Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Rząd vs KOD

Strony: 1, 2  

Kogo popierasz obecnie i komu udzielisz poparcia na wypadek wybuchu majdanu polskiego?

Kogo popierasz obecnie i komu udzielisz poparcia na wypadek wybuchu majdanu polskiego?
Rząd 87,50% 14 87,50%
KOD 12,50% 2 12,50%
Wszystkich głosów: 16
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak dobrze wiemy nowa władza zaczęła wprowadzać swoje porządki, a dotychczasowa opozycja uformowała KOD i zaczęła protestować. Stąd mam zamiar zadać wam pytanie o stronę, po której stajecie i po której staniecie na wypadek wybuchu majdanu polskiego, który jest już w sumie zapowiadany. Zatem pytanie brzmi czy popieracie działania nowego rządu czy działania szerokopojętej opozycji demokratycznej, której sztandarowym narzędziem jest na razie KOD.
Być może rozwinie się dyskusja, a być może nie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Po stronie rządu i nie jestem za PiSem, demokratycznie zdobyli władzę i robią porządki po swojemu. Ciekawe, bo jak PO postępowało co najmniej kontrowersyjnie, to nikt poza krajem się tym nie interesował, a jak teraz do władzy doszło "średniowiecze", to cały "cywilizowany" świat się burzy. KOD i ci śmieszni skoczkowie są bardzo szkodliwi i mogą doprowadzić do rozwalenia państwa, dlatego lepiej żeby się uspokoili.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Za rządem. KOD to Komunistyczna Organizacja Demokratyczna. Żal mi ludzi co myślą, że ich prawa są zagrożone. Zapytaj się jakie to karp na miejscu XD Praktyka Gobelsa (nie wiem czy dobrze napisałem) potwierdza fakt, że kłamstwo powtarzane wiele razy. Staje się prawdą. Dorzućmy do tego zastraszanie narodu, to daje uległość i posługę dla opozycji. Teraz rozumiem dokładnie to co pan Korwin mówił/ Że bezpieczeństwo nie jest najważniejsze, bo płaci się posłuszeństwem. Ludzie którzy strajkują, są pokolenia PRL. Ludzi którzy żyli w klatce i znaczenie wolności jest mylone z prawem do, a nie od. Podsyłam link https://www.youtube.com/watch?v=Hcr2yzkCbn0 . Podobnie było za Poniatowskiego. Gdzie magnaci poczuli krzywdę odbierania przywilejów/ Niemcy (jeśli będzie polski majdan) nie wkroczy, bo ma problem z islamizacją. Wcześniej napisałem, że jest popyt na prawice. Jeszcze ludzie będą dziękować Pis za działania. Muszą jakoś sobie poradzić z głupimi obietnicami, a dla opozycji to najlepszy argument.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Oczywiście KOD. Nie po to w 1989 Polska odzyskała po 50 latach reżimu komunistycznego demokrację , żeby znów nam fundowano dyktaturę. Oszołomom u władzy mówimy zdecydowane nie.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gdybyś wiedziała, co było przed reżimem komunistycznym, to byś nie gadała głupot o odzyskaniu demokracji. Demokracji nie było w Polsce od 12 maja 1926 roku. Co było pozostawiam twojej ocenie, aczkolwiek sama demokracja dla mnie osobiście nie jest wartością dodatnią, więc jej utrata sama w sobie mnie nie boli. Liczy się jednak to, co po niej. Póki co nie sądzę, by miało być gorzej, no chyba, że rząd stchórzy i się wycofa. Ja jestem pozytywnie zaskoczony nowym rządem, wobec czego okazuję mu umiarkowane (taktyczne i zdroworozsądkowe, nie ideowe, żeby była jasność) poparcie i mały kredyt zaufania. Gdybyś chciała wymienić się opiniami i wnioskami to zapraszam i zachęcam.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
KOD? Komitet płaczących po utracie władzy Peowców i niezadowolonych Swetrowców? Zdecydowanie na nie.

PiS ma w tym przypadku bardzo racjonalne argumenty (w przypadku TK).
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jakie argumenty?

Prędzej dałbym sobie jajca uciąć niżbym stanął pod jednym szyldem z Petru i Lisem, ale to co robi PiS jest niedopuszczalne.* Ja to widzę w ten sposób: jeśli PiS totalnie obezwładni TK, to albo mieliśmy w tym roku ostatnie wiarygodne wybory, albo jeśli władza się zmieni za cztery czy osiem to lat i będzie robiła to samo, to pisiorkowa opozycja nie będzie miała prawa ich krytykować. Jeśli natomiast PiS się ugnie, to KOD spełni rolę pożytecznego idioty dla długofalowej przyszłości Polski.

*Rozumiem dlaczego ludziom głosującym na PiS się to podoba i to popierają. Odczuwam nawet szacunek do Kaczyńskiego, że miał jaja, żeby tego spróbować. Ale pisowskie poglądy mi nie odpowiadają i w życiu tego nie poprę, choć czasami korci mnie, żeby dowalić poswetrowym lemingom.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jakie argumenty? Chociażby takie by wyroki TK były ważne dopiero przy obecności znacznej większości sędziów. Nawet wszystkich.

Nie po to się ich wybiera, nie po to pobierają wielkie wynagrodzenia by sobie mogli debatować lub nie. Jeśli sprawa jest ważna - to chyba normalne, że powinna o tym zadecydować cała grupa sędziów, a nie kilku.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_ ... aj.C4.85ce

Tak działa trybunał według obecnego prawa. Twierdzisz, że PiS może złamać prawo, żeby zmienić je pod siebie? Nie łatwiej uchwalać ustawy zgodnie z konstytucją, prawem?

Rozumiem, że nie masz problemu z ustanowieniem precedensu, dzięki któremu będą mogli w przyszłości łamać twoje prawa jako obywatela?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Endzik ma rację. Pisowcy wybrali tę samą metodę co Platforma, czyli próbują ustawić Trybunał Konstytucyjny pod siebie. Nie wiem co dokładnie mają na celu, bo nadal nie jestem pewien co do tego, czy będą kontynuować to co zaczęli, czy stchórzą i się wycofają. Rozważam różne scenariusze, ale na potrzeby dyskusji tylko ten, w którym PiS faktycznie chce zmienić ustrój państwa oraz Konstytucję, czyli to co zadeklarowali w kampanii wyborczej. Dlaczego taki scenariusz? Bo rozpatrywanie bieżących wydarzeń w kontekście toczących się postępowań sądowych, geopolityki, gier służb krajowych i zagranicznych, koneksji obecnej strony rządowej jak i opozycji mogłoby być zbyt trudne dla dyskutantów, którzy nigdy nie przeczytali żadnej ustawy, ani nawet zapisu wystąpień posła o rumuńskim nazwisku na sali plenarnej. Poza tym jest to scenariusz mainstreamowy, którym posługują się obrońcy demokracji. Można wiec powiedziec, że wykonam w ich kierunku ukłon.
Zatem scenariusz wg którego postanowiłem tu dyskutować mówi, że PiS chce zlikwidować #25LatWolności, a jego beneficjentów, funkcjonariuszy i mocodawców wysłać w stronę słońca. Po upadku #25LatWolności zaś zamierza stworzyć państwo autonomiczny socjalizm nad Wisłą. Przy okazji wspomnę, że ten scenariusz jest z mojego punktu widzenia najbardziej optymistyczny, gdyż prywatnie wyznaję wiarę w znacznie gorsze prowadzące ostatecznie do likwidacji państwa w przeciągu 15 lat. Jeżeli akcja z TK jest podporządkowana temu celowi, to zasadniczo nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że ostateczny TK po wprowadzeniu nowej Konstytucji będzie miał odpowiedni kształt, uprawnienia, sposób wyboru sędziów, a najbardziej chciałbym aby został zlikwidowany, a jego kompetencje przekazane Sądowi Najwyższemu. Wyjaśniam również o co mi chodzi w sformułowaniu "zasadniczo nie mam nic przeciwko". Mam na myśli to, że obecne paramafijne parapaństwo parapolskie jest w takim stanie rozkładu, jego instytucje oraz zakres ich uprawnień i obowiązków tak wysoce niedopracowane i niedoprecyzowane, system prawny do tego stopnia wadliwy i niezgodny sam ze sobą, system powiązanych ze sobą mafii, klik, sitw, koterii i kamaryl tak głęboki, że niezwykle ciężko byłoby cokolwiek naprawić wyłącznie metodami biegunowo odległymi od tych używanych przez #25LatWolności. Trzeba więc grać nieczysto, tym bardziej że PiS prawdopodobnie nie ma ostatecznego pomysłu na wygląd swojej Polski. Grają więc z doskoku, krok po kroku podporządkowując sobie kolejne fragmenty. Powtarzam raz jeszcze, to jest z mojej strony jedynie kurtuazja, a nie ideowość. Popieranie ludzi wołających obce mocarstwa o interwencję to zdrada, więc siłą rzeczy większe zaufanie mam do ludzi, którzy tego nie czynią.

Wracając do planów Rządu i Prezydenta to można zauważyć, że dąży się do tego aby TK w zasadzie nie działał i nie orzekał. Podnosi się limit liczbowy dla pełnego składu nie dla jakości rozpatrzeń i orzeczeń tylko dla zabezpieczenia się na wypadek werdyktów przeciwnych sobie. A te z pewnością by następowały, bowiem w najlepszym wypadku PiS miałby 5 sędziów w składzie orzekającym, a ciężka będzie do uzyskania taka konfiguracja, w której akurat znajdzie się 9 sędziow, w tym właśnie piątka nowowybranych przez Sejm obecnej kadencji. Rząd i Prezydent liczą na to, że wymagana większość 2/3 i 13-osobowy skład zabezpieczy los ich ustaw, uchwał i rozporządzeń. Może być jeszcze inaczej, i jeśli do tego dojdzie to będzie to aberracja niespotykanego dotąd kalibru: Trybunał rozpatrzy ten konflikt na korzyść obu stron, zatem skład
wyniesie 20 sędziów. Byłby to niekonstytucyjny i na domiar złego ostateczny werdykt TK, w dodatku we własnej sprawie. Trybynał Konstytucyjny jest chorą konstrukcją niezależnie od tego czy za rządów PO, czy PiS. Jego członkowie wybierani są przez parlament, co już rzuca na każdą kandydaturę cień, zapewne słuszny, podejrzenia o to, że będą to wybory upolitycznione. Sędziowie trybunału brali udział w projektowaniu ustawy o TK, którą były Prezydent podpisał, a wspomniany Trybunał opiniował i wydał orzeczenie. I tu należy zadać pytanie obrońcom idei trójpodziału władzy pytanie o ich stosunek do sprawy. No bo jeśli krytykuje się obecny Rząd i większość parlamentarną za próbę ograniczenia niezależności sądownictwa i marginalizowania znaczenia jego orzecznictwa dla własnych korzyści, to rozumiem, że dobrze rozumieją idee oświeceniowe, a takie prezentował przecież Monteskiusz. W związku z czym są konsekwentnie przeciwni temu, by sędziowie TK brali udział w tworzeniu prawa, w dodatku dotyczącego ich samych. Trzeba też pamiętać, że TK wydał w stosunku do 49 projektów aktów prawnych orzeczenia o niezgodności z Konstytucją. Ci, którzy popierają obóz odsunięty od władzy oraz prezesa TK Rzeplińskiego (nota bene startującego w wyborach parlamentarnych 2005 z list Platformy Obywatelskiej) głośno mówią o tym, że orzeczenia tej instytucji obligują do ich wykonania na wypadek gdyby obecny Rząd nie chciał wykonywać przeciwnych sobie orzeczeń, do czego z całą pewnością dojdzie. Wtedy należy pamiętać, że poprzedni Rząd ich często nie wykonywał, nawet w okresie końcowym, kiedy już każdy jeden sędzia pochodził z nominacji ówczesnej większości.

Precedens, o jakim wspomina Endzik, jest bardzo niebezpieczny, ponieważ PiS rozumie prawa obywatelskie w takim samym stylu jak Platforma. Ma to swoją genezę w ideologii jaką oba te środowiska wyznają, którą nazywa się pozytywizmem prawniczym. Generalnie oba te ugrupowania uważają, że władza państwowa jak i system prawny istnieją nie po to, by chronić porządek, moralnść, równość i inne wartości, lecz po to by określone zachowania, zjawiska społeczne wywoływać, o to by społeczeństwo formować w określonym kierunku. Obecna chryja z Trybunałem znajduje usprawiedliwienie wyłącznie wtedy, jeśli Trybunał zostanie doszczętnie przemodelowany, bądź po prostu zlikwidowany, a jego kompetencje przeniesione do Sądu Najwyższego, sama Konstytucja zmieniona w odpowiednim kierunku, a ustrój ekonomiczny wyraźnie wykręcony w prawo. W innym przypadku zmiana dla zmiany jest bezwartościowa, szkodaliwa i wpisze się na konto tradycji zdegenerowanej 3RP.

Co do samego KOD, to tak jak napisał Endzik: nie ma mowy, by poważny człowiek posiadający chociaż szczątkowe poczucie przynależności do narodu i państwa, przyzwoitość oraz rozum poparł działania ludzi, którzy apelują do zagranicy o interwencję we własnym kraju, zapewne z interwencją wojskową włącznie. Takie coś nazywa się zdradą i podżeganiem do siłowego obalenia porządku państwowego. Nie chcę nadużywać analogii, bo PiS i obóz reformatorski drugiej połowy XVIII wieku to dwie różne sprawy, lecz już raz w swojej historii coś podobnego przeszliśmy. Ówcześni obrońcy panującego porządku uciekli do suwerena (wtedy była nim cesarzowa Katarzyna II), a skończyło się likwidacją państwa, a wraz z nim likwidacją swobód. Rodzimi demokraci nie przejawiają zainteresowania historią Polski, bo ta jest passe. A szkoda (z ich punktu widzenia), bo być może stwierdziliby, że warto być ostrożnym w wołaniu obcych o pomoc, gdyż dla seniora równi są słowiańskiemu motłochowi przeciw któremu działają przez cały okres #25LatWolnosci.

Tak na marginesie to napiszę, co mi raz powiedział kolega, którego spytałem o ocenę nowej władzy. Powiedział, że PiS rządzi tylko po to, by staranować #25LatWolności, a następnie zostać staranowanym przez prawdziwą reakcję. Bardzo bym chciał, aby tak było.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Joe, kiepska ankieta. Gdzie opcja "ni jedno, ni drugie?". KOD to banda rozpłakanych placków, najbardziej bawi mnie, że pod jednym szyldem staje bankier Swetru i niby lewicowa Nowacka, bo się trzeba jednoczyć w imię demokracji i Konstytucji, która z lewicą ma gówno wspólnego Boli dupka opozycję, PiS jedzie na ambicjach Kaczyńskiego, Duda będzie paroletnią marionetką, TK, o ile się nie zmobilizuje pod nową ustawę, będzie zablokowany, opozycja dalej będzie krzyczeć, rząd dalej będzie krzyczeć swoje. Nie mam pojęcia co musiałby PiS zrobić, żeby dało się zaingerować w ich wszechwładztwo, ale mam potężny uśmiech na twarzy, kiedy widzę - to z jednej strony ,gadanie, że połowa Polaków wybrała PiS - to z drugiej, że robią zamach stanu, kiedy PiS, co jak co, wygrał demokratycznie wybory Nie angażuję się w tym momencie w żadną inicjatywę i nie popieram niczego. Swoje zagłosowałem, nie udało się, trudno. Czekam na realne skutki wprowadzanych przez PiS ustaw. Bardzo mierzi mnie ustawa medialna, bo PO nigdy w życiu nie było na tyle perfidne, aby głosami swoich polityków twierdzić, że media powinny być instrumentem wspomagającym władzę. Nie minęło pół roku, a ludzie się gorączkują. Pożyjemy - zobaczymy. Ja jestem dobrej myśli, choć gdzieś z tyłu głowy lata mi niepokój.

Na koniec dodam, że w równym stopniu gardzę KOD, co PiSem. Jedno i drugie to dla mnie uboczne efekty zmiany władzy w '89 i choćby mi stanął, to pod żadnym sztandarem którejkolwiek opcji nie stanę.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jestem ciekaw jakie będą kolejne ruchy KODu. No bo wyczekiwali tej Komisji Weneckiej niczym rycerza na białym koniu, który oswobodzi Polskę spod buta prezesa, a tu się okazało, że nie mają zastrzeżeń do ustawy medialnej i przychylają się do stanowiska klubu Kukiza w sprawie rozwiązania tego sporu poprzez zmianę konstytucji i wyłonienie nowego składu sędziowskiego. Trochę nie pasuje to do przyjętej narracji, w mysl której konstytucja jest doskonałym wytworem transformacji ustrojowej i trzeba jej bronić w nienaruszonym stanie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Odgrzewam temat w celu kontynuacji dyskusji o przepychankach obecnego rządu z parlamentarną i pozaparlamentarną opozycją.
Ja swojego zdania nie zmieniam, a wraz kolejnymi wybrykami Schetyny, Petru i Wałęsy utwierdziłem się w przekonaniu, że mimo wielu wad i błędów należy przy obecnym rządzie stać i go przed nimi bronić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
dlaczego nie ma 3 opcji mam wywalone na wszystkich politykow/nie ma znaczenia kod, pis, po, korwin, czy inny kowalski?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo kiedy zadaje się pytanie to się odpowiada tak albo nie. Jeśli ktoś tego nie potrafi i zasłania się tym, że "wywalić wszystkich" to znaczy, że ma gówno do powiedzenia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
tu nie ma odpowiedzi tak, nie - dla wielu jest odpowiedź nie i nie, pis i kod to nie mogące żyć bez siebie byty. ty masz za to dużo, też tak wojowałem kiedyś i guzik z tego, chcesz być niewolnikiem systemu bądź, ale od tych co chcą być wolni wara.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak chcesz być wolny od systemu to napisz do ministerstwa spraw wewnętrznych, że się zrzekasz prawa do ochrony ze strony armii, policji, sądów i reprezentacji przez placówki dyplomatyczne.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Z rana mieliśmy z kumplami konkretną bekę z tego
Chcemy więcej!
Goku Niebieski
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.768
Ostrzeżenia: 2
Posty: 34
Al Ed Upek napisał(a):
Jak chcesz być wolny od systemu to napisz do ministerstwa spraw wewnętrznych, że się zrzekasz prawa do ochrony ze strony armii, policji, sądów i reprezentacji przez placówki dyplomatyczne.
Olali by to. Tego co wymieniłeś nie potrzebuję.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Rząd vs KOD
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook