Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 078, 12.02.2017

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do siedemdziesiątego ósmego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 12.02.2017 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jakiś taki na szybko.

Obraz
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Jaki to był czad. I Buu prześmiechowy. już 78 odcinek, który mnie rozwalił. Dragon ball to jedna z niewielu rzeczy, która mnie cieszy w tym gównianym świecie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie sądziłem, że będą już walczyć, miło, że nie przeciągali. Gdyby Buu miał znowu przespać, to byłoby nieśmiesznie, ale na szczęście scenarzyści mieli tę świadomość.

Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże 34 zupełnie nowych

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Myślałem, że drużynę będą zbierać cały odcinek, a na ostatnie sekundy coś będzie innego. Fajnie, że się myliłem.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
To tylko walka pokazowa, założę się, że do rozpoczęcia się właściwego turnieju będą mieli o wiele więcej czasu i zobaczymy wtedy trening Gohana z Piccolo, Vegety... no i wątek jak to C#18 namawia swojego brata na udział w turnieju... wątpię by od tak z niczego zaczynali turniej już po 2 odcinkach.

Będzie co najmniej... 4-6 odcinków tej walki pokazowej, potem z 4-6 na treningi, zebranie drużyny i prezentację wojowników z innych Wszechświatów, no i z 2 odcinki na wstęp do turnieju... jakieś tam gadki o tym co się stanie jak przegrają, przydzielanie przeciwników.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Ciekawi mnie czy Majin Buu pokaze w tym turneju pokazowym chociaz ulamek mocy dawnego Buu z czasow DBZ to samo tyczy sie Gohana

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez pitek599: 13.02.2017, 5:51
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże 34 zupełnie nowych
Piszesz po nocy i wychodzą miszmasze Nie chodziło ci o „Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże wysyp trzydziestu czterech zupełnie nowych postaci”, tylko o „Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże 34 zupełnie nowych (bohaterów)”, prawda?


Diablo2020 napisał(a):
Będzie co najmniej... 4-6 odcinków tej walki pokazowej, potem z 4-6 na treningi, zebranie drużyny i prezentację wojowników z innych Wszechświatów, no i z 2 odcinki na wstęp do turnieju... jakieś tam gadki o tym co się stanie jak przegrają, przydzielanie przeciwników.
Fajnie by było, ale to nie DBZ. Przypuszczam, że następnym odcinku Bū powali przeciwnika i wejdzie Gohan, może i on coś powalczy i dopiero koniec odcinka. Raczej w trzech się zamknie, a faktycznie w ~ dwóch całych (połowa dzisiejszego odcinka nie była Wszechgapnym Sparringiem, to i połowa tego trzeciego (80) też pewnie nie będzie).


Odcinek bardzo mi się podobał. Nawet do czołówki już pomału przywykam, chociaż saksofony w tytule i w przerywniku nadal mnie irytują.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Według opisu z 79 odcinka wynika, że Buu będzie walczył cały odcinek...

"Before the Tournament of Power, a martial arts tournament called the "Omni-Present Tournament" is being held in order to heighten anticipation for the fights. There, Universe 9 ends up squaring off against Universe 7. In the first match, Universe 9's Basil battles Universe 7's Majin Buu, but..."
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Gdzie w tym opisie sformułowanie "przez cały odcinek"?

Też bym się tak nie zapędzał. To nie DBZ. "4-6 odcinków tu, 4-6 tam" to bardzo optymistyczne podejście, a nic na razie na to nie wskazuje. Zwłaszcza ten odcinek i fakt, że już zaczęli się bić, choć dopiero co pokazały się nowe postacie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Odcinek troche slaby. Nie podobalo mi się to, ze tak szybko zaczeli walczyc.
Mam nadzieje, ze to dopiero walka pokazowa i pozniej zobaczymy jakies wieksze przygotowania do tego turnieju. Np, trening Gohana i reszty.

Mysle, ze Gohan przegra, bo sadzac po openingu bedzie wykonywal rytuał, wiec to bedzie dla niego lekcja, ze nadal jest za slaby, by walczyc.

Nie podoba mi się takze glupkowatosc Goku. Mam nadzieje, ze gdy zobaczy jak Zeno zniszczy jakis wszechswiat to się w koncu ogarnie, bo jak na razie [ ort! ] w tej serii przesadzaja. Z Goku zrobili glupka, a z Vegety intelektualistę xD

Nastepny epek zapowiada się juz lepiej.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Goku zawsze byl idiota tylko ze silnym przypomnij sobie jak prawo jazdy zdawal w dodatku zawsze go kazdy nabieral nawet krilan go w konia robil wiec co do tego nic sie nie zmienilo nadal jest slodkim idiota. Teraz propozycje na zyczenie Goku na hapy end?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kemot81 napisał(a):
Teraz propozycje na zyczenie Goku na hapy end?
To by było zarówno najprostsze, jak i najrozsądniejsze. Nawet jeśli groźba niszczenia miałaby się okazać realną, ten, kto zgarnie kule, zażyczyliby sobie odtworzenia tego, co zostało zniszczone i po kłopocie

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Kemot81 napisał(a):
Goku zawsze byl idiota tylko ze silnym przypomnij sobie jak prawo jazdy zdawal w dodatku zawsze go kazdy nabieral nawet krilan go w konia robil wiec co do tego nic sie nie zmienilo nadal jest slodkim idiota. Teraz propozycje na zyczenie Goku na hapy end?
Akurat to byl filler. Goku zawsze gdy trzeba bylo, zachowywał powagę gdy sytuacja tego wymagała. Teraz tak nie jest. W DBZ/K z kazdą sagą byl coraz bardziej powazniejszy.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Dlaczego sadzisz ze dzikus ma byc inteligentny to by zaprzeczalo jego naturze najpierw dziala potem mysli ot caly goku i nikt mu nie ma tego zazle ze jest dobrym i prostym czlowiekiem wychowanym w naturze. Nigdy nie bedzie madrym jak vegeta bo jak by mial go wyzywac od durni to by nie byla ta bajka.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mam podobne odczucia, mianowicie odcinek dobry, ale zachowanie Goku to porażka.
W DBZ jakoś miał świadomość zagrożenia i potrafił się powstrzymywać, przykład - walka w sadze Buu z Majin Vegetą. Próbował uniknąć walki, bo wiedział, że Ziemia jest zagrożona. A w DBS? Co z tego, że wszechświaty zostaną zniszczone, urządźmy turniej!

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Diamante napisał(a):
bardziej powazniejszy.
Albo albo, bo inaczej:
Obraz

A ja myślę, że ci, których tak drażni czy dziwi zachowanie Gokū, lekko przesadzają. Toż to już 78 odcinek DBS, a Gokū taki jest od samego początku. Wypadałoby się już przyzwyczaić, nie?

Sam się, pamiętam, parę razy zdziwiłem, jak Gokū zrobił coś totalnie idiotycznego (zostawił senzu w klozecie czy zapomniał pieczęci/zaklęcia/talizmanu do Mafūby), ale takie gagowe ekscesy, jak siemson w kierunku Wszechusia czy Champy, to już chleb powszedni. Umówmy się, że Gokū – to mój domysł – raczej wątpi, by Zen'ō miał rzeczywiście zniszczyć przegranych, to ma chyba być na zasadzie „walczcie z całych sił albo popamiętacie”. Zresztą nie ma co go usprawiedliwiać. Gokū to Gokū, znacznie bardziej lubię takiego Gokū niż poważnego do porzygu Supermana, którym Gokū nigdy (poza dubbingiem FUNimation) nie był i być nie będzie. Tak go Toriyama stworzył i z założenia miał być „ultymatywnym”, ostatecznym i całkowitym lekkoduchem. Nasilenie tego jego gagowego, beztroskiego i matołkowatego usposobienia może też być spowodowane tym, że przecież wszystko już w życiu widział, umarł, zmartwychwstał, poznał wielu bogów, innymi słowy – „dojrzał cofając się w rozwoju”. Jego dewizą można by określić „po co się spinać, skoro i tak na nie za wiele mamy wpływ. Przyjemność z walki przede wszystkim, a reszta jakoś będzie”. Jak przychodzi co do czego, to Gokū nadal potrafi jakoś się opanować (Golden Freezer czy Gokū Black, morderca Gotena i Chichi). Rozluźniłbym poślady i rozsiadł się wygodnie w foletu/na ulubionym krześle podczas seansu następnego odcinka. Takich zabiegów – śmichów-chichów – będzie na pewno więcej, więc nie ma co sobie specjalnie psuć krwi, trzeba nad tym przejść do porządku dziennego.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Tak z innej beczki - oglądając ten odcinek naszła mnie pewna myśl: a co jeśli Zeno jest manipulowany? Ktoś steruje nim w taki sposób, że ten traktuje niszczenie wszechświatów, jako coś fajnego i zabawnego, a nie złego? W końcu jest mentalnie dzieckiem.

Odniosłem wrażenie, że pociągającym za sznurki może być Najwyższy Kapłan, który tylko pozornie zachowuje łagodne usposobienie. Plus: nie zdziwiłbym się, gdyby Turniej Mocy został przerwany. Być może wyszłyby machlojki Kapłana (lub kogoś innego) i byłaby konfrontacja?
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Kemot81 napisał(a):
Dlaczego sadzisz ze dzikus ma byc inteligentny to by zaprzeczalo jego naturze najpierw dziala potem mysli ot caly goku i nikt mu nie ma tego zazle ze jest dobrym i prostym czlowiekiem wychowanym w naturze. Nigdy nie bedzie madrym jak vegeta bo jak by mial go wyzywac od durni to by nie byla ta bajka.
Problemem w charakterze Goku w Super jest to, ze zbyt wyolbrzymili jego wady, czyli naiwności, oraz obsesje na punkcie walk. Inne glupoty mozna bylo by jeszcze przełknąć. W Zet byl bardziej heroiczny i bohaterski. Najbardziej mozna bylo to zobaczyc w filmach kinowych. Tego mi właśnie brakuje.
Byc moze Akira tego nie lubił.

Zobaczymy jak się jeszcze to potoczy. Mam nadzieje, że Goku zobaczywszy zniszczenie jakiegoś przegranego wszechświata, dostanie wyrzutów sumienia. Powinien czuć się za to odpowiedzialny.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jakbyście tyle razy w papę dostali, to też nie bylibyście zbyt "normalni"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 078, 12.02.2017
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook