Forum Dragon Ball Nao

» Polityka

Strony:   1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Ale jak by tak Platforma zrobiła, to by było dobre?

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nieważne co, tylko kto.

PiS zmniejsza podatki: Nie można, budżet się załamie!?
PiS zwiększa podatki: Nie można, komuniści!?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierwszy błąd PiS-u. Są głosy, że jednolitego podatku też mogą nie wprowadzić.

Ale gdzie byłeś, gdy PO odrzucała identyczne projekty? No właśnie...

Shounen napisał(a):
Nieważne co, tylko kto.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
Pierwszy błąd PiS-u.
Pierwszy? Serio?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierwszy zauważalny, który może się odbić na notowaniach. Możesz mówić, że 500+ to też błąd, ale to była realizacja ich programu.

Poza tym dziś przegłosowano obniżenie wieku emerytalnego. I co, niedowiarki?

Sejm zagłosował ws. obniżenia wieku emerytalnego
http://fakty.interia.pl/polska/news-sejm-zag ... Id,2306626

Po obniżeniu wieku emerytalnego zostanie zachowana dobrowolność przechodzenia na emeryturę - zapowiedział dziś w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

To od pracownika będzie zależało, czy chce z tego skorzystać, czy nie - powiedział wiceminister.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zauważalnym od samego początku błędem jest niekompetentna praca Witolda Waszczykowskiego jako ministra spraw zagranicznych i brak reakcji Jarosława Kaczyńskiego na mizerną jakość pracy tego człowieka. Nie wierzę, że w swoich szeregach nie mają przynajmniej jednej osoby bardziej kompetentnej i potrafiącej.
Pal licho komentarz o babach z czarnego protestu. Nazwanie Schulza niewyedukowanym idiotą przez ministra spraw wewnętrznych w obliczu prawdopodobieństwa objęcia przez tego człowieka było dużym błędem. Czasem nawet wobec takich patałachów trzeba zachować kurtuazyjne maniery. Tak to Schulza mogliby nazywać bracia Karnowscy albo Marta Kaczyńska i w pełni wyczerpałoby to zapotrzebowanie na charakterystykę tego człowieka w oczach opinii publicznej. Dyplomacie nie przystoi niewyparzony język, ale skupmy się na błędach rzeczowych.
A są to kwestie niezwykle poważne:
1. Odpuszczenie kierunku amerykańskiego w obliczu dynamicznej sytuacji politycznej i do tego publiczne przyznanie, że państwo polskie nie wykorzystało kampanii wyborczej do stworzenia sobie gruntu pod ewentualną prezydenturę Donalda Trumpa. Tutaj też prztyczek w kierunku rządu, czy też obozu władzy jako całości, a nie jedynie ministerstwa. Wicepremier Morawiecki określił wybory jako wybór między dżumą a cholerą. Zdecydowanie nie można palić mostów w sytuacji, kiedy państwo amerykańskie stoi na rozdrożu i istnieje możliwość reorientacji tamtejszej polityki zagranicznej, którą powinniśmy wykorzystywać, a nie wyżywać się, bo Trump mówił, że lubi "grab the celebrities' pussy".
2. Przez około rok ambasadorem Polski w Waszyngtonie pozostawał Ryszard Schnepf - lojalny członek minionego obozu polityczno-ideologicznego, co de facto sprawiało, że kontakty polsko-amerykańskie na szczeblu międzypaństwowym przez ten czas pozostawały na poziomie pozostawionym przez poprzedni rząd.
3. Brak reakcji ministerstwa na próbę wbicia klina pomiędzy Polskę i Republikę Czeską przez rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oraz ambasadora Andriejewa w rocznicę zajęcia Zaolzia.
4. Mianowanie na stanowisko podsekretarza stanu obywatela amerykańskiego Roberta Grey'a i powierzenia mu odpowiedzialności za dyplomację ekonomiczną na kierunku amerykańskim. Ministerstwo tłumaczyło tę decyzję tym, że Grey faktycznie urodził się w Polsce, a jego rodzina była w latach 80 zmuszona do emigracji politycznej. Niepokój budzi jednak fakt, że kończył edukację na uniwersytetach Massechusetts i nowojorskim, czyli tych generalnie miejscach USA, które są permanentnie zdominowane przez lewicę. Do tego przebieg kariery wskazuje, że jak dotąd lojalnie wypełniał interes Stanów Zjednoczonych. Stąd wątpliwości, czy podsekretarz Grey pracujący w dziale dyplomacji ekonomicznej będzie w kontaktach ze stroną amerykańską poruszał się w zgodzie z polską racją stanu.
5. Mianowanie na stanowisko rzecznika prasowego MSZ Joanny Wajdy - byłej korespondentki TVP z Brukseli i pracownicy redakcji Wiadomości i Panoramy. Nowa władza przyjęła do siebie medialnego cyngla poprzedników.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co do działań związanych z kwotą wolną rozumiem zawód niespełnionej obietnicy, ale... Każdy, kto zarabia rocznie 90 tysięcy i więcej, dostanie po kieszeni. Zamiast 556 zł, które mógł zaoszczędzić do tej pory, teraz będzie mógł odpisać tylko 496 zł. W rezultacie rocznie odda budżetowi prawie 60 zł więcej. Kwota wolna zmniejsza się jeszcze bardziej wraz z dalszym wzrostem dochodów. Majątek!

Już widziałem zapowiedzi gimbusów, że zwijają interes

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie zmienia to faktu, że zmiana regulacji dot. kwoty wolnej to mało śmieszny żart. Pojawiła się propozycja dużej reformy podatkowej ze strony niektórych posłów PiS i centrum Adama Smitha, ale wątpię by to przeszło. Po pierwsze sam klub PiS jest zbyt socjalistyczny, by się w większości na to zgodził, a po drugie, nawet jakby był odpowiedni rozłam w PiSie, to PO, .N, czy PSL za bardzo nienawidzą Polski i Polaków, by to poprzeć. A szkoda, bo, choć wciąż nie idealna, to ta reforma o wiele ułatwiła by nam codzienną egzystencję.

Na marginesie dodam, że Robert Grey nie jest już juz wiceministrem spraw zagranicznych, choć sam minister nie mówi, że ma to zwiazek z obywatelstwem Greya i jego ew. pracą na rzecz obcego państwa. Jakieś komentarze?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Pojawiła się propozycja dużej reformy podatkowej ze strony niektórych posłów PiS i centrum Adama Smitha, ale wątpię by to przeszło.
Kiedy i jaka?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Teraz na dniach do kwestii powrócono, aczkolwiek pierwsze przymiarki miały już miejsce pół roku temu.
http://smith.pl/artykuly/centrum-adama-smitha-proponuje-rewolucja-podatkowa
http://wpolityce.pl/gospodarka/317342-projekt-rewolucyjnych-zmian-w-podatkach-poslowie-pis-chca-zlikwidowac-pit-cit-i-skladke-zus

Ale jak już mówiłem, nie ma to szans, bo PiS nie zniesie takiego natężenia ekonomicznego liberalizmu, a minister Morawiecki dopiero co odtrąbił sukces jakim jest zmiana zasad dot. kwoty wolnej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To jakaś konkurencja dla jednolitego podatku? W paru punktach podobne. Ale nie pojmuję idei zbierania podpisów. Zamiast tego powinni raczej rozmawiać z Kaczyńskim/premierem/ministrami. Pewnie nawet nie zebrali tych 100 tysięcy, bo nie obiło mi się o uszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wątpię, by to była intencja Centrum A. Smitha, by przedstawić to jako konkurencję wobec propozycji jednolitego podatku. Przede wszystkim z tego powodu, że tam nikt nie wierzy w to, że tak znacząca zmiana zostanie przyjęta. Wiele wysiłku kosztowało ministra Morawieckiego pozorowane podniesienie kwoty wolnej od podatku i myślę, że w kwestii podatków na tym się możliwości rządu wyczerpują.
Podpisy są/były zbierane z tego prostego powodu, że owa grupa posłów PiS nie będzie chciała wystąpić przeciw własnemu rządowi proponując nie tyle zmianę ordynacji podatkowej, gdyż ta się odbywa nieustannie niezależnie od tego kto rządzi, a zmianę systemu podatkowego jako takiego i to w dodatku wymierzoną w takim kierunku, który dla ogólnie znanej gospodarczej doktryny PiS jest nie do przyjęcia. Nawet propozycja jednolitego podatku zakłada progresję podatkową, a tego narzędzia PiS, jako partia pod względem ekonomicznym z gruntu etatystyczna i zdecydowanie pro-socjalna nie odrzuci. Nawet jeśli PiS dokonywał małych obniżek, jak to miało w przypadku składki rentowej, to zmiany są kosmetyczne, a zasadniczy model systemu podatkowego nie ulega zmianie. PiS musiałby się pozbyć części wyborców, jeśliby zaczął coś takiego głosić. Dlatego projekt tej ustawi zostanie zgłoszony w formie inicjatywy obywatelskiej. Jeszcze sporo czasu upłynie, zanim w Polsce poglądy liberalne w sferze ekonomicznej odtworzą się do przyzwoitego poziomu. Choć i tak jest z roku na rok lepiej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Proponujemy, aby osoby prowadzące działalność gospodarczą, których przychody nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 1 tys. zł, nie musiały rejestrować swojej działalności i tym samym płacić składek na ZUS - zapowiada w rozmowie z PAP wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Haladyj-Prze ... 49714.html

Ciekawe, czy wprowadzą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ta, zesrają się a nie wprowadzą.

Serio istnieje Ministerstwo Rozwoju?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To samo mówiłeś na temat obniżenia wieku emerytalnego i pewnie o 500+. Jesteś uprzedzony

Mateusz napisał(a):
Serio istnieje Ministerstwo Rozwoju?
A w czym problem? Przed nim było Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, a od 2005 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Teraz PiS rządzi i nagle wszystko jest złe.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
A w czym problem? Przed nim było Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, a od 2005 Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Teraz PiS rządzi i nagle wszystko jest złe.
Nie jest złe dlatego że funkcjonuje w rządzie PiS, a dlatego że w ogóle istnieje. Bo jakie jest zadanie tego ministerstwa? Zadekretować rozwój? Pewnie nie. Warunki do rozwoju mogą stworzyć niemal wszystkie inne ministerstwa, wiec nie potrzeba tego. Ministerstwo Edukacji może pracować nad wdrożeniem reform potrzebnych by lepiej wyedukować młodzież i przygotować ją albo do podjecia studiów albo pracy w zawodzie. Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego w założeniu czuwa nad poziomem dydaktycznym na wyższych uczelniach oraz zapewnieniu swobody i dogodnych warunków badań. Rozumiem, że rząd jest ukierunkowany na szeroką politykę socjalną i w niej widzi szansę na szeroki rozwój na zasadzie "zasiłek rodzinny 500+ i inne przyczynią się do zwiększenia konsumpcji, te z kolei produkcji, a to poniesie za sobą wzrost zatrudnienia". Można się z tą doktryną zgadzać bądź nie, ale do tego wystarczy Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Do uaktywnienia gałęzi gospodarki zwiazanych z wykorzystaniem potencjału mórz, rzek i jezior powołane zostało ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Ministerstwo budownictwa i infrastruktury mogłoby zająć się swoimi kwestiami bez ministerstwa rozwoju, podobnie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi, sportu i turystyki, cyfryzacji czy energii.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
A w czym problem?
W tym, że na logikę czegoś takiego nie potrzeba, tak jak powiedział Joe. Rozwój powinien wynikać z pracy wszystkich ministerstw (czy tez ich części)/ Rozwój to wynik a nie składowa.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  

Forum DB Nao » » » » Polityka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook