobiecie z wydm doszukiwano się wpływów twórczości m.in. Kafki. Powieść została przetłumaczona na wiele języków, a także sfilmowana.
Fabuła jest prosta, zrozumiała, ale to nie o nią tutaj chodzi. A o przemianę głównego bohatera.

Obraz

Polecam. Nawet można z internetu ściągnąć polskie wydanie.
Skąd, jak, czemu? Ciekaw jestem. Jakiś przeciek?...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 05.05.2012, 12:21
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
czytałam. To chyba zresztą pierwsza japońska książka, po jaką sięgnęłam - strasznie dawno temu. Ma klimat, ma świetne tempo i choć (jak dla mnie wówczas) jest dość pesymistyczna, to warto się z nią zapoznać, ponieważ to naprawdę świetna nowela.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Czytałam. Ponad rok temu pomagałam babci segregować książki mojego dziadka, który się wyprowadził (może pominę dlaczego) i tam znalazłam kilka ciekawych pozycji. M.in. "Kobietę z Wydm".

Książka jest dobra i ciekawa.
Naowicz napisał(a):
Fabuła jest prosta, zrozumiała, ale to nie o nią tutaj chodzi. A o przemianę głównego bohatera.
Właśnie dlatego mi sie spodobała. Ludzie w ekstremalnych warunkach zaczynają wiele rozumieć. Myślę, że dalsze losy naszego owadobadacza potoczyły się dobrze i cieszę się, że mogłam ją przeczytać.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
"Kobieta z wydm" wciągnęła mnie na dobrą godzinę (szkoda, że jest tak krótka), faktycznie zalatuje trochę Kafką i jeszcze kojarzy mi się z książką "Misery" S.Kinga (choć to dzieło powstało dużo później to mają trochę wspólnego np. główny bohater też znalazł się w obcym miejscu i pozostawał tam wbrew swej woli). Zgodzę się z pozostałymi, że obserwowanie jak zmienia się Jumpei jest bardzo ciekawe, a pesymistyczny nastrój i naturalistyczne przedstawienie niektórych wydarzeń jeszcze dobitniej pokazuje jak może reagować człowiek, który znalazł się w "klatce".
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dzisiaj byłem na spektaklu grupy LipZezRew pt. "Kobieta z wydm", inspirowany książką. Trwa tylko 30 minut, a bilet kosztuje niemało. Nie warto.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Knatte08 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 35
Dni na forum: 2.612
Ostrzeżenia: 1
Posty: 8
Czytałem strasznie mi sie podobalo
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kobieta z wydm - Kobo Abe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook