Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 077, 05.02.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do siedemdziesiątego siódmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 05.02.2017 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Odcinek przyjemny, taki jakiego się spodziewałem. słuchać nowa muzyczkę w niektórych momentach.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
właczyłem sobie na chwile z japońskiego streama i czułem się jakbym Z oglądał. Fajny ten nowy kontrast, ciekawe czy to tylko na ten odcinek, czy będzie tak już na stałe.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bez przesady. Ja praktycznie większej różnicy nie zauważyłem.

Najciekawszy z odcinka opening i ending, reszta w normie. Przezabawny Zeno. No i w końcu odnalazła się ta zguba, której imię Bra. Pytanie, czy zdąży dołączyć do grona dzieciaków.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Odcinek taki sobie. Porównując do poprzedniej sagi która miała wprowadzenie z pompą.

Co do filtra to w zapowiedzi byl bardziej widoczny. Finalnie wygląda inaczej.Jest mniej oczojebny. W nastepnym epku także jest widoczny, więc pewnie zostanie juz na stale, tym bardziej, ze widoczny jest nawet w OP.

No wlasnie co do OP, to duzo lepszy od poprzedniego. Muzyka jest bardziej w stylu DB taka energiczna, a strona wizualna to miodzio.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 05.02.2017, 2:46
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak to ktoś trafnie skomentował zmiany w kolorystyce w związku z openingiem:
It really doesn't look great, the filter has absolutely crushed the dark detail. It looks like Season 1 of Funimation's home releases.


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Jeśli chodzi o nowy opening, to w ogóle on mi nie przypomina openingu. Bardziej wygląda na jakieś sceny z filmu kinowego z dołączoną muzyką. Tak, w pewien sposób jest niekonwencjonalny. Jednak pomimo tego jest to zmiana na plus, bo jak ktoś wyżej wspomniał, jest dużo bardziej energiczny.

A jeśli chodzi o zmianę stylu graficznego, czyli pogrubienie kresek, zmiana kontrastu odcieni, to niestety nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, gdy w prawie każdej scenie mordy są wciąż koślawe.

Irytuje mnie ten alien, z którym walczy Songoku, bo ma nieproporcjonalnie małą głowę do ciała, agh!
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Scientist napisał(a):
Irytuje mnie ten alien, z którym walczy Songoku, bo ma nieproporcjonalnie małą głowę do ciała, agh!
A mnie tam się podoba

Co do openingu, to można zauważyć na nim, że Goku osiągnie nową formę SSJ, lecz jest to zgrabnie ukrywane jak w poprzednich openingach.

Koślawa kreska... tak jakby w DB i DBZ tak owej nie było... przypominam końcową walkę Goku z Frizerem, tylko wtedy nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy, a teraz wszystko w HD i bardziej to widać.

Zabieg z postarzeniem animacji mi się podoba.

CO do przebiegu turnieju... coś mi się wydaje, że na OP są pokazani tylko pierwsi przeciwnicy, czyli jak wynika z zapowiedz
są to wojownicy z 9 wszechświata, a w turnieju bierze udział 12 wszechświatów...
więc sekwencja OP się jeszcze nieraz zmieni.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale w poprzednich openingach nie ukrywano przemian, były w pełni ukazane. Pewnie dlatego, że każdy i tak je znał.

Diablo2020 napisał(a):
Zabieg z postarzeniem animacji mi się podoba.
Ja tam nie widzę żadnego postarzania. Tylko miejscami zwyczajnie chamski kontrast i pogrubioną kreskę - nic więcej.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Ja tam nie widzę żadnego postarzania. Tylko miejscami zwyczajnie chamski kontrast i pogrubioną kreskę - nic więcej.
Nie wiedziałem jak to nazwać ale trochę mi się podoba.

A jeśli obejrzysz jeden z odcinków, w którym Goku i Vegeta trenują przed walką z Frizerem, to Wish tam wspominał, że chce ich tak wytrenować by nie potrzebowali więcej SSJ i może to będzie rezultat tego treningu w końcu, co widzimy na openingu
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A to nie był ten efekt?
http://dragonball.wikia.com/wiki/Saiyan_beyond_God

Wątpie, żeby zrezygnowali z transformacji, to przecież jeden z fundamentów serii.

Kreska nie jest postarzona, ale daje taki efekt, odpalcie sobie ten odcinek w jakiejś gównianej jakosci, to momentami jak Z oczywiście czar pryśnie przy wersji HD, ale całość na razie wygląda spoko.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Diablo2020 napisał(a):
Koślawa kreska... tak jakby w DB i DBZ tak owej nie było... przypominam końcową walkę Goku z Frizerem, tylko wtedy nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy, a teraz wszystko w HD i bardziej to widać.
Cieszę się, że odpowiedziałeś sam sobie i nie muszę się do tego już odnosić.
Ale chciałem jeszcze tylko dodać, że ja nie oceniam DB Super względem DBZ, tylko względem wszystkich anime, jakie widziałem. I wygląda to słabo, wciąż. Myślę, że do końca serii pozostanę przy tej opinii.

Przykład dobrze wykonanego anime: One Punch. I nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje nt. funduszy obu studiów. Mniejsze fundusze = gorsze wykonanie = gorsze wrażenia odbiorcy, logiczne.

Co do nowego poziomu, zobaczymy, co tym razem nam pokażą. Faktycznie opening coś zakrywa i po pojawieniu się nowego poziomu sekwencja w openingu zostanie zmieniona, tak przypuszczam.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Ciekawe czy drugim dzieckiem Bulmy i Vegety będzie dziewczynka Braa a może panteon pół Sayan z ziemskim rodowodem powiększy się o kolejnego męskiego potomka:). W koncu pod koniec DBZ nic na ten temat nie wiadomo [ ort! ]:)To by dopiero była niespodzianka

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.058
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Odcinek przeciętny, grafika miejscami okropna, ale najgorsza w tym wszystkim jest tekturowość tych postaci. W starym Dragon Ballu to byli bohaterowie, posiadający swoje unikalne przymioty, tutaj są to jedynie tekturowe figurki pozbawione osobowości. Z Goku zrobili debila, Vegeta stał się z całkiem ciekawego bohatera kimś przewidywalnym w swoich reakcjach i nudnym. Mam wrażenie, że psychicznie zatrzymał się w miejscu, a jego decyzja, żeby pozostać przy ciężarnej żonie jest wyjątkowo mało przekonująca. O tym, że nadal jednak mam ochotę to oglądać decydują obecnie zupełnie inne postaci, jak choćby Zeno Sama czy Hit, bo to są tacy bohaterowie, po których w sumie nie wiadomo, czego się można spodziewać. Na razie jeszcze nie udało się ich "spieprzyć". Bo taki Beerus też już robi się nudny...

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Obraz

Coś mi się widzi, że Ufok z openingu, to koleś stojący za Jokerem i Harley
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bardzo możliwe. Rękawiczki się zgadzają. Ale po tej zmianie trochę postura nie pasuje. Wstawiałem już te zdjęcia w temacie obok.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Bardzo możliwe. Rękawiczki się zgadzają. Ale po tej zmianie trochę postura nie pasuje.
Obraz


Jak popatrzeć na posturę tej postaci z zapowiedzi 78 odcinka to jak najbardziej pasuje.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W sumie racja. Na początku sprawiał wrażenie szczuplejszego. Jeśli to faktycznie on, to wychodzi, że miałem rację, że to zawodnik.

Zgaduję, że ten projekt po lewej jest bliższy wizji Toriyamy, a mięśniak to przeróbka studia

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Zgaduję, że ten projekt po lewej jest bliższy wizji Toriyamy, a mięśniak to przeróbka studia
Lub mięśniak był wizją Toriyamy i po zobaczeniu Teasera kazał to zmienić... można się wywodzić na ten temat w różny sposób, a prawdy dowiemy się przy wydaniu jakiegoś ArtBook'a z projektami i konceptami.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
ustawcie na 2:00 minute - https://www.youtube.com/watch?v=RKdmoPZZUWo
tutaj na 3:00 - https://www.youtube.com/watch?v=fSqvttdLfJ0&t=180s
Bardzo podobne kolory.


ShounenZgaduję, że ten projekt po lewej jest bliższy wizji Toriyamy, a mięśniak to przeróbka studia
Tutaj mozesz miec racje. Nowy styl Akiry się bardzo zmienil i nie rysuje on juz umiesnionych postaci.

Dodano po 4 minutach
Mnie ten koles przypomina po troszku Deathshota

Obraz

Moze Akira bardzo polubił film Suicide Squad
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 077, 05.02.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook